Šta je novo?

Naplata karata i kontrola - [ Beograd Plus,... ]

Iskreno se nadam da nije tako, jer onda bilo kojom promenom ostaje da piše 16, 27E, 35, 58 i 95, a izmenom režima možda tu prolazi i staje i lupam, 26.
Ima li zapravo nekog snimka te njegove konferencije gde se ovo predstavilo? Ne verujem da je tek tako sve ovo objavljeno, a da se on nije pohvalio.
Upravo to, ako bi kompletno bio ekran, vrlo lako bi se menjali i nazivi stajališta i linije koje staju na isti.

Mada sa druge strane, ako ekran crkne, odoše i sve informacije. Tako da možda nije loš i taj metod papirni natpis i backlight. Kao bilbordi. Jeftinija i lakša zamena. Otvoriš staklo i ubaciš novi papir. Plus vidljivije.

Jedina mana je što su sadašnje table bile lepe i prepoznatljive. Šteta što izgleda izbacuju logo direkcije, izgledao je baš "londonski".
 
Kaže, vraća se Gugl Tranzit...

Baš ga uhvatih pri kraju BG hronike gde se svađao sa voditeljkom i zamerao joj što ga nije zvala u emisiju kada je bio predsednik GO NBG, a ona mu odgovara da tada nije vodila emisiju i da očigledno ne prati emisiju kada je ona vodi.​
 
Izgleda da je proradio kod za stajališta. Danas sam ga bio otkucao i dao mi je tačnu udaljenost vozila. Jedino što nisam proverio je da li se skida neka suma za tu uslugu ili ne.
 
Screenshot_20231016-191033_Messages.jpg
 
IMG_6229.png

Rekao bih da je gornji deo štampa ipak. Takođe, skandalozno mi je što nazad nema ništa, a treba da stoji umesto table koja daje informaciju o dostupnim linijama i ljudima koji prilaze stajalištu.
 
Još će ovaj bizarni lik da uradi i nešto dobro za gradski prevoz.

Za ne poverovati, jos bih dodao Gangula ispunio obecanje da ce skinuti one odvratne reklame preko prozora. Od tog sranja ti bude muka kada gledas kroz one sitne rupe na reklamama. A bese kao bila prica ne moze nikako da se uradi, ugovori su potpisani itd.
 
Dobro je ovo odigrao Gangula, ako reši app, Google transit, uvede red u polaske, postavi ove table...već je to dobar početak da se sredi prevoz.

Čak su mi i ovi Sri Lanka vozači bolji od naših.

Elem nije backlight na gornjem delu, u jednom trenutku se promenila komunikacija gore, a red ispod prikazuje linije, datum i temperaturu. Što je isto ok.

Neko reče deluje kao teletekst, u skoro svim evropskim gradovima ovaj prikaz je i dalje u rangu Novatrinica...što i nije loše manje stvari koje mogu da se pokvare.
 
Elem nije backlight na gornjem delu, u jednom trenutku se promenila komunikacija gore, a red ispod prikazuje linije, datum i temperaturu. Što je isto ok.
Meni na ovom klipu iznad definitivno izgleda da je crveni deo gore backlight, a dole LED displej u boji.

Ne sviđa mi se što su kodovi stajališta minijaturni i što više ne piše uputstvo za detaljniju proveru putem koda i SMS poruke.

Eto predlog za pozadi: Staviti obavezno i pozadi backlight sa nazivom stajališta i linijama koje staju. I pored toga dodati:
-QR kod za Beograd+ aplikaciju, kod za SMS/USSD i sajt bgprevoz.rs.
 
Stickeri za nove linije će nadam se u istoriju, valjda nije toliko teško, a ni skupo, otvoriti tablu i postaviti novi papir, pošto verujem da je obična hartija u pitanju u tom backlight delu.

A što se tiče izmena, najbitnije je da kad stajalište uopšte nije u funkciji, lepo ispišu to na LED displeju. A kad neka od linija ne staje, mogu nekako da uguraju to u ovaj kajron gde ispisuju vreme, datum...
 
Dobro je ovo odigrao Gangula, ako reši app, Google transit, uvede red u polaske, postavi ove table...već je to dobar početak da se sredi prevoz.

Čak su mi i ovi Sri Lanka vozači bolji od naših.
Bas jutros u 92 -ci baća iz Sri Lanke prosao na crveno u sred Savske i presekao citavu kolonu koja se spustala iz Sarajevske.Ludilo 😂
 
Čak su mi i ovi Sri Lanka vozači bolji od naših.
Moje iskustvo je da su bili u početku, ali više nisu. Osim agresije, sve drugo su već preuzeli od naših. Cimanje, zaletanje u saobraćaj, nemar prema vozilu u toku vožnje, preskakanje stajališta... Ne kažem da su generalno gori, samo mislim da više nisu (generalno) bolji.

Ali u pravu si za ovo ostalo.
 
Danas stajalište Paunova na Banjici koje je realno veliko, smer ka centru i brat iz Šri Lanka parkira na prvo, samim tim 2 autobusa iza njega nemaju kud i nakon što se zeleno otvorilo ovima koji hoće da uđu iz Paunove u Crnotravsku, nemaju kud. Cirkus.
 
Pogledajte prilog 176815
Rekao bih da je gornji deo štampa ipak. Takođe, skandalozno mi je što nazad nema ništa, a treba da stoji umesto table koja daje informaciju o dostupnim linijama i ljudima koji prilaze stajalištu.
Prenatrpano je. Čemu broj stanica, ako se prikazuju minuti? Mreža belih linija zamara, uz bolje grafičko rešenje bi takođe bila suvišna.
 
Vrh