Šta je novo?

Naplata karata i kontrola - [ Beograd Plus,... ]

neko bi trebalo da obavesti novinare Studija Dj da nema novcane kazne za putnike koji se ne validiraju a uplatili su perzonalizovanu :D
 
milanobelgrade":1rhpw5mb je napisao(la):
Иначе,какви су утисци првог дана обавезног валидирања?

Колико сам ја видео,већи број људи се валидирао...али далеко од тога да су сви почели да се валидирају...контролу данас нисам видео...тако да не знам како се понашају...

Ja se nisam validirala, a nisam ni kontrolu nigde videla. Sutra nastavljam sa nevalidacijom. Videla sam da uglavnom validiraju nepersonalizovane kartice.
 
никада нећу разумети задовољство у таквом инату...толико гордости. страшно.

шта вам толико смета валидација? ако сте гневни на власт (оправдано) зашто то не испољите на битним стварима?
 
zelja87":1q2zt2j8 je napisao(la):
никада нећу разумети задовољство у таквом инату...толико гордости. страшно.

шта вам толико смета валидација? ако сте гневни на власт (оправдано) зашто то не испољите на битним стварима?

Zato sto ne znamo sta cemo od obesti i nemamo pametnija posla.
 
Ако ни после 2.229 постова (не знам колико је твојих) и 113.723 читања (не знам колико је твојих) не разумеш зашто људима смета валидација ПК, онда ти никакво ново објашњење не може помоћи..

Знаш ли шта је јарам?
Шта ти радиш када ти неко намерно (из ината) убаци камен у ципелу?
 
zelja, smeta im validacija jel mogu da te prate, jel imaju tvoje podatke na kartici, i misle da je bespotreban čin samim tim što to do sad nije moralo ako imaš mesečnu markicu.

Slažem se sa ovim drugim, ali meni ne pravi nikakav problem da izvadim kartu iz džepa i potrošim 2 sekunde.
 
Kopmania, molim te da validne argumente ne pretvaraš u potpunu besmislicu makar i bez loše namere.

Isto tako mogu i ja da kažem, da se ti overavaš jer si hi -tech zaluđenik i nemaš pametnija posla ...
 
zelja87":5kmmobgr je napisao(la):
никада нећу разумети задовољство у таквом инату...толико гордости. страшно.

шта вам толико смета валидација? ако сте гневни на власт (оправдано) зашто то не испољите на битним стварима?

Nije to zadovoljstvo. Ja sam recimo za 10 godina prevoza dao preko 2.000 evra, neko ga nije platio nikad i oprosteno mu je, ti nemas pojma koliko sam kivan na to. Sada, umesto da se sistem unapredi u smislu da kontola bude takva da se ljudi ne svercuju, sudije ne odbacuju kazne, vode se tuzbe, oni uvedu neko kliktanje, gde ja jos cekam u redu, a neko ko se svercovao to nastavlja i jos mi zauzima mesto. Briga me za pracenje i te gluposti,meni smeta sto od mene, iako godinama placam prave jos veceg majmuna, a kontrola i kontrolori opet ostaju isti. Pa sta su onda promenili sem sto su mene jos malo uhvatili u masinu da zezaju? U Budimpesti su u prevozu i dalje kliktalice kao ove nase stare, pa nas je vodic upozorio da su kontrole ceste i rigorozne i da se ljudi bas ne usudjuju da se svercuju. I da znas da sam za 2 dana tamo naisao na 3 kontrole, to su neki bilderi, opkole te kao u horor filmu i ne pomislis da se ganjas ili nesto vrdas kao sa ovim zenama kod nas. U tome je cela poenta, uveden je citav jedan sistem zbog naplate, a opsti sistem kaznjavanja ostaje potpuno isti, i sta sam ja onda dobio?
 
nova, hteo sam da kažem da su to uglavnom argumenti za ne validaciju, nisam rekao nigde da ste vi budale što tako mislite i da ste ne znam glupi što tako mislite, ako sam pogrešno shvatio, reci ti onda ponovo zbog čega nećete da se validirate :D ako to nisu razlozi da je bespotrebno i zbog praćenja ?

@ dragan, jel si gledao film Kontroll ?? :D film o kontroli u budimpešti :) http://www.youtube.com/watch?v=nJQnWCPMrII
 
Kapiram, ti si u stvari sve uprostio i preveo na "dečiji jezik" :D Ma u redu je...sunce je opet granulo, biće ovo još jedan lep dan... ;)
 
kopmania":3ih16hc8 je napisao(la):
zelja, smeta im validacija jel mogu da te prate, jel imaju tvoje podatke na kartici, i misle da je bespotreban čin samim tim što to do sad nije moralo ako imaš mesečnu markicu.

Slažem se sa ovim drugim, ali meni ne pravi nikakav problem da izvadim kartu iz džepa i potrošim 2 sekunde.

Evo, smeta sto mogu da me prate, zadovoljni svi sad?
ALI... nece CIA da me prati (oni bi me lepo oteli, odveli na jedno karipsko ostrvo i pitali me sta ih zanima). Nego ce da me zovu sluzbenici banke, telekoma i tempa (i boga pitaj ko jos), da me spamuju, uznemiravaju telefonom i sms-ovima sa njihovim tupavim ponudama (juce mi u busplusu rekose 'sad ce to da pocne, za mesec dva'). I maloj deci je jasno da je ovo zbog istrazivanja trzista (ni ne kriju to). Nemam ja nista protiv, ali zna se kako se radi (tazi se pristanak,a ako je fokus grupa i poklon dobijes) Niko te ne ucenjuje jer je monooplista, niko ti ne preti kaznjavanjem.

Sad bi mi mogli da napravimo listu sta svako od nas podrazumeva pod dobrim prevozom. Meni je na prvom mestu pouzdanost i brzina. Ni ne pokusavaju resavanje tih problema (a ni ostalih,vecih i manjih), ti isti ljudi koji stoje iza ovog sistema (a verujem da autobuse gledaju samo kroz prozor kola). Kako sad ja im verujem da ce validacija moje karte doprineti bas unapedjenju saobracaja, a ne unapredjenju poslovne politike Tempa, u koji nikad nisam ni krocio?

Ajde da trgujemo, ja vama informacije (ne kosta me mnogo, 2 sekunde kako velite,ali ipak kosta nesto), a vi meni nesto za uzvrat, ali u konkretnom poboljsanju prevoza, a ne popust za svinjski but...ja to ovde ne vidim, jer bolji prevoz nema veze sa 'ponistavanjem markica', ni direktne ni indirektne. Ne...ja vama info, a vi meni guranje na vratima i pretnju kaznom (i blokada je vrsta kazne) za unaplred placenu kartu, nije fer gospodo. Nivo usluge ostaje isti, a ja imam cimanje, pa neka je i od dve sekude...dajte bar ekvivalentno malu korist...nema je.
Kazu lakse prikupljanje informacija...nije poenta u nacinu prikupljanja, vec za sta i kako se one koriste posle. A za lovu koja je u igri i ja bih pricao kao gospoda iz busplusa, koja ostavljaju utisak kao s marsa da su pali, da se biti koriscena za pronalazenje leka protiv raka i kako sam sad deo sveta.

A autobus taljiga i dalje... (ne treba ti sms najava, cujes ga 3 stanice dalje)

PS
Film Kontroll je fenomenalan, gledah ga pre nekoliko godina.
 
necu da se validiram ,pogotovo ne nekoj stranoj,fantomskoj firmi.i kakave veze ima validacija sa svercerima?nikakve.kljuc ovog sistema(i proslog je u KOMUNALCIMA).jel ja kao putnik koji placa prevoz,treba da jurim ljude koji se ne validiraju?ma sta me briga za to.niko me nije platim da uticem na savest svercera.zivimo u polu-drzavi ,a ja bih trebao da pratim ko placa ,a ko ne placa kartu u busu?

ps. a ako primetim da se za 6 meseci broj svercera nije smanjio,prestacu i ja da dajem pare bus plusu
 
@Vucko
Amateri već dugo obavljaju novinarske poslove po redakcijama novina, sklapajući neproverene tekstove pune dezinformacija... Ovaj današnji tekst o BusPlusu, a koji su objavile 24 sata i još neki mediji, je tipičan primer...

Navodno kažnjavanje i oduzimanje kartica (?!) onima koji imaju personalizovane a nisu ih validirali (autor teksta nema blage veze koje je odluke Direkcija znavično objavila u vezi sa time)... Žena kojoj validator odbija da očita karticu, i koja se u toj vesti proglašava vlasnicom "falsifikovane kartice" (autor teksta i ne pomišlja da se radi samo o još jednom bagu u BusPlus sistemu/pogrešno kodiranoj kartici)... itd, itd...
 
...Amateri već dugo obavljaju novinarske poslove po redakcijama novina...

Protagora: „Čovek je merilo svih stvari.”
Sokrat se smeje: „Mudar čovek je bolje merilo od budale.“
Platon: „Napravimo razliku između opažanja i zaključaka. Na nivou opažanja svako vidi nešto drugo. Do izvesne mere i verujemo svojim čulima, ali kod važnih pitanja, osluškujemo mišljenje drugih da bismo proverili svoje „greške“. Tu je ključno da nam je dokaz jasan da bismo ga usvojili, iako se naše opažanje razlikuje.“
Sokrat se opet smeje: „Džabe proveravanje! Što god pametan čovek rekao, glup će to prevesti u ono što će moći da razume.“
 
Zasto dve plavuse uvek ulaze na prva vrata od kada je uveden BusPlus sistem?
-Zato sto samo na prvom validatoru pise "grupna karta".
 
Zašto ovi iz Bus plus-a ako se već bave prodajom karata ne naprave svoje štandove po gradu gde bi ljudi kupovali dopune nego se građani guraju po prodavnicama gde hoću da kupim leba i mleko a da ne čekam kao u pošti.
 
Sad se setih one moje komšijke prosvetarke. Sinoć zabrinuta i kuka: Em mi na silu uzeše podatke i dadoše ih MTS, Tempu i svima kojima se prohtelo, em mi uzeše pare pa mi na silu uvališe personalizovanu BPK . Sada se sekira kako će pratiti i istatistički obraditi njeno kretanje kad i dalje po gradu šeta peške ili koristi svoje vozilo. Brine da statistika neće biti dobra i potpuna, pa će možda onima koji koriste JGP uskratiti broj vozila na pojedinim linijama jer ona i slični njoj tu nametnutu uslugu ne koriste. Pa stvarno toliko prodatih kartica, a narod ih ne koristi. I kako onda da procene opterećenost pojedinih linija kad em se ne vozim, em se ne validiram, kuka ona.

Usput, navataše li danas nešto oni mučenici iz Bus Plusa?
 
Vrh