Šta je novo?

Naplata karata i kontrola - [ Beograd Plus,... ]

Uzegli,gledah kako babama naplacuju i gsp-ovi kontrolori kazne jer nisu imali te markice za penzionere.

Sta mislis da ce im teks apeksovci raditi koji ce prakticno raditi na procenat jer je plata 17 000 a 25 000 ce dobiti samo kontrolori sa najboljim ucinkom naplate kazni?
 
Мислим, много су неопходније школарцима/студентима/запосленима, пошто они морају да се допуњавају сваког месеца. :) Нисам мислио да им буквално не требају. :)

edit: презимењаче, поклопише нам се постови. :) Мислим да постоји (је постојала) разлика у маркици за пензионере и за старије од 65 година, тј ови други нису имали маркицу. :) Мораћу да питам бабу како је то функционисало. :D
 
Александар":11awwypp je napisao(la):
Kod mene radi, samo selektuj sa strane liniju koja te zanima. Login je verovatno za neke druge potrebe.
Čudno, ni na poslu, ni kod kuće ne radi, ni u jednom od 3 browsera...stoji samo zaglavlje sa loginom i siva pozadina :|
 
Novi sistem pracenja dolaska vozila":
Busevi : po crnoj dimchugi iz auspuha (dolazak za 5 minuta od uocavanja dima), skripa kocnica na minut ipo pre dolaska....
Tramvaji: po cangrljanju skretnica i skripanju sina u krivini (na 5 minuta od cujnosti), naknadno ce biti vezane po tri konzerve za zadnju rudu, cujne na dva minuta pre prispseca na stajaliste
Trole: po kloparanju kompresora za vrata (na 5 minuta od cujnosti), a bice i okacena pecaroska zvonca na trolne sipke cujna na dva minuta pre dolaska
:D
 
Imali su tzv kontrolnu markicu koja je koštala 400 din godišnje!
Meni se sviđa to sa učinkom rada kontrolora, to je dobar način da se poboljša naplata.
 
Na koji nacin ce busplus kontrolori vrsiti proveru da li ste otkucali kartu? Jel imaju neki uredjaj sa sobom koji cita kartice ili sta?

P.S.Mozda je bilo na nekoj od prethodnih strana, ali previse ih je da bi ih sve izlistao.
 
Матеја Бељан":1yqno0r2 je napisao(la):
Meni se sviđa to sa učinkom rada kontrolora, to je dobar način da se poboljša naplata.

Hm, da, mnogo im sreće želim... Biće to `leb sa više (tvrdih) kora…

BTW, moj drugar



pita kome da pošalje opomenu ako ne uspe ili zaboravi da validira svoju karticu?
 
Biće, ali to je zajednička sudbina većine u Srbiji :(
Ne znam što vam toliko smeta validacija. Jeste malo dosadno, ali je korisno. Validacija je najmanji problem u svemu tome, a malo više reda nam neće škoditi
 
Матеја Бељан":ax37dkfi je napisao(la):
...Ne znam što vam toliko smeta validacija. Jeste malo dosadno, ali je korisno. Validacija je najmanji problem u svemu tome, a malo više reda nam neće škoditi

Korisno?!? Kako i za koga, ako Boga znaš?
"Malo više reda" - ovo tek ne razumem?
Pre diskusije - jel` malo ili mnogo dosadno, hajde da raspravimo - jel` moguće u realnim uslovima, i "po cenu čega"? Evo prostog pitanja - hoće li to poremetiti redove vožnje? Pitaj vozače!
 
times12":1msnmv2d je napisao(la):
Ево вести и у турској штампи..
http://www.haberturk.com/dunya/haber/711198-belgradda-toplu-tasimada-turk-sistemi

Једини коментар нас "унапред сажаљева"
Misafir30 Ocak 2012 Pazartesi 21:35
şimdiden geçmiş olsun belgradlılara

http://tureng.com/search/geçmiş+olsun

A jel može prevod tog komentara? :D
Google translate nije baš od velike pomoći u ovom slučaju xD
Kopirajte u njega tekst celog članka...Komirao sam se :D

Prevod Srbija, sa Turskog na Srpski je Serbija, metropola je mitropolija,..... :lol:
 
Uvodjenje apeksa samo vidim kao prvi korak ka privatizaciji GSP-a.Jer grad nece da sredi sistem iznutra vec mu je lakse da rasprodaje jednu po jednu stvar/
 
Ronche":3rn05f3s je napisao(la):
A jel može prevod tog komentara? :D
Google translate nije baš od velike pomoći u ovom slučaju xD

Коментар се може превести као "Унапред сажаљевам Београђане" (şimdiden geçmiş olsun belgradlılara).
Ово geçmiş olsun буквално значи "нека буде прошлост / проћи ће" и каже се када је неко болестан или
му се деси нешто лоше. Нисам нашао бољи превод од сажаљевам.
 
Pre par sati sam uspešno uplatio mesečnu markicu na trafici...ide relativno brzo...traje koliko i uplata dopune za mobilni.
 
Ronche":2vlzzdc9 je napisao(la):
Evo jedan blog...kad ste već počeli sa teorijama zavere :D Mrzi me sad da ceo tekst čitam, ali sam dovoljno video iz podataka APR-a xD

http://vendetablade.blogspot.com/2012/01/bus-plus-karta-ili-nesto-vise.html

Iskreno,ne zanima me ko je vlasnik vec sta dobijamo za nas novac.Za sada vidim istu ili losiju uslugu i jos da mi traze da trebam da se validiram.

Zato se necu validirati nijednom,jer verujem da ce za 2-3 nedelje kada bude pukla cela prica sa validacijom govoriti kako se svaki dan validira toliko i toliko putnika a to ce misliti na one koji su se jednom validirali.

Stoga se necu nijednom validirati.Ali cu nositi racun sa uplatom dopune sa markicom pa cu kulturno prodiskutovani sa kontrolorom,uzeti mu sluzbeni broj i reci da cu ga prijaviti zbog maltretiranja i prekoracenja sluzbenih ovlascenja.A njegova ovlascenja su da mi trazi legitimaciju ako ja zelim da mu ih pokazem a ne pod obavezno,takodje ne sme da me izvodi iz vozila i.t.d.

Da ponovim,placam svaki mesec povlasticu od kada znam za sebe,ali necu dozvoliti da me neko pravi budalom i trazi da je overavam pri ulazu.Pa ko izvuce deblji kraj...
 
Ma ne zanima ni mene...što bih gubio vreme na gluposti...nego vidim da su teorije zavere sada postale IN, pa reko da podelim ovaj blog na koji sam naleteo :D
 
Ma naravno :)

Samo htedoh reci da ne treba da se zanimamo tim pricama,glavno je koristiti ocigledne i opste razumske razloge da se borimo protiv validacija i koriscenja nasih privatnih podataka u busplusu.Za sada po glasanju je 80% ljudi protiv validacije.To naravno nije reprezantivan uzorak,ali opet znaci da je vecina ljudi rezignirana poslovnom politikom bus plus sistema i apexa.

Inace,da li se neko seca kada su bile prijave za kartice na pocetku sistema pa ste mogli samo menjanjuci broj pdf fajla koji sadrzi vase podatke da vidite podatke osobe pre ili posle vas???

Taj softver koji koristi busplus je razradila firma lanus http://www.lanus.rs/ koja naravno nema veze sa apexom,bez obzira sto imaju iste adrese na obe lokacije na koje su prijaveljeni :rolleyes:
 
Ko svaki put pri ulazu mesećnu, validira
u vidu njihove zahvalnosti
dobija novu bus-plus po stavci br 10, onog cenovnika (1.410 din) :lool:
 
Матеја Бељан":2v53qv3w je napisao(la):
Biće, ali to je zajednička sudbina većine u Srbiji :(
Ne znam što vam toliko smeta validacija. Jeste malo dosadno, ali je korisno. Validacija je najmanji problem u svemu tome, a malo više reda nam neće škoditi


Jeste.jeste,i Hitler je prvo popisao Jevreje pre nego što je krenuo da ih istrebi :/
 
Vrh