Šta je novo?

Napušteni objekti i lokacije

I naravno:
l9DMn.jpg
 
boca-ica":s3zvlpn4 je napisao(la):
Sobzirom da uskoro dospevaju rokovi kada se neke lokacije vracaju gradu
tema ce biti sve ,,vrelija,, :kk:

Da li možeš da mi kažeš nešto više o tome, odnosno uputiš na neki dokument ili vest? Tipa kada će to tačno da počne, da li su spominjali neke zgrade konkretno, da li će samo da ih prodaju ili završavaju pa prodaju i da li će prodavati samo vrednost zgrade ili i građevinskog zemljišta?

NAPRAVIO SAM MAPU NARAVNO: http://g.co/maps/hvttg
 
Ова у Макензијевој није уклета, већ нема закупаца. На њој, колико се сећам, ваћ дого времена стоји билборд: "за издавање".

Али, у истој улици постоји уклета зграда, прекопута, мермерно-стаклена, стилски домет `90-их.
Иза Храма, војна кула, је такође напуштена.
 
Onaj objekat u domu patris lumumba Laki slobodno izbaci,on se uveliko rekonstruise i bice gotov krajem ove godine.Dakle nije vise uklet :)
 
jlaki":14dblimp je napisao(la):
Evo još jednog prostora u Kumodraškoj:
KMFpP.jpg

овај објекат припада топланама и сада је напуштен. радио је до пре пар година
 
Pri fabrici lekova ,,Galenika,, ne dovršena nova zgrada i prastara zgrada za proizvodnju penicilina - obe prazne po odavno

U Kolarčevoj cela zgrada Pojmetala (Verano) prazna po odavno ( fasada je baš jako pocrnela )

Više robnih kuca ,,Beograd,, širom Bgda (Verano ) prazne po odavno

Mislim da iza Avale su i neke hale ,,Minela,, prazne al treba proveriti

Ne završene zgrade železnice iza Zemun polja uz prugu prazne po odavno

(bing-maps mi nešto baguje za sličice, pa ko ima mogucnosti može da ih postavi )

Edit
Što bi narod reko
Nit glođe nit drugom daje :lool:
 
Napustena lokacija nesudjenog Super Vera u Zarkovu (ugao trgovacke i ace joksimovica). Na zalost, nemam fotografiju.

Bivsa zgrada Beteksa u Pozeskoj na Banovom brdu je bas ruglo.

Pasarela koja povezuje Banovo brdo i Julinac, gradio Stankom, propratni objekti godinama stoje nezavrseni.

Bivsa bolnica za plucne bolesti u blizini okretnice tramvaja na Banovom brdu.
 
Гага":mh5r4cak je napisao(la):
Лаки, објекат "напуштено градилиште на Бежанијској коси" су војне зграде које стоје годинама и годинама као што је на слици.

gif image hosting

На пролеће почиње њихово, прво санирање па онда наставак градње, мада је нешто већ и почело да се дешава ! Иначе о овим зградама је писао и објавио слике наш члан и мој комшија Ужегли Зејтин, нема га већ дуго времена на форуму (!), на овој истој теми, а на подфоруму "Разни пројекти" на 45 страни: http://www.beobuild.rs/forum/viewtopic.php?id=546&p=45

Na ovom gradištu se već pomalo radi. Postavljene su barake, dosta rasčišćeno okolo, nadam se da će konačno završiti ove zgrade, mada mi nikako nije jasno zašto su baš one ostale, bilo je iza njih drugih, takođe vojnih koje su izgrađene bez problema u istom periodu.
 
Felix55":2b4ejm5m je napisao(la):
jlaki":2b4ejm5m je napisao(la):
Evo, mogli bismo i na Beobuildu da počnemo da pravimo bazu napuštenih objekata u dragom nam gradu. Ja sam dosta prostora već prijavio i ovde i bilo bi kul kada biste to i vi uradili:

http://www.javniprostori.org/ushahidi/index.php/reports#

A takođe i ovde, ako vas mrzi tamo, pa ću ja mapirati. Evo nekih za koje ja znam:

Ovo sam saznao na Beobuildu, kupljena za ambasadu neke države odavno i nije se ništa desilo sa njom:
JKaRr.jpg

Ako se ne varam ovo je bivša albanska ambasada.
 
Takođe i zgrada na uglu Cara Uroša i Zmaja od Noćaja ka Kalemegdanu. To je baš školski primer.
 
Da li ste za to da se preimenuje tema u Napusteni objekti i "Uklete" Lokacije ili imate bolji predlog?
 
da se lakijev post prebaci na početak tako da na jednom mestu vidim sve lokacije, a ne da moram da vrtim celu temu,
 
jlaki":fj95zo70 je napisao(la):
Ako ne umete da koristite bing mape, koristite gugl mape, dajte mi okvirnu lokaciju, da ne lutam bezveze. Bežanijskih ilegalaca je mali milion ulica.

Evo ovo postoji tamo:
2CyWy.jpg


Ne znam da li je to možda taj motel.

Evo ga i taj poslovni na rask. stud i tb:
tkms8.jpg

То је тај не изграђени мотел на Бежанијској коси. Колико сам чуо за тај објекат, инвеститор је умро у току градње и након тога је све стало, и ево већ неколико година стоји у оваквом стању.

То је тај пословни објекат, ваљда ће и он током ове године бити коначно завршен.
 
Da li ste za to da se preimenuje tema u Napusteni objekti i "Uklete" Lokacije ili imate bolji predlog?

Napusteni objekti i lokacije (ukleto izostavi da nam se ne navale ovi iz 3.oka i vidovite zorke) :kafa:
 
Promenjen je naziv.

Ne mogu staviti lakijem posto na prvu stranu jer softver foruma sortira postove po datumu i vremenu posta.
 
stf":13d02dph je napisao(la):
Ова у Макензијевој није уклета, већ нема закупаца. На њој, колико се сећам, ваћ дого времена стоји билборд: "за издавање".

Али, у истој улици постоји уклета зграда, прекопута, мермерно-стаклена, стилски домет `90-их.
Иза Храма, војна кула, је такође напуштена.

Pokaži egzaktno na mapi molim te. Bilo kojoj, ako umeš, binguj.

vucko":13d02dph je napisao(la):
Onaj objekat u domu patris lumumba Laki slobodno izbaci,on se uveliko rekonstruise i bice gotov krajem ove godine.Dakle nije vise uklet :)

23 jan 2012:
wGa6C.jpg

xA9Bf.jpg

C7GXB.jpg

6eMda.jpg

GOJE":13d02dph je napisao(la):

Stvarno ne znam, zgrada se ljulja previše života u njoj
 
boca-ica":3psvyzcn je napisao(la):
Pri fabrici lekova ,,Galenika,, ne dovršena nova zgrada i prastara zgrada za proizvodnju penicilina - obe prazne po odavno

U Kolarčevoj cela zgrada Pojmetala (Verano) prazna po odavno ( fasada je baš jako pocrnela )

Više robnih kuca ,,Beograd,, širom Bgda (Verano ) prazne po odavno

Mislim da iza Avale su i neke hale ,,Minela,, prazne al treba proveriti

Ne završene zgrade železnice iza Zemun polja uz prugu prazne po odavno

(bing-maps mi nešto baguje za sličice, pa ko ima mogucnosti može da ih postavi )

Edit
Što bi narod reko
Nit glođe nit drugom daje :lool:

Imam ja mogućnost, ali vala ništa od toga ne znam gde se nalazi. Ne moraš na bing maps pokazati lokaciju, pokaži na gugl mapama, ja ću naći na bingu. Samo mi moraš dati lokaciju, ja ne znam ni za šta od toga.

I Kolarčeva, KOJA?
9iuyo.jpg


11030":3psvyzcn je napisao(la):
Napustena lokacija nesudjenog Super Vera u Zarkovu (ugao trgovacke i ace joksimovica). Na zalost, nemam fotografiju.

Bivsa zgrada Beteksa u Pozeskoj na Banovom brdu je bas ruglo.

Pasarela koja povezuje Banovo brdo i Julinac, gradio Stankom, propratni objekti godinama stoje nezavrseni.

Bivsa bolnica za plucne bolesti u blizini okretnice tramvaja na Banovom brdu.

Nisam znao da je Vero stao, koliko je tu izgrađeno uopšte?

Već mi je spominjan taj Beteks, ali ja to ne mogu naći. Daj mi lokaciju na bilo kojoj mapi.

Stankom:
9bBYM.jpg


Bolnica za plućne bolesti???
TzGRc.jpg


GOJE":3psvyzcn je napisao(la):
Takođe i zgrada na uglu Cara Uroša i Zmaja od Noćaja ka Kalemegdanu. To je baš školski primer.

7h8vk.jpg
 
Methane":23ie6yt6 je napisao(la):
jlaki":23ie6yt6 je napisao(la):
Ovo sam saznao na Beobuildu, kupljena za ambasadu neke države odavno i nije se ništa desilo sa njom:
JKaRr.jpg

Ako se ne varam ovo je bivša albanska ambasada.

Ta napuštena zgrada je služila kao ambasada Republike Gvineje od 1962. do 1993. godine. Njihova ambasada navodno i dalje ima planove da zgradu vrati u funkciju jednog lepog dana.

79784_bgknezamilosa1_hf.jpg
 
Beteks u Pozeskoj:



Uploaded with ImageShack.us

Vero je stao na temeljima, lokacija je ogradjena, i apsolutno nista se ne radi vec neko vreme.

Bolnica za plućne bolesti???

Tacno, ovo je bivsa bolnica za plucne bolesti, stoji ovako vise od 15 godina, e ovo deluje zaista ukleto.
 
Vrh