Šta je novo?

Naplatna rampa Vrčin - pomeranje naplatne rampe Bubanj Potok

A u cijem vlasnistvu?
:D
Ja bih rekao da je Earthmoving ovaj put 'na dobrom tragu' ;)

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Pozdrav ljudi, ajde i ja da dam skroman doprinos posle godinu dana citanja foruma iz senke :)

Obe "srpske firme" su pod vlasnistvom STRABAG AG.
 
Hvala.

Nisam insajder, nego radim u svetu finansija pa ove stvari vrlo lako proverim, a dosta me interesuje gradjevina.
Plus klijenti firme dosta rade sa STRABAG-om, EXINGOM, Rubau... Odatle mogu da vam pruzim sve informacije iz prve ruke .)
Ukoliko realizuje se ugovor sa podizvodjacima (strabag-exing) imacu informacije iz prve ruke za ikeu.

edit: Ne mogu da nadjem sa kim je potpisan ugovor STRABAG AG ili STRABAG d.o.o.. Posto strabag AG je vlasnik ovih putarskih firmi a d.o.o. nije jer su im "razlicita" pravna lica prikazani kao osnivaci.
 
Earthmoving":31u5epfw je napisao(la):
Vojvodina put Pančevo i PZP Zaječar su valjda isto Strabag

Гага":31u5epfw je napisao(la):
Нису, то су подизвођачи.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=377500#p377500:31u5epfw je napisao(la):
laki72 » 23 Mar 2016 01:03 am[/url]":31u5epfw]A u cijem vlasnistvu?
:D
Ja bih rekao da je Earthmoving ovaj put 'na dobrom tragu' ;)

Sent from my LG-D320 using Tapatalk


mekbejn":31u5epfw je napisao(la):
Vovodina put jeste direktno vlasnistvo Strabaga, tu nema tajne
http://serbia-locations.rs/suppliers-sr ... hp?ID=1788


Benettonz":31u5epfw je napisao(la):
Pozdrav ljudi, ajde i ja da dam skroman doprinos posle godinu dana citanja foruma iz senke :)

Obe "srpske firme" su pod vlasnistvom STRABAG AG.

Pa da dodamo i jos jednu `cerku`
``AD Putevi Cacak``

:D
 

Nekoliko, na brzinu iz kola...Poceli su zemljane radove sa obe strane autoputa.
Radi se i na dovodjenju gasa do lokacije sa obliznje gasne stanice.
 
Mislim da bi ovaj tema trebala da se preimenuje u Nova Naplatna rampa "Vrcin" ? a ko god je imenovao ovu temu stvarno zar nije trebalo da napise "Bubanj Potok - pomeranje naplatne rampe"?
 
С обзиром да је подтема отворена још почетком 2011. године, тада је ово име исте било и одговарајуће. Ствар је сад до Игора, да ли ће име подтеме да промени, остави овако како и јесте или да допуни.
 
Promenjen je naziv teme ;)
 
ретардињо":k9i2izjz je napisao(la):

Nekoliko, na brzinu iz kola...Poceli su zemljane radove sa obe strane autoputa.
Radi se i na dovodjenju gasa do lokacije sa obliznje gasne stanice.
Čekaj, a kako će sada meštani Vrčina plaćati putarinu do Novog Beograda, recimo?
 
Mislim da je bilo pošteno da je naplatna rampa pomerena iza skretanja za Mali Požarevac, tj. Mladenovac, jer su ovakvim rešenjem žitelji Mladenovca, kao dela Beograda, i dalje diskriminisani jer će samo oni od svih Beograđana morati plaćati putarine za kretanje unutar teritorije grada (naplatne rampe za NS u Pazovi i ka ZG u Šimanovcima su van teritorije grada Beograda).
 
Prvo pozdrav svima na forumu, pošto je ovo moj prvi post.

U subotu sam napravio nekoliko fotografija sa Autoputa ka rampi u izgradnji:

Pogledajte prilog 1
Pogledajte prilog 2
Pogledajte prilog 3
Pogledajte prilog 4
Pogledajte prilog 5
Pogledajte prilog 6
Pogledajte prilog 7


Earthmoving":5s6u4uut je napisao(la):
Mislim da je bilo pošteno da je naplatna rampa pomerena iza skretanja za Mali Požarevac, tj. Mladenovac, jer su ovakvim rešenjem žitelji Mladenovca, kao dela Beograda, i dalje diskriminisani jer će samo oni od svih Beograđana morati plaćati putarine za kretanje unutar teritorije grada (naplatne rampe za NS u Pazovi i ka ZG u Šimanovcima su van teritorije grada Beograda).
Sa ovim se apsolutno slažem.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=384042#p384042:2fbvfwka je napisao(la):
Earthmoving » 02 Мај 2016 02:27 pm[/url]":2fbvfwka]Mislim da je bilo pošteno da je naplatna rampa pomerena iza skretanja za Mali Požarevac, tj. Mladenovac, jer su ovakvim rešenjem žitelji Mladenovca, kao dela Beograda, i dalje diskriminisani jer će samo oni od svih Beograđana morati plaćati putarine za kretanje unutar teritorije grada (naplatne rampe za NS u Pazovi i ka ZG u Šimanovcima su van teritorije grada Beograda).
http://www.putevi-srbije.rs/index.php/gradska-karta
 
I ovo rešenje je nešto. Ipak
I samo izdavanje "gradske karte" selektivno za neke žitelje grada je diskriminacija (npr stanovnicima prigradske Bataje, Surčina, Ugrinovaca... ne treba, a Mladenovca treba). Građani prvog reda ne moraju utrošiti ni minut vremena, a građani drugog reda moraju gubiti vreme, vaditi tražene dokumente, plaćati uplatnice, plus kolko vidim važi samo za putnička vozila, a ovo ograničenje nemaju gorepomenuti građani prvog reda.
Sem toga, građani prvog reda ne moraju gubiti svoje vreme i čekati na naplatnim rampama (na kojima ume da bude velika gužva) za kretanje unutargradske teritorije, dok građani drugog reda pri istom korišćenju moraju bar 4 puta stajati na naplatnim rampama.
Diskriminiacija je i kod onih Beograđana koji ne mogu da izvade "gradsku kartu". Naime, ako idem kod prijatelja u Bataju ne plaćam putarinu, a ako idem kod prijatelja u Mladenovac plaćam putarinu. Obojica su u Beogradu, a potpuno drukčiji tretman.
Stoga i dalje tvrdim da je u pitanju nepravedna diskriminacija dela Beograđana u opštinama Mladenovac, Grocka, Sopot (zadnje 2 sam u prvom postu zaboravio). Grad se kod "JP Puteva Srbije" nije izborio za svoje građane u navedenim opštinama.
Sve te prednosti će uskoro, hvala Bogu, osetiti stanovnici Vrčina, a oni i sada već znaju kolka je ogromna razlika sa/bez naplatne rampe.
 
Pa dobro, napredujemo... Do sada Leštane, Vinča nisu imali rampu, a od oktobra (valjda) i Vrčin, Zaklopača... Sledeći su Umčari, Pudarci... Polako ljudi, biće i to nekada.
 
@Earthmoving

Diskriminacija?
O cemu pricas covece?
O gubljenju 2-5 minuta na naplatnoj rampi?
A sta onima iz Obrenovca ili Lazarevca, Stepojevca?
Koliko oni izgube u putovanju do grada, a isto su (toboze) Beograd???
I sad je (po tvojoj logici) u odnosu na njih neko ko ima autoput kojim ekspresno stigne do centra grada diskriminisan zato sto "mora da izvadi" odredjeni dokument da ne bi placao?




Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
@Earthmoving stvarno, o čemu ti pričaš zaista? Hajde da čujemo tvoje rešenje koje će zadovoljiti sve Beograđane. U stvari, otvori posebnu temu pa izvoli...

Poslato sa telefona
 
Припадност Младеновца Београду је пука административна чињеница. Младеновац није Београд. Више су Београд - Стара Пазова и Панчево, него Младеновац и Лазаревац. Уз то, постоји и бесплатан пут до Младеновца.

"Градска карта" је глупост и подилажење гласачима. Али авај, бистрији Младеновчани су гласали за Белог Прелетачевића.
 
Obrenovac, Lazarevac i Stepojevac nemaju autoput, te je glupo porediti ih sa Umčarima, recimo.
Po meni je zaista nebulozno da grad Mladenovac nije samostalan, već pripada BG-u.
Nijedno rešenje ne može zadovoljiti sve Beograđane, ali je najrealnije bilo pomeranje naplatne rampe iza Umčara, a ne Vrčina. Postavljaš je na geografskom/katastarskom obodu grada, a ne u gradskom području. Da sutra i 5 autoputeva prolazi kroz BG, svima bi naplatne rampe trebalo da budu postavljene na ulazu/izlazu u/iz geografskog gradskog područja (te bi ih onda trebalo postaviti i iza Obrenovca, Lazarevca, Stepojevca).
 
Када бисмо имали озбиљну мрежу кружних прстенова, и аутопут кроз Београд би могао да се наплаћује (наравно, не уз помоћ кућица за наплату), што би било и најбоље решење за гужву на Газели и извор озбиљних прихода. У Бечу се не може на градски аутопут без вињете (70-ак евра годишње).
 
Vrh