Šta je novo?

Naplata karata i kontrola - [ Beograd Plus,... ]

AcaDorcol":nau0pnpp je napisao(la):
U bloku 70 ulazi Busplus kontrola,drugar objasnjava da nigde nije nasao staru busacku kartu i pokazuje papirnu nepersonalizovanu? Kontrola mu ljubazno saopstava da nije njegova krivica sto sistem nije na vreme pusten u rad, odnosno sto ne rade validatori i sto su nestale iz prodaje stare jedinicne karte. Kontrola prolazi dalje bez pisanja bilo kakve kazne bilo kome ko nije imao kartu ili povlasticu objasnjavajuci putnicima detalje busplusmsistema. Penzosi su bili veoma aktivni u postavljanju pitanja kontrolorima tako da se diskutovalo sve do ``bljuvaka``

Jao diiivni su ti iz busplusa,prosto te finoćom nateraju da kupuješ kartu :D
 
hobotnica":1gxswfay je napisao(la):
A da li se sećate onih info stubova na stanicama GSP na kojima su bile postavljene mape linija GSP.
Na kupovinu 400 staničnih stubova potrošeno je 480.000 evra, ne računajući troškove postavljanja i uvođenja električnih instalacija za unutrašnje osvetljenje, koje gotovo nikad nije bilo uključeno. Bila je to, kako saznajemo, ideja Slavena Tice, tadašnjeg direktora Direkcije, koji je usmeni predlog japanske delegacije, koja je poklonila autobuse, protumačio kao izričit zahtev i naložio njihovo postavljanje o trošku Beograđana.

Koje su to table? Ja to ne znam :/
 
Ako pitaš za table koje su već nekoliko godina u funkciji, a opet van nje :D ...to su one sa plavim mapama linija, terminima polazaka i spiskom linija koje staju na određenu stanicu u vidu brojeva u velikim žutim krugovima :D A ako pitaš za nove table koje najavljuju da će postaviti, prilično sam siguran da će to biti paneli od led dioda (kao što su u novim niskopodnim autobusima). Evo npr. par fotki info panela u Singapuru. Iskreno, pretpostavljam da će biti neki mnogo jednostavniji paneli koji će istovremeno prikazivati informacije o dolasku najviše 2 autobusa.

http://3.bp.blogspot.com/_3q85clW40...5blViHwDM/s1600/RTI_DelfiOrchard2+(Small).jpg

http://2.bp.blogspot.com/_3q85clW40...g/gnSUP-DREec/s1600/RTI_Meridien1+(Small).jpg

http://3.bp.blogspot.com/_3q85clW40...slD6iY/s1600/RTI_Meridien_Late700+(Small).JPG
 
Somi303":1i1puyd4 je napisao(la):
Мислим да дисплејеве са информацијама треба поставити што више, око 2-2,5м и уоквирити (заштитити) неком жицом :D
Po mogućstvu elektrificiranom :)
 
Bolje uzeti nepersonalizovanu pa se voziti par dana dok ne splasnu guzve nego izgubiti zdravlje u ovim redovima.
 
Da li je BusPlus preuzeo obavezu da napravi web servis sa mapom na kojoj bi se u svakom trenutku mogle videti pozicije vozila gsp-a?

Neko je jednom postovao takvu mapu za naki ruski grad, ne mogu da nadjem sad.

To je stvarno jednostavno napraviti kad vec postoje podaci o trenutnim pozicijama vozila, a bilo bi veoma korisno.
 
Mislim da toga nece biti jer nece imati zaradu od SMS servisa.Takodje je zanimljivo da su tolike guzve da su poceli da dele brojeve za pasose i licne karte sto se radi u MUP-u.
 
Nepismeni dzukac. Strajk protiv novog sistema ako ovo zaista zazivi u tom pravcu!
 
Vidim ja da ce biti posla za hitnu pomoc nego gdje se postavljaju ova pitanjca .Da ja pitam sto nema dnevne karte ,godisnje ,sedmicne,turisticke ,sto ova karta od 60 din nije dvosatna pa da se moze presjedati.Nego kontrolori nisu sluzbena lica pa me interesuje kad nebudu sa komunalcima kao misle nesto da urade Inace zadnja 3 dana u niednom tramvaju kojem sam se vozijo izuzimajuci KAF nerade valdatori pise ucitavanje na svim .A za zadnji odgovor apexa jednostavno je grozan :bash: :bash:
 
au. . .
Apex ov odgovor
,, . . . da ubrzoo uvidite da ce morati da se povinujete obaveznom validiranju Vase karte. . . . ,,
au.... :shok:

morati da se povinujete
morati da se povinujete
morati da se povinujete

ovo nece na dobro da izađe :(
 
A vi verujete da neko iz apexa čita blic i da odgovara ljudima ??? ili koji god je ovo sajt..
 
ma, mogu da mi se ''povinuju'', trebalo je da uzmem 1 dan svog god. odmora kako bih vadio nešto što oni uvode, dok u normalnim zemljama mogu preko neta, karticom da uzmem i sam odštampam (ili sačuvam bar kod na fonu), ovde se opet nameće tiranija. budale nek im se povinuju, ja nemam nameru, bojkot!!!
 
Gargoyle":z6nntdte je napisao(la):
ma, mogu da mi se ''povinuju'', trebalo je da uzmem 1 dan svog god. odmora kako bih vadio nešto što oni uvode, dok u normalnim zemljama mogu preko neta, karticom da uzmem i sam odštampam (ili sačuvam bar kod na fonu), ovde se opet nameće tiranija. budale nek im se povinuju, ja nemam nameru, bojkot!!!

Krivi su ljudi... Čekaju zadnji trenutak, ja sam izvadio još u septembru, nije bilo nikog nigde...
A sad što 10 000 ljudi dodje zadnjeg dana, to nije problem ni do apexa ni gsp-a nego do ljudi..
 
Pa kad vide toliki red, zašto ne kupe nepersonalizovanu i vozaju se kad su već okasnili. Ne verujem da među njima ima mnogo zaposlenih. I ne mogu da verujem da su čekali 30. januar. Šta, nisu bili sigurni da će sistem da se pokrene? xD
 
Mnogi ljudi su neinformisani i misle da im i za pojedinačne karte treba "personalizovana" :shok:

hobotnica":2a3r6ar3 je napisao(la):
[http://img580.imageshack.us/img580/2738/infostub.jpg

Radi se o ovim info stubovima . Skinuti su sa većine stajališta

Kako su meni objasnili ti stubovi uopšte nisu u nadležnosti GSP-a niti ih je Slaven postavljao. I ta stajališta je postavljala DJP tako što je nekoj firmi dozvolila da ih postavi, a da uzvrat s jedne strane dobije reklamni prostori. Međuti, za razliku od Alme Quattro, izgleda da je firma propala pa više niko to ne održava. S pominju i list 24sata.

Inače, ne želim da kažem da je Slaven bio nešto specijalno, ali ono što je primetno da kada je on bio direktor nije nedostajalo rezervnih delova i ostale nabavke su se izvršavale u predviđeno vreme. Ali, su ovi odozgo smatrali da on previše troši na to, pa su ga skinuli, navodno, zbog toga što je uzimao procenat od prodaje karata, ja neću reći da nije, jer ne znam, ali to nije dokazano.
 
kopmania":2n4ie0fb je napisao(la):
Krivi su ljudi... .

krivi su jer dozvoljavaju da neko od njih pravi majmune iako unapred plaćaju markice godinama, dakle kreditiraju (besplatno) kojekakve lezileboviće, a voze se prevozom u rangu trabanta ili lade sa novim i preskupim rešenjima kojih nema ni u daleko razvijenijim (i većim) gradovima.
 
Mislim da je Beograd put „održavao" te panoe, ali oni su završili raspadnuti u depou na Dorćolu. Vrlo zanimljivo je to, kao da je neko želeo da propadnu. Mada, meni subile nekako ružne. Štagod vi mislili zelene šipke suneprevaziđene,najizdržljivije i najjeftinije... s obzirom na to da sad svi podatci postoje u mmobilnom uređaju i slično neće ni biti potrebe za detaljnim informacijama na stajalištima u nekoj bližoj budućnosti.
____
Ne znam zašto ne može na personalizovane da se uplaćuje i kredit, tj, da kad neko ne kupi markicu da ne mora da daje još 250 dinara, kad je već dao taj glib Bus Plusu...
 
Дефинитивно остају зоне!!!

Распитали смо се код жене на трафици. Каже, била им је контрола из Бусплуса пре неки дан и рекли су да зоне нису укинуте, али неће важити до даљњег, јер им систем прави грешке и не може да региструје зоне!!!!


Предвиђам висок степен насиља грађана према новим контролорима.....кад бисмо се барем дочепали коловођа, контролори нису криви...
 
[box]Kako su meni objasnili ti stubovi uopšte nisu u nadležnosti GSP-a niti ih je Slaven postavljao. I ta stajališta je postavljala DJP tako što je nekoj firmi dozvolila da ih postavi, a da uzvrat s jedne strane dobije reklamni prostori[/box]
Pa Tica je u to vreme bio direktor direkcije.
Ali poenta je u održavanju koje je vrlo skupo. Valjda nešto što se postavi treba i da je u funkciji.U to vreme održanje je prepušteno preduzeću "Europark" d.o.o po nalogu Direkcije. Alma quatro održava samo elemente svojih nadstrešnica da bi zauzvrat dobila reklamni prostor.
Mene zanima ko je sad izabran za održavanje stajališta JGP (čišćenje, saniranje rupa, uklanjanje snega i leda, održavanje elemenata stajališta i sl.) Da li su gradski oci izabrali novog izvodjača ili i to i dalje radi Europark.

[http://img580.imageshack.us/img580/2738/infostub.jpg
 
stf":1u8jt6yc je napisao(la):
Дефинитивно остају зоне!!!

Распитали смо се код жене на трафици. Каже, била им је контрола из Бусплуса пре неки дан и рекли су да зоне нису укинуте, али неће важити до даљњег, јер им систем прави грешке и не може да региструје зоне!!!!


Предвиђам висок степен насиља грађана према новим контролорима.....кад бисмо се барем дочепали коловођа, контролори нису криви...

Pa zone ostaju za pojedinačne karte, ukinute su samo za mesečne, tako je rečeno.

Evo cenovnika, tu je napisano koliko je šta:
cenovnik-latinica.jpg

Za veću sliku:
http://busplus.rs/images/cenovnik-latinica.jpg
 
Vrh