Šta je novo?

Ne da(vi)mo Beograd!

@ solecar
Pa nije humor, to ti je kao da ideš na razgovor za posao sa flajkom od 2 litre.
Da li bi očekivao da te poslodavac zaposli?
Isto je i za nekog ko ima pretenzike da postane političar. Ima valjda neki kodeks ponašanja.

E pa ja lično ne dajem glas takvima a svako nek radi kako hoće.
Deluje mi da ona flaša nije od 2L
 
Боље је гласати за зелене него за Ђиласа и Јеремића. Разлика јесте мизерна али ипак иде у корист зелених због њихових прошлонедељних ангажмана. У супротном постоје још два избора: први су ови из СНСа, а други су ПатриЈоте са неопраним винским чашама од летос.

Зато сматрам да су зелени једина разумна и прихватљива варијанта, под условом да наравно не забрљају нешто до трећег априла.
 
@Дошљак
Zamisli da si danas došao na temu i umesto teksta u originalu video da je preneseno ovo:
Nosilac liste za parlamentarne izbore biće Dragan Đilas, lider Stranke slobode i pravde, a nosilac na beogradskim izborima biće Marinika Tepić.
Dragan Đilas je rekao i da će Aleksandar Jovanović Ćuta biti prvi na parlamentarnoj listi.
Već vidim jedno 10 postova od 10 različitih članova koji bi naricali što je Ćuta izabrao Đilasa i zato su odlučili da mu ne daju glas jer da je sa Zelenovićem, moglo bi, ali ovako sa Đilasom... na-ah!

Garantujem ti da bi isto bilo. Ali garantujem u potpunosti. Kako god da okreneš - osim ako Ćutu ne uparimo sa Isusom ili reinkarnacijom Kneza Miloša - uvek ćeš imati par istih template-odgovora i mentaliteta, samo sa različitim elementima odnosno varijacijama.
kevin-the-office.gif
 
Ако зелени стану под Ђиласову стреху онда су им све лађе потонуле. Нема шансе да добију изнад 10% осим ако се међу њима не појави нека неокаљана личност.
 
Mислим да ће бивши ДС ићи у две колоне, Тадићевој и Ђиласовој, а да ће Зеленовић и његова коалиција да се сврстају у Тадићеву коалицију.
 
@ solecar
Pa nije humor, to ti je kao da ideš na razgovor za posao sa flajkom od 2 litre.
Da li bi očekivao da te poslodavac zaposli?
Isto je i za nekog ko ima pretenzije da postane političar. Ima valjda neki kodeks ponašanja.

E pa ja lično ne dajem glas takvima a svako nek radi kako hoće.
Svako ima kodeks ponašanja i to lični. Tako da ako bi smo tako gledali, mogao bi da glasaš i žmurećki, pošto je svejedno, zar ne? Jer svejedno je dal si glasao za Đilasa, Tadića, Ne davimo Beograd, SNS ili nekog petog, pošto svako ima kodeks ponašanja, te si tako glasao za ono u šta veruješ.
 
Вучић и СНС секта побеђују у унутрашњости са бар 60%, највећа шанса да секта падне је у БГ, али ту сад настаје проблем јер НДВБГ не може више да прича о темама "ко је рушио у Савамали", "ко је поплочао Трг" и слично, већ морају озбиљно да се укључе у политику, а са њиховим ставовима "био је геноцид у Сребреници", "Косово је независна држава"...

које њихови активисти помињу по медијима и друштвеним мрежама неће никад, али апсолутно никад срушити Вучића, нити представљати било какву релевантну политичку снагу на било каквим изборима, једноставно су екстремно лево и као такви увек ће бити на маргини,

а Зеленовић је нека локална прича из Шапца, као када би се НДВБГ кандидовао у Лесковцу, што се тиче тог Ћуте, ушавши са овима у коалицију је запечатио своју могућу политичку каријеру, боље да је и сам гурао, па шта буде

и још једна веома битна ствар, одговорно тврдим да бар 80-85% Београђана никада није чуло ни за једног од ових ликова или је начуло негде на ТВ успут, али не би могли нешто више да кажу о њима.
 
Све ово што се ради заправо је режија ЕУ колонизатора и увод у наставак узурпаторске саге. Нису велике силе луде па да тек тако пусте Србију из својих шака. Нису толико наивни па да сада тако нешто себи дозволе. Прво морају да исцеде државу, нацију и ресурсе до краја, па тек онда следи велика пауза и одлагање сопствених прљавих шака на кљакава колена.
 
Lika koji samoproklamovani gradonačelnik na Tviteru x godina i treba prozivati.

A što se opozicije u globalu tiče sve je to čemer, jad i beda. Jeste li čuli bilo kakav plan šta će da urade kad dođu na vlast? Obračunaće se sa snsom? Naravno da od toga neće biti ništa jer ni ovi njih nisu dirali. Oteraće Rio tinto? Ko i naprednjaci što su ga oterali do posle izbora. Godinama i taj minimalni prostor koji imaju u medijima koriste za međusobna trvenja i glupe tehnikalije. Ubeđen sam da se ni njima ne dolazi na vlast pre nego što Vučić preda Kosovo. I sasvim je legitimno da čovek ne izađe na izbore, na kojima ionako nema šanse da ovaj padne. Sve ostalo je tviter fatamorgana.
 
Вучић и СНС секта побеђују у унутрашњости са бар 60%, највећа шанса да секта падне је у БГ, али ту сад настаје проблем јер НДВБГ не може више да прича о темама "ко је рушио у Савамали", "ко је поплочао Трг" и слично, већ морају озбиљно да се укључе у политику, а са њиховим ставовима "био је геноцид у Сребреници", "Косово је независна држава"... које њихови активисти помињу по медијима и друштвеним мрежама неће никад, али апсолутно никад срушити Вучића, нити представљати било какву релевантну политичку снагу на било каквим изборима, једноставно су екстремно лево и као такви увек ће бити на маргини,

NDBG nisu ekstremno levo. Samo se centar pomerio udesno na srpskoj politickoj sceni.
Njihov stav o Srebrenici i Kosovu je posten, jer ne trguju sa njim zbog glasova, kao sto ni tvoja idealna politicka opcija ne bi sa tim trgovala.
Dakle, tu populizam otpada, barme sto se ove teme tice.

Inace se mnogo manipulise sa tim pitanjima koja bi trebala biti izvan dnevne politike, a znamo da to ne moze, jer su previse utkana u savremenoj istoriji. To je nasa specificna tragedija, koju nema svaka zemlja.
Jednim prostim (cesto zlonamernim) pitanjem (o Kosovu, Srebrenici) moze u trenutku da se se izgubi ili dobije previse politickih poena, a to ne sme da bude slucaj. E tako On opstaje na vlasti - zbog nasih nesredjenih elementarnih vrednosti.
 
A šta ako sa tim rezonovanjem ispadne na kraju da opet bude kao na prethodnim izborima, zato što se ljudi budu opredeljivali za raznorazne koalicije i stranke koje budu izašle na izbore, verujući da su baš oni ti koji će ući u skupštinu?
Razmišljao sam na tu temu.
Ti ljudi bi onda morali da se ozbiljno zapitaju da li dobro razmišljaju kada gledaju kome daju glas. Moraju da se zapitaju i shvate tzv. "život u mehuru" tj. zabludu koju stvara praćenje samo stvari koje ih zanimaju i ljudi koji misle isto kao i oni.
Prvo to da priznaju, tj. da shvate da su živeli u Matriksu (uzeli plavu pilulu).
Zatim, uzeti crvenu pilulu. Početi slušati šta priča "prost" narod, tj. onaj deo sa kojima nikada nisu bili u kontaktu. Onda pustiti vesti na Pinku i shvatiti čime se bombarduje narod Srbije. Shvatiti propagadne tehnike gde se jedna mantra stalno ponavlja i tako usađuje u mozak glasačima.
Zatim kada smo postali malo svesniji, početi pratiti ispitivanja javnog mnenja. Imamo internet, pa neka se malo proguglaju razne procene raznih agencija i uporede sa rezultatima izbora. Tako će se videti koje agencije rade dobro i onda gledati njihove projekcije i pratiti promene što se više približava datum izbora. Pogledati koje opcije su blizu 3% i preko i odabrati između njih.
I obavezno izaći na izbore i shvatiti da ne postoji savršeni kandidat. I da je svako, ali baš svako bolji od trenutne vlasti. I kada smo se toliko potrudili i smenili vlast, treba biti svestan da nam neće biti bolje ni posle promene vlasti ni u naredne 4 godine i da je to samo početak nekih promena na bolje.
Ne razmišljaš samo o sebi kada izlaziš na izbore, već i o svojoj deci i unucima.
 
Veoma opasno.
Ali ne znamo sta. Mora da je neko od njih nesto rekao za Srebrenicu da je nesrbski. Sigurno je nesto rekao majkemi
 
Pa ako su pametni, neće to samoisticati pred izbore.
Biće problem u nekim debatama jer to protivnici mogu da iskoriste i nadam se da imaju spremne odgovore i tehnike izbegavanja...
 
A ne. Moraju telima da brane onaj grafit i nista manje od toga za pojedine ne dolazi u obzir.
 
ako misle da predju 5+% treba da nogiraju Dobricu (coveka bez dana radnog staza iako mu je 41), ekonomskog savetnika pokreta Kostica, koji je pisao Vucicev zakon o frilenserima i sabackog wannabe Djilasa.
Za predsednika postaviti nekog poput Maria Reljanovica.

Pobednik aprilskog teatra apsurda ce ionako nastaviti, kao i do sada, da izvrsava komande mame Merkel/fon Kramon i ujke Sema (videti CG sta se desava posle pobede na izborima i kako poslusni diktatori/saradnici prolaze),
tako da cu dan izbora provesti u prirodi sa porodicom, a prepustiti trenutnim i buducim stranackim lopinama i raznim NGO sisacima fondova da se malo oznoje i zarade svoj rucak.
 
Tupavi nacin na koji odgovaraju na pitanja o Kosovu i Metohiji i Srebrenici je cak i gori nego njihov odgovor na pitanje. Izgledaju ko tri osnovca na kontrolnom za koji se bas nisu spremili.

Zgadili su mi se iskreno, jedino Cuta ako ih sutne mozda dobije moj glas. A kod Cute se vidi da cuti i ne govori bas ono sto bi rekao. A i sve nekako kao da je u fazonu, ja sam ovde zbog ekologije i to ce biti moj sektor, a ovi nek se bavi tim drugim pitanjima, ali kad vidi sa kim je, onda mora i on da se petlja i cuti.

A ako cemo da ulazimo u njihove odgovore, kako to da je Srebrenica genocid jer jbg tako kaze Haski sud, a mi po zakonu moramo da ga postujemo, a nije Kosovo i Metohija su deo Srbije jer to pise u Ustavu? Jel to bilo tesko odgovoriti? Takodje tu je i 1244, cinjenica da nisu clan UN...

Oni stalno insistiraju da nije bitno sta oni misle nego sta zakon kaze.

Ne mogu da verujem da su toliko glupi da ne znaju da kazu na primer:

Kosovo i Metohija su neodvojivi deo Srbije jer tako pise u Ustavu Srbije. Mi cemo postujuci svoj Ustav, uciniti sve da to tako i ostane postujuci isti taj Ustav, nebitno sta ko mislio privatno na tu temu. O svakom bitnijem pitanju raspisacemo referendum gde ce gradjani odluciti.

Zasto se spominje direktna demokratija i stalni referendumi, a sa Haskim sudom je to gotova prica?

Moze li se reci, mi cemo morati negde postovati odluke suda, sta god mi mislili o tome, odluke o saradnji sa sudom i presude su donete pre nase vladavine. Cak i ako je sud doneo tu presudu, mi ne moramo da je postujemo i slazemo sa njom, osim pravno i formalno negde. Narod bi trebao da odgovori na referendumu da li Srbija treba da nastavi pravnu borbu da dokaze da nije bilo genocida?
 
Pa bas zato budi spreman da osuris ta pitanja 😅 Kad dodjes na vlast, gledaj da ih resis najbolje moguce i da za sledece izbore vise ne budu tema. Ili/i da obrazujes narod da normalnije diskutuje o njima.

U sustini ili vici Kosovo je Srbija, Srebrenica nije genocid ili osuri odgovore, imaj spreman plan, resenja, timove...
 
Ma dobro to ali najjači su mi ovi što izvade sliku iz mladosti Osobe A gde pije pivo da bi osujetili i umanjili značaj Osobe B koja je sada u istoj koaliciji sa njima.

Ispada da su svi drugi političmari, a pogotovu ovi što sada jašu, u svojim mladostima bili akademici, visili na Kolarcu, obilazili sajmove knjiga, od alkohola pili samo šampanjac i to u Klubu književnika...

A ono brate...
5vucic1.jpg

EQCuv7qXkAA-xZ8.jpg

274225_ana_ff.jpg

D3SDIZ1XkAQo_BL.jpg


I tako... mogao bih da teram niz još dugo, dugo, ali onda bi mi rekli da ''smaram''. Jer j'š ti sve ovo, kad je Dobrica Veselinović uslikan kako u mladim danima pije pivo u parku.
Ako su Srbi ikada bili dobri u nečemu, pored teranja inata, to je spuštanje svakog ko se u bilo čemu uzdigne ili istakne. Uostalom, ipak je to ovde nacionalni sport, pogotovu po selima i ruralnim sredinama, gde se druga polovina dana svodi na prolaženje kroz dnevne seoske vesti od galaktičkog značaja i potom- takmičenja u nadmudrivanju i spuštanju. Naravno, u pauzama između bistrenja o Srebrenici, Kosovu i četnicima i partizanima...
 
Pa ja sam izvukao tu sliku i to kao pozitivan primer 😅
 
:ROFLMAO: Jbg, užarila se tema, zaboravio sam ko je šta okačio. A i ti si do skora imao drugi avatar pa nikako da se naviknem na ovaj.
Sad, šta si hteo da postigneš time, ne znam, ali nadam se da jesi.

Minvajl, ja okačim ovo
Dobro je kad ovi koji sad vode i grad i drzavu nisu takvi...

politicki-sloj-jpg.123917


Ljubi vas Bender u celo pametno sve vas koji cekate dete Isusa i Mileve Maric da radi vasu duznost umesto vas.
I svi sem Soleta se prave mutavi. Igleda da im je ok da im ovakvi gore vode društvo i deo sudbine.
 
Сад испада као да нам је НДМБГ једина опција која је против СНС владе :D
 
@Bender Rodriguez

Pa video sam i Dobricu na protestima, sam ode decko peske kuci. Nek dodje i na forum, na ovu temu, ako ce da ide za gradonacelnika, daj da zajedno ucestvujemo, ima ovde genijalnih ljudi i ideja.

Sta fali sto pije pivo sa pankerima, ovi Vucic, Vulin, Slina, Brnaba...tacno vidis da su oni sto su im lupali cvrge u skoli i tuzakali drugare razrednoj jer su se ljubili sa devojcicama u wc-u.

Bilo bi lepo imati nekog takvog na nekoj poziciji.

Vucic skoro rece da je jednom u zivotu bio na Zvezdari hahahahhaahaa. I takav je hteo da bude gradonacelnik, a sad je predsednik.
 
Сад испада као да нам је НДМБГ једина опција која је против СНС владе :D
Ako opozicija nema koaliciju koja će da pređe cenzus ILI da makar ima neki iole osetan uticaj, onda računaj ne da je NDMBG jedina opcija protiv SNS, nego da ih nema uopšte.

Ono što mislim da nekima na ovoj temi ne dopire do mozga je:
1) Svako ko ne glasa, daje svoj glas vladajućoj partiji, odnosno SNS
2) Džaba 100.000 Ćuta širom Srbije ako nijedan nije u Skupštili ili Vladi
3) Džaba 100 najboljih i najiskrenijih stranaka sa po 10.000 članova (zakonski minimum) ako će svaka biti za sebe ili ako bude 30 kombinacija pa nijedna koalicija ne pređe cenzus
4) Savršena opozicija ne postoji. U stvari, j'š ga, savršena politika ne postoji. Ne samo u Srbiji, nego bilo gde u svetu. Nema bre više biranja dobrog, samo biranja balansa i manjih zla
5) Ako nisi političmar, moraš da imaš nekoga ko će da te uvede i iznese u tom svetu blata i go..na, što lepo ranije reče Dule, a ja parafraziram

Zašto ovo pišem? Zato što računam da će pre ili kasnije doći do stvaranja koalicije NDBG sa Đilasom. E onda će svi koji kažu 1) Đilas može, ali Zelenović nikad i 2) svi koji kažu Zelenović može, ali Đilas nikad, doći u sukob mišljenja i odustati od glasanja, i time opet dati glas SNS. I onda piši propalo.
Jer Pera neće s Mikom, Mika neće s Perom, obojica neće sa Žikom, a Laza bi kao sa svima, ali jbg, malo su mu ispod nivoa pa će ipak sam... I na kraju naravno svako krene sam za sebe, bez organizacije i jedinstva, i bude pokošen pred monolitnim dobro uvežbanim i brojnijem nepriatelju.

I to je jedna bolesna opičena praksa i mentalitet koji se ovde praktikuju i neguju već vekovima, to da svaki Srbin hoće nešto svoje i ako jedna stvar u kolektivu ili kolektivnoj ideji nije dobra, onda z...bi, otpisuj celu stvar. I svi političmari, a posebno vladajuća sekta to odlično znaju i koriste. Već decenijama. I zato dok svi tako čekaju svoje Isuse i Karađorđa, vreme teče, prilike prolaze, ostaju isti na vlasti, a loša iskustva, ogorčenost i bolesna ideja da ''ma nema poente... ionako su svi političari isti...šta onda pa da ih menjam...'' opstaje i jača sve više.
 
Poslednja izmena:
Vrh