Šta je novo?

Naplata putarine: vinjete, naplatne rampe, TAG uređaji

Možda nije odgovarajuća tema, ali da li se zna zašto još nije objavljen godišnji izveštaj JPPS o naplati putarine i podaci o PGDS-u za prošlu, 2023. godinu? Nešto se ne sećam da im je trebalo čak do juna za to prethodnih godina.
 
A šta se dešava sa CG i Toll4All, vidim na sajtu da postoji registracija taga za CG ali tamo u podešavanjima za kartice nije ponuđena Crna Gora kao Srbija i Makedonija. Izvinite ako nisam ipratio temu.
 
A u medjuvremenu Monteput se hvali povecanjem broja prodatih tagova.

 
Počeli i oni da prodaju open balkan tagove, mogu i online da se naruče:

Bilo bi lepo da MTS kao vlasnik mnogo poslovnica a i MTELa i poslovnica po Eu podesio tajming sa pustanjem tagova u prodaju sa zajedničkim tagom na Balkanu ili bar nekom zajednickom promocijom uz pretplatu ili box,
za 1din tag ,za leto šta god.....Ovako je to samo jedna mala vest.
 
Ако неко иде у Италију, ево њиховог „таг“ уређаја.
На снимку можете подесити да имате превод на српском.

MooneyGo meglio di Telepass e Unipol Move per il telepedaggio? Funziona? Ecco quanto costa!​

 
Sa FB stranice Puteva Srbije:
Screenshot_20240604_200810.jpg
 
Idem da drmnem nešto, iako alkohol ne koristim! Prvi put u životu da Vesicevu izjavu mogu da potpišem od slova do slova, nešto mora biti u kvaru ili sa mnom ili sa Vesicem! :)

Ko prvi prodje sa srb tagom kroz cg, da uzme muštuluk... :)
 
Meni je ovo izbacivalo kada sam probao sa računara.
Ovakve greške nema kada sad se logovao sa aplikacije na telefonu. Uspešno je dodata kartica za CG
 
Zašto bi ga menjao kad ga imaš, a sa hr tagom imaš 23% popusta?
 
Zašto bi ga menjao kad ga imaš, a sa hr tagom imaš 23% popusta?
To da, jedino bi mi možda bilo zgodnije zbog putarine kod nas, mada opet, verujem da će bez većih problema raditi i HR tag, jedino što je njihov spor do bola, pitanje je da li bi i kod nas bio tako spor. Bukvalno moraš da se zaustaviš ispred rampe da bi bio očitan.
 
To da, jedino bi mi možda bilo zgodnije zbog putarine kod nas, mada opet, verujem da će bez većih problema raditi i HR tag, jedino što je njihov spor do bola, pitanje je da li bi i kod nas bio tako spor. Bukvalno moraš da se zaustaviš ispred rampe da bi bio očitan.

imas ENC i fast ENC koji je isti kao nas uredjaj.
 
A da li će ko podneti ostavku što se pbećanja oko završetka autoputs daju olako, tek-tako?
 
Vrh