Šta je novo?

Naplata karata i kontrola - [ Beograd Plus,... ]

Kolegu sa fakulteta su juče kaznili u 83, dao im je ličnu kartu nikakav problem nije pravio.
 
images
images
images
images
images


Kako ono kažu kada su u pitanju ovce i šišanje? Dok je ovaca biće i... :p
 
Beograđani na prevoz jutros čekali i dva sata
M.V.J. | 10. 12. 2012. - 11:51h | BLIC

Iako u Gradskom saobraćajnom preduzeću kažu da je stanje redovno i da njihova vozila kasne po desetak minuta, brojni građani se žale na kašnjenja koja traju i po 2 sata. Pored kašnjenja vozila, problem predstavlja i broj putnika koji je veći od uobičajenog, pa kapaciteti autobusa očigledno nisu dovoljni da ih sve prime.

295177sneg-u-beogradu091.jpg


Iako su kolovozi na glavnim saobraćajnicama dobro očišćeni, građani koji putuju sa Banovog brda i Čukarice su autobus 37, do centra grada, čekali i po sat vremena.
Slične probleme su imali i putnici sa Zvezdare, koji su autobuse na linijama 16 i 65 čekali po 30 odnosno 45 minuta. Svedočenje o većim kašnjenjima dobili smo i iz Zemuna.
- U 8.30 sam stigla na stanicu u Prvomajskoj ulici, gde sam čekala autobus na liniji 15. Posle petnaestak minuta autobus je stigao, ali je bio toliko pun putnika da su vrata ostala blokirana. Do 9 i 30 nije prošao nijedan autobus, da bi, oko 10 sati, stigla još dva autobusa, takođe krcata putnicima. U te autobuse ušlo je svega par ljudi koji su čekali na stanici - kaže sugrađanka M.L. (25).
Ona dodaje da je u autobus ušla tek oko 10 i 10.



- Tada je u autobus ušla i kontrola "Bus Plus"-a, ali su ih besni putnici isterali napolje - dodaje M.L.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Iz GSP javljaju da situacija sa kašnjenjima nije alarmantna.
- Kašnjenja naših vozila su primerena vremenskim uslovima, i iznose po najviše desetak minuta. Nikakva veća kašnjenja nismo zabeležili - navode u ovom preduzeću.
 
Hahahaaa, ja ne mogu da verujem kolikonlazu oviniz GSP-a... Ja sam se danas ubio cekajuci autobus. Prvobsam oko 12:45 dosao na Trosarinu i cekao 50icu... Nje naravno nije bilo jedno 20 minuta, kada sam se spustio do naselja Jerkovic i ponadao se da cu pre stici ako cekam i 18icu. Prvi autobus koji je dosao je bila 50ica, nakon 20-25 minuta. Ocekivano, puna. Drugi autobus, opet 50ica, nakon jos 20 minuta. I opet puna. Treca 50ica je dosla nakon jos 15-20 minuta, i jedva sam se ugurao. Pretpostavimo da sam ostao na Trosarini, prvi autobus bi stiga tek nakon 40 minuta. Vece lazi od GSPa u ovo i ovakvo vreme ne moze biti, barem da priznaju da imaju problema, ali oni jos lazu. Siguran sam da je bilo slicnih problema i u ostalim delovima grada...
 
Šta će nemaju šta drugo da kažu..
oko 10h 18 ka nbg od medaka nije radila dobrih pola sata, takodje i 17 sam čekao na dušanovcu više od 30 min.
 
Jutros na fax jedva,a povratak jos gori...propustih 3 autobusa,jer nije bilo sanse igla da udje,a kamoli neko od rulje koja je cekala na stanici...i tako na svakoj sledecoj,gomila ljudi ostajala je napolju ne pokusavajuci da udje,sramota
 
Ne može sve da bude kao u bajci i ne mogu sve ulice da budu bez snega u ovim uslovima. Problema će sigurno biti, ali mi garantujemo neprekidno centralno grejanje i garantujemo da ćemo se truditi da svi putni pravci budu prohodni, ali samo jedan udes stvara dugačke kolone - rekao je Đilas na sednici Štaba za vanredne situacije Beograda održanoj u Skupštini Beograda

Za javni gradski prevoz nereče ništa
 
Putnici iz autobusa ponovo isterali kontrolore Bus plusa

Besni Beograđani danas su oko 12 sati ponovo izbacili kontrolore Bus plusa iz autobusa na liniji 16 koji je saobraćao sa Novog Beograda.
Incident isti kao i jučerašnji, desio se na stanici kod "Dejtona" u pravcu ka centru grada.

Promrzli sugrađani su zbog prenatrpanosti vozila morali da propuste čak tri autobusa na liniji 16, a kada su jedva ušli u četvrti, sa njima je ušetalo i nekoliko kontrolora Bus plusa.

Beograđane ogorčene zbog totalnog kolapsa grada, i bezuspešnog čekanja prevoza, još više je razljutilo to što je neko uopšte imao nameru da im proverava karte, pa su uz glasno negodovanje, isterali kontrolore iz autobusa.

Ista situacija dogodila se i juče sa građanima koji su u 8.30 sati u Prvomajskoj ulici, čekali autobus na liniji 15. Posle petnaestak minuta autobus je stigao, ali je bio toliko pun putnika da su vrata ostala blokirana. Do 9.30 nije prošao nijedan autobus, a oko 10 sati stigla su još dva prepuna.

U te autobuse ušlo je svega par ljudi koji su čekali na stanici. Tada se pojavila i kontrola „Bus plusa“, ali su ih besni putnici isterali napolje, kaže jedan od očevidaca.

http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/357468 ... -Bus-plusa
 
hobotnica":314w4oza je napisao(la):
Ne može sve da bude kao u bajci i ne mogu sve ulice da budu bez snega u ovim uslovima. Problema će sigurno biti, ali mi garantujemo neprekidno centralno grejanje i garantujemo da ćemo se truditi da svi putni pravci budu prohodni, ali samo jedan udes stvara dugačke kolone - rekao je Đilas na sednici Štaba za vanredne situacije Beograda održanoj u Skupštini Beograda

Za javni gradski prevoz nereče ništa

Tvoj gradonacelnik se izvinio zbog loseg rada GSP-a.
Beograd -- Gradonačelnik Beograda Dragan Đilas izvinio se Beograđanima zbog manjeg broja vozila u gradskom saobraćaju tokom prethodnog dana.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2012&mm=12&dd=11&nav_category=12&nav_id=667986
 
ko sta radi,taj covek ide okolo i izvinjava se...

Malo manje izvinjenja,a vise rada,i mnogo bi sve bolje bilo,Dragane..
 
BusPlus ne postuje Gradonacelnika!


milost.jpg



BEOGRAD – Hladan i snežni dana u Beogradu osim saobrćajnog kolapsa obeležila su i dva incidenta u kome su opet glavni akteri bili putnici i kontrolori Bus Plusa.

Oko 16 časova između putnika i kontrolora Bus Plusa na Vračaru u trolejbusu na liniji 29 koji se kretao prema centru grada došlo je do svađe i izbacivanja jer neki građani nisu imali kartu.

Na stajalištu kod građevinske škole u ulici Vojislava Ilića u trolejbus ušla su dva kontrolora, koji su odmah zatražili kartice na uvid.

- Dvoje kontrolora došlo je do dva mladića i od njih zatražili karte, pošto nisu imali otkucanu karticu, mladići su se pozvali na odluku gradonačelnika Đilasa da se putnici za vreme trajanja snežnih padavina i minusa ne izbacuju iz vozila ako nemaju kartu, ali ih kontrolori nisu hteli slušati.

Bili su veoma neljubazni i objasnili su im da ne mogu se voziti u autobusu ako nemaju kartu. Jedan od mladića ušao je u verbalnu raspravu s kontrolorom, koji ga je izbacio na sledećoj stanici pored negodovanja ostalih putnika, ispričao je M.A. putnik trolejbusa koji je prisustvovao ovom neprijatnom događaju.

Ovoj svađi prethodio je još jedan incident kada su besni i promzrli građani koji su čekali na autobuskom stajalištu kod pumpe Dejton oko 12 sati izbacili nekoliko kontrolora Bus Plusa napolje.

Iznervirani putnici su morali zbog prenatrpanosti da propuste nekoliko vozila, kada se pojavio autobus na liniji 16, u koji su neki putnici uspeli da uđu, a među njima bilo je i nekoliko kontrolora Bus Plusa, koji su ušli i od putnika zatražili karte na pregled, što je neke građane izrevoltiralo pa su uz glasno negodovanje isterali kontrolore iz autobusa.

Da posetimo u ponedeljak slična situacija se dogodila sa građanima u Prvomajskoj ulici u Zemun koji su čekali autobus na liniji 15, gde su zbog kašnjenja i prenatrpanosti autobusa najurili kontrolu napolje iz autobusa, kada su se pojavili u vozilu da kontrolišu karte.
 
:lol: Tu svako svakog izbacuje! Vise se ne zna ko su izbacivaci a ko putnici. Totalna ludnica.
 
da li bus plus kao privatna firma može da tuži grad i gradonačelnika jer im nedozovoljavaju da rade svoj posao?

ko je đilas da može nekoj firmi da govori šta sme da radi a šta ne sme?
 
Pa nije gradski prevoz od busplusa, da oni odlučuju šta će raditi..
 
da ali prihodi bus plusa direktno zavise od toga koliko putnika plati kartu i koliko kazni naplate. i sad gradonačelnik kaže privatnoj firmi nemojte da radite svoj posao zato što sam ja populista a narod voli populizam.



ne mora bus plus tuži đilasa lično, nego da tuži grad čiji je đilas predstavnik, koji smatra da privatna firma ne treba da obavlja posao za koji je "pošteno" dobila na tenderu.

ako to nije za tužbu ja ne znam šta je.
 
Pa ako tuze onda bi klubko pocelo da se odmotava a kako ste dobili tender ,pa kako fizicki napadate putnike,pa iste legitimisete itd ,uglavnom proveli bi se ko bosi po trnju .Zbog toga se i jedni i drugi prave blesavi
 
Đile nije obećao ljudima besplatan prevoz, mada su mnogi tako protumačili, već je samo apelovao na kontrolore da ne insitiraju da putnik bez karte napusti vozilo. Niko ih i dalje ne spečava da, u društvu komunalaca, legitimišu putnike bez karte u samom vozilu i uručuju im doplatne karte. Na Bus-Plusu je da se organizuje kako bi ispoštovao i želje gradonačelnika i svoje obaveze.
Ali naravno, neka smislena organizacija bičo čega je davno ovde postala retkost...
 
Изашла је вест да сутра почиње допуна персонализованих картица за запослене, а шта је са другим категоријама?
 
Bas sam hteo da pitam povodom toga.. Jel srednjoskolci mogu da dopunjavaju polumesecno, posto za januar nema potrebe dopunjavati kartice jer je raspust do 16.?
 
sukob.jpg


DOKLE - Kako kažu očevici, kontrolor je izvukao nesrećnog momka iz autobusa i udario ga nekoliko puta pesnicom u glavu. M. P. je nakon incidenta vozilom Hitne pomoći prevezen u Urgentni centar, gde su mu konstatovane lakše povrede glave.
Incident se dogodio na pretposlednjoj stanici u smeru ka okretnici na Karaburmi, a u autobusu su se pored putnika nalazila još trojica kontrolora.

- Čim je autobus stao na stanicu videla sam kako stariji kontrolor izvlači mladića iz autobusa i odmah ga udara nekoliko puta pesnicom u glavu. Zatim su prišla još trojica kontrolora i nastala je opšta gužva. Potom je stigla ekipa Hitne pomoći i odvela mladića, dok je policija uzela izjave od sve četvorice kontrolora - priča jedan od očevidaca sukoba.

U Hitnoj pomoći ističu da je mladić zadobio tupe povrede po licu i glavi.
- Momak je imao hematom ispod oka, krvarenje iz nosa i više tupih povreda po glavi. Prevezen je u Urgentni centar - priča Nada Macura iz Hitne pomoći i dodaje da, na sreću, nije došlo do preloma nosa niti kostiju lica.

Iako iz policije potvrđuju da je kontrolor pretukao putnika na liniji 25, u Bus plusu negiraju odgovornost.

- Pošto putnik nije imao kartu kontrolor mu je tražio lična dokumenta kako bi mu napisao kaznu. Međutim, mladić nije želeo da mu da ličnu kartu, pa ga je kontrolor zamolio da izađe iz autobusa. Putnik je počeo da psuje, da bi u jednom trenutku nasrnuo s leđa na kontrolora i uhvatio ga za vrat. Kontrolor ga je u samoodbrani odgurnuo, a putnik je potom pao na pod vozila. Nikakve tuče nije bilo. Kontrolori su odmah pozvali policiju, a kada su policajci stigli putnik je tražio da ga odvedu do Urgentnog centra - kažu u Bus plusu.

Ovo je samo jedna od brojnih agresivnih epizoda u sukobima putnika i kontrolora. Poslednji incident ove vrste desio se krajem prošlog meseca, kada je agresivna putnica napala kontrolora u tramvaju na liniji 13.
 
Vrh