Šta je novo?

Ne da(vi)mo Beograd!

Čitajući komentare, da se zaključiti da pojedinci nemaju blagu predstavu kako i šta bi trebalo da radi gradonačelnik Beograda, koje kvalitete i "kvalitete" mora da ima, da bude poznat široj javnosti (na način na koji oni to zamišljaju), da ne sme da bude nekompetentan, da ne sme budžet grada da koristi za sređivanje fasada i povećanje energetse efikasnosti... , ali zato svi ti do jednog znaju da Dobrica ne ispunjava nijedan uslov za gradonačelnika. :)
Не разумем зашто је проблематично да се одговори на једно врло једноставно питање - Зашто Добрица Веселиновић треба да буде градоначелник Београда? Уместо тога, одговара се зашто Шапић и Весић не смеју да буду. Буквално исте аргументе они сами и шеф њихове странке и ове државе говоре када се постављају питања о њиховим компетенцијама. Ово је ваљда тема о политичкој организацији Не давимо Београд, не о Српској напредној странци или било којој другој организацији владајућег режима.
Такође ја нисам нигде навео да да је познатост широј јавности предуслов да неко буде градоначелик. Ипак, позиција градоначелника је радно место и као за свако радно место у сваком иоле уређеном окружењу неопходно је исуњавање одређених критеријума. Зашто је Добрица Веселиновић прво од неколико стотина чланова његове организације, а касније од неколико стотина хиљада Београђана најспособнији да буде градоначелник?
 
Хајде да кажемо да Добрица има једног човека у свом тиму ког знамо, и за ког се надам да ће имати утицај при доношењу неких одлука. Са дргуе стране Шапић у свом тиму има ликове попут неусмене Андрее Радуловић задужене за споменике и именовање улица, има типусе попут ухапшеног председника општине Палилула и сл.
 
Jel vas par ovde (koji kukate na Dobricu) mislite da kad bi on bio izabran za gradonačelnika, da bi sam samcat vodio Beograd?
Jel moguće da ste toliko zaslepljeni da ne shvatate da nije poenta samo u biranju novog načina vođenja Beograda, nego u smanjivanju monopola, hegemonije, partokratije, poglavičarenja, šamanizma, šaBanizma... SNSa i njegovih isprdaka?

Kako ne kapirate da ne glasate da li će Osoba A ili Osoba B sutra da drži zvanje gradonačelnika, već i ko će biti uz nju na okolnim funkcijama. ILI, ako ništa drugo, da birate da li će Skupština grada imati 80% odbornika SNSa ili 60% ili 40%. Što uopšte nije svejedno.

Nemam ja ništa protiv da se opozicija kritikuje i podstiče da bude bolja. Ali mnogo toga na ovoj temi počinje da liči na čist defetizam i međusobno ubeđivanje da je najbolje ništa ne uraditi, jer ovako kako nam je, pa i nije toliko loše, a kad malo bolje razmislimo, zapravo je sjajno, i što bi se uopšte išta pa menjalo...

Tako će na kraju i biti. Vidim ja kuda ovo ide. Prosto voli narod ovde monopol i hegemoniju. Utkano mu je u gene izgleda. Da li od 500 godina pod osmanlijama ili šta već... ali definitivno se više voli vladavina jednog totalitarca nego institucionalna međusobna kontrola i balans. Ne vredi, voli raja to i mož' se j...š, šta god da kažeš, koliko god puta da objasniš, plemenski gen većine će da nadvlada.
 
Poslednja izmena:
Ja se sprdam, meni je iskreno glavna zamerka njegov mali potencijal medju sirokim masama tj.da dobije izbore, apsolutno je nebitno sta ja licno mislim o njemu.

Dobrica je los kandidat.
 
To je критика на месту. Да су узели нпр. Светлану Бојковић као кандидата, која је позната нашироко народним масама, имали би већи потенцијал, а Добрица би могао да оствари свој потенцијал као градски менаџер или заменик градоначелника.
 
Sprdali su se i oni što na listićima polni organ i ostavljaju poruke brojačima odnosno strankama. I mada mi je to uvek bilo simpatično i poistovećivao sam se sa mnogima od njih - imam čak negde arhiviran folder sa najsmešnijim primercima - ono što ne dopire do lobanje je da sve te papazjanije samo znače glas za vladajući talog.

Savršeno je jbno nebitno ko je kakav, jer ionako neće vladati sam. Ono što je izuzetno bitno je da se nadvlada monopol i jednoumlje koji su uspostavljeni na nivou cele zemlje. Međusobno ubeđivanje ''ma svi su oni isti'' i ''a dobro, pa i nisu ovi sadašnji i njihovi predloženi naslednici baš toooliiikoo loši...'' je rad upravo protiv toga.

Prosto uradite ono što je spatiotecte rekao da će da uradi - ostanite kod kuće i dajte glas SNSu i to je to. Posle smo mirni narednih 30 godina, jer dok Žvaldemort ne krepa, nećemo morati da izlazimo na izbore i lupamo glave oko kandidata i političkog stranja u Srbiji, jer ćemo biti nova Belorusija i čiča miča i gotova priča.
 
Tako će na kraju i biti. Vidim ja kuda ovo ide. Prosto voli narod ovde monopol i hegemoniju. Utkano mu je u gene izgleda. Da li od 500 godina pod osmanlijama ili šta već... ali definitivno se više voli vladavina jednog totalitarca nego institucionalna međusobna kontrola i balans. Ne vredi, voli raja to i mož' se j...š, šta god da kažeš, koliko god puta da objasniš, plemenski gen većine će da nadvlada.

Волео бих да видим да НДБГ уведе институционалну контролу и баланс. Искрено, бих волео да у неком нереалном сценарију победе на изборима, да видимо да ли ће ово учинити. Видимо на примеру њихових узора из Загреба (још један кикс да се узимају узори из Загреба, али авај) како ствари фунционишу.
 
Onda tako piši/pišite.

A ne ovo:
This is fine.jpg

I ovo
This is fine2.jpg


Ova situaciija koja se odvija me podseća na onaj neki vic gde se Crnogorac raseče nečim ili tako nešto pa kuka ženi da mu donese zavoj jer krvari, a ona mu kaže da ne može i da će morati sam da se postara o sebi. A on, lenj do bola, počne da sebe ubeđuje ''a pa dobro, kad malo bolje razmislim, i nije toliko strašno''... Sam' da dupe ne mrdne.

To se videlo i na referendumu. Menja se Ustav, u jako sumnjivim okolnostima od strane izuzetno gangrenozne korumpirane partije... i izlaznost 30%.
Al zato kad glavni plemenski šaBan ''poklanja'' 100 evra mladima, ''izlaznost'' 100.00%.
 
Poslednja izmena:
Ja se sprdam, meni je iskreno glavna zamerka njegov mali potencijal medju sirokim masama tj.da dobije izbore, apsolutno je nebitno sta ja licno mislim o njemu.

Dobrica je los kandidat.
Није проблем (само) што је Добрица лош кандидат. Проблем је што коалиција "Морамо" не излази на ове изборе са намером да победи. У супротном не би истицали сарадњу са транвеститима и подршку у народу омражених личности као што су Дубравка Стојановић и Наташа Кандић.
Ова коалиција излази на изборе да оствари неки њима задовољавајући резултат (у опсегу од 5 до 10 посто на градским изборима, док је на националним циљ само прелазак цензуса) и онда формира савез са коалицијом Уједињена Србија. Са тим успехом биће им довољно да приграбе неке ресоре, да се лепо ухлебе и коначно попуне своју радну књижицу неким реалним занимањем. Биће део власти са истом екипом којој је Шапић био добар некад, иако је и тад имао лажни докторат лажног факултета. Или ако се мало дубље вратимо у прошлост, исто важи и за вечитог заменика.
 
Onda tako piši/pišite.

A ne ovo:
Pogledajte prilog 128166
I ovo
Pogledajte prilog 128167

Ova situaciija koja se odvija me podseća na onaj neki vic gde se Crnogorac raseče nečim ili tako nešto pa kuka ženi da mu donese zavoj jer krvari, a ona mu kaže da ne može i da će morati sam da se postara o sebi. A on, lenj do bola, počne da sebe ubeđuje ''a pa dobro, kad malo bolje razmislim, i nije toliko strašno''... Sam' da dupe ne mrdne.

To se videlo i na referendumu. Menja se Ustav, u jako sumnjivim okolnostima od strane izuzetno gangrenozne korumpirane partije... i izlaznost 30%.
Al zato kad glavni plemenski šaBan ''poklanja'' 100 evra mladima, ''izlaznost'' 100.00%.

Овде гори 40 година. Пожар је прогутао све.
 
Slažem se. I, koje je rešenje? Da ne uradimo ništa i dospemo još malo ulje na njega neizlaskom na izbore i davanjem glasa vladajućoj gangreni?
Jer mic po mic, na to se svodi ova tema i u to vodi. Da ljudi međusobno jedni druge ubede da glasaju za SNS i Balkansku Belorusiju.
 
Не разумем зашто је проблематично да се одговори на једно врло једноставно питање - Зашто Добрица Веселиновић треба да буде градоначелник Београда? Уместо тога, одговара се зашто Шапић и Весић не смеју да буду. Буквално исте аргументе они сами и шеф њихове странке и ове државе говоре када се постављају питања о њиховим компетенцијама. Ово је ваљда тема о политичкој организацији Не давимо Београд, не о Српској напредној странци или било којој другој организацији владајућег режима.
Такође ја нисам нигде навео да да је познатост широј јавности предуслов да неко буде градоначелик. Ипак, позиција градоначелника је радно место и као за свако радно место у сваком иоле уређеном окружењу неопходно је исуњавање одређених критеријума. Зашто је Добрица Веселиновић прво од неколико стотина чланова његове организације, а касније од неколико стотина хиљада Београђана најспособнији да буде градоначелник?
Pa nije problematično da se odgovori, nego tvoje pitanje aludira na to da gradonačelnik mora da bude neko i nešto kako bi onda smeo uopšte da dođe na tu funkciju. Dobrica je mlad čovek, poznaje svoj grad jer je tu rođen i živi, za razliku od Vesića koji je praktično gradonačelnik. Ima uvid u to šta je rađeno na vlasti prethodnih deset godina i treba da zna šta se mora popraviti i unaprediti. S druge strane, imamo gradonačelnika doktora, koji (uz dužno poštovanje) više ispunjava svoju dužnost kao doktor nego kao javni funkcioner. Nema ga nigde, pojavljuje se da se slika i da da izjavu koja mu je unapred napisana, pa praktično i ne zna šta priča. Šta on, kao osoba u medicinskoj struci, može onda da radi kao gradonačelnik, kako ti kažeš da mora da ima kvalifikacije? Šta će Šapić, odvratni lažov i prevarant, kao sportista u penziji da radi kao gradonačelnik, kada je već kao predsednik opštine uhvaćen u aferi od strane trenutnih stranačkih kolega?
Opet, jasno je da gradonačelnik uopšte ne mora da ima bilo kakve kvalifikacije jer sve poslove obavljaju drugi. Dobrica je barem aktivno učestvovao u gradskoj politici, za razliku od doktora, preletača stranke i preletača pozicija u vlastima.
 
Evo Toma Fila je rekao da će da bude SPSov kandidat za gradonačelnika na osnovu toga što mu je deda pre 150 godina bio gradonačelnik Skoplja, tako da su on i žena mu došli do zaključka da on definitivno ima gradonačelnički gen i da je zato pravi čovek za tu funkciju. Srbija brale!!! :bubanj:
 
Камо среће да смо Белорусија. Ми смо обична колонија, периферија Западног света и његово сметлиште.

Решење је у коренитим променама које би довеле (или барем покушале да доведу) до укидања овог лоповског система. Укратко - непартијска директна демократија са јаком локалном самоуправом. Сав лоповлук креће одоздо.
 
Si bio u Belorusiji? Moj brat je bio pre 5 godina. I to autobusom, tako da je i na putu do Minska prošao i video mnogo toga. Belorusija je imala ogroman potencijal ali je zastranila i pošla ka ponoru onog momenta kada je Lukašenko izgubio svaku meru (pre oko 3 godine) i odlučio da sebe pretvori u faraona a celu svoju zemlju u svoje podanike. Ja u tome ne vidim ništa za divljenje. A ne vide ni njegovi tamo, pošto im je kufer sve puniji, nego Rusiji treba branik od najezde NATOa, pa ih guše i umiruju da ne skinu i ne smaknu ovog halapljivca.
Решење је у коренитим променама које би довеле (или барем покушале да доведу) до укидања овог лоповског система. Укратко - непартијска директна демократија са јаком локалном самоуправом. Сав лоповлук креће одоздо.
Slažem se. I šta misliš, kojom od ove dve opcije se dolazi do toga:
1) sedenjem kod kuće i glasanjem da stvari ostanu ovakve kakve su (jer jbg teško odštetati guzicu 200 metara, zaokružiti papirče i ubaciti u kutiju) ?
2) glasanjem za bilo koju opoziciju koja ima šanse da pređe cenzus?
 
Pa nije problematično da se odgovori, nego tvoje pitanje aludira na to da gradonačelnik mora da bude neko i nešto kako bi onda smeo uopšte da dođe na tu funkciju. Dobrica je mlad čovek, poznaje svoj grad jer je tu rođen i živi, za razliku od Vesića koji je praktično gradonačelnik. Ima uvid u to šta je rađeno na vlasti prethodnih deset godina i treba da zna šta se mora popraviti i unaprediti. S druge strane, imamo gradonačelnika doktora, koji (uz dužno poštovanje) više ispunjava svoju dužnost kao doktor nego kao javni funkcioner. Nema ga nigde, pojavljuje se da se slika i da da izjavu koja mu je unapred napisana, pa praktično i ne zna šta priča. Šta on, kao osoba u medicinskoj struci, može onda da radi kao gradonačelnik, kako ti kažeš da mora da ima kvalifikacije? Šta će Šapić, odvratni lažov i prevarant, kao sportista u penziji da radi kao gradonačelnik, kada je već kao predsednik opštine uhvaćen u aferi od strane trenutnih stranačkih kolega?
Opet, jasno je da gradonačelnik uopšte ne mora da ima bilo kakve kvalifikacije jer sve poslove obavljaju drugi. Dobrica je barem aktivno učestvovao u gradskoj politici, za razliku od doktora, preletača stranke i preletača pozicija u vlastima.
Ја уважавам мишљења о Весићу, Шапићу, Радојичићу, али можемо ли барем за тренутак да помислимо да они не постоје? Да ли је Београд достојан да се сваки кандидат прво посматра индивидуално, па онда у корелацији са осталим кандидатима? Ваљда је то прво сито кроз које мора да се прође.
Добрица није млад човек, има 41 годину. Кажете да познаје овај град боље од Весића. У којим аспектима? Ја сам сигуран да Весић боље познаје сваки крај, насеље, село овог града од Добрице. Не кажем ово да бих похвалио Весића, далеко од тога. Уколико Добрица има стварну намеру да буде градоначелник мора да схвати да се Београд не простире од Трга Републике до Вуковог споменика, него од Бесног Фока до Велике Иванче.
 
U celom svetu se politika svela na biranje manjeg zla i/ili biranje da ne bude monopol i hegomonija nego daj šta daš, tako da zaista ne znam šta vi očekujete ovde.

Što reče neko valjda na srodnoj temi Izbori - nama su ovde ljudi poput Vulina ministri na najvažnijim funkcijama, a vi većate i vagate jel ovaj ili onaj dostojan da ih zameni...
 
Коме није Добрица по вољи, ево Двери имају сасвим пристојну кандидаткињу за градоначелника која је по струци грађевински инжињер. Па коме Добрица није по вољи може да гласа за њих.
 
Да будемо још мало реалнији - коалиција Морамо нема шансе да дође на власт или постави свог кандидата за градоначелника али може да уђе у власт и добије институционалне полуге, видљивост и утицај како би се ефикасније борили за своје циљеве који се поклапају бар 80% са циљевима и захтевима форумаша. По мени је то сасвим довољан разлог да се гласа за њих.

Што се тиче утицаја на реформе система то је још лакше него рушење Вучића будући да цео СНС нема никакву идеолошку потпору ван жеље за останком на власти, буквално се већ 10 година повијају како јавно мњење жели и попуштају пред захтевима. Да постоји стварна жеља за демократизацијом Србије народ би се борио за реформе изборног процеса и додатну контролу режима али не постоји јер већина људи просто жели да се она дочепа власти и влада једнако аутократски као и Вучић. Свима из опозиције су пуна уста демократије и грађанских слобода а нико од њих није навео један једини начин за институционално ограничавање своје власти када се дочепају фотеље. И људи су срећни због тога јер неограничена власт сноси неограничену одговорност за све лоше у земљи.
 
@Joe Peeps
Pogrešnu postavku imaš. Ovde se postavlja pitanje zašto Dobrica ne sme ni pod razno da postane gradonačelnik.

Evo jedan primer. Kažu iz NDMBGD da će da se posvete sređivanju fasada i povećanju energetske efikasnosti. I onda @spatiotecte uzme i pita sa kojim parama on to misli da uradi i da li je svestan koliko to košta. Kada ja kažem da bi za to koristio pare iz budžeta grada, kao i svako drugi koji bi došao na mesto gradonačelnika, nema se odgovor.
Onda kada ja kažem @spatiotecte da ima nešto lično protiv Dobrice, dobijem odgovor da to nije tačno, ali da ne može gradonačelnik da bude neko ko cevči dvolitarku piva u parku.
Nakon toga je sam @spatiotecte rekao da želi da se više priča o urbanizmu i o tome šta se očekuje od toga na izborima, a kada se otvorila posebna tema zbog toga, njega nema nigde.
Isto tako, postavio sam i @Дошљак konkretna pitanja, jer mu je stav sličan @spatiotecte, ali odgovor nisam dobio. Od insistiranja na tome da dobijem odgovor sam digao ruke, zato što sam shvatio da kritičari Dobrice nemaju muda ili ti petlju da javno, jasno i glasno kažu šta je to što im toliko smeta kod njega, šta je to što je on uradio toliko loše, a da to isto nisu radili i drugi, preko čega ne može nikako da se pređe, da ide maltene do spuštanja na lični nivo (što negiraju da je slučaj). Čak u nekim trenutcima neki forumaši zvuče kao botovi.

Umesto što ćete da se ljutite na mene, bolje se zapitajte zašto zvučite tako kako sam napisao, i zašto sam vas iskritikovao, iako se u mnogim drugim temama slažemo.
 
Ја уважавам мишљења о Весићу, Шапићу, Радојичићу, али можемо ли барем за тренутак да помислимо да они не постоје? Да ли је Београд достојан да се сваки кандидат прво посматра индивидуално, па онда у корелацији са осталим кандидатима? Ваљда је то прво сито кроз које мора да се прође.
Добрица није млад човек, има 41 годину. Кажете да познаје овај град боље од Весића. У којим аспектима? Ја сам сигуран да Весић боље познаје сваки крај, насеље, село овог града од Добрице. Не кажем ово да бих похвалио Весића, далеко од тога. Уколико Добрица има стварну намеру да буде градоначелник мора да схвати да се Београд не простире од Трга Републике до Вуковог споменика, него од Бесног Фока до Велике Иванче.
41 godina za političara na važnoj javnoj funkciji je mlado, u tom kontekstu sam ga tako nazvao.
Okej, nema drugih. Onda, Dobrica se aktivno bavio gradskom politikom u poslednjih x godina, ili je barem aktivista bio. Mogu da potpišem da se vozio gradskim prevozom više nego bilo ko u gradskoj vlasti, zajedno. Može mnogo lakše da se snađe u gradu, zna koji deo grada ima koji (glavni) problem, bez da mu treba asistent koji će da mu to unapred (a i u trenutku) kaže. Nisam čitao njihov plan još, jer čekam da se napravi konačna lista i da onda prečešljam. Ali ako je tačno da želi da se urede fasade u Beogradu, odnosno da je to jedna tačka, onda je to odlična stavka, jer je to veliki problem grada, kako vizuelni, tako i energetski.
Hajde sad Šapić. Šta on nudi? Ništa. Kako ništa? Pa to što "on nudi", u stvari nudi Vučić. Gondola, BnV, najbesmisleniji metro, brzi voz do Prokopa bez saobraćajne veze. Sve njihove dalje tačke su iste one koje su se nalazile i na svim prethodnim izborima, jer ih eto opet nisu ispunili.
Tu se pokazuje kompetencija i želja da se unapredi grad, gde je to kod Dobrice i pripadne koalicije jasno, dok kod ovih drugih je to... šnj.
 
их к@Joe Peeps
Pogrešnu postavku imaš. Ovde se postavlja pitanje zašto Dobrica ne sme ni pod razno da postane gradonačelnik.

Evo jedan primer. Kažu iz NDMBGD da će da se posvete sređivanju fasada i povećanju energetske efikasnosti. I onda @spatiotecte uzme i pita sa kojim parama on to misli da uradi i da li je svestan koliko to košta. Kada ja kažem da bi za to koristio pare iz budžeta grada, kao i svako drugi koji bi došao na mesto gradonačelnika, nema se odgovor.
Onda kada ja kažem @spatiotecte da ima nešto lično protiv Dobrice, dobijem odgovor da to nije tačno, ali da ne može gradonačelnik da bude neko ko cevči dvolitarku piva u parku.
Nakon toga je sam @spatiotecte rekao da želi da se više priča o urbanizmu i o tome šta se očekuje od toga na izborima, a kada se otvorila posebna tema zbog toga, njega nema nigde.
Isto tako, postavio sam i @Дошљак konkretna pitanja, jer mu je stav sličan @spatiotecte, ali odgovor nisam dobio. Od insistiranja na tome da dobijem odgovor sam digao ruke, zato što sam shvatio da kritičari Dobrice nemaju muda ili ti petlju da javno, jasno i glasno kažu šta je to što im toliko smeta kod njega, šta je to što je on uradio toliko loše, a da to isto nisu radili i drugi, preko čega ne može nikako da se pređe, da ide maltene do spuštanja na lični nivo (što negiraju da je slučaj). Čak u nekim trenutcima neki forumaši zvuče kao botovi.

Umesto što ćete da se ljutite na mene, bolje se zapitajte zašto zvučite tako kako sam napisao, i zašto sam vas iskritikovao, iako se u mnogim drugim temama slažemo.
Мени Добрица не смета, само кажем да му је слаб капацитет да он као личност придобије гласаче. Исто је и са СНС, зато су узели за градоначелника доктора Радојичића. Слично томе и НДМБГД је требао да узме неку личност са већим кредибилитетом. Ово је слично као 90их када су на локалу били супротстављани кандидати СПС директори, доктори и инжињери, са са друге стране СПО кандидати аутомеханичари, таксисти и трговци.
 
Dobrica bi trebalo da bude gradonačelnik zbog toga što nije član mafije koja trenutno vodi grad i što pije pivo u parku.
Za mene je to dovoljno da glasam za njih, a ako me bude razočarao na sledećim izborima ću glasati protiv njih.
Ta sloboda je privilegija nas koji ne glasamo zato što smo uhlebljeni u državnoj firmi niti za sto evra koje uzmu od nas pa nam vrate.
Đavo uvek dođe po svoje. Pre nekoliko godina na protestu zbog rušenja u Savamali čudio sam se gde su moji Beograđani, zašto su ostali kod kuće ako im mafija poruši deo grada,
a policija ne odgovara na pozive, u kakvoj to državi živimo.
A onda đavo dođe na Košutnjak, pa dođe na Banovo brdo, pa dođe na Kalemegdan i na kraju dođe u Nedeljice gde SNS unazad pobeđuje na svim izborima.
I da li je Vođa zaštitio svoje članove od iseljavanja i trovanja zemlje? Nije. Đavo ne bira. Zabole njega za slepce koji glasaju za litar ulja, radno mesto u mesnoj zajednici ili paštete sa Vođinim likom. E zato uvek treba glasati protiv mafije.
Uzgred, uopšte ne bih rekao da su Moramo manje zlo. To je neka nova opcija mladih i poštenih ljudi koja ne jašu ovaj slepački narod 30 godina i pričaju im priču o Kosovu, Srebrenici i kanalizaciji u Krnjači. A ti dečko što braniš Vesića, nije tebi lako. Siguran sam u to.
Još nešto. Ne znam odakle vam da oni forsiraju samo krug dvojke. Ljudi se bore i protestuju zbog Makiša, Vinče. Pišu peticije zbog kanalizacije, prečišćivača, proširenja puteva u Višnjici...
A to se bogami tiča svih Beograđana. I ne bih rekao da će imati 10% glasova u Beogradu. Mislim da ste shvatili da je vaše odzvonilo ovde i zbog tog iracionalnog straha počeli ste sa potpuno neargumentovanom pljuvačinom ljudi koje nikada nismo videli na funkciji za razliku od vaših poslodavaca.
 
Dobrica bi trebalo da bude gradonačelnik zbog toga što nije član mafije koja trenutno vodi grad i što pije pivo u parku.
Za mene je to dovoljno da glasam za njih, a ako me bude razočarao na sledećim izborima ću glasati protiv njih.
Ta sloboda je privilegija nas koji ne glasamo zato što smo uhlebljeni u državnoj firmi niti za sto evra koje uzmu od nas pa nam vrate.
Đavo uvek dođe po svoje. Pre nekoliko godina na protestu zbog rušenja u Savamali čudio sam se gde su moji Beograđani, zašto su ostali kod kuće ako im mafija poruši deo grada,
a policija ne odgovara na pozive, u kakvoj to državi živimo.
A onda đavo dođe na Košutnjak, pa dođe na Banovo brdo, pa dođe na Kalemegdan i na kraju dođe u Nedeljice gde SNS unazad pobeđuje na svim izborima.
I da li je Vođa zaštitio svoje članove od iseljavanja i trovanja zemlje? Nije. Đavo ne bira. Zabole njega za slepce koji glasaju za litar ulja, radno mesto u mesnoj zajednici ili paštete sa Vođinim likom. E zato uvek treba glasati protiv mafije.
Uzgred, uopšte ne bih rekao da su Moramo manje zlo. To je neka nova opcija mladih i poštenih ljudi koja ne jašu ovaj slepački narod 30 godina i pričaju im priču o Kosovu, Srebrenici i kanalizaciji u Krnjači. A ti dečko što braniš Vesića, nije tebi lako. Siguran sam u to.
Još nešto. Ne znam odakle vam da oni forsiraju samo krug dvojke. Ljudi se bore i protestuju zbog Makiša, Vinče. Pišu peticije zbog kanalizacije, prečišćivača, proširenja puteva u Višnjici...
A to se bogami tiča svih Beograđana. I ne bih rekao da će imati 10% glasova u Beogradu. Mislim da ste shvatili da je vaše odzvonilo ovde i zbog tog iracionalnog straha počeli ste sa potpuno neargumentovanom pljuvačinom ljudi koje nikada nismo videli na funkciji za razliku od vaših poslodavaca.
Врхунска количина глупости написаних и наравно вређање као недостатак контрааргумента. Разлика у односу на СНС приступ маргнинална.
 
Није проблем (само) што је Добрица лош кандидат. Проблем је што коалиција "Морамо" не излази на ове изборе са намером да победи. У супротном не би истицали сарадњу са транвеститима и подршку у народу омражених личности као што су Дубравка Стојановић и Наташа Кандић.
Ова коалиција излази на изборе да оствари неки њима задовољавајући резултат (у опсегу од 5 до 10 посто на градским изборима, док је на националним циљ само прелазак цензуса) и онда формира савез са коалицијом Уједињена Србија. Са тим успехом биће им довољно да приграбе неке ресоре, да се лепо ухлебе и коначно попуне своју радну књижицу неким реалним занимањем. Биће део власти са истом екипом којој је Шапић био добар некад, иако је и тад имао лажни докторат лажног факултета. Или ако се мало дубље вратимо у прошлост, исто важи и за вечитог заменика.
Чекам да господин "Јаран" одговори на овај коментар :).
 
Vrh