Šta je novo?

Naplata karata i kontrola - [ Beograd Plus,... ]

Чекај сад, мени се на посао од Блока 38 до Блока 61, малтене до радње где радим плаћа маркица са једним преседањем, али пошто радња ради 24/7, и од потребе посла ја могу и до 00 да радим, а знам да само 95 и 610 касно иду, ко мени гарантује да ће се последњи 610 из Јакова појавити, иако овде сви ми знамо да последњи поласци су зло... Ко ће мене рецимо да рефундира 150 динара ноћног превоза, у случају да се последњи аутобус у току дана не појави? Боље да уведу онда радничке Бус Плус карте и ћао!
 
Zadnja tri kao i prva tri polaska su pod obavezno. Sad ima viša sila , kvar ili bilo šta slično.
Ti lepo kad se ne pojavi vozilo, zovi dispečerski centar prijavi , ostavi podatke i traži refundaciju troškova.
 
UKIDA SE BUS PLUS ZA SLEDEĆE KATEGORIJE GRAĐANA


Pored toga što postoje povlašćene grupe građana koje jeftinije mogu kupiti mesečnu kartu za Bus plus (poput penzionera, studenata), odlučeno je da se ukine obaveza plaćanja gradskog prevoza za sledeće kategorije građana:

vozači beogradskog metroa
horska podrška fontani
zapisničari svih radova u gradu
bugarski turisti koji su došli isključivo zbog proslave Nove godine (sa iskustvom u džeparenju)
vlasnici luksuznih vozila mlađih od tri godine
državljani Australije sa iskustvom u IT-u
i naravno za sve koji imaju tri noge

:D
 
Mislim da nisam video kontrolore u vozilima GSP-a bar mesec dana. Jel još neko primetio ili mi se čini?
 
Ja ih viđam redovno. Danas mi baš uđoše u 35-icu u Bulevaru despota Stefana, gde su, inače, stalno stacionirani.
 
Tu su , tu su. Cak i nedeljom, cak i kad je bio maraton
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=616675#p616675:2s6giowo je napisao(la):
Misha V » Pon Apr 15, 2019 7:28 pm[/url]":2s6giowo]Mislim da nisam video kontrolore u vozilima GSP-a bar mesec dana. Jel još neko primetio ili mi se čini?

nisu to kontrolori GSP-a, nego busplusa, sto i jeste problem, zato i jesu omrazeni, s punim pravom, mi placamo preskupo kartu, a GSP dobije premalo para da ikako poboljsa uslugu, jer se busplus jako lepo ugradjuje
 
Naravno, ruka ruku miluje. Našli su šuškavi način da izmire nesuglasice.
Po kom aneksu je BUS pljusu povećan procenat zahvata para ?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=616675#p616675:13k3jycq je napisao(la):
Misha V » Pon Apr 15, 2019 7:28 pm[/url]":13k3jycq]Mislim da nisam video kontrolore u vozilima GSP-a bar mesec dana. Jel još neko primetio ili mi se čini?
Samo ti se čini. Ima lokacija gde ih ima uvek, ponekad i nikad. U Bulevaru Despota Stefana su stalno, ali baš stalno, čak ih možeš videti i vikendom. Svaki dan su i kod Sajma i Starog merkatora, često ih vidim kod Umke i ušća. Živim kod Smederevskog puta i ovde ih ima samo petkom (pre godinu dana ih je i ovde bilo svim radnim danima). Šanse da dođu ovde nekim drugim danom su ekstremno male. Kod Šumica ih ima četvrtkom i petkom.
 
Има их у Жаркову скоро сваког дана осим викендом, као и преко пута ОМВ-а на Ибарској. Ретко кад залазе у насеље.
 
Има њих сад и недељом, мени прошле године уђоше у 78 код БАС-а. :wink:
 
Весић опет најављује неке промене од септембра. Да ли то значи да је неко у власти способан и паметан да узме у обзир све теорије изнете овде, а односе се нпр на идеју 100 пута поновљену да је :
1000 динара * 700.000 запослених = 6 милиона евра месечно фиксно на рачун Града за:
1. плате запослених у ГСП
2. трошкове (уз оптимизацију пословања)
3. улагања
 
Daj molim te soma i za mene. Socijalizam je davno umro.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=616675#p616675:wj1dtpn2 je napisao(la):
Misha V » Mon Apr 15, 2019 6:28 pm[/url]":wj1dtpn2]Mislim da nisam video kontrolore u vozilima GSP-a bar mesec dana. Jel još neko primetio ili mi se čini?

Kontrolori su prisutni na trasama svakim danom. I subotom i nedeljom. Kao i svim praznicima.
Ugovor kompanije Bus+ prema gradu je obavezujuci da svakoga dana imaju minimalno 180 kontrolora a vikendom 50, onih koji rade. Taj broj se lako proveri uvidom u sistem citaca i terminala.

Tako da su oni obavezni da budu aktivni i vrse kontrolu a za tu uslugu dobijajau od grada 8%. Ali ne samo od naplacenih kazni vec i od uplacenih para za markice. Ovo sa obaveznim uplatama B+ ide samo u korist. Do sada od kes para nisu videli dobit ali kada se izvrsi uplata na markicu A1, njihovih je osam odsto.
 
Znači u slučaju da čovek godinama kupuje mesečnu markicu sada svakih njegovih 8% ili 300-400din odlazi kontrolorima tj. ovoj firmi čiji vlasnici ne smeju da se pomenu?
 
Ja ne placam kartu upravo iz razloga da ta firma ciji vlasnici ne smeju da se pominju ne bi dobila 8% od mene! I veliko je pitanje da li je to samo 8%, jer busplus skuplja novac koji prosledjuje gradu, a ne obrnuto. Kad pare bude skupljao GSP kao nekada, mozemo da pricamo o placanju karte.
 
Što sa takvim stavom ne uđeš u prodavnicu i uzmeš sve što ti treba ?
 
Zato sto nemam nista protiv prodavnice. Protiv onih koji su gradski prevoz doveli do ovde gde je sada i planiraju jos da ga unazade, imam.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pa unazadili su ga svi koji decenijama ne plaćaju.
Dok su plaćali vozni park se obnavljao, vozila održavala, GSP bio daleko ozbiljnija firma.
 
Kg svoj sistem iznajmljue od bus plusa za bjese 14 000€ interesantan je i taj model ...
E da 6 mil evra im ni izbiza nije dovoljno za prevoz...mjesecno uz svu racjonalizaciju ...
 
Žika":3m51b29z je napisao(la):
Pa unazadili su ga svi koji decenijama ne plaćaju.
Dok su plaćali vozni park se obnavljao, vozila održavala, GSP bio daleko ozbiljnija firma.
Tako gledano, ovu zemlju su najvise unazadili oni koji kupuju svercovanu robu na pijacama i ne placaju porez drzavi?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=621525#p621525:3ml7nz3e je napisao(la):
Žika » Čet Maj 09, 2019 8:57 pm[/url]":3ml7nz3e]Pa unazadili su ga svi koji decenijama ne plaćaju.
Dok su plaćali vozni park se obnavljao, vozila održavala, GSP bio daleko ozbiljnija firma.

To je tradicionalno opravdanje za sve u ovoj zemlji pa i za prevoz. To je i jedan od razloga zasto je ovde nemoguce uvesti besplatan prevoz, onda gradska vlast ne moze da kuka kako su gradjani krivi jer ne placaju kartu, a prevoz je djubre zato sto se krade na sve strane i zato sto ima vise partiskih pijavica nego radnika.

Ja sam dosta dugo placao prevoz i ispadao magarac. Dosta je!
 
Vrh