Šta je novo?

Naplata karata i kontrola - [ Beograd Plus,... ]

Е па другари, јутрос, одн. малопре поново тачкаста на станици код Аде, смер ка граду :!: Поново је конвој аутобуса чекао пред станицом :rant:

Видех Николин пост изнад...све нека лепа дешавања данас...
 
Pitanje za neobaveštenog: kao funkcioniše, i da li uopšte Bus Plus u BG Vozu?
 
Aha...gotovo da ne koristim i jedno i drugo, pre neki dan ulazim u Bg Voz i jedini, neiskusno, validiram katu - svi me gledaju kao da sam upravo iscepao košulju domaćinu slave...
Posle kod Vukovog spomenika vidim "patrolu" BusPlusa kako ide ka peronu. Totalni zbun...
 
Firebird-011":206l7r74 je napisao(la):
Е па другари, јутрос, одн. малопре поново тачкаста на станици код Аде, смер ка граду :!: Поново је конвој аутобуса чекао пред станицом :rant:

Видех Николин пост изнад...све нека лепа дешавања данас...

Ja prosao oko 8:30 pored Ade ka gradu, zive duse nije bilo, ni Busovaca, ni putnika, ni autobusa.
Ma to je samo da naloze ljude ovih 5 dana da kupe markicu za januar i posle ih nece biti nigde kao ni do sada.
Osecam da u januaru niko zivi nece kupiti markicu.
 
Збор радних људи.

Разрада стратегије у борби пошасти зване шверцери.

k9hzco.jpg
 
kopmania":3hqco08c je napisao(la):
Pa nije gradski prevoz od busplusa, da oni odlučuju šta će raditi..

Како се узме...
Да ли нам је из Дирекције до сада стигло објашњење за укидање стајалишта 65 и 77 код Ушћа и премештање на ону другу станицу код пумпе?

И још иритантније - станица на Бранковом мосту за аутобусе који полазе са Зеленог Венца, врло корисна, изгледа да је трајно укинута по жељи хијеноликих. Бус плус здравље: додатна шетња до Зелењака сваки дан за Вас.
 
Suspenzija za batinaša Bus Plusa

Beograd, 16:29, 26.12.2012.
Autor: Agencija FoNet

Iako napadnut, kontrolor je prekoračio meru nužne odbrane i zbog toga tražimo da bude suspendovan, saopštila je Direkcija za javni prevoz

BEOGRAD - Gradska Direkcija za javni prevoz zatražila je danas od firme Apeks, vlasnika Bus Plus sitema, da suspenduje kontrolora D. J. (52) koji je u ponedeljak u autobusu na liniji 25 u samoodbrani udario putnika, kojem je naneo lakše telesne povrede.

Iako napadnut, kontrolor je prekoračio meru nužne odbrane i zbog toga tražimo da bude suspendovan, saopštila je Direkcija za javni prevoz.
U saopštenju se takođe ukazuje da je nedopustivo da bilo ko fizički nasrće i vređa kontrolore.
"Ko nema kartu, njemu nije mesto u vozilu gradskog saobraćaja i mi ljudima koji kartu redovno plaćaju moramo obezbediti što kvalitetniji gradski prevoz, a kontrolorima da nesmetano rade svoj posao", stoji u saopštenju
Gradski menadžer Aleksandar Bjelić je posle incidenta zatražio od nadležnih izveštaj o događaju u kome je kontrolor, iako u samoodbrani, postupio neprofesionalno i protivno pravilima službe, dodaje se u saopštenju.
 
bazinga":1pbb6g7c je napisao(la):
Koja je poenta tvog kopiranja tekstova iz novina?


Kad sam gledao neke teme koje su me zanimale, mnogo slika i linkova prosto nije radilo i citanje daljih komentara mi nije imalo smisao.
 
Pa dobro, ali bas svaki text iz novina, vezan za temu, mislim da je nepotrebno kopirati...
 
nikola011":2dm7v189 je napisao(la):
Firebird-011":2dm7v189 je napisao(la):
Е па другари, јутрос, одн. малопре поново тачкаста на станици код Аде, смер ка граду :!: Поново је конвој аутобуса чекао пред станицом :rant:

Видех Николин пост изнад...све нека лепа дешавања данас...

Ja prosao oko 8:30 pored Ade ka gradu, zive duse nije bilo, ni Busovaca, ni putnika, ni autobusa.
Ma to je samo da naloze ljude ovih 5 dana da kupe markicu za januar i posle ih nece biti nigde kao ni do sada.
Osecam da u januaru niko zivi nece kupiti markicu.

Да, јутрос их није било на поменутом месту. Пратимо ситуацију.

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/s ... ijun_3.JPG
 
Tužilaštvo pokreće tri krivične prijave
SASLUŠANJE - Tužilaštvo će saslušati sve aktere prekjučerašnjeg incidenta u autobusu na liniji 25 u Ulici Marijane Gregoran, a postoji mogućnost da protiv kontrolora Daneta J. i putnika Miloša P. i njegovog oca Milovana P. budu podnete krivične prijave, saznaje „24 sata”. Navodno kontrolor i otac pretučenog mladića biće osumnjičeni za nasilničko ponašanje, a Miloš za ometanje službenog lica.



PRAVA I OBAVEZE KONTROLORA
Kontrolor ima pravo da:

- zamoli putnika da mu pokaže kartu
- naplati šverceru doplatnu kartu od 1.500 dinara
- da napiše šverceru kaznu ukoliko nema da plati doplatnu kartu
- da pozove komunalne policajce kako bi legitimisali švercera


Kontrolor nema pravo da:
- legitimiše putnika ako ne želi da mu preda lična dokumenta
- da na silu istera putnika iz vozila
- zatraži od putnika da pokaže da li ima sitan novac

Koliko se ja razumijem kontrolori nisu sluzbena lica pa ni napad nemoze biti na sluzbeno lice jedina prijava moze biti za nasilnicko ponasanje .Inace zasto nema naljepnica kako se ponistavaju karte i naljepnica koja naznacuje da je moguce kupiti grupnu kartu samo na prvim vratima
 
Brat mi radi u GSPu, i reče mi juče da je GSP dao prostorije za BUS PLUS, radnu snagu koja preuzima i prevozi novac BUS PLUSa. I na sve to im uzima 30% zarade od prodaje karata!? A GSP je u par navrata morao da uzima bankarsku pozajmicu (kredit), kako bi namirili plate. :violina: Naravno, ovo je nezvanično. ;)
 
Ja sam na dva mesta video nekakve kockarnice na kojima piše APEX. Baš bi bilo zanimljivo da neko iz buspljusa izađe u javnost i objasni nam da li i kakve veze te kockarnice imaju s njima, s obzirom da se radi o tako važnom delu gradskog života ne bi smelo da bude ikakvih nejasnoća, sumnji... :ironičniosmeh:
 
Маркус Лупус, у Србији постоји 23 предузећа која имају у имену предузећа, име Апекс, од тога у Београду њих 12 и сви се баве, мање-више, различитим пословима.
Ево погледај на Ратингу (бесплатна основна провера бонитета предузећа у Србији, а и целом свету), а где је седиште Апекса који има везе са ГСП-ом и Бус Минусом, стварно не знам: http://www.rating.rs/sr/pages/search.aspx?criteria=apex
 
Đilas u aferi validator: Bus-plus platili 6.000.000 evra!
Društvo, 21:32, 03.01.2013. editirano: 23:41, 03.01.2013.


Iako je logično da firma „Apeks solušns tehnolodži“ besplatno instalira validatore u vozila GSP, građani su morali i to da plate

BEOGRAD - Pljačka.

Građani Beograda su firmi „Apeks solušns tehnolodži“ platili čak šest miliona evra za zakup i instaliranje validatora „bus-plus“ kartica, saznaje Kurir, koji je imao uvid u cenovnik iz ugovora između ove firme i gradske uprave Beograda. Iako je bilo logično da firma koja je dobila ovaj višemilionski posao (njima pripada 8,53 odsto od naplate karata) besplatno instalira opremu, to su platili Beograđani iz svog džepa!

Instaliranje validatora naplaćeno je od 2.540 do 12.225 evra po vozilu (vidi okvir). U proseku, na ulicama Beograda saobraća oko 1.200 vozila GSP, pa ako se taj broj pomnoži s 5.000 evra, koliko košta instaliranje validatora na zglobnom autobusu, kojih ima najviše, dođe se do neverovatne sume od šest miliona evra. U „Apeksu“ nisu hteli da kažu u koliko je tačno vozila instaliran sistem „bus-plus“, ali je taj broj svakako veći od 1.200, što znači da su Beograđani za instaliranje „Apeksovih“ aparata zapravo platili mnogo više od pomenutih šest miliona evra!

U „Apeks solušns tehnolodžiju“ nisu hteli da odgovore ni na pitanje na koji vremenski rok su iznajmili validatore.

- Ugovorom s Gradom obavezali smo se da ne otkrivamo detalje ugovora - rekli su za Kurir u ovoj firmi i uputili nas na informativnu službu GSP Beograd.

Ali ni u GSP nisu hteli da otkrivaju detalje ugovora, koji je do danas ostao pod velom tajne. Na naša pitanja nije želeo da odgovori ni gradonačelnik Dragan Đilas.

Poznato je da je Grad ovom konzorcijumu prepustio prodaju karata i upravljanje vozilima u javnom prevozu na period od deset godina. Podsetimo, kako je Kurir pisao,“Apeks solušns tehnolodži“ je osnovan godinu i po pre potpisivanja ugovora s Beogradom. Firma, osnovana sa 500 evra i sa jednim zaposlenim, dobila je u septembru 2010. posao naplate „bus-plus“ kartica. Kako je pisao Kurir u novembru prošle godine, inspektorima za suzbijanje privrednog kriminaliteta beogradske policije naloženo je da provere poslovanje ove firme.

infografika-dragan-dilas.jpg
 
Ovo su tako nerealne cene.... Jeste jedan validator košta 1000 evra... taj jedan validator ne košta više od par stotina evra, a ruke, montaža i oprema sigurno nije toliko skupa..
 
ja sam mislio da to apex finansira pa se to finansira iz procenta.


međutim vidim da je apex sklopio posao veka sa gsp-om
 
U ovakvim projektima, obično cena softvera digne cenu celoj ponudi. E sad, ako su samo za montažu (ne računajući softver) uzeli toliko koliko je napisano gore, onda je to posao za policiju...
 
Cene su sulude ako se ispostavi da je ovo tačno,ali s obzirom da je vest iz Kurira uzeo bih je bar sa malom rezervom.
Pošto se u Kuriru vodi plaćena kampanja protiv Đilasa(ne podržavam ga niti sam protiv njega) u kojoj se bukvalno svaki dan pojavi tekst tipa: Đilas težak 20 milijardi? evra,povećao svoje bogatstvo 800!?!? puta od kad je ušao u politiku i slično i ovo bih uzeo sa blagom dozom nepoverenja.A ako su stvarno bili toliko bezobrazni i bahati pa su to uradili i stavili na papir bez straha da će neko videti onda je stvarno za zatvor.
 
Vrh