Šta je novo?

Naplata karata i kontrola - [ Beograd Plus,... ]

Ја редовно виђам апарате на крају шипки односно откачене са каблова и спуштено скроз доле да се окрећу кад аутобус скреће :rolleyes:
 
vucko":2unzutur je napisao(la):
ukradena 3 busplus aparata iz tramvaja.Resenje ugraditi kamere :laugh:

Verovatno je neko provalio kako od njh da napravi Ipad :D
ce svi da nestanu...
 
Do sada sam video samo jedan aparat koji je oštećen, odnosno kojem je neko "sredio" ekran....
 
neopravdavam unistavanje aparata,ali donekle i mogu da razumem.od nove godine svi placamo po skupljoj tarifi tj 3300.drzava od nas zahteva da placamo prevoz,a ona sama nece da nas (mene ) zastiti od mog poslodavca koji mi za prevoz uplacuje samo 2000 din,iako je po zakonu o radu duzan da mi plati ceo prevoz.inace firma gde radim je velika ,ima preko 3000 zaposlenih.zato nam nece biti bolje(a samin tim i javni prevoz) dok drzava ima dvostruka merila.
 
A niste procitali kako apeluju da se neunistava :lool:
 
Ko ima klesta moze i da cvika zicu koja obicno viri pri vrhu sipke na kojoj stoji aparat :laugh:
 
U 31. je razvaljen jos jedan BusPlus, kao da ga je neko udario u display. Na kucistu nema ostecenja te mi lici kao da je neko upotrebio cekic ili nesto slicno.
Ovakav sistem nema nikakvu buducnost kod nas.
 
Ako se sećate, lomili su nekad naveliko i halo-govornice, sumnjalo se da li će taj sistem uopšte zaživeti, pa je ipak zaživeo...

Ne otpisujte tako lako Bus plus, oni koji ga uvode očekuju priličan profit od njega, pa su i više nego motivisani da održavaju i unaprede sistem (validatore će početi bolje da fiksiraju, a moguće da će ih kasnije postepeno zamenjivati onim anti-vandalskim validatorima, koji su maltene neuništivi, i koje su da je bilo pameti trebali odmah da ugrade...).
 
Pa to o cemu govorite je mali broj uništenih pogotovo jer je sam početak. Ipak, zabrinjavajuće je nešto drugo, što u našim autobusima svako može da radi svašta, pa i da ubije nekkoga tim istim spravama. Iz tih razloga potrrebno je uvesti kamere, a ne zbog potpisivanja sedišta
 
Претерујеш, није угрожена безбедност у аутобусу да би због тога требало уводити камере, и то је чињеница ма колико било популарно преувеличавати тај проблем. Ако бих негде увео камере то би било у просторијама где се врши провера техничке исправности возила.
 
Ko ce na pancevacki bubljak da kupimo par automata 1000 din :laugh:
 




Uploaded with ImageShack.us


Prvi red ispred zgrade i drugi red u šalter sali za ,,Bus-plus,,



Ono sto mi smeta to je da u ovolikom gradu
Z a m e n a ne važecih papirnatih kartica za poništavanje u vozilu
za nove uz doplatu , se zamenjuju samo na j e d n o m mestu :bash:

Ko ce za par preostalih kartica ići u drugi deo grada ?
Perfidno osmišljeno da vrednost kartice jednostavno propadne
a da se putnici nateraju da dodatno dohoduju firmi. :dil:
Čemu služe tolika ostala prodajna mesta ?
 
Večeras neviđena situacija sa validatorima u GB 201.
Validatori u putničkom salonu su potpuno pobrljavili, tako da je na njima prikazan kontrolni panel koji treba da se prikazuje kod vozača. Preko njih je u potpunosi moguće upravljati menijem Busplus sistema. Nisam hteo da pravim probleme vozaču isprobavajući šta bi se desilo ako bih kliknuo panic taster, mada sam mogao da ištampam barem jednu kartu. ;)
GPS uređaj u ovom vozilu je očigledno van funkcije, tako da sam ručno menjao rubriku "sledeć stajalište" :D :D
 
Primetio sam u trolama da recimo pise ovako kod vozaca na displeju:
Linija 40-Banjica-Zvezdara
Polazak 14:45
Sledece stajaliste to i to(pise sve regularno),ali se vreme ne menja i isto stoji 14:45,secam se da je ranije pisala cifra koliko vozilo kasni u odnosu na red voznje dok to ne vidjam u zadnje vreme na brojevima 28 i 40 vec samo to vreme polaska sa terminusa.

Sto se tice povlastica,nemojte ih vaditi na dorcolu,bilo koja lokacija da nije ta je ok za vadjenje,ja sam za 3 minuta u telekomu preko puta univerzitetske biblioteke kod Vuka.
 
@Cuburac93
Ne paziš na času. . . . :laugh:

Da si bar video sličice iznad tvog posta :laugh: :lool: :laugh:
 
vucko":ssw08562 je napisao(la):
Primetio sam u trolama da recimo pise ovako kod vozaca na displeju:
Linija 40-Banjica-Zvezdara
Polazak 14:45
Sledece stajaliste to i to(pise sve regularno),ali se vreme ne menja i isto stoji 14:45,secam se da je ranije pisala cifra koliko vozilo kasni u odnosu na red voznje dok to ne vidjam u zadnje vreme na brojevima 28 i 40 vec samo to vreme polaska sa terminusa.

Sto se tice povlastica,nemojte ih vaditi na dorcolu,bilo koja lokacija da nije ta je ok za vadjenje,ja sam za 3 minuta u telekomu preko puta univerzitetske biblioteke kod Vuka.

To sam i ja primetio, vreme za svaku stanicu je isto vreme od kada je krenuo :)
 
boca-ica":1jw5s9ib je napisao(la):
Ono sto mi smeta to je da u ovolikom gradu
Z a m e n a ne važecih papirnatih kartica za poništavanje u vozilu
za nove uz doplatu , se zamenjuju samo na j e d n o m mestu :bash:

Ko ce za par preostalih kartica ići u drugi deo grada ?
Perfidno osmišljeno da vrednost kartice jednostavno propadne
a da se putnici nateraju da dodatno dohoduju firmi. :dil:
Čemu služe tolika ostala prodajna mesta ?


Ono sto meni smeta je zasto uopste treba da menjamo karte?
Ko sam ja recimo letos platio 10 voznji GSP-u (i privatnom prevoznicima)
oni su tu lovu letos i dobili, zar ne?
znaci ja sam regularno platio 10 voznji i ne vidim razlog zasto bih sad morao da doplatim za te usluge???
Ranije su prilikom promene cena karte vazile jos neko vreme, da bi ih ljudi iskoristili, ali ova danasnja gospoda su shvatili upravo to da karta propadne.
Ja se konkretno ne vozim autobusom, ali ponekad ga koristim. Iz tog razloga kupim nekoliko karata i nosim ih u novcaniku. I svaki put kad oni menjaju cenu, meni te karte propadnu.
Za sta sam ja dao pare ?
 
A ja sam u jednom autobusu video sledece. Za svako stajaliste je pisalo isto vreme i onda je vozac krenuo da klikce onu strelicu i posle par kliktaja je poceo da pokazuje pravo vreme za svaku stanicu :)
 
Laki potpuno si u pravu. Mislim da bi ovo neki pravnik mogao da obradi.
 
Neiskoricene stare karte po cjeni od 50 din mogle su se iskoristiti do 15 .11. 2011 ako se nevaram kad vec trazite pravnicko misljenje :kafa:
 
Ja im ne bih ukidao važenje. To je pretplata, dakle kupiš unapred i imaš pravo da iskoristiš kad želiš. Ili dati neki rok od 12 meseci... To je kao kada bi pri postojanju godisnjih karata neko od vas trazio da, iako ste je kupili, dodatno placate prevoz jer je poskupeo. To je kao neko potpisivanje ugovora, kupili ste x vožnji pod uslovima koji su dati i to što su se uslovi promenili ne menja već potpisano.
 
unapred kupljene usluge . . . .
e pa
sigurno su i oni u mladosti čitali Erih Maria Remaka :laugh: :lool: :laugh:
 
Vrh