Šta je novo?

Ne da(vi)mo Beograd!

Mada ja ne znam o kakvoj transformaciji kod NDMBGD ili Zelonovica pricamo. Oni su oduvek takvi.

Ja sam jedino ovo mogao da shvatim i podrzim kao koaliciju Ekoloskog ustanka, koji su mi bili ok, sa nekim nuznim zlom tj. NDMBGD koji ima neko iskustvo, organizaciju i akcije iza sebe i sa Zelenovicem koji ima iskustva u politici i veze sa potencijalnim buducim koalicionim partnerima.

Jedino kako je ovo moglo da uspe i ima smisla je da su Cuta i EU uzeli ovo u svoje ruke, a ostali pripomogli i radili ono sto im se kaze i prilagodili politiku necem normalnom.
 
Pa bitno je, jer da ja lično znam da ih finansira npr Fajzer, možda ne bih uzeo učešća čak i u nekim, da kažemo zdravorazumskim ekološkim aktivnostima (kao što pomažem na lokalu kad god mogu). Odmah je sumnja motiv i da li su u pitanju samo politički karijeristi.

Bitno je i ko je sponzor i kakve ideje "prodaje", a ne samo hajde da vidimo šta fali na tržištu....aha super od danas zastupam to.
 
Svako, ali baš svako ima neku veze sa nečim što preziremo. Svako. Jednostavno pređete preko toga, osim ako baš ne forsiraju tu temu.

I opet ponavljam - od obavezne vakcinacije u Srbije nema ništa u narednih 10 godina koliko god da para neko dobije.

Pa ni Vučić nije ubedio svoje da se vakcinišu, a ima bukvalno svu moć u Srbiji.
 
Ja bih podsetio na ekipu i energiju koja nije imala veze sa NDMBGD i Zelenovicem vec sa Ekoloskim ustankom odnosno Odbranimo reke Stare planine. Hu d fak ar Biljana Djordjevic i Biljana Stojkovic 🤣

123743_protest-ekoloski-ustanak-10042021-0035.jpg
cuta-i-rundek.jpg
ekoloski_ustanak_ceca_bojkovic_6_11_21_foto_ATAIMAGES_627x940.jpeg
IMG_20220325_141728.jpg
IMG_20220325_141314.jpg
 
Jedino što me je držalo da idem na te proteste je bukvalno ta ekološka priča, kao i neke zdravorazumske stvari u cilju očuvanja pravne države koju ovi buzdovani razaraju (Savamala i sl).

Evo sad gledam malo sajt i ljude koji ih predstavljaju. Sve neke floskule feminizam, civilno društvo, levičarske utopije i sl, sve nešto FPN, sociologija, ti ljudi ne znaju gde biju, čime bi se i bavili ako ne ovim? Ovog Bukvića znam preko ovih biciklističkih akcija, mada je on koliko znam van te priče.

Ne može čovek da se ne zapita ko ih forsira. No neka, bolje da ćutim i ne rasipam im glasove.
 
I sada je poslednji vikend pred izbore i predizbornu tisinu. Kada sam stajao kod Sava Centra, ocekivao sam ce nas biti stotine hiljada na ulicama poslednjeg vikenda pred izbore. Jos je 20 stepeni. Sta ce biti sutra i prekosutra? Nista. Sve su unistili.
 
U sustini, meni je obavezna vakcinacija gore nego bilo sta sto je SNS ikada uradio.

Otezavaju maksimalno, ali i dalje ko hoce, moze.

Smeta ti saobracaj? Stekni kondiciju i idi bajsom.

Smeta ti zagadjenje? Preseli se u sumu, planinu...

Smeta ti da ti namecu placanje RTS-a ili preskupa struja? ,,Odjavi struju" i postavi solarne panele.

Mobing, stranacko zaposljavanje, nepotizam? Radi od kuce kao frilenser.

Itd. itd.

Stvari kao obavezno sluzenje vojnog roka, obavezna vakcinacija, zabrana kretanja... su nesto preko cega ne mogu da predjem.
To za obaveznu vakcinaciju im je jedini plus kod mene.
 
A kod mene debeli minus.

Ako misle na obavezno vakcinisanje protiv Kovida.
Ako misle na standardno sprovođenje vakcinacija dece, to podržavam.


Al nije više ni bitno jer Kovid više skoro nikoga i ne zanima. Svet je u čabru, naređale se krize i štete. Čak neki strahuju i od novog svetskog rata. U tolikom moru s..nja, ikog više ne zanima bolest koja je na izmaku odnosno putu da postane sezonski grip.
 
Ok da zanemarimo priču o obaveznoj vakcini.ma da je meni strašno da se to uopste i predlaže.

Šta ćemo sa njihivim stavom da se uvedu sankcije Rusiji?
Jel su oni razmisljali o posledicama takvog nečeg?
Plaćali bi gas i naftu mnogo skuplje. Izgubili bi podršku Rusije za očuvanje Kosova.
A koliko vidim oni bi Kosovo priznali u zamenu za ulazak u EU.
To je meni svakako izdajnički čin.
 
I sada je poslednji vikend pred izbore i predizbornu tisinu. Kada sam stajao kod Sava Centra, ocekivao sam ce nas biti stotine hiljada na ulicama poslednjeg vikenda pred izbore. Jos je 20 stepeni. Sta ce biti sutra i prekosutra? Nista. Sve su unistili.
Naravno da su unistili. To i jeste verovatno bio njihov zadatak.
EU, USA, Vucic i Rio Tinto su u jednom timu.
 
Ok da zanemarimo priču o obaveznoj vakcini.ma da je meni strašno da se to uopste i predlaže.

Šta ćemo sa njihivim stavom da se uvedu sankcije Rusiji?
Jel su oni razmisljali o posledicama takvog nečeg?
Plaćali bi gas i naftu mnogo skuplje. Izgubili bi podršku Rusije za očuvanje Kosova.
A koliko vidim oni bi Kosovo priznali u zamenu za ulazak u EU.
To je meni svakako izdajnički čin.
Cak iako zanemarimo Kosovo. Placali bi gas njamanje 5 puta skuplje.
Zamislite cene grejanja, jer sve su toplane u Beogradu koji im je toliko u srcu na gas.
Znaci njih mi ne zanimamo, oni su nasi neprijatelji isto kao SNS.
Oni su sluge korporacija isto kao SNS.
Oni nas zajedno prodaju.

Sva sreca da su raskrinkani.
 
Требали су да се држе локалне приче и конкретних проблема у граду као и екологије. И од старта мислим да им је Зеленовић више терет него од користи. Упетљали су се у причи о високој политици. А требали су да се у пропаганди држе приче као Шаровић - неиспуњена обећања и криминална кадровска решења одлазеће власти. Значи то мора да буде у фокусу у свим наступима а не да причају о Косову, рату у Украјини и сл. темама које су их уканалиле. Требали су да имају агресивни наступ попут Шаровића па макар их то коштало затварања врата у режимским и псеудоопозиционим медијима, пошто ни сама еколошка прича која је највише мобилисала људи није имала покривеност медија.
 
Kako je moguće, od svih mogućih tema, koje su u video prilogu pominju ovoliki broj forumaša uspe da se zagrcne na onoj čije su šanse minimale da se ikada ostvare. Prosto je fascinantno, koliki broj ljudi isključi mozak i onda uključi komp da komentariše. Kao da nemamo veće probleme od virusa o kome niko ni priča više.
Šta se dešava sa saobraćajnim problemima u gradu?
Šta se dešava sa kvalitetom vazduha koji postaje blago toksičan čim stane vetar?
Šta se dešava sa ogromnim problemima sa komunlanom infrastrukturom i objektima tj. manjkom istih.
Šta se dešava sa vrtoglavim rastom gustine naseljenosti kao posledicom prekomerne gradnje višesptratnih objekata tamo gde im nije mesto, niti infrastrktura može to da podrži?
Kako je moguće da provedete 3 strane, razglabajući, o imaginarnoj vakcinaciji, koja je prema programu ove koalicije obavezna, a pritom je pitanje koliki uticaj ova koalicija i može da ostvari u gradskoj skupštini nakon izbora, s obzirom na ovakav nivo (ne)popularnosti.
 
Pukli ste, jbg. Srecom pa je cenzus tri posto, inace bi bila borba. A gadjalo se 15 u jednom momentu.
 
Mozda treba Kolaiciji Moramao skinuti kapu jer su javno rekli da su za vakcinaciju.
Da li je to politicka hrabrost ili glupost videcemo.

Ja ipak verujem da je kod njih doslo do jedne promene, pre nekoliko meseci bili su na liniji onoga sto je gradjane zanimalo.
Danas..
Poduhvatili su ih sponzori i gotovo.

Bilo kakav pokret koji moze da dobije vlast mora biti autentican.
A ne da radi samo za sponzore.
Kod nas je jedina autenicna leva partija SPS (na zalost). Imaju svoje birace, pricaju o tome sto zanima to biracko telo i imaju stabilnih 10%.
Cini mi se da je Nemanja Sarovic autentican protoivnik SNS-a, mada ima Seseljv stil.

Mozda leve partije imaju sansu na lokalu.

(Zanimljivo da pitanje zabrane prodaje vlaznog ignita niko nije postavio). Kada sma video sat NDBGD predlaze za ekologiju, a da je lignit izostavljen, shvatio sam da je sve farsa.
 
Ok da zanemarimo priču o obaveznoj vakcini.ma da je meni strašno da se to uopste i predlaže.

Šta ćemo sa njihivim stavom da se uvedu sankcije Rusiji?
Jel su oni razmisljali o posledicama takvog nečeg?
Plaćali bi gas i naftu mnogo skuplje. Izgubili bi podršku Rusije za očuvanje Kosova.
A koliko vidim oni bi Kosovo priznali u zamenu za ulazak u EU.
To je meni svakako izdajnički čin.
Meni kao glasacu su ovi stavovi bitni. Onaj ko bi uveo sankcije Rusiji, obaveznu vakcinaciju i priznao nezavisnost Kosova, a to ne zeli da kaze, jer nije popularno kod glasaca, taj nece dobiti glas od mene.

Koalicija "moramo" je jedina opcija koja nudi istinske promene ka normalnoj drzavi, svi ostali su desni populisti. Nazalost.
 
Mogu oni da se zalazu za sta hoce, svako bira sta se poklapa sa njegovim stavovima.

No, vakcinacija, Kosovo i sankcije Rusiji veze nemaju sa gradskim zivotom i vestima.

Nekad je bio pokret koji se zalagao i borio za neke stvari u Beogradu, sada su klasicna politicka stranka, te mislim da im nije mesto na ovom podforumu, sta vise, moglo bi pogresno da se tumaci. Ili da otvorimo temu o svakoj stranci?

@Igor ?
 
Nema potrebe, imamo temu Izbori.
 
Kako je moguće, od svih mogućih tema, koje su u video prilogu pominju ovoliki broj forumaša uspe da se zagrcne na onoj čije su šanse minimale da se ikada ostvare. Prosto je fascinantno, koliki broj ljudi isključi mozak i onda uključi komp da komentariše. Kao da nemamo veće probleme od virusa o kome niko ni priča više.
Šta se dešava sa saobraćajnim problemima u gradu?
Imaju neki 3+3+3 (tri tramvaja, tri brzog autobusa, tri BG:VOZ). Ono što su rekli da se time postiže 30 min do posla za 80% ljudi je glupost, zato što ono na ćemu oni hoće da rade je tek 20-tak posto prevoza u gradu. Ja sam im sugerisao kapitalna ulaganja srednjeg ranga (projekti 10-150 miliona evra) u širenje tramvaja, trolejbusa, povratak infrstrukture za BG:VOZ u centru Beograda, dupli kolosek do Ripnja, gradnju nekih osnovnih bulevara, koji zahtevaju eksproprijaciju itd. To su projekti za koje je za grad sa preko milijardu budžeta sramno da ne sprovodi. Ali, oni izgleda imaju preča posla nego da ozbiljno revidiraju program.
Šta se dešava sa kvalitetom vazduha koji postaje blago toksičan čim stane vetar?
Igraju na tu igru, ali nedostaje mi konkretan plan sistema rešenja. Bojim se da tu imaju takođe pogubnu površnost kao i sa saobraćajem.
Šta se dešava sa ogromnim problemima sa komunlanom infrastrukturom i objektima tj. manjkom istih.
Oni su puni priča tipa "kanalizacija, prioritet", ali... Opet se vraćamo na to da nam nedostaju neki glavni bulevari, koji bi istovremeno bili i komunalni koridori, a to zahteva eksproprijaciju velikog obima. Za to je potrebna kombinacija hrabrosti i mudrosti, a njima, čini mi se, posebno ovog gdrugog nedostaje.
Šta se dešava sa vrtoglavim rastom gustine naseljenosti kao posledicom prekomerne gradnje višesptratnih objekata tamo gde im nije mesto, niti infrastrktura može to da podrži?
Kako je moguće da provedete 3 strane, razglabajući, o imaginarnoj vakcinaciji, koja je prema programu ove koalicije obavezna, a pritom je pitanje koliki uticaj ova koalicija i može da ostvari u gradskoj skupštini nakon izbora, s obzirom na ovakav nivo (ne)popularnosti.
Takođe tu, imaju veliku slobodu da izađu konkretno. Konkretno da se založe za plansku gradnju novih naselja vezanih za BG:VOZ, jer će tek planske urbane celine ubiti potražnju za natrpavanjem postojećih.
 
Veliki pozdrav, nisam stigao da postujem ovde jer nisam nekoliko dana spavao radeći u gradskom štabu Ne Davimo Beograd/ Moramo.
Danas smo se malo slikali za televizije Arte i ZDF. Nemci i Evropljani hoće da nas puste dok naše nacionalne televizije neće.

277705876_3158509274405653_851006352779608041_n.jpg

Da li ste čuli našu pesmicu?


Evo i snimka za konvencije koju smo održali prošle nedelje.


Što se tiče komentara, nemamo šta da koketiramo sa desnicom jer smo zeleno-levi pokret. Pričao sam sa više običnih ljudi među kojima su najviše taksisti i vozači car goa koji su mi rekli da će glasati za Ne davimo Beograd na gradskom nivou dok će za DSS ili Suvereniste na ostalim nivoima. Ovakav razvoj situacije mi je pohvalan jer ukazuje da se razvijamo kao političko društvo građana koji razumeju da ne moraju da budu simpatizeri samo jedne političke opcije.
 
Veliki pozdrav, nisam stigao da postujem ovde jer nisam nekoliko dana spavao radeći u gradskom štabu Ne Davimo Beograd/ Moramo.
Danas smo se malo slikali za televizije Arte i ZDF. Nemci i Evropljani hoće da nas puste dok naše nacionalne televizije neće.

277705876_3158509274405653_851006352779608041_n.jpg

Da li ste čuli našu pesmicu?


Evo i snimka za konvencije koju smo održali prošle nedelje.


Što se tiče komentara, nemamo šta da koketiramo sa desnicom jer smo zeleno-levi pokret. Pričao sam sa više običnih ljudi među kojima su najviše taksisti i vozači car goa koji su mi rekli da će glasati za Ne davimo Beograd na gradskom nivou dok će za DSS ili Suvereniste na ostalim nivoima. Ovakav razvoj situacije mi je pohvalan jer ukazuje da se razvijamo kao političko društvo građana koji razumeju da ne moraju da budu simpatizeri samo jedne političke opcije.
Ako.
Desnica u Srbiji je ionako kosmar.
 
Vrh