Šta je novo?

Naplata karata i kontrola - [ Beograd Plus,... ]

Такође подигао сам месечну у Младеновцу као повлашћена категорија (студент) и сада морам сваки месец код њих на исту локацију да им дам матични број да бих могао да обновим пошто јелте само је код њих у систему уписано,док сам са бус плусом у селу могао у продавници да уплатим или неком киоску у граду. Да не говорим да је картица замењена папиром...
 
Pređoh skoro 800km ovog meseca sa mojom mesečnom kartom i niko me nije iskontrolisao niti sam kontrolu u prevozu video do sinoć.
Smešno i žalosno, da sam hteo mogao sam sve vreme da se švercujem niko me ne bi uhvatio, baciš milione dinara na novi sistem naplate u kojem je kontrole manje nego u prošlom i posle se čudiš što je prihod od naplate manji nego pre, genijalno.
I ovog što sretoh vraćao se sa posla, nije ni kontrolisao, a i da jeste ja sam iskreno i zaboravio na ono papirče koje čuvam u maskici telefona.:ROFLMAO:
Tokom leta su išli Beli veoma često, sada istih skoro i da nema.

Gledam i za cene mesečne, moj školski iz Srednje plaća u Nišu mesečnu studentsku 2,460 dinara ( II zone, u Beogradu su spojene), mi ovde 1,000 din, linija u Nišu ima koliko na celom Voždovcu + što je ovde noćni besplatan, to baš i nije fer.
Na neki način rugaju se provinciji koja plaća skoro pa troduplo skuplje karte za prevoz, što još ako gledamo iz platežne moći nema nikakvog smisla.
U redu je da karte budu jeftinije, ali ta strategija bi morala da važi i u ostalim gradovima, ovako malo manje od 2 miliona stanovnika je povlašćenija u odnosu na ostalu državu. Decentralizacija, šta to beše?
 
Pobuna, šta to beše?
Ako su mogli i u drugim mestima da se pobune za besplatne udžbenike...
 
Pobunili su se i šta?:) Nisu uvedeni nigde u mojoj okolini, a nije da je narod ćutao..
Neću da prozivam Beograđane, ali realnost je da se sve sleva u Bg, što je u neku ruku opravdano (centar je više grana privrede), ali da cene prevoza budu toliko skuplje u unutrašnjosti, neverovatno mi je.
Ovde se kuka kako se Beograd puni, eto umesto da se stimuliše jeftniji prevoz u unutrašnjosti, on se stimuliše u Beogradu, malo čudno.. A i prevoz u Bg-u nije jeftiniji, jer su se ljudi bunili, već demagogija - laskanje narodu. (pranje para.)
 
Je l' beše BiH, ta propala zemlja, ima spoljni dug 4,5 mlrd €, a Srbija 43 mlrd €? A Sarajevo gradi tramvaj, kupuje trolejbuse... E, pa, šta te čudi. Umeće vođenja javnih poslova u nas - Kameno doba i preddržavno stanje. Gangula&Čučko. I Vesić.
 
U bih im kompleksnije da se zaduze sabotiraju se ovde vucko radi sta oce jer mu se može
Lepa se na svakom projektu na maks
 
Tako i u Berlinu pucao svaki dan 10evry za gradski prevoz, kontrolu nisam video.
Al zato na jednoj stanici tri rmpalije ulaze u bus iz suprotnog smera pa im ti objasni da si "zaboravio da valdiraš kartu".
I u Pešti gde stoje "jači" momci na dnu pokretnih stepenica.
 

Ne znam da li je ova reporterka predstavlja prosečnog srbina, al' deluje mi da će biti i drugih problema a ne samo oko papira.

Питање: "Зашто очитавање картице није успело" уз овај видео постављати на интервјуима за посао. Послодавци ће скратити себе многих мука.
 
Kada smo kod Budimpešte i kontrolora topla preporuka 20 godina stari film Kontroll.

dee.jpg
 
Питање: "Зашто очитавање картице није успело" уз овај видео постављати на интервјуима за посао. Послодавци ће скратити себе многих мука.
A sad zamislite kako se snalazi neko nepismeniji od nje.
Pokušavam i da je zamislim kako karticom pokušava da zaključa hotelsku sobu. Davno, dok su se još provlačile, video sam pokušaj zaključavanja vučenjem kartice na suprotnu stranu
 
Nije sad da je opravdavam ali možda ima malo i navike. Setite se prvih bus plus validatora, nije bilo znaka gde prsloniti karticu za očitavanje pa smo svi trljali po onom displeju dok je ne očita. Tek oni noviji validatori su u dnu dobili znak gde prisloniti karticu.
 
Meni najjače na aplikaciji napravili dopunu e-naloga sa karticom i uplatnicom.
Na uplatnicu stavili IPS QR kod. A nema deeplinka (!?) da ga baca na Mobilnu aplikaciju banaka. Pa čime korisnik da ga skenira, telefonom komšije Đure?
B) udje stranac prisloni Paypass kartu, sta pokaže kontroloru, SMS? Teško ko će im dati karticu ili Google /Apple Pay u ruke
 
Meni najjače na aplikaciji napravili dopunu e-naloga sa karticom i uplatnicom.
Na uplatnicu stavili IPS QR kod. A nema deeplinka (!?) da ga baca na Mobilnu aplikaciju banaka. Pa čime korisnik da ga skenira, telefonom komšije Đure?
B) udje stranac prisloni Paypass kartu, sta pokaže kontroloru, SMS? Teško ko će im dati karticu ili Google /Apple Pay u ruke
Platni terminal u vozilu štampa kartu.
 
Meni najjače na aplikaciji napravili dopunu e-naloga sa karticom i uplatnicom.
Na uplatnicu stavili IPS QR kod. A nema deeplinka (!?) da ga baca na Mobilnu aplikaciju banaka. Pa čime korisnik da ga skenira, telefonom komšije Đure?
B) udje stranac prisloni Paypass kartu, sta pokaže kontroloru, SMS? Teško ko će im dati karticu ili Google /Apple Pay u ruke
Технички би могао да скенираш преко напреднијих банкарских апликација типа OTP или Raiifeisen тако што скриншотујеш уплатницу и онда приликом ips опције одабереш “galerija” и притиснеш на тај скриншот што си направио. Смарачина ал тако би могло…

Edit пробао сад тако са 100 динара и нису легла на налог 😂
 
Poslednja izmena:
Технички би могао да скенираш преко напреднијих банкарских апликација типа OTP или Raiifeisen тако што скриншотујеш уплатницу и онда приликом ips опције одабереш “galerija” и притиснеш на тај скриншот што си направио. Смарачина ал тако би могло…

Edit пробао сад тако са 100 динара и нису легла на налог 😂
Ne može to tako. Ispod Qr treba da stoji "plati nalogom" ili direktno "deep linkom".
To već ima na Laguni i Tehnomaniji mislim.
I kad klikneš on te baci na padajući spisak banaka koje to podržavaju (ima ih dosta) i baci te na izbor mobilne aplikacije koje ti imaš na svom telefonu. Na svojoj Mobilnoj platiš 100din i na sajtu GSP ti piše "uspešna uplata". I to odma legne nema čekanja.
Inače ovo sa SShotom i dva telefona je gubljenje vremena.
 
Руси су јако добро ово одрадили у њиховој пандан апликацији Yandex maps. Баш лепо изгледа, и редови вожње су ажурирани.
Neka njih, zajedno sa pervayom linijom metroa koju su izmislili. Čekamo Google.
 
Vrh