Šta je novo?

Ne da(vi)mo Beograd!

То се слажем. Али овде није тема СНС већ НДМБГ.
 
Ne znam što je Ćuta ćuta u svemu ovome.

Uvek nekako taj njegov Ekoloski ustanak na trece mesto stavljaju kad pricaju o ovoj koaliciji.

Ja mogu progutam Zelenovica, ima nekakvo iskustvo, veze sa buducim koalicionim partnerima... Ali od tih nekih 15 posto koliko im sad daju, ubijte me ako je zbog Zelenovica jedan posto.

Moja neka procena je da:

5 posto podrzava zbog Cute

3 posto zbog Ne davimo Beograd

6,5 posto jer im se svidja zeleno-levo koalicija, ali prvenstveno zbog miksa Ekoloskog ustanka i Ne davimo Beograd

0,5 zbog Zelenovica

Jesu partneri, ali trebalo je obaviti malo istrazivanja pa sesti i reci, stvari stoje tako i tako...

Pa da se definise ko je ko i kol koliko da se istice i stavlja u prvi plan.
 
Da se podsetimo. Ovo se odnosi i na NDMBGD.

Da li ti smeta vladajuća stranka?
Da.
Da li bi voleo da oni više ne budu na vlasti?
Da.
Za koga ćeš da glasaš na izborima?
Ne izlazim na izbore, jer nemam za koga da glasam.

Ovo je ukratko sublimacija rezonovanja prosečnog glasača, od uvođenja višestranačja.
 
Dobro je kad ovi koji sad vode i grad i drzavu nisu takvi...

politicki-sloj-jpg.123917


Ljubi vas Bender u celo pametno sve vas koji cekate dete Isusa i Mileve Maric da radi vasu duznost umesto vas.
 
Poslednja izmena:
Da li zaista neko želi da mu ovakvi likovi vode grad?
Ovo je sramota za nekog ko ima pretencije da radi u skupštini kada mu je mesto ispred lokalnog dragstora.
A drugi su kao bolji?
Umesto što se raspravljamo da je neko za dragstor, sa skupštinu ili neko treće mesto, trebalo bi da se ugledamo na Italijane. Oni su sedam puta u kratkom roku "terali" svoje vlade da raspisuju vanredne izbore, dok nisu konačno bili zadovoljni. Barem u tolikoj meri da im dozvole da izguraju ceo mandat.
 
Za vas ne znam ali za mene su svi oni isti.

Ali ako već hoćeš da se baviš politikom bar gledaš da daš neku normalnu sliku o sebi a ne da ličiš na uličara.
 
Odgledao sam intervju i bojim se da nemaju nikakve sanse. Mlako, glupkasto i neubedljivo.

Ostaje to da treba skinuti Vucica po svaku cenu jer ce svi sledeci biti lakse smenjivi. Je li to dovoljno? Ne znam.

Odjavljujem se, dosta mi da gledam gluplje ljude od sebe 🤣
 
Већ су забили себи аутогол Зеленовићевом причом о Сребреници. Ћута је ту био више тактичан у изјави, али узалуд када се вагају као целина.
 
Ok, evo resenja, da se dogovorimo.

Ne glasajte. Neka ekipa sa slike gore vlada jos 10 godina. Ili dozivotno. Dogovoreno?
 
Poslednja izmena:
Нико овде не прича треба ли да се гласа или не. Већ дискутујемо о овом сада политичком покрету. О томе треба ли да се гласа или не можемо да причамо на теми о изборима :)
 
Ma daj da skratimo i ne gubimo vreme.

Nemoj niko da je izasao.
Nela ovi vladaju jos 10 godina.

Samo sto nece biti 10 godina nego 10 Lukasenko ili Djukanovic godina, sto znaci do smrti.

Eto, gotovo. Reseno.
 
@ solecar
Pa nije humor, to ti je kao da ideš na razgovor za posao sa flajkom od 2 litre.
Da li bi očekivao da te poslodavac zaposli?
Isto je i za nekog ko ima pretenzike da postane političar. Ima valjda neki kodeks ponašanja.

E pa ja lično ne dajem glas takvima a svako nek radi kako hoće.
 
Ma daj da skratimo i ne gubimo vreme.

Nemoj niko da je izasao.
Nela ovi vladaju jos 10 godina.

Samo sto nece biti 10 godina nego 10 Lukasenko ili Djukanovic godina, sto znaci do smrti.

Eto, gotovo. Reseno.
Nemoj preterivati Bender 😕 Ovde komentarišemo ovaj novi pokret i njihove kandidate. To ne znači da, oni kojima se ne sviđaju, neće izaći na izbore. Ja se iskreno nadam da ću biti u Beogradu za izbore, ali i ako ne budem, mogu glasati i u ambasadi. I verujem da će ovde većina izaći na izbore. Rano je uopšte birati nekoga sada, ima vremena do izbora i iskreno se nadam da će se konačno pojaviti neka nova lica. Ali uopšte nije rano komentarisati bilo kakva politička lica i potencijalne kandidate.
 
Ma daj da skratimo i ne gubimo vreme.

Nemoj niko da je izasao.
Nela ovi vladaju jos 10 godina.

Samo sto nece biti 10 godina nego 10 Lukasenko ili Djukanovic godina, sto znaci do smrti.

Eto, gotovo. Reseno.
To što je primetan animozitet dela forumaša prema NDMBGD i SNS ne znači da će tako biti i na izborima.
 
Ne preterujem, ima još ''čak'' 3 meseca do izbora, ali ovde se već vide prvi obrisi i naznake ko je kakav i šta se u budućnosti može od koga očekivati.
Pre nego što je novi forum ukinuo anonimno lajkovanje, uvek sam se pitao ko to toliko podržava neke ljude ovde za koje se zna da proapgiraju vladajući talog i njen mentalitet, nekulturu, projekte... Dok su lajkovi bili anonimni, razne individue su mogle da podrže udarce i podbadanja tih politikanata. I uvek sam se pitao ko to može toliko da glasa, podržava i radi na svoju štetu. Sada mi čak ni ne treba da gledam ko šta podržava, dovoljno je samo da pogledam neke prve obrise i najave na ovoj temi i da mi sve bude jasno.

I to ne samo na ovoj temi nego i na nekim drugim. Al da ne idem sad u to.

Sve u svemu, nek se naduri ko god, apsolutno me briga, to kažu zakoni Srbije, i to ću da kažem i ja - ko ne glasa protiv SNS na ovim izborima, glasa za SNS.
Vreme je da stvari počnemo da zovemo pravim imenom i da se pokažu sva prava lica.


Ajde bre, 30 faking godina slušam ''neko bi trebalo'' i ''naći će se neko''. Od najtrivijalnijih stvari tipa ko će da obloži gole cevi za grejanje u hodniku zgrade, preko toga ko će da prijavi policiji pucnjavu u centru centra grada, koju posmatra 30 očevidaca i svi samo gledaju ko lobotomisana telad i ćute, pa sve do ovakvih situacija gde pola zemlje kukumavči na vladajući talog, a kad dobiju priliku da nešto urade povodom toga, opet bude dobro staro ''neko bi trebalo'' i ''meni se ovo ne dopada''.

Super brate, nek ti se ne dopada (obraćam se generalno). Živi u brlogu, živi u getou, živi u hladnoći, kad te neko napadne ti se teši ''prijaviće već neko'', a kad se odlučuje o budućnosti tvog društva, ti sedi kući i nadaj se, opet, da ''će neko''...

I ništa, pičimo tako još jedno 200 godina, pa možda negde tamo 2222 napravimo neki minijaturni korak napred i promenu. Ako do tad išta ostane od celokupnog sveta, a ne samo Srbije. No dobro, koga briga sad za to. Bitno je da nam sad svima bude lepo u komforu fotelja svojih i j' nam se za sve izvan svoja četri zida.
 
Poslednja izmena:
Тачно, нису то једине опције. Али пошто је ово тема о НДМБГ ваљда је и за очекивати да се износе мишљења о њима.
 
Tačno, samo što su neki komentari čisto prozivanje.
 
Poslednja izmena:
Vrh