Šta je novo?

Ne da(vi)mo Beograd!

Понош је далеко од ДСС кухиње, али има већи капацитет у бирачком телу од Морамо екипе. Ово је веома глуп потез који иде у корист само Вучићу. Ако хоће и Београд да добију, морају бити широки а не искључиви. Оваквим наступом могу да освоје само Стари град и Врачар али тек кад буду општински избори.
 
Zasto Ponos ima veci kapacitet od Cute? Cuta je trebao da gura i vodi Moramo, a NDMGD da privuce 3 posto birackog tela ciji kucici su zasrali ceo Dorcol.

Cuta je izdominirao jednom na RTS-u onu SNS glupacicu, da mu se da prostor i da gostuje tako svuda, siguran sam da bi mu popularnost bila ogromna.
 
Зато што је Ћута трећи по важности играч у коалицији и није истурен за неку функцију већ га смештају у парламент. Коалиција је погрешно искористила његов потенцијал.
 
Ако хоће и Београд да добију, морају бити широки а не искључиви. Оваквим наступом могу да освоје само Стари град и Врачар али тек кад буду општински избори.
Ti živiš u bajci, Ne davimo Beograd je na Vračaru jedva prešao cenzus. Ne znam kako ne možeš da svatiš da njih Beograđani ne vole.
U Beogradu nisu prešli cenzus.
 
Možeš li odrediti,šta tačno podrazumeva to ,,pro evropski'' ?

Politicka struja koja je za clasntvo u EU, odnosno prihvatanje evropskih vrednosti kao svojih. Sto dobrim delom i jesmo, ali politicke elite nikad to da priznaju.

Veci deo glasaca NiJE konzervativan ? Hhahaha u kojoj drzavi ti zivis ? Koliko se kreces van BGa ?
Mislis da je vecina za to da se priznaju gej brakovi, dozvoli usvajanje dece, osudi Mladic, prizna Kosovo, uvedu sankcije Rusiji, uvedu sankcije Dodiku, ispunjavaju svi zahtevi zapada ?

Garantujem ti da vecina nije za to, ukljucujuci i sebe, i ko god bude gurao samo takvu politiku nema sile da dodje na vlast, otud i takvo ponasanje Ponosa i skretanje u desno kako bi pokupio vise ljudi, ukljucujuci i SNS glasace koji su nezadovoljni (valjda ima i tog mitskog bica :) )

Prolem je sto koja god opcija dodje na vlast na ovim prostorima vrlo brzo sklizne u korupciju, poltronstvo i politicko namesnistvo od cistacice do ministra i jbga...

Najbolje je da postoji neki fini balans leve i desne strane radi medjusobne kontrole, ali demokratski orijentisane. To mu dodje neka pozeljna koalicija.

Ne veci, nego veliki deo glasaca. Vise nego sto se to smatra i priznaje. Sad, mozemo filozofirati sta znaci "konzerativno", moze i levica biti takva, ali mislim da shvatas moju poentu.
Hajde da se slazem za "fin balans" levog i desnog, samo sto se to bas ne vidi u politickom zivotu. Pa ni ovde na forumu.

Ako je cilj da za Ne davimo.. glasaju samo ljudi sa Starog Grada, Vracara i Savskog Venca, (i dela Palilule) onda je potez sasvim ok.
Ako zelite da jos neko u Srbiji glasa za Ne davimo..., onda je glupo jurisati sa levom i "progresivistickim" platformom.

Ne bih tako podcenjivao glasace iz perifernih opstina. Poenta je da su oba kandidata, Ponos i Jankovic, potekli iz konervativnog krila, kao da je to nesto sto Srbiji sada treba.
Ljudi sa levih platformi za sada nemaju nikoga u tom vrhu borbe, a uvek su prvi koji izlaze na proteste, gaze po betonu i blatu, dok ostali dolaze na gotovs, pa odmah bi u fotelju. O politickim stavovima da ni ne govorimm duga prica.
 
Очекиван потез коалиције "Морамо". Понављам, њима није циљ победа на изборима, него остварње неког запаженог резултата. Тај резултат је у Београду од 5 до 10%, а на националном нивоу само прелазак цензуса и улазак у парламент.

Сваки кандидат који има иоле озбиљну намеру да постане председник (а не да се кандидује из куртоазије и узимања народних пара) мора да се залаже за:
1. Јединство Косова и Метохије са Србијом
2. Неулазак у НАТО пакт
3. Интересе српског народа у околним државама (Република Српска, Црна Гора, Хрватска)
Остало је произвољно. Понош, иако је био близак сарадник НАТО пакта сада говори да је против уласка у исти зато што има стварну намеру да победи на изборима.
 
Koji su uspesi pokreta "Ne davimo..."?
Znam za Vuckov uspeh u pogledu vracanja trolejbusa 28.
 
Levicari drugima sole pamet i zameraju sto su "konzervativni" i "sto ne odustaju od svojih uverenja" a ovamo sustinski sabotiraju nesto sto treba da bude zajednicka borba protiv naprdnog taloga.

Srbija je poput aviona u letu koji su oteli naprdnjaci, i kada se pojavi par smelih ljudi koji bi da ih obuzdaju i bezbedno ga prizemlje, levicari su onaj deo ljudi koji ce odbijati da bilo sta uradi jer "nismo se dogovorili sta cemo da radimo sa otmicarima kad ih savladamo i kako cemo ih tretirati".Ne bas najbolja, ali svakom razumnom dovoljna ilustracija.

Carevi, batalite levicarenje i cepidlacenje, prvo da se ukine monopol i jednoumlje jednog coveka i jedne sekte. Ni 1. poglavlje jos nije zapoceto, a levacke glave vec tripuju i panice sta ce biti ako dodjemo do 10. poglavlja a ne slazemo se svi u svemu.

Sta ce biti? Armagedon? Ponos ce izvesti ljude na ulice da vas gone i hapse? Zabranice zakonom gejeve? Napasce Kosovo i izvrsiti genocid? Ma dajte bre... :LOL:

Da ne ulazim u to kako se (moderni) levicari stalno busaju kako su veciti i beskrajni humanisti i puni razumevanja, a kad god se neko ne slaze sa njima, samo bi da ga izopste. Sto se, na kraju krajeva, vidi i sad. I na politickoj sceni i na forumu.

A sutra kad naprdni talog opet izdominira i stavi jos jace stege na sve, onda ce ti isti istaknuti levicari ponovo da kukaju na situaciju i da se pitaju sto niko nista ne cini da se to promeni. Pa cini. Ali vama iskljucivima niko - sem vas samih i identicnih mislioca - nikad nije dovoljno dobar... :rolleyes:
 
O kojim to levicarima pricas sad?
Ako se odnosi na ovo sto je rekao Lazovic?

Nece da podrze Ponosa, pa sta? O njemu necu sad nista lose reci ali mi je ok sto ce Mozemo imati svog kandidata. I to sto ce na izborima biti vise opcija i manje onih koji bi glasali "protiv Vucica" a vise za program i ljude. Jer ovde se radi i o parlamentarnim izborima, a ne samo predsednickim.
Nekima smetaju ljudi iz "bivseg rezima" floskule? Izvolite.
Nekima smetaju "ukaljani politikom" i hoce nove? Izvolite.
Ovi su "neiskusni", - eno neka vam Dacic i dalje iskusno nabija u guzove.
 
Poslednja izmena:
Na Lazovica i druge iskljucive levicare koji bi voleli da vide ledja SNSu ali samo ako ih pritom za rucice drzi neko identican njima. Inace se poplase i nadure.
 
Dodao sam u edit u slucaju da mislis na njega.
Uglavnom, sto se pokrije sire biracko telo, to bolje. Po mom misljenju. A nisam ni jedini koji tako razmislja.

Uostalom, to sto je izjavio - ne znam zasto se dozivljava kao neka uvreda? Niti je lik stavio da su ideje "mozemo" bolje ili ispravnije.
 
Nije uvreda, samo je odraz levicarske iskljucivosti i zadrtosti. Pa i licemerja.

A slazem se s tobom, neka nam Vucic i Dacic svima i dalje... to sto si napisao (da mi post ne bude zafrljacen u kantu).
 
Meни није јасно како се замишља преузимање власти у сукобу са остатком опозиције? Нека математичка предвиђања су да се влас од СНС у Београду може преузети после избора једино са широком коалицијом целокупне опозиције, значи и Уједињени за Србију, и Морамо, и Нада, и Суверенисти и коалиција Двери ако пређу цензус.
 
Ako ideja da moramo ima svog kandidata za predsedničke izbore ima za cilj veću izlaznost, onda je ideja dobra.
Ako je ideja da imaju svog kandidata "da se ne bi mešali sa onim drugima", onda je ideja loša.
Isto tako mislim i za Škora, i ko se još kandidovao. Ako je cilj Škora da uzme da izvuče neke glasače koje ne bi izašli inače, ok je, ako stvarno misli da će imati više od 1-2% max, onda ne zna pojma.
 
Ne znam sto je licemerje ako treba da stojis iza svog programa i ne zelis da podrzis kandidata koji nije iza tog programa. A sa druge strane moras da trpis graktanje "ovima je jedina ideja smena Vucica".
I opet, ovde se ne radi (samo) o predsednickim izborima. Izbori za parlament su sustinski vazniji, i kompromisi poput ovih bi potencijalno odbili dosta glasaca na koje Mozemo i racuna. da ne pominjem "svi su isti" ekipu.

Uostalom

Сада имамо ситуацију да је један велики део политичког спектра незадовољан избором конзервативног кандидата коме су веома блиске десничарске идеје. Зато мислим да је важно да постоји још један кандидат или кандидаткиња која заступа идеје блиске зеленим и левим политикама. На овај начин би сви грађани имали за кога да гласају, повећала би се излазност и дошли би до тога да Вучић не може да победи у првом кругу. Наравно, подршка кандидату који уђе у други круг се за нас подразумева.

Ne vidim nikakav sukob ovde.
Sukob je ono sto radi Bosko na primer.
 
Погрешно су оценили Поноша као конзервативца и десничара, али ок, то је њихов поглед на ствар. Ништа, нека кандидују Ћуту или подрже Тадића ако се кандидује.
 
Ponos je koliko do juce bio sa Jeremicem?
Cuta ne verujem da bi imao zelju za tako nesto, a ovo za Tadica nemam drugi komentar, osim da je kao neki pokusaj ironije ili sta vec.
 
Зашто, Тадић се отворено декларише као левичар а има добре односе са Зеленовићем. Штета за Ћуту пошто је главни адут у коалицији Морамо.
 
I Dacic se isto deklarise kao levicar, pa cak i komunista zar ne?
I evo konkretnog primera na sebi - ako u nekom ludilu Mozemo da podrsku Tadicu, ja necu glasati za njih. Isto tako ima i glasaca koji ne bi glasali za njih ako bi podrzali Ponosa. da ne pominjem to da bi skroz ponistilo ideju o angazovanju sto sireg birackog tela.
 
@nex999 - sam si lepo rekao - neka ide svako sam za sebe,neka puknu ko zvecke, i onda neka nam Dacic i Vucic jos nabijaju.

Ja se slazem sa tvojim predvidjanjem da ce tako biti.
 
Poslednja izmena:
Ето мени је у Морамо одбојан Зеленовић али би их подржао локално због Вучка. Политика је компромис.
 
Kompromisi se non stop prave, pitanje je gde je granica?
 
Kompromis je onomad napravio i Tadic sa SPS-om i Vucic posle njega sa gomilom kombi stranaka + SPS i to sto su mu danas prvi na obe liste eks- DS kadrovi. Jedan je sveo stranku na borbu za cenzus a drugi diktator koga izgleda samo motka moze skloniti.
A da ne nabrajam one kompromise koje su pravili oni pre njih dvojice (npr Djindjic - Kostunica ili Milosevic - SRS - SPO). I evo nas tu gde smo sada.

Kompromis u ovom slucaju je ono sto je Moramo dogovorio sa koalicijom oko SSP-a. Dakle borba za uredjenje sistema i nenapadanje. Nista drugo nisu duzni niti obavezni, a pogotovo ne moraju da podrzavaju kandidata koji nema veze sa njihovim programom.
 
Poslednja izmena:
Kad se radi o (modernim) levicarima, granica i tacka bez povratka su tamo gde usledi prvo i najmanje neslaganje ili raznolikost misljenja.


Sto je zapravo jako jako ironicno uzimajuci u obzir njihova deklarisana nacela i ideje.

Nex je lepo rekao, tj predvideo - neka ostanu Vucic i Dacic i neka vladaju do smrti. I ja sam sve blizi tom predvidjanju. Ozbiljno mislim to, ne zezam se.
 
Vrh