Šta je novo?

Naplata karata i kontrola - [ Beograd Plus,... ]

Ne bi me čudilo da na kraju koriste JMBG kao identifikaciju za kupovinu karte, odnosno kontrolu.
Prvih 10 dana maja meseca nismo imali uplaćen prevoz. U školi su nam rekli da ne plaćamo kazne nego da uputimo kontrolore da provere uplatu preko JMGB-a.
Pošto sam danas odbila da dam broj mobilnog, videću kako će se škola snaći da mi uplati prevoz.
Da li je zakonski OK da svaki kontrolor u gradu čita tvoj JMGB, to ne znam
 
Koji su ovo debili, ja i dalje ne mogu da verujem da se sve ovo dešava i da će posle 10+ godina da ukinu sistem za praćenje vozila preko aplikacije na koji smo svi navikli da koristimo i koji pored svih mana pomaže dosta u svakodnevnom korišćenju prevoza. U istoriji ovog grada nije bilo goreg gradonačelnika od tupavog Gangule.
 
Kad se odabrala dobra vlast i cipiripi gradonacelnik. Ja sam ubeđen da su Šapića namerno stavili da bi se osvetili građanima Beograda . Pored promene projekta metroa, rušenja kulturnih dobara, opšteg bahaćenja i divljaštva. Kad li će se Srbija osloboditi, 30 godina limba.
 
Ne mislim na to..mislim na kupovinu karte....skenira se neki qr kod...ili se unosi broj busa-? Postoji li neki uredjaj u vozilu za bezkontaktno plaćanje?... koji jedinstveni broj se koristi za kontrolu...? Kako se validira papirna karta...? zna li se išta barem...?
 
*Достављање броја мобилног телефона је опционо, уколико су корсници сагласни да им возна карта буде достављена путем СМС поруке.
Fantazija, već vidim da će ceo Beograd da koristi kartu za zaposlene, po principu:

Kopiraš nečiju poruku i pošalješ je sam sebi na telefon.

Evo još jednog bisera sa štap-kanap sajta:
Screenshot_20230516-022342~2.png


Da mi je znati na kojem je ovo jeziku napisano... Емаил 😂
 
A mislim sve je već rečeno. Gangula je apsolutni bahati kr****. Kao da su pijani u kafani rešavali sve. I ovako klimav sistem naplate će samo pasti dodatno na legitimitetu, a iz neozbiljnosti i čistog nepoštovanja korisnika. Igranje sa svim ovim će zasigurno imati ozbiljne posledice. Softver treba neko da uvede, održava, unapređuje, a neće biti da nam nije doneo mnogo toga dobrog. Ne može sve da radi niti GSP, niti Grad, a i ne treba. Takođe, to faktički nasilno uklanjanje validatora iz vozila GSP-a, a pre isteka ugovora, još je jedan ekstremno bahat i nasilan čin. Sad upravo daju potporu švercu, i realno nema pravo niko ni narod da mlati na ovaj način. Nažalost, ispaštaće svi, i oni koji su plaćali i oni koji nisu, a teško da ćemo izbeći dodatni pad kvaliteta sveukupne usluge. Bolje da raspisuju tendere za nabavku vozila, i da se bave obezbeđivanjem radne snage za budućnost, pa makar i uvozom. I ovakvi diletanti treba da rade tako ozbiljan projekat kakav je metro.
 
Како извући новац који се налази на неперсонализованој картици?
 
Kažu da u 12h gangula predstavlja novi sistem koji valjda važi od sutra, pa ajde sa sačekamo, pa posle 12h da se smejemo i plačemo istovremeno.
 
ostade mi 2000 dinara zarobljeno na kartici. Kakav sam amater, proitao sam da će da vade validatore i opet ih dopunio. Koji god sistem smisle, šverc će trajati nekoliko meseci. Onda će manjak da dopune iz budžeta, ili možda iz kredita. Možda je pravo vreme da prevoz psotane "besplatan", kao u Estoniji na pr. Bolje to da urade, dobiće po koji glas na izborima.
 
Ajde da sačekamo 12h ali ova najava da je samo SMS već nije dobra. Mnogo ljudi ima zabranu VAS SMS poruka i razne limite na brojevima poslovnim, pa i na privatnim su stavljali zbog pokušaja pljačke njihove ekipe putem onih SMS servisa.
 
ostade mi 2000 dinara zarobljeno na kartici. Kakav sam amater, proitao sam da će da vade validatore i opet ih dopunio. Koji god sistem smisle, šverc će trajati nekoliko meseci. Onda će manjak da dopune iz budžeta, ili možda iz kredita. Možda je pravo vreme da prevoz psotane "besplatan", kao u Estoniji na pr. Bolje to da urade, dobiće po koji glas na izborima.
Не би смело да тај новац пропадне. Управо из тог разлога је отварање фирме једноставно а затварање процедура од пар месеци.
 
ostade mi 2000 dinara zarobljeno na kartici. Kakav sam amater, proitao sam da će da vade validatore i opet ih dopunio. Koji god sistem smisle, šverc će trajati nekoliko meseci. Onda će manjak da dopune iz budžeta, ili možda iz kredita. Možda je pravo vreme da prevoz psotane "besplatan", kao u Estoniji na pr. Bolje to da urade, dobiće po koji glas na izborima.
Pa da država onomad nije bacila 600 miliona evra na fudbal, imalo bi se i za besplatni prevoz. Ili za nova vozila i veliku reformu javnog prevoza.

(država, Lelekom, isti k...)
 
А на сајту бусплуса на првој страни стоји и даље упутство за издавање картица за запослене за правна лица.
Зато треба да постоји јединствен сајт где се налазе све информације о градском превозу, од реда вожње до начин аплаћања.
 
Počelo skidanje validatora,bar u tramvajima,informacija iz prve ruke.
 
Djilas se svojevremeno "dogovrio" da su izbori u Beogradu bili regularni i da je SNS pobedio.
Ta izdaja ima svoju cenu,a mi cemo je placati.
 
Vrh