Šta je novo?

Naplata karata i kontrola - [ Beograd Plus,... ]

Kontrolori BusPlus-a ce i dalje biti angazovani.

Uz asistenciju komunalne policije nalazice se u autobusima, koji saobracaju na koridorskim linijama, i kontrolisati da samo putnici sa posebnim radnim nalozima/dozvolama mogu da udju.
 
Udbaško isleđivanje i pljačkanje naroda ne sme da stane. Plaćanje prevoza se ovde trebalo izvršiti po potpunoo drugačijem modelu, da se naplata vrši po tom radno-putnom nalogu na nivou poslodavca. Ovo je neviđena budalaština.Ko će sad uopšte da se švercuje da bi opravdao kontrolu? A ako neko vodi dete u bolnicu jer nema kola, takvima makar u ovoj situaciji ne bi trebalo naplaćivati prevoz.
 
Nego,sta ce biti sa mesecnim dopunama za Mart.Refundacija nesto ne moze tek tako da im prodje...

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока
 
Bice, za reklamaciju se obratite zutima od njih je ionako sve pocelo.

PS. Nista politicki samo parodija i poredjenje na jedan monolog iz filma "Lepa sela leopo gore"
 
Jel koristi neko ove koridorske linije? Jel zaista u svakom autobusu proveravaju radne naloge? Trebalo bih ujutro nešto da obavim roditeljima, što uključuje odlazak do grada, međutim pošto sam student, nemam logično ni radnu dozvolu.
Pretpostavljam da je nemoguće, ali rekoh da vidim jel postoji neka opcija da se iz Koteža prebacim makar preko mosta, pa ostatak pešaka.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Мислим да је сигурније кренути пешке преко моста. Није најпријатније кад шибају шлепери у леђа и кад иду бициклисти у сусрет или од позади, али пређе се лагано, и пре неки дан је било доста људи на мосту.
 
Ako je dobrog zdravstvenog stanja, onda može. Mada je i pitanje koliko daleko (duboko) ide u stari deo grada.
 
То свакако, ал верујем да неће имати проблема ако понесе воду са собом пошто смо ту приближног узраста, студенти :)
 
Ako se nosi maska, nije poželjno nositi i vodu, jer u tom slučaju bi morala da se dira maska kako bi se popila voda, a to nije preporučljivo.
 
:)

Nije neki savet ni da dehidrira, ide peške, preko mosta do grada, po suncu, mora da pije nešto posle određenog vremena... Svi diramo maske spolja, spuštamo ih, navlačimo.. Trudim se ako sam dirao novac da to ne radim, ali ako samo šetam a pred izlazak iz kuće sam oprao ruke, onda sam valjda u redu...

Voleo bih i ja da neko odgovori da li vozači proveravaju radni nalog ili ne...

I ja sam hteo samo preko pančevca 1 stanicu pre neki dan ali sam ipak išao peške i ne bih voleo to da ponovim..

Pešačim baš dosta i trudim se da što više budem napolju dok mogu... Čak sam i izgoreo na ovom suncu koliko pešačim... i podstakao bih sve da smanje kontakte na minimum ali ne i kretanje...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=725723#p725723:2veoh9d4 je napisao(la):
Noki » 09 Apr 2020 10:15[/url]":2veoh9d4]Nije neki savet ni da dehidrira, ide peške, preko mosta do grada, po suncu, mora da pije nešto posle određenog vremena... Svi diramo maske spolja, spuštamo ih, navlačimo.. Trudim se ako sam dirao novac da to ne radim, ali ako samo šetam a pred izlazak iz kuće sam oprao ruke, onda sam valjda u redu...
Ako ti još neki dirate masku, to ne znači da diramo svi maske. Ja sam do juče (dok nisam počeo da nosim maske, pošto prethodno nisam mogao da ih nađem), redovno nosio sa sobom flašicu vode i pio. Sada to ne radim, jer računam da ako bih zbog toga ili bilo čega drugog skidao (pomerao) masku, onda bi sav onaj trud koji sam uložio u nošenje maske bio uzaludan. Ja tako vidim celu stvar.
 
Obavio sve pešaka, hvala u svakom slučaju.
Malo fizičke aktivnosti nije na odmet.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Fizička aktivnost je sada posebno poželjna. Pogotovu pošto smo sada generalno još manje aktivni u odnosu na ranije. Dobro je da si uspeo da obaviš posao bez problema.
 
Noki":lexom3g0 je napisao(la):
Voleo bih i ja da neko odgovori da li vozači proveravaju radni nalog ili ne...

Vozači samo upisuju broj putnika, a u nekim atobusima ima kontrolora koji proveravaju naloge i bus plus . Takođe se desilo par puta da ih panduri zaustave i proveraju...
 
Hvala Dart!

@Bender, plašim se da nam Manijak u tom slučaju neće dozvoliti ni do prodavnice...

solecar":3uxfoalu je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=725723#p725723:3uxfoalu je napisao(la):
Noki » 09 Apr 2020 10:15[/url]":3uxfoalu]Nije neki savet ni da dehidrira, ide peške, preko mosta do grada, po suncu, mora da pije nešto posle određenog vremena... Svi diramo maske spolja, spuštamo ih, navlačimo.. Trudim se ako sam dirao novac da to ne radim, ali ako samo šetam a pred izlazak iz kuće sam oprao ruke, onda sam valjda u redu...
Ako ti još neki dirate masku, to ne znači da diramo svi maske. Ja sam do juče (dok nisam počeo da nosim maske, pošto prethodno nisam mogao da ih nađem), redovno nosio sa sobom flašicu vode i pio. Sada to ne radim, jer računam da ako bih zbog toga ili bilo čega drugog skidao (pomerao) masku, onda bi sav onaj trud koji sam uložio u nošenje maske bio uzaludan. Ja tako vidim celu stvar.

Zadivljen sam tvojom disciplinom i savesnošću i pozdravljam to Sole.. :kk: Slažem se u vezi fizičke aktivnosti.. Za maske sam se zainatio jednog jutra i krenuo da obilazim apoteke sve dok ih ne nađem.. Našao sam ih u 8. apoteci po redu u koju sam ušao.
 
Ja našao maske u dve apoteke, i to pukom slučajnošću što nisu bile na isturenoj i prometnoj lokaciji, nego zavučene.

Da li važnost BUS PLUS kartica produžavati automatski, kao što pričaju, ili će morati da se ide lično da se produži, pa tek onda moći da se uplaćuje mesečna dopuna? Na TV su pričali da će elektronski recepti automatski biti produžavani za 3 meseca, po njihovom isteku, i to samo za redovnu terapiju, ali u praksi to nije tako, nego moraš da odeš do lekara da on ponovo unese u sistem.
 
Koji će ti sad bus plus kartica neće ti to trebati skoro ...
 
Pa nisam ni mislio sada, nego kada bude proradio prevoz, a sada mi je to palo na pamet, pa zato i pitam.
 
Povodom potrebe za busplusom i automatskog produživanja, citat sa fb:
Izađem da prošetam jutros, vidim autobus. Šta ću? Uđem. Uđe i kotrola. Tu su, na našoj stanici. Imate mesečnu? Imam. Setim se: počeo april, sto posto nam nisu uplatili kad ne radi škola. Ali bas je krenuo, na mostu smo... Neće me baš s mosta bacati, a i nemam kud. Kad, očita me ona, aparat potvrdno pisnu i žena mi se zahvali. Štagod. Neki su imali neke ausvajse, al nisu imali mesečnu. S njima su štogod pregovarali, sa mnom ništa. Ja hadžija. Prošetah se oko Bogoslovije, pokupovah šta treba, siđoh dole do 29. novembra i regularno uvatih bas za natrag na Vlada Divljan stanici. Kaže, ide za Borču. Tu me niko ništa nije ni pitao. I penzosi bili u basu, mislim stariji građani. Čini mi se, ne znam... Sve se odigralo nekako brzo, kao u magli.
Most je naravno pančevački. Nisam autor teksta, smatram da je istinit.
 
Vrh