Šta je novo?

Napušteni objekti i lokacije

Još saznanja:

RK u knezu:
NgDyI.jpg


dimitraja 142
xvdlI.jpg


magacin, autoput 8:
mM34i.jpg


miloša pocerca, bivše sedište neke stranke, sada se koristi samo dvorište i prizemlje za kafić:
tzDla.jpg


i poznato:
prokop
K4P41.jpg

tld
NU3W6.jpg

verano
dVfVi.jpg


Placevi:

ACB:
fXt9W.jpg


Dimitraja 19-21
4qdYJ.jpg


Vero
0MOHC.jpg
 
Prazne placeve u smislu gradilišta na kojima su počeli građevinski radovi. Najmanje da su iskopali rupu za temelj. Na Slaviji ja nisam čuo da su išta radili ili najavljivali.
 
napušteno gradilište na uglu kozjačke i kablarske ulice.


pre izvesnog vremena dečak je pao sa ove građevine i poginuo.

http://www.pressonline.rs/sr/vesti/hronika/story/160652/Dečak+pao+u+ambis+i+poginuo.html


1.png



p.s.


stvarno bi bilo dobro da se tema koja je zaključana topuje i da se omogući lakiju da je edituje tako da tamo ubacuje sve lokacije koje mi ovde prikupimo da sve budu na jednom mestu.


p.p.s.


stvarno je katastrofa koliko miliona evra je zarobljeno u ovim građevinama. izgleda da nije samo državi svojstveno nerazumno trošenje novca već i privatnim investitorima.
 
MilisaV":2pgfjici je napisao(la):
stvarno bi bilo dobro da se tema koja je zaključana topuje i da se omogući lakiju da je edituje tako da tamo ubacuje sve lokacije koje mi ovde prikupimo da sve budu na jednom mestu.

Ma jok, to mi je samo dupli posao. Postoji mapa: http://g.co/maps/hvttg

Apropo poginulih, ne znam da li si pogledao spojler malo iznad, u njemu je:

FlB75.jpg
 
ŠTa u vojislava ilića, ove stambene zgrade, jedna od njih ili ovaj kao tržni objekat sa kosim krovom pored?
I šta je ovo na vračaru, napušteno gradilište?

Morate mi i opise davati, nisu to objekti u preriji da znam koji su
 
Mislim da je polako vreme da porazgovaramo o sveobuhvatnoj platformi za ovakva mapiranja. :)
 
jlaki":edkx6l4z je napisao(la):
ŠTa u vojislava ilića, ove stambene zgrade, jedna od njih ili ovaj kao tržni objekat sa kosim krovom pored?
I šta je ovo na vračaru, napušteno gradilište?

Morate mi i opise davati, nisu to objekti u preriji da znam koji su

U Vojislava Ilica je to sa kosim krovom, ne znam sta je tacno, samo sam pri prolazu video da je napusteno i razvaljeno.
U Niskoj je napusteno gradiliste, kad prodjem ponekad vidim da stoji tako napusteno, vac par godina.

Kako se na bing mapama uzima tacna lokacija?
 
Pa tako kao što si i uradio, ne znam da li može da se označi pinom ili nešto, jednostavno zbog drugih zgrada u okruženju treba mi pojašnjenje koja je tačno. Hvala!

Dakle:

Vojislava Ilića
K4Xx0.jpg


i

Jesi na ovo gradilište mislio? Zvunjen sam, jer je na Bulevaru, a Niška 15 je po PlanPlusu ulica iznad, sredina... Ili s ene vidi gradilište na bing mapama? Znaš li onda umesto kog objekta u tom redu je sada gradilište?
0VLub.jpg
 
To u Vojislava Ilica je napusteni montazni objekat,tu je bila pekabeta ili c market ranije.
 
@jlaki
izvod iz režima o upravljanju građevinskim zemljištem

Физичким и правним лицима, којима је, до дана ступања на снагу Закона о планирању и изградњи дато на коришћење грађевинско земљиште у државној својини ради изградње објекта, а која у роковима прописаним раније важећим законом нису наставила коришћење земљишта по основу уговора о закупу , престаје право коришћења

izvor google :)
[PPT]
REŽIM UPRAVLJANJA GRAĐEVINSKIM ZEMLJIŠTEM
www.naled-serbia.org/.../REZIM_UPRAVLjANjA_GRADjEVINSKI...Формат датотеке: Microsoft Powerpoint -

Znaci izbori, novi zakon, pa oduzimanje ali samo onima koj ih budu izgubili :laugh: :lool: :laugh:
 
evo još dva objekta.

1. u bloku 65 severno od airport citija, do pruge

1.png



drugi je valjda u istom bloku kod rasrsnice nikole dobrovića i tošinog bunara

2.png
 
evo jos 2:

ovo je bivsa robna kuca Beteks kod pijace na BB, prazan i devastiran, a super lokacija, izmedju pijace i opstine... stoji to tako vec 10 godina, ako ne i koju vise:

a1.jpg


ovo je nedovrseni napusteni objekat, mozda i celih 20 godina je u fazi u kojoj ga vidite i na slici... nalazi se u Vodovodskoj, negde na pola puta izmedju Zarkova i Zeleznika:

a2.jpg
 
ево мало и од мене
старо паркиралиште ЛУВ-а на Аутокоманди:
autokomanda.jpg


парцела на Трошарини:
trosarina.jpg


Ц Маркет у Јерковићу:
jerkovic2.jpg


"тржни центар" у Јерковићу (јесте да има неки кафић и нека радња са санитаријама, али је остатак пуст):
jerkovic.jpg
 
Nije mi na kraj pameti padalo da će ovoliko aktivnog angažmana oko ove teme biti!

Samo tako nastavite, vrlo interesantnu mapu pravim/o! :)

Uzgred, da li još neko misli da je "lejbelovanje" njihovog gradilišta kao NAPUŠTENOG bilo okidač za objavljivanje ove vesti u medijima?

KomsijaBg":2pu62qnj je napisao(la):
SuperVero u Žarkovu
U današnjem štampanom izdanju Politike piše:
"SuperVero" u Žarkovu se nalazi u fazi završetka temelja, a radovi su usporeni zbog velikog broja podzemnih instalacija koje je trebalo izmestiti. Završetak izgradnje očekujemo u toku godine, a ulaganja u ovaj objekat iznose oko osam miliona evra - rekli su u kompaniji "Veropulos", dodajući da je u planu i gradnja hipermarketa u naselju Medaković.

http://www.beobuild.rs/forum/viewtopic.php?pid=164516#p164516
 
Sasvim moguce :) . Stim da radovi nisu usporeni vec napusteni jer tamo nema ni jedne masine vec par meseci ako ne i godinu dana. Ako im treba jos godinu dana da naprave montaznu kutiju, svaka im cast :kafa: mogu da se ugledaju malo na Tempo na Adi i brzinu njegove izgradnje.
 
Vrh