Šta je novo?

Naplata putarine: vinjete, naplatne rampe, TAG uređaji

I jos jedno pitanje, ukoliko nema sredstava na primarnoj kartici, da li se novac skida sa drugih kartica koje su ubacene u sistem automatski?
 
I jos jedno pitanje, ukoliko nema sredstava na primarnoj kartici, da li se novac skida sa drugih kartica koje su ubacene u sistem automatski?
Na open balkanu skida samo sa one koja je postavljena kao default, nemaju opciju da vrše naplatu sa ostalih kartica. Ali ako ne naplate, ne blokiraju odmah tag, pošalju ti mejl, možeš da odeš u svoj nalog i promeniš default karticu i sam sebi naplatiš račun. Lično probao.
ENPAY - kod njih ne znam kako funkcioniše.
 
En pay pokuša naplatu posle 2 dana od računa. Onda proba svaki dan da naplati. Može da se postavi i alternativna. Ne znam kad bi prešao na nju
 
Koliko ja vidim ovaj enpay nema vise smisla. Ako ssu ti prekodifikovali tag na postpaid, onda kad ga registrujes na toll4all za verifikacioni kod stavis br registracije koji ti je bio na tagu na pripejdu.

Registracija vise nema veze, jer ja ovaj novi postpaid tag koji sam uzeo ima imaginarnu registraciju, ona samo sluzi da bude taj verifikacioni kod.
Tag vise nije povezan sa registracijom vec sa serijskim brojem taga i karticama koje ubacis na toll4all
 
Bice veselo kad svima isporiknjava tag za 3 4 5 godinea. Mogli su bar da ostave mogucnost da se promeni baterija.
 
Traje to dugo.

Nego da li je neko prolazio srpskim tasgom kroz CG? Kako radi?
 
Citam sta pisete vezano za tag i razmisljam iki sam lud ili sam glup. Ja nista vas ne shvatam. Imam tag koji sam uzeo u jednoj menjacnici, bio je po principi dopune. Kasnije sam prebacio na OB i isao kroz Makedoniju normalno. Sada mi nakon prolaska kroz naplatnu rampu sutra u 6h skine novac sa racuna. E sad, vi pominjete ovde ni sam ne znam koliki vrsta tagova!?! Te ovaj te onaj.....kako da znam koji je moj tag ? Kako se to proverava i koje su uopste razlike?
Citao sam nije da nisam pa ne mora odmah djonom prati temu i citaj redovno

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Твој је postpeid и у систему је t4a (toll for all). Можеш и ЦГ да додаш од скора пошто Македонију већ имаш.
 
Aha, a to je bolje od ENPAY ili nije? I kako dodajem, odem na OB sajt kao sto sam dodavao i Makedoniju ili je neki drugi sistem sada? I jos jedno pitanje, Hrvatska i Grcka ako sam dobro procitao ovde su ili dodate ili ce uskoro biti?

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Aha, a to je bolje od ENPAY ili nije? I kako dodajem, odem na OB sajt kao sto sam dodavao i Makedoniju ili je neki drugi sistem sada? I jos jedno pitanje, Hrvatska i Grcka ako sam dobro procitao ovde su ili dodate ili ce uskoro biti?

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока

Open Balkan je sada Toll4All, možete da aktivirate Crnu Goru kao i Makedoniju. Hrvatska i Grčka nisu aktivne još uvek.
 
Screenshot_2.png

Nove zemlje 🤞
 
Ja prolazio ENPAY tagom kroz CG ( Sozina i autoput). Putarina je niža 10 % koliko sam primetio ( Sozina 2.25 EUR, Mateševo-Smokovac 3.15 EUR).
Dakle koristis samo EnPay aplikaciju i prolazis tag naplatnu rampu? Da li je potrebno jos neko setovanje? U aplikaciji ne nalazim nista po tom pitanju.
 
En pay uvežeš sa T4a. Jednostavno. Zadržiš prednost en pay sa plaćanjem petnaestodnevno, a dobiješ t4a. Ako mi neko kaže da ima bolje, plaćam piće
 
Ne znam kako se trenutno enpay uvezuje sa toll4all. Prosle godine se slao mejl sa popunjenom prijavom enpayu pa su oni manuelno prijavljivali svakog. Ako neko zna kako ide proces danas nek napise.
 
Trebalo bi da je po upustvu sa ENPay sajta.

 
Vrh