Šta je novo?

Napred Blok 41a - Carrefour i stambeni kompleks

Mali napredak u visinu, ali veliki za našu učmalu sredinu!
 
Igore,super za vest I ekskluzivu.Jedino mi je zao sto nema vise rendera.

Inace,bilo je ocekivano da projekat bude smanjen.Ovih 75 metara je oko 20 spratova sto je opet solidna visina za Beograd a I tu lokaciju gde osim west-a nema drugih visokih objekata
 
Bice mozda jos koji render u svakom slucaju i jedan je dovoljan da najosnovnije sagledamo ideju.
 
kad sam pročitao igorev post kao da sam se vratio u 2008 godinu i čitam jedan od onih silnih najavljenih, nikad neostvarenih "projekata".
 
Kada se kaze shoping centar jer se misli na supermarket kerfur plus manje radnje (nesto kao vero) ili se misli na shoping centar poput zire (tj. shoping deo plus supermaket).

Takodje ako je tacno ovo za kerfur, ovo znaci da planiraju samostalni ulazak na trziste, za sada je plan delta planet plus ovo. I jedno i drugo je planirano da bude otvoreno krajem 2015 pocetkom 2016.
 
Najzad je obelodanjena informacija za Blok 41a :)

Nadam se da ćemo uskoro imati još informacija (Napred je jedan od učesnika Belre sajma nekretnina koji se sutra i prekosutra održava u Beogradu, pa će valjda da kažu nešto više i o ovome, majka mu stara).

Bojane, budući da se tržni centar prostire na tri etaže (prizemlje + dva sprata) i da ima bruto površinu od 40.000 kvadrata, pa neka je neto površina i upola manja, reč je o svakako velikom objektu. Nešto poput Mercatora u Bulevaru Zorana Đinđića (nadam se da će ipak biti malo sadržajnije).

Ostaje žal za Campusom 41 koji mi je bio jedan od omiljenih iz kategorije "najavljeni - nikad ostvareni" :( ali držim palčeve da što pre počne izgradnja ovog čuda. Imam osećaj da nam tako treba jedan visoki objekat da "razbije maler". Ovo će, za početak, biti dovoljno!

Inače, koliko mi je poznato, ovaj novi projekat za Blok 41a potpisuje domaći arhitekta Petar Arsić.
 
Jel zna neko mozda kakav ce biti kvalitet gradnje, da li ce biti kao i svaka novogradnja u bg, kao i Bellville npr, veliki propusti su u zvucnoj izolaciji, i to je hronicna boljka svih novogradnji u gradu u poslenjih 10 godina. Nije mi jasno zasto stede na takvim stvarima, i nadam se da ce ove kule, s obzirom na to da su stambene, imati bolji kvalitet.
 
ja ne mogu da verujem da ovo izgovaram ali ako ce na kraju makar i da lici na ovo sa rendera bolje i da ne grade.. jos jedna estetska mizerija koja ce em sledecih 100-150 godina da zauzima mesto necemu smislenom, em sledecih 10-15 godina da ugusi trziste "stanova u kulama" i uspori i odlozi gradnju necega vrednog paznje

ne bih da uvredim gospodina arsica ali ako je za ovo ucio skolu onda stvarno....
 
Ма добро, преживећемо и тих 100-150 година ;)

Делија написао на претходној страни:

Delija":21kudid2 je napisao(la):
А добро,ово су очигледно концептуални рендери где су разматрани кубуси на првом месту..Ушминкаће то они.
 
Igor":2s2yqrxb je napisao(la):
Izvor: Beobuild.rs

Blok 41a - Napred u visinu

Napred41a.jpg


Imamo zadovoljstvo da vam ekskluzivno predstavimo preliminarni dizajn stambeno-komercijalnog kompeksa u novobeogradskom bloku 41a. Moderni stambeni blok smešten je u dve kule visoke preko 75 metara, dok će se u prizemlju nalaziti prvi beogradski šoping centar poznatog trgovinskog lanca "Carrefour".

Celu vest kao i prikaz kompleksa mozete pogledati u vesti na prvoj strani sajta ili na linku http://www.beobuild.rs/read.php/598.html

Igore, Igore, nisam verovao da ću ovde morati da ispravljam nešto u čemu naš novinarski svet očigledno operisan od matematike i logike često greši.

acre = 4046 m2 ~ 40 ari
hektar = 10000 m2 = 100 ari

Naši novinari često prevode acre sa ar što je mnogo veća greška*, ali ni ovo se ne bi smelo dešavati. Bar ne ovde.

* - "Poznati glumac u Holivudu ima kuću sa bazenom, teniskim terenom, i malim jezerom na prostranih 4 ara" su samo jedan primer na koji sam naletio, gde i ne moras da znaš jedinice mere da bi zaključio da nešto nije u redu sa tekstom/prevodom
 
Greska je u prevodu na engleski nastala naknadno (nocas) i ispravio sam je. Hvala na javljanju
 
Sto ruznije to tuznije, posle campusa sta drugo reci! Nadajmo se da su ovo samo pocetni renderi, jer i west65 je na renderima izgledao drugacije!
Ostali su nedoreceni sto se tice visine, sto govori da mozemo ocekivati predvidjenih 100m. Licno bih voleo da su zgrade koncipirane kao kombinacija hotela i stambenog prostora, npr prvih desetak spratova stanovi a ostalo hotel i poslovni prostor, ovako samo imamo jos dve nove stambene zgrade u gradu, sustinski - nista novo i progresivno. Al aj' samo da valjak vec jedanput krene ..
 
Igore,da li je ovaj komentar istinit?

Carrefour je u bankrotu, tj restruktuiranju od 27. 03. zasto ste novinari lenji ili ste placeni da precutite istinu? sve u svemu nista od ovoga...truc buc bla
(java, 25. april 2013 01:37)
# Link komentara
Preporučujem (+80)
Ne preporučujem (-17)
 
Naravno da nije. "Carrefour" je drugi najjači trgovinski lanac na svetu, da su vesti o bankrotu istinite, internet bi bio preplavljen njima. Uostalom, konkretni događaji govore suprotno - u poslednjih mesec dana najavili su širenje u Kini, Brazilu i Ujedinjenim Arapskim Emiratima, a nedavno su preuzeli i "Delezovu" (a nekadašnju "Deltinu") prodajnu mrežu u Albaniji.
 
Ko zna šta ko tu piše i šta ko radi. Carefour nije otkupio Delezov biznis u Albaniji već su to uradili Grci:
http://www.novinite.com/view_news.php?id=149108
Ta kombinacija Marinopoulosa i Carefoura je jako teška za praćenje. Osim toga Marinopoulos ima mnoge franšize za ova područja kao što su GAP, Sephora, Starbucks.....
U svakom slučaju matični Carefour stoji sasvim dobro....
 
Nebi se ni malo cudio da na kraju zgrade svedu na 50m pod izgovorom da je firma u krizi, sve je ovde moguce..
Cisto radi uporedjenja beogradjanka je visoka tacno 101m, sa 24 sprata, e sad zamislite odprilike kako bi to izgledalo kad bi se izgradilo punih 100m, raj za oci. Pa jos Gruja kad bi poceo preko puta onu svoju kulu u westu, ma idi begaj.. pa na kraju kad bi se izgradile one dve u nastavku malo dalje u okviru airport citya sto fale...blok 26 mk2
 
Ja sam zadovoljan da se izgradi išta preko 20 spratova, kakva - takva dekrmačizacija.

Čak se možda interesantno izgledati ako bude slične visine kao dijagonalne Mercedeske, ja bih možda išao i na neku komunikaciju sa njima.
 
Ни случајно да се иде на исту висину са мечкама. То ни на шта не би личило.Тако се "скајлајн" једноставно не планира.

Ево примера из Мадрида где куле чак ни нису потпуно исте висине али су ту негде па опет озгледа глупо

4370477743_bd60c249db.jpg


А ево рецимо Франкфурта са израженијом разликом у висинама кула

skyline_at_night__frankfurt__germany-wallpaper.jpg


Или Дифенса у Паризу

generali-lead2.jpg


Неки ће рећи то је друго,ти кластери имају много више кула али рецимо московски ИБЦ неће имати пуно кула па већ изгледа добро јер су висине кула неуједначене.

03293022f39f.jpg


Дакле,баш због комуникације са околним високим објектима висина мора бити различита. То је још једна необјашњива глупост студије високих објеката због чега нам прети ово у Мадриду.
 
Ja sam laik pa se možda nisam dobro izjasnio. Mislio sam na komunikaciju po obliku ili fasadi, a ne visini.

Mada jesam rekao da bih bio zadovoljan i sa 20ak spratova, jer u BGu ništa preko 12-13 spratova nije izgrađeno praktično decenijama.

Što se klastera tiče slažem se. Na žalost, mislim da narednih 20-ak godina nećemo imati ništa ni blizu.
 
Никад нећемо имати ништа ни близу.Пропуштена је прилика за то у блоку 20 и другим крмачастим зонама по новом Београду.Да се последњих 10 година размишљало тродимензионално ми бисмо већ имали јако леп кластер високих објеката на добром делу Новог Београда са истом изграђено квадратуром и немерљиво бољим условима за живот и посао у тим блоковима.

Поред тога,нови ГлУП који је практично истоветан старом нам гарантује да тако нешто никада нећемо добити јер су по њему главне комерцијалне зоне тамо где оне никада неће бити а то је околина УМП-а,подалеко од Саве и део луке Београд скроз иза панчевачког моста.Додуше по ГлУП-у је планиран као комерцијална зона и савски амфитеатар али знамо сви да тек од тога нема ништа.
 
NE ZABORAVITE da su blokovi 42, 26 i 20 ostali za gradnju visokih objekata, naravno uz ovaj potez izmedju airport citya i 41!!


@ Delija
Delijo da te pitam nesto, na tim slikama sto si postavio, jel su to stambeni ili poslovni objekti?
 
Блок 20 је већ попуњен.Остала је само још она рупа поред седишта делте док блок 42 у догледно време неће заживети као комерцијална зона са високим зградама.А блок 26 је већ поприлично девастиран новоизграђеном црквом и троугластом матрицом на ћошковима коју су квазиурбанисти зацртали на том месту па су две нове зграде на ћошковима блока тако и изведене иако су квадратуром комотно могле да буду куле од по 20ак соратова.

Стамбено-пословни су сви с тим што се на слици Дифенса види само предњи део који је вероватно највећим делом пословни док је у његовој позадини читав низ искључиво стамбених кула.
Знајући на шта циљаш питање ти нема смисла јер сви ти градови имају и друге искључиво стамбене четврти са кулама од 20-30-40 спратова.
 
Delija":360vuayn je napisao(la):
Блок 20 је већ попуњен.Остала је само још она рупа поред седишта делте.

Стамбено-пословни су сви с тим што се на слици Дифенса види само предњи део који је вероватно највећим делом пословни док је у његовој позадини читав низ искључиво стамбених кула.


AHA, stambeno - poslovni, e to sam lepo hteo da cujem..a verovatno su one u Madridu ili Frankfurtu sve full stambene ili sam ja corav pa ne vidim, ako je tako onda se duboko izvinjavam na onom "lupetanju" juce..

U bloku 20 je ostao onaj deo za Miskovicevu kulu i hotel sto bi sa bliznakinjama na Uscu cinilo odlicnu celinu, isto kao i u bloku 26, 42 i ovde blizu mene - 41, Gruja..., tako da mesta za gradnju ima ali je problem sto nema ko da gradi zbog zna se cega. Kad bi se sve ovo realizovalo vise ne bismo prepoznavali Novi Beograd!
 
Nebojsa":2fyg03nd je napisao(la):
ako je tako onda se duboko izvinjavam na onom lupetanju juce..

Ништа ништа,само гледај да ти се не понови.
 
Vrh