Šta je novo?

Naplata putarine: vinjete, naplatne rampe, TAG uređaji

Od Vinjeta nema ništa... da ne trošimo reči, što se Tiče TAG-a to je ustvarni jako jednostavno, pri registraciji umesto registracione nalepnice svako mora da stavi TAG i posle mogu i po putevima da proveravaju da li je na vreme registrovan, a kad dođe da registruje ako nije platio zadnji račun za TAG lepo ide račun x 2 i svi zadovoljni. Svi bi koristili TAG svi bi plaćali ..., kamionima na ulazu u Srbiju dodeliš TAG i odmah imaš i kontrolu da li je vozio putevima gde ne bi smeo, na izlasku iz zemlje mora da plati to što je prešao, ako već nije platio i to je to. Svi ostali stranci mogu lepo ili TAG da uzmu ili lepo na naplatnu rampu...

Nema više glupih nalepnica za registraciju i svi lepo imaju TAG.
 
Nema onda potrebe za Tagom.....postoji jedna odlična stvar i postoji odavno...zove se registraciona tablica...dopunjuješ online..OCR je danas skroz usavršen.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
OCR jeste usavršen, ali sam mislio da već kada te zaustavi Saobraćajni policajac da sa nekim uređajem očita da li je vozilo registrovano, umesto da ide do nalepnice i čita datum na istoj :), zbog toga sam mislio da objedine te dve stvari i reše "probleme" kako plaćanja na naplatnim rampama tako i provera dali je vozilo registrovano (s obzirom da su to postavili kao neki prioritet u poslednje vreme).
 
Naš tag,tj Kapsch sistem ima uspešnost očitavanja oko 99,5%.Voleo bih da vidim u praksi OCR sistem koji očitava tablicu ulepljenu bljuzgom,snegom i ledom.Zadnju svakako bolje čita ali onda bi autobusu rampa bila podignuta tek kad bi prošao 12 do 16 metara ostrvo naplatne stanice što bi automatski uzrokovalo sistem Stop&Go... Uslovi na autoputu nisu baš isti kao u gradovima
 
Igormartin":35bqef9a je napisao(la):
Da,samo u takozvanom Free Flow sistemu, kamere će biti na svakom portalu iznad autoputa i nije nužno da u realtime prepozna i naplati vozilo,podaci se slivaju u centru,obradjuju i onda tek zadužuju račun korisnika ...Kod nas sve mora u sekundi biti gotovo inače rampa ostaje dole.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=857790#p857790:35u077sq je napisao(la):
StaraMo » Pon Jun 14, 2021 1:11 pm[/url]":35u077sq]Naš tag,tj Kapsch sistem ima uspešnost očitavanja oko 99,5%.Voleo bih da vidim u praksi OCR sistem koji očitava tablicu ulepljenu bljuzgom,snegom i ledom.Zadnju svakako bolje čita ali onda bi autobusu rampa bila podignuta tek kad bi prošao 12 do 16 metara ostrvo naplatne stanice što bi automatski uzrokovalo sistem Stop&Go... Uslovi na autoputu nisu baš isti kao u gradovima
Gledao sam još 2000.-te kako kamera na Mađarskoj granici očitava brojeve ispod sloja snega/leda. Tad sam se čudio a mađarica se samo smejala.
Sad je sistem sigurno napredovao .
 
Oni su (Madjari)jedni od proizvođača ocr sistema,njihove Carmen kamere su na graničnim prelazima i kod nas na autoputevima na rampama,lako ih ke prepoznati jer su kockaste ,velike i imaju šešir iznad,ali nisu ništa bolji od ostalih a posebno u uslovima direktnog sunca,naglih promena senke kada kamion brzo prodje pored nje,najbolje rade upravo na portalima pri čeonom snimanju.Na rampama su bočno postavljene.
 
Da li je neko kupovao Hrvatski ENC na NR Lipovac? Interesuje me da li se kupuje iz auta od nekoga iz kućice ili moram da stanem, izađem, … i da li uopšte može da se kupi iz smera SRB?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kupovao sam ja, mora da se stane sa strane iz smera ka BG sa desne strane ima jedna kućica gde se to sve obavlja. Često imaju i akcije neke sećam se da je meni bilo nešto n 100e 20gratis...davno je to bilo.

Inače sam uređaj im nije ni nalik našem mnogo je sporiji i mora da se stane pre kućice da bi se očitao.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Imaju sad neki brzi ENC radi na 40 km/h. Akcije su im standardne zavisi od perioda i iznosa ide i do -30% sto na njihove cene nije malo


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Meni je pre mesec dana na ulazu pogrešno očitan broj tablice, na izlazu nisu pravili problem, naravno govorim o plaćanju sa zaustavljanjem.
 
ПУТЕВИ СРБИЈЕ: 8.728.676 ВОЗИЛА НА СРПСКИМ АУТОПУТЕВИМА

ЈП „Путеви Србије" обавештава јавност да се од почетка јуна месеца до 15.07.2021. године, укључило 8.728.676 возила.
За првих 15 дана јула месеца бележимо 3.150.333 возила на српским аутопутевима што је за 38,31% више у односу на 2020.г.
Повећан промет возила претходног викенда 09-11.07.2021. године није условио задржавања ни на једној од 65 наплатних станица у Републици Србији, захваљујући организацији рада примереној летњој сезони и појачаном интензитету саобраћаја.
Број возила која су прошла кроз чеоне наплатне станице, показала су пораст у односу на исти период прошле године, док су поједине наплатне станице бележиле већи проток и у односу на исти викенд 2019. године.
Примери протока возила кроз најфреквентније чеоне наплатне станице за викенд 09-11-07.2021.године:

Београд – 169.286 возила
Стара Пазова – 113.066 возила
Шимановци – 78.981 возила
Обреновац – 64.243 возила
Суботица – 49.125 возила
Прељина – 47.033 возила
Прешево – 33.493 возила
Димитровград – 27.332 возила
 
Nije baš za poređenje 2020 i ova ali kako su ponovo parkinzi i putevi puni Turaka uz pomešana osećanja domaćih koji streme i ka Grčkoj ali mnogi i ka CG biće ovo uspešna godina
 
Pa što se meni onda Caribrod čudi kad kažem 10.000 dnevno na Moravskom?
Za koga uspešna? Kolko para će mi/nam biti uplaćeno na račun od uspeha? Koja će se nova deonica autoputa finansirati od rasta prihoda? Koliko će biti smanjen dug za kredite autoputeva rastom ovih prihoda? Hoće li nam biti smanjena putarina usled rasta prihoda? .... To ako će Vučićevci stave sebi u džep nemoj molim te nazivati uspehom.
 
Earthmoving":2xnec69o je napisao(la):
Pa što se meni onda Caribrod čudi kad kažem 10.000 dnevno na Moravskom?
Za koga uspešna? Kolko para će mi/nam biti uplaćeno na račun od uspeha? Koja će se nova deonica autoputa finansirati od rasta prihoda? Koliko će biti smanjen dug za kredite autoputeva rastom ovih prihoda? Hoće li nam biti smanjena putarina usled rasta prihoda? .... To ako će Vučićevci stave sebi u džep nemoj molim te nazivati uspehom.
https://www.putevi-srbije.rs/index.php/%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D1%82%D0%B0%D0%BA%D1%82-%D1%98%D0%BF%D0%BF%D1%81
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=864928#p864928:w3f1tbra je napisao(la):
StaraMo » Pet Jul 16, 2021 4:20 pm[/url]":w3f1tbra]biće ovo uspešna godina
? Jel su tvoje reci da ce biti uspesna ili si nekoga citirao? Ako si citirao nisam skapirao koga i onda pitanje ne stoji, ali ako je tvoja konstatacija onda pitam u gornjem postu za koga uspesna
 
Pošto je Igor preneo neke brojke ,ja sam izneo svoj utisak krećući se ovih dana po Srbiji i gledajući parkinge i pumpe š
to me je podsetilo na neka stara vremena.Za sva tvoja pitanja imas adresu,ali ne samo nju trebas ista pitanja da postaviš i u EPS-u,i Vodovodu itd itd u svim preduzećima gde mi svi participiramo u izgradnji mreže, njihovim investicijama a račune naravno plaćamo po po njihovim aršinima,modelima i pravilima.Ja tebe stvarno ne kapiram zašto ne osnuješ stranku,odštampaš program i pojaviš se na izborima pa da te glasamo i da nam svima bude bolje na opšte zadovoljstvo.
 
Evo da ja sam dam jedan argument u Moovu korist, pitao sam koja ce to deonica nobog autoputa biti gradjena od rasta prihoda putarina pa da se moze reci da svi imamo korist, demantovao me min Momirovic (naravno ako bude istina) koji tvrdi da ce Srbija sama finansirati deo od KG do Moravskog koridora kod Kv: "Srbija će sama obezbediti sredstva za realizaciju Gružanskog koridora, rekao je danas ministar gradevinarstva Tomislav Momirović." https://www.b92.net/biz/vesti/srbija.ph ... id=1891597
Ranije mi se na temi Moravskog ucinilo da je bila slicna ovakva vest da ce Srbija sama finansirati (ali kasnije nisam mogao naci izvor) pa kad se skoro zaduzila za to sam potegao pitanje otkud sad to, na sta sam pretrpeo kritike da je normalno da se Srbija zaduzuje za gradnju autoputeva. Ali evo ovde sad jasno imamo tvrdnju da ce sama ovaj finansirati
 
Pitanje je samo da li se direktno ili indirektno finansira iz kredita, jer je deficit budžeta Srbija 3,4 milijarde evra...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=865006#p865006:2biow8ps je napisao(la):
Dart » Pet Jul 16, 2021 9:02 pm[/url]":2biow8ps]Pitanje je samo da li se direktno ili indirektno finansira iz kredita, jer je deficit budžeta Srbija 3,4 milijarde evra...
Bravo za komentar :kk: Srbija nema 3-4mlrd evra godišnje, al ima višak npr 100 mil evra za ovo. Koji paradoks i nameštanje.
 
Moram da primetim da, kako neobično mnogo vozim poslednjih nedelja, nerado gledam u pljačkaške cene od 170 din/litar i još manje se radujem kad mi izađe račun za gorivo 7.000 dinara.

Srbija je zemlja koju izdržavaju vozači. Bukvalno.

Tu su, dabome, i putarine. Danas NS-Inđija 160 din, pa onda do Pazove starim putem da izbegnem kolone Turaka na sramotnoj čeonoj rampi. Eto, takvom uslugom nam država vraća za dranje kože.

Treba sistem malko da se menja.
 
Odakle gužve kad na vestima kažu da ih nema i da se u to ime povećava broj inkasanata.

Tačno je za Srbiju drže vozači, pušači i alkosi ali nije jasno kako je Makedonija toliki tigar da ima gorivo oko 1€ ?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=864968#p864968:1idv0kdp je napisao(la):
Earthmoving » Pet Jul 16, 2021 5:40 pm[/url]":1idv0kdp]Evo da ja sam dam jedan argument u Moovu korist, pitao sam koja ce to deonica nobog autoputa biti gradjena od rasta prihoda putarina pa da se moze reci da svi imamo korist, demantovao me min Momirovic (naravno ako bude istina) koji tvrdi da ce Srbija sama finansirati deo od KG do Moravskog koridora kod Kv: "Srbija će sama obezbediti sredstva za realizaciju Gružanskog koridora, rekao je danas ministar gradevinarstva Tomislav Momirović." https://www.b92.net/biz/vesti/srbija.ph ... id=1891597
Ranije mi se na temi Moravskog ucinilo da je bila slicna ovakva vest da ce Srbija sama finansirati (ali kasnije nisam mogao naci izvor) pa kad se skoro zaduzila za to sam potegao pitanje otkud sad to, na sta sam pretrpeo kritike da je normalno da se Srbija zaduzuje za gradnju autoputeva. Ali evo ovde sad jasno imamo tvrdnju da ce sama ovaj finansirati
Da li putarina može pokrije sve kredite uzete za autoputeve ? Ili je bilo bolje dati pod koncesiju ?
 
Vrh