Šta je novo?

Napred Blok 41a - Carrefour i stambeni kompleks

jel smem da dam jedan primer :)? Eto barake koje su bile duž Trećeg bulevara, sada tamo imamo neke komercijalne objekte :)
 
Ja dotičnu pojavu ne bih posmatrao isključivo pozotivno. Naprotiv, vrlo često donosi mnogo više društvenih problema.
edit: Odnosno, nije uokvirena samo tim ekstremnim primerima - barake iz kojih se isele ljudi negde, i onda korak po korak postane ultra fancy i skupo. Taj proces, kod manje siromašnih, odnosno ne preterano bogatih krajeva prati izuzetno osiromašenje stanovnika koji žive u kraju i zatvaranje lokalnih prodavnica i zanata, malih lokalnih kafana...
 
Pitanje za SALLEXA - sta mislis koliko tih "nadleznih" koji dobrim delom uticu na izgled ovog grada je uopste rodjeno u ovom gradu?! Kako mislis da ga voli ako je dosao iz pizdovaca i slicnih "urbanih" krajeva? Normalno i prirodno je da ovaj grad nedozivljava kako ga dozivljavamo mi, rodjeni Beogradjani i tu im netreba zameriti, bas naprotiv. Nasa nesreca i glupost je sto takvi likovi dolaze na pozicije na kojima im mesto nije, a zna se kako tamo dolaze, starim uspesnim receptima iz devedesetih.
Ali najgore od svega je sto i medju "nama" ima onih koji bi da sve stoji u mestu, da se nista nemenja i kojima je okrecen dom zdravlja, nove ljuljaske za decu u obliznjem parkicu i novi MAXI u kraju vrhunski urbanizam i sve sto ovaj grad treba da ima! (par kladionica se naravno takodje podrazumeva).
:cool:
 
nebojsa.70a":3de3zl9t je napisao(la):
Pitanje za SALLEXA - sta mislis koliko tih "nadleznih" koji dobrim delom uticu na izgled ovog grada je uopste rodjeno u ovom gradu?! Kako mislis da ga voli ako je dosao iz pizdovaca i slicnih "urbanih" krajeva? Normalno i prirodno je da ovaj grad nedozivljava kako ga dozivljavamo mi, rodjeni Beogradjani i tu im netreba zameriti, bas naprotiv. Nasa nesreca i glupost je sto takvi likovi dolaze na pozicije na kojima im mesto nije, a zna se kako tamo dolaze, starim uspesnim receptima iz devedesetih.
Ali najgore od svega je sto i medju "nama" ima onih koji bi da sve stoji u mestu, da se nista nemenja i kojima je okrecen dom zdravlja, nove ljuljaske za decu u obliznjem parkicu i novi MAXI u kraju vrhunski urbanizam i sve sto ovaj grad treba da ima! (par kladionica se naravno takodje podrazumeva).
:cool:
Ima puno ljudi koji su došli u ovaj grad i vole ga mnogo više nego neki od nas beograđana.Nemoj diskriminisati veliki deo stanovništva samo zato što nisu rođeni ovde.Uostalom mi kao građani metropole moramo biti otvorenih pogleda za sve i svako je dobrodošao u naš lepi grad.
 
@nebojsa.70a: Ja, lično, smatam, da "pravi" građani Beograda, koji sebe vide na način na koji ti vidiš sebe, treba da znaju elementarni pravopis, jer su, nadam se, završili 4 razredna osnovne škole. A svi ljudi, za koje znam da su išli u 20. oktobar, to znaju.
 
nebojsa.70a":w977uy0w je napisao(la):
Pitanje za SALLEXA - sta mislis koliko tih "nadleznih" koji dobrim delom uticu na izgled ovog grada je uopste rodjeno u ovom gradu?! Kako mislis da ga voli ako je dosao iz pizdovaca i slicnih "urbanih" krajeva? Normalno i prirodno je da ovaj grad nedozivljava kako ga dozivljavamo mi, rodjeni Beogradjani i tu im netreba zameriti, bas naprotiv. Nasa nesreca i glupost je sto takvi likovi dolaze na pozicije na kojima im mesto nije, a zna se kako tamo dolaze, starim uspesnim receptima iz devedesetih.
Ali najgore od svega je sto i medju "nama" ima onih koji bi da sve stoji u mestu, da se nista nemenja i kojima je okrecen dom zdravlja, nove ljuljaske za decu u obliznjem parkicu i novi MAXI u kraju vrhunski urbanizam i sve sto ovaj grad treba da ima! (par kladionica se naravno takodje podrazumeva).
:cool:
Pa to nije bitno ko je rođen u Beogradu a ko ne, što se tiče nekih pozicija. Mogu i ljudi koji su "došljaci" da vole ovaj grad isto onoliko koliko ga i ja volim. Ovde me ne zanima ko je odakle već to da je tim ljudima na pozicijama važan samo profit, i da pokreću uglavnom one projekte koji se mogu završiti u toku njihovih mandata, a da ih dugoročni projekti ne zanimaju. I da se opet vratim na tvrdnju, npr ja sam živeo van Beograda dve godine i voleo sam taj grad isto onoliko koliko i Beograd, i sigurno isto onoliko kao i građani koji su se rodili u njemu, barem ja tako smatram. Sve je pitanje svesti ljudi. Na primer jedna žena za koju smatram da obožava Beograd i da bi mnogo uradila u njemu a nije rođena tu je Biljana Srbljanović, tako da ta tvrdnja pada u vodu. Uglavnom na kraju ja i imam neku tvrdnju a to je da bi čovek i bio političar mora da ima neku želju za vladanjem, upravljanjem i novcem, dok mi koji iskreno volimo nešto i želeli bi da poboljšamo nešto nemamo dovoljno stimulacije i volje da se borimo za neke pozicije. Tu je uglavnom glavni cilj novac i moć a ne želja za promenom.
 
Homer Jay":1nka0b25 je napisao(la):
Objavljeno je uz vest za Blok 26 da Napred trazi novog suinvestitora za Campus 41, nakon sto je austrijska Signa odustala. Projekat je spreman i nema zasad ni govora o odustajanju, ali je, kao i vecina ostalih, na stend-baju dok SEKa malo ne popusti.
Da li je ova informacija jos uvek vazeca? :/

Voleo bih izgradnju tog kompleksa, meni se dopada. :)
 
ljudi pricase na nasem skyscrapercity forumu ako se dobro secam da su skroz odustali od tog projekta nazalost.a mozda sam i pogresio.Takodje bih zeleo da se izgradi
 
S tim sto je i dalje pitanje svih pitanja cime napuniti cetiri kule od po 100m?. Nije se odustalo od Campusa 41, ali sacekace ovo jos koju godinu, sigurno.
 
Beograd je trenutno grad sa najvisim procentom neizdatog prostora u CEE (29%), a to je prava slika trzista. Tek kada krene ta masa praznog prostora da se puni exponencijalno pozitivnim trendom na gore ce krenuti nove investicije.
 
Licno, nije mi problem da sachekam na izgradnju Campusa 41 5-6 godina... :D

Samo da se gradi, po predlozenom (i usvojenom) projektu... :vops:
 
Joj, plz, samo da nije ona djacka fora:

- "Koje novosti?"

- "Pa, nema nikakvih novosti" :p
 
Trebali smo dobiti ovo

blok413150308wm1.jpg


Od toga nazalost nista kao i od besixa...
 
Malo detaljnije upucivanje. Zemljistem u Bloku 41a raspolaze GP "Napred". Naravno, sami u investiciju ne mogu. Austrijski biro BEHF uradio im je ovaj atraktivan projekat i "Napred" se bacio u trazenje partnera za ovaj projekat. I nasli su ga pre tri godine, u periodu kada je doslo do buma na trzistu nekretnina u Beogradu, austrijska SIGNA development se udruzila sa "Napredom" u ovoj investiciji. Medjutim, dosla je "seka", isplivale su brojne slabosti trzista u Beogradu, i Austrijanci su se jednostavno povukli iz posla.

Ipak, projekat nije mrtav. "Napred" ga, kao i Blok 26, drzi u fioci i ceka da trziste ozivi za ovakve projekte, sto se, ocigledno, nece desiti bas toliko skoro. Jednostavno sa ovim ekonomskim stanjem u zemlji, ovim BDP-om, ovakvom politickom klimom, graditi cetiri kule visoke 100m je ravno skoku sa Brankovog mosta sa pistoljem u ustima i konopcem oko vrata.

Tako da je "dobiti" malko pogresan termin. Investicije se ne dobijaju, tj. ne grade se da bismo im se mi divili na Beobuildu, vec da bi vratile novac onome ko je taj novac ulozio. Simple as that...
 
Homer Jay":1qw5x9z1 je napisao(la):
Tako da je "dobiti" malko pogresan termin.
cepidlako... pusti decu da se izražavaju kako im je volja.

(početkom 2008. 23e/kvm, sada 13e/kvm... ako i za te pare navataju nekoga)
 
ovo je zamisljeno da bude u delu bloka 41, pored Skoda Auta ka Bezaniji? Lep je projekat samo mi se render chini malo zbunjucim zbog kolichine slobodnog prostora izmedju 4 kule, a na satelitskim slikama se ta parcela ne chini toliko komotno...

no sta je tu je, dobicemo uskoro, sigurno, barem josh jedan pvc staklenac
 
Vrh