Šta je novo?

Naplata karata i kontrola - [ Beograd Plus,... ]

Da je bila bolja, ne bi radila za one što su izgradili most, nabavili Solarise i kontigent novih trolejbusa. ;)
 
Trolejbusi i nisu bas za pohvalu al ajde, Cafovi već jesu iako ih ja lično ne volim, kvalitetni su tramvaji i spejs šatl su za one Končar tramvaje koje Zagrebu jede korozija posle 13 godina, a i redovno se kvare.
 
Na 18ici izgleda najava odlicno radi sve od Eka do Mostara koliko sam se vozio (onaj glas je kojim cudom samo preskocio Trg Oslobodjenja ali sve ostalo najavio). Jedino onaj prednji displej pokazuje stanice.
 
Videćemo kada će i kod privatnika krenuti najava stajališta. Sve mi se čini da će kod njih najkasnije da proradi.

Sent from my RMX3710 using Tapatalk
Буквално мислим да ће најкасније у Ластиним возилима почети најава стајалишта.
 
Najava u 85, solaris, mnogo tiho. Prednji displej konstantno ispisuje sledece stajaliste, ne menja informacije (sem kad se stanica promeni).
To je i poenta. Svi displeji prikazuju samo naziv sledećeg stajališta, nikakve dodatne informacije. Barem za sada dok ne stigne nova oprema koja će omogućiti informacije i o režimu rada linija i izmenama na trasi. Dosta Solarisa ima taj problem sa razglasom, tiha je najava u još nekoliko njih.

Sent from my RMX3710 using Tapatalk
 
To je i poenta. Svi displeji prikazuju samo naziv sledećeg stajališta, nikakve dodatne informacije. Barem za sada dok ne stigne nova oprema koja će omogućiti informacije i o režimu rada linija i izmenama na trasi. Dosta Solarisa ima taj problem sa razglasom, tiha je najava u još nekoliko njih.

Sent from my RMX3710 using Tapatalk
ja mislim da je u solarisima problem u zvučnicima.
 
3117 na Liniji 18. Najava toliko tiha da sam prvo pomislio da ne rade zvučnici uopšte, ali sam krajičkom uva jedva (ali baš jedva) čuo Sava Centar. Naravno kao i do sada prednji displej menja stajališta, zadnji standardno vrti liniju datum i vreme. Takođe u zglobnom BMC-u na 31 (ne znam GB) namontiran nova konzola za vozača, dok je fiskalna kasa bila ugašena, na žalost bila je gužva pa se nisam približio da bolje vidim kako to izgleda / slikam :D
 
3117 na Liniji 18. Najava toliko tiha da sam prvo pomislio da ne rade zvučnici uopšte, ali sam krajičkom uva jedva (ali baš jedva) čuo Sava Centar. Naravno kao i do sada prednji displej menja stajališta, zadnji standardno vrti liniju datum i vreme. Takođe u zglobnom BMC-u na 31 (ne znam GB) namontiran nova konzola za vozača, dok je fiskalna kasa bila ugašena, na žalost bila je gužva pa se nisam približio da bolje vidim kako to izgleda / slikam :D
Sva vozila će dobiti nove konzole umesto onih fiskalnih kasa. Te konzole liče na tablet uređaj + navigacija. To je ta nova oprema za najave stajališta pretpostavljam.

Sent from my RMX3710 using Tapatalk
 
U 18 gde je radila glasovna najava je bila samo fiskalna kasa. Ova nova konzola u 31 je izgledala kao neki rugged tablet sa finim držačem. Ali svakako je najava radila sa fiskalnom kasom samo, a menjaju ih ovim novim verovatno jer su nadam se napokon shvatili da fiskalne kase nisu namenjene tome. Još da za karte koje se plaćaju karticama u vozilu dobijemo ovako nešto kao iz Praga pa da budemo na konju:
prag.jpg
 
Vrh