Šta je novo?

Naplatna rampa Vrčin - pomeranje naplatne rampe Bubanj Potok

Да, безобразлук је то са скраћивањем гаранције и већом ценом. Пробај контактирај друштво за заштиту потрошача.
У суштини, требало би да деле тагове бесплатно, уштедели би на радницима. Али где још код нас има логике...
 
Zavrnuli su te kontaktiraj potrosacki savjetnik emisija ide vikendom na rts
 
Мени се десила иста ствар. Платио тих 600+ динара.
 
Из кола на брзину, слике од јуче-08.јуна. Почело и постављање букобрана на делу аутопута између петље Врчин и нове наплатне рампе, трака у правцу Ниша (то нисам сликао :( )
Pogledajte prilog 1
 
bukobrani su obična glupost. ima toliko važnijih stvari. uticaj bukobrana na smanjivanje buke je minimalan.
 
dedinje":2rhcggg3 je napisao(la):
bukobrani su obična glupost. ima toliko važnijih stvari. uticaj bukobrana na smanjivanje buke je minimalan.
Imaš nekakav dokaz za navedenu tvrdnju ili je samo lično razmišljanje?
Iz ličnog iskustva ti mogu reći da ima i te kakvog i to na običnoj magistrali.
 
Ma to mu je samo licno misljenje koje nema veze sa realnoscu , ali to je ti je sloboda govora(nije za svakoga).
 
Posle 10 godina na forumu dobijam postove kao što je ovaj kartmen?! nikakav dokaz nemam ali imam prilično lično iskustvo. npr. moderni vozovi na modernim prugama su znatno tiši nego pre 30 godina kad su još dominirale parnjče a šine nisu bile zavarivane. zar nije daleko važnije postepeno rešavanje ukrštanja pruge i važnijeg puta i to ne rampama već denivelacijom.
 
Kao dokaz mislio sam nekakvo istraživanje ili naučni rad/članak koji se odnosi na tu temu. Nisam siguran kakva je situacija u željezničkom saobraćaju, moj upis se odmosio na drumski.
Neko vreme boravio sam u manjem naselju izgrađenom uz magistralnu cestu, udaljenost kuća od magistrale cca 200m. Uz magistralu u dužini pola naselja izgrađen je zemljani nasip visine oko 1,5m kao bukobran, kvaliteta života u ta dva djela je nemjerljiva. Naravno isplativost i efekt bukobrana ovisne o položaju i vrsti ceste i naselja kao i gustini izgrađenosti i sl.

Za denivelaciju pri ukrštanju bitnih puteva i pruga se apsolutno slažem.
 
@dedinje ma treba dokaz , iskustva su licna i svako ih dozivljava na svoj nacin, nego je potreban dokaz za tvrdnju u vidu naucnog rada i istrazivanja, lepo je to sto na osnovu iskustva mislis, ali tu treba mnogo vise od licnog misljenja da bi potkrepilo tvoje tvrdnje.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=391279#p391279:km9m66ls je napisao(la):
dedinje » 11 Јун 2016 04:27 am[/url]":km9m66ls]bukobrani su obična glupost. ima toliko važnijih stvari. uticaj bukobrana na smanjivanje buke je minimalan.
@Дедиње изволи па се мало образуј (неки то зову по страњском "едукуј") о заштити животне средине, о букобранима, и много чему. Мало сам се потрудио и извукао ти разне извештаје и студије које су рађене по Србији. Све то има на сајту Путева Србије и изузетно је поучно штиво.

СТУДИЈA ИЗВОДЉИВОСТИ ТЕХНИЧКИХ МЕРА СМАЊЕЊА ШТЕТНОГ УТИЦАЈА БУКЕ ОД ДРУМСКОГ САОБРАЋАЈА НА ОДАБРАНИМ ДЕОНИЦАМА ДРЖАВНИХ ПУТЕВА
http://www.putevi-srbije.rs/images/pdf/ ... a-buke.pdf

ТЕХНИЧКО УПУТСТВО О ПРОЦЕНИ УТИЦАЈА НА ЖИВОТНУ СРЕДИНУ ЗА ПУТНИ СЕКТОР
HTTP://WWW.PUTEVI-SRBIJE.RS/IMAGES/PDF/ ... REDINU.PDF

Смањење саобрацајне буке на путевима G2G10 пројекат, односно извештај о реализацији Г2Г пројекта за Србију (жао ми је што извештај није на ћирилици)
HTTP://WWW.PUTEVI-SRBIJE.RS/IMAGES/PDF/ ... OJEKAT.PDF

Приручник за заштиту животне средине у сектору путева
HTTP://WWW.PUTEVI-SRBIJE.RS/IMAGES/PDF/ ... NIKZZS.PDF

ОДЕЉЕЊЕ ЗА ЗАШТИТУ ЖИВОТНЕ СРЕДИНЕ
http://www.putevi-srbije.rs/index.php/r ... 0%BD%D0%B5

СТУДИЈЕ О ПРОЦЕНИ УТИЦАЈА НА ЖИВОТНУ СРЕДИНУ
http://www.putevi-srbije.rs/index.php/r ... 0%BD%D1%83

А шта мислиш колико ови букобрани (три заштитна зида) на слици штите од буке, а који су постављени са обе стране коловозних трака и један по средини на разделном појасу на аутопуту. Слику сам снимио из кола још априла 2007.године у Аустрији на деоници аутопута А9 између Велса и Граца.

И за тебе је ово глупост !!!!

 
Bolje rešenje će se naći ali treba još pričekati. Modernija vozila, bilo kog tipa, proizvode sve manju buku. Evo, u Beograd već strižu električni autobusi koji proizvode minimalnu buku. Ja bukobrane ne volim jer zaklanjaju pogled iz vozila putnicima na okolinu. Zamislite put pored mora sa bukobranima tako da se more uopšte ne vidi. Na prilazima mostu preko ade iz pravca Topčidera postavili su transparentne bukobrane od deblje plastike što je već mnogo bolje. ali ovaj na Gaginoj slici je grozan.
 
Bukobrani idu između puta i kuća tako da ćeš more uvek videti.
Buka dobrim delom dolazi od trenja guma o asfalt, a tu električni pogon ne pomaže mnogo.

Što se tiče Austrije (a vidi se i na Gaginoj slici gore), pre par meseci sam prošao kroz Austriju do Nemačke, nauživao sam se pogleda na planine i u Sloveniji i u Austriji i bukobrani mi uopšte nisu smetali (ni supruzi suvozačici)

Poslato sa telefona
 
Ovaj izmedju dva smjera cak povecava bezbjednost
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=391820#p391820:11ny6hj6 je napisao(la):
dedinje » Tue Jun 14, 2016 12:44 am[/url]":11ny6hj6]Bolje rešenje će se naći ali treba još pričekati. Modernija vozila, bilo kog tipa, proizvode sve manju buku. Evo, u Beograd već strižu električni autobusi koji proizvode minimalnu buku. Ja bukobrane ne volim jer zaklanjaju pogled iz vozila putnicima na okolinu. Zamislite put pored mora sa bukobranima tako da se more uopšte ne vidi. Na prilazima mostu preko ade iz pravca Topčidera postavili su transparentne bukobrane od deblje plastike što je već mnogo bolje. ali ovaj na Gaginoj slici je grozan.

Već pri brzini od 40 km/h, razlika u buci koju proizvode vozila na el. pogon od onih na pogon sa un. sagorjevanjem je zanemariva, 2-3 dB(A). Bukobrani i idu na ceste sa većim brzinama kretanja, nema ih baš po središtima gradova :wink:
 
ako bi da gledas prirodu lepo imas zeleznicu kojom prolazis kroz jos neverovatnije predele nego autoputem , i ti i putnici da se nauzivate pogledom.
 
Da je sve tačno što pišu pristalice bukobrana, opet mislim da ima mnogo prečih stvari. Koliko manjih pa i srednjih stanica nema uopšte perone? pa pothodnici ispod perona? Koliko ljudi je poginulo na takvim mestima. od buke nije niko poginuo. Ja volim vozove pa mi i buka od voza ništa ne smeta. Da nema razlike u buci autobusa i trolejbusa (pogotovu na usponima) apsolutno ne verujem. Da ne govorim o zagađenju izduvnim gasovima - to je druga tema. Na kraju rešenje postoji - bukobrani od prozirne plastike.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=391963#p391963:1qj7pi3p je napisao(la):
dedinje » Уто Јун 14, 2016 4:00 pm[/url]":1qj7pi3p]Da je sve tačno što pišu pristalice bukobrana, opet mislim da ima mnogo prečih stvari. Koliko manjih pa i srednjih stanica nema uopšte perone? pa pothodnici ispod perona? Koliko ljudi je poginulo na takvim mestima. od buke nije niko poginuo. Ja volim vozove pa mi i buka od voza ništa ne smeta. Da nema razlike u buci autobusa i trolejbusa (pogotovu na usponima) apsolutno ne verujem. Da ne govorim o zagađenju izduvnim gasovima - to je druga tema. Na kraju rešenje postoji - bukobrani od prozirne plastike.
Букобрани нису само физичке препреке. Они су комбинација апсопционих и рефлектујућих површина које се тешко постижу од провидних материјала (стакло, клирит), а и веома су ломљиви када су већих површина. Сваки камичак испаљен од точкова би разбио такве материјале.
Успут када се гледају под мањим углом и нису провидни, осим ако не намераваш да правиш букобране од кристалног стакла?
 
Info:
Za potrebe gradilista se podloga donosi uglavnom vangabaritnim kamionima sa crvenim tablicama koji su uspeli da uniste lokalne puteve. Bager prolazi non stop i raznosi sljunak po lokalnim putevima (najvise sa desne strane autoputa, gledano ka Beogradu), kako bi moglo uopste da se prolazi. Kolima, cesto mora da se ide prvom i to na kvacilu i da se cilja da se nebi nasadio na greben na sredini. Linija 303 gsp je skracena jer autobusi vise ne mogu da se krecu od rupa. Ono je gre'ota bilo gledati gde prolaze novi Mercedes autobusi i koliku ukupnu indirektnu stetu nanosi los izvodjac radova...
Par puta sam hteo da upozorim sefa gradilista, ali je svaki put kada sam prolazio on bio na mestu do koga bih samo gradjevinskom masinom mogao da dodjem...
 
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=gA1Iwi-Ex3E[/youtube]
ПС: Нови Мерцедеси илити Икамерци не возе на 303 те се не општећују, али греота је гледати и овог мутанта горе како се скоро па преврће..
 
Mene bilo greota Golfa dvojke kad sam ga zimus terao tuda. Ne razumem strpljenje vas tamo u Zaklopači stvarno, biste trebali da blokirate Smederevac zbog ovoga dok se put ne uradi.
 
Не видим сврху тог блокирања јер ће испаштати људи из Гроцке и осталих насеља, а криви су колико и ми. Сам пут је био блокиран два пута и оба пута је интервентна растерала људе јер је у питању пројекат од "националног значаја". А друго, да смо раније то радили и добили асфалт као што јесмо на једном делу он би сад био уништен, а не верујем да би два пута давали толико новца за ту деоницу. Људи ће трпети све док не дирају аутобус, јер знају да после овога морају да ураде асфалт.

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=391820#p391820:2d3sbbbn je napisao(la):
dedinje » Pon Jun 13, 2016 11:44 pm[/url]":2d3sbbbn]Bolje rešenje će se naći ali treba još pričekati. Modernija vozila, bilo kog tipa, proizvode sve manju buku. Evo, u Beograd već strižu električni autobusi koji proizvode minimalnu buku. Ja bukobrane ne volim jer zaklanjaju pogled iz vozila putnicima na okolinu. Zamislite put pored mora sa bukobranima tako da se more uopšte ne vidi. Na prilazima mostu preko ade iz pravca Topčidera postavili su transparentne bukobrane od deblje plastike što je već mnogo bolje. ali ovaj na Gaginoj slici je grozan.

Bukobrana ima svuda i veoma su korisni u zaštiti od buke. Naravno da ih neće postavljati celom dužinom nekog puta već pored kuća , naselja i sl.
U Mađarskoj se stavljaju pored svake kuće koja je blizu autoputa. Pa makar i jedna jedina.
Inače korisni su i kao zaštita od vetra odnosno u sprečavanju nanošenja snega .
Druga stvar nove ECO (plastične) gume proizvode sve veću buku.
 
ПС: Нови Мерцедеси илити Икамерци не возе на 303 те се не општећују, али греота је гледати и овог мутанта горе како се скоро па преврће..

Ne, ne, ja sam video pre nekoliko nedelja nove crvene ikar-mercedese, ali verujem da su to mozda bili i poslednji koje su tu slali...

Umesto da se izvodjac radova kazni zbog koriscenja vangabaritnih kamiona na, za to neadekvatnim putevima + natera da popravi put o svom trosku, oni su skratili liniju! Katastrofa!

Opet sa druge strane, pitanje, kakav je ugovor potpisan...moguce je da je drzava duzna da obezbedi put do gradilista, a da nije naznaceno koji vid transporta materijala sme da se koristi...

Svakako je neko morao da izda dozvolu za koriscenje vangabaritnog kamiona, ili se oni ilegalno koriste...???

Ja tamo dolazim na po neki vikend, rostilj, pa mi je opet katastrofa...mogu da zamislim kako je ljudima koji tamo zive...
 
Vrh