Šta je novo?

Naplata karata i kontrola - [ Beograd Plus,... ]

BadMan":14sda8ut je napisao(la):
Moja borba protiv BusPlus sistema će se stastojati u tome da ne validiram "personalizovanu" kartu.
(sem sutra ujutru da vidim kako sistem radi)

Ja koliko sam shvatio ti ćeš svaki put kad kotrola uđe izaći iz busa sa blokiranom karticom i onda morati da trčiš negde da je odblokiraš i tako u nedogled,još ako uvedu naplatu deblokade kartice .... samo ćeš sebe da opteretiš njih baš briga. :| :| :|
 
Lepo naslovljen snimak,svadja.

A jel gospodja iz bus plusa nije mogla da dodje sa adrese Kneginje Zorke do studija u Abardarevoj pa je to uradila preko telefona ili sta?
 
4002_2.jpg
 
Mogli su da naprave validatore u koje gurnete LK i na kraju meseca stigne rachun na kucnu adresu. LOL
ne bih imali guzve za idavanje nove plastike.
 
jutros na stanici staro sajmište - ušlo 5-6 ljudi u 9ku, niko ništa niti radi niti prislanja, kod ekonomskog ušlo još 3-4, isto ništa, kod železničke ušlo gomila, videh 2 devojke da se overavaju, ostali mudro ćute i kuliraju
 
validatoru treba dosta da overi kartu. bukvalno dve sekunde. nije onako kako su pričali samo prineseš. ako uđe više od troje ljudi na stanicu nema šanse da stignu da se validiraju dok bus ne krene.
 
Ok, evo svežeg iskustva.
Jutros je baš hladno na Karaburmi, duva košava.
Posmatram ljude kako ulaze u autobuse i po koji tek sa spremnom kartom je overava na ulazu.
Stiže u moja 16.
Spremno vadim novčanik i stajem u red na desnom delu stepenica drugih vrata autobusa.
Jedna žena pre mene overava, drugoj aparat kaže "nemate dovoljno kredita".
Prinosim novčanik validatoru, no ništa se ne dešava.

Pomeram se sa vrata i vadim karticu.
Prinosim aparatu na sledećoj stanici, ali čuje se "nemate dovoljno kredita" (svima u kancelariji su plaćene pre neki dan mesečne - video sam račun), sležem ramenima i pomeram se u stranu.

Tokom vožnje do "Skadarske" samo je 10tak ljudi overilo kartu (nekima se čulo "nemate dovoljno kredita"), a cenim da je oko 100 prošlo kroz autobus.
 
bgexplorer":bqidjcro je napisao(la):
BadMan":bqidjcro je napisao(la):
Moja borba protiv BusPlus sistema će se stastojati u tome da ne validiram "personalizovanu" kartu.
(sem sutra ujutru da vidim kako sistem radi)

Ja koliko sam shvatio ti ćeš svaki put kad kotrola uđe izaći iz busa sa blokiranom karticom i onda morati da trčiš negde da je odblokiraš i tako u nedogled,još ako uvedu naplatu deblokade kartice .... samo ćeš sebe da opteretiš njih baš briga. :| :| :|

Moguće, ali spreman sam na svađu sa geslom "Živog me nećete uhvatiti" :)
 
BadMan":39xach0v je napisao(la):
Ok, evo svežeg iskustva.
Jutros je baš hladno na Karaburmi, duva košava.
Posmatram ljude kako ulaze u autobuse i po koji tek sa spremnom kartom je overava na ulazu.
Stiže u moja 16.
Spremno vadim novčanik i stajem u red na desnom delu stepenica drugih vrata autobusa.
Jedna žena pre mene overava, drugoj aparat kaže "nemate dovoljno kredita".
Prinosim novčanik validatoru, no ništa se ne dešava.

Pomeram se sa vrata i vadim karticu.
Prinosim aparatu na sledećoj stanici, ali čuje se "nemate dovoljno kredita" (svima u kancelariji su plaćene pre neki dan mesečne - video sam račun), sležem ramenima i pomeram se u stranu.

Tokom vožnje do "Skadarske" samo je 10tak ljudi overilo kartu (nekima se čulo "nemate dovoljno kredita"), a cenim da je oko 100 prošlo kroz autobus.

Veoma slicno iskustvo u 65-ici. Overili smo se samo jedna gospodja i ja.

Plus sto sam slusao razgovore o BusPlusu od kojih me je zaboleo mozak. (Ljudi su trazili gde se gura kartica i sl.)
 
Masovno aparat prijavljuje da ljudi nemaju kredita...
ili ljudi stvarno nisu napunili kredit na karticama...

ili...BUSPLUS FIJASKO :laugh:
 
U vezi sa tim što se mnogo ljudi nije "validiralo" ovog jutra:
činjenica je da jedan deo putnika neće i dalje plaćati prevoz, ali ne zaboravite da mnogo nas koji smo uplatili kredit na personalizovane kartice neće validirati kartice bar tokom celog februara, jer je u svim novinama objavljeno da se to tokom ovog meseca neće kažnjavati, već će kontrolori samo opominjati.
 
U 75-ici jutros kod Studenjaka "čekirah" (ili biolje reći, s obzirom na situaciju, džekirah) se ja i još dva momka, na ostalim stanicama do Zelenog Venca još možda ukupno troje... Bilo je potrebno sigurno par sekundi i da se kartica skroz priljubi uz uređaj, na "daljinu" nije htelo. Videćemo da li će biti nekih pomaka narednih dana i nedelja, ili da spremamo: :fijasko: za Bus Plus :bash:
 
Ne zaboravite da je i sigurno ti ljudi koji nisu validirali šverceri, koji kao i do sad ulaze u autobus i čekiraju ili izadju tek kad vide kontrolu
 
Kao što rekoh, deo su šverceri, a ostatak mi koji smo platili prevoz, ali nećemo da se smaramo sa validiranjem jer znamo da se to tokom februara neće kažnjavati.
 
Чак и мали број људи који се данас валидирају или како већ изазвао је гурање гужве и застоје...
могу само да замислим на шта ће то да личи кад сви буду морали да се валидирају(персонализовани)

а и без тога..као што рекох..невероватном броју људи је систем пријавио да немају кредита...просто не могу да поверујем да нико од њих није уплатио кредит на те картице....

изгледа да ће систем дууууго да болује од дечјих болести...а дал ће преживети у овом облику видећемо...
 
Da da, nisam video da si i to napisao :)
Pa da, šverceri + nama kojima je to dosadno :)
ja ću validirati samo da vidim da li mi radi kartica :) pošto čujem da nekima piše da nemaju kredita

pričaju ljudi kao i neki na studio b, kada su dolazili na posao nisu radili automati :)
 
Konačno,bus plus,tako sam uzbuđen zbog ovog dana,došlo je vreme da se naš Beograd poredi sa modernim evropskim metropolama,to je ta opipljiva korist za svakog čoveka zbog našeg evropskog kursa :)
 
Fojasko u najavi samo da napomenem da je zena sa bus plusa iz snimka izvredjala sve redom sto cekaju zadnji dan da vade kartice, a sta cemo sada sto im sistem ne radi ??? Jel su i za to gradjani krivi ili ce se ispostaviti da treba da vade nove kartice ?

[video]http://www.youtube.com/watch?v=CnjidOFeYW4&hd=1[/video]
 
Darko75":1r7tirby je napisao(la):
Konačno,bus plus,tako sam uzbuđen zbog ovog dana,došlo je vreme da se naš Beograd poredi sa modernim evropskim metropolama,to je ta opipljiva korist za svakog čoveka zbog našeg evropskog kursa :)


колико сам ја чуо...овај систем турци су радили још у следећим градовима:
Скопље, Македонија

Аман, Јордан

Алепо, Сирија

Доха, Катар

Tczew, Пољска (120 хиљ. становника)

Призрен (KOSOVO REPUBLIC)

*информација са њиховог сајта http://www.kentkart.com/en/projects/internationalprojects.html



ето..толико о нашем дивном европском путу...све саме метрополе :D :D :D
 
Neću da ispadne da branim BusPlus, ali izdavanje kartica je počelo u Avgustu 2011. godine...bilo je sasvim dovoljno vremena da svako ko hoće izvadi BusPlus...a pošto je kod nas postala tradicija da većina ljudi završava posao u poslednjem trenutku...neka se sada smrzavaju na -10 u redovima i čekaju po 2-3 sata, niko im nije kriv. A grad bi mogao da se smiluje i da starije od 65 godina oslobodi obaveze imanja povlastice...nego samo da pokažu ličnu kartu kad uđe kontrola. Zamislite samo kolaps kada baba od 85 godina bude ulazila u bus i krenula da traži karticu da bi je validirala (pošto su godine učinile svoje da zaboravi da je pripremi pre ulaska u bus)...
 
Vrh