Šta je novo?

Naplata karata i kontrola - [ Beograd Plus,... ]

Spatio, to prolazi kod tupavih kontrolora koji bi morali znati da i Francuzi u Francuskoj plaćaju prevoz. Ali vraga, oni poblesave čim čuju nepoznatu reč. Ne bi me čudilo da im plate iz svog džepa.
Ništa onda, ubuduće ću se praviti da sam npr. Mađarica, znam da brojim do 10, dve-tri pesme sa hora pa kada razvezem i još izmislim po koju, ima da se švercujem do mile volje.
Nem értem, hogy mit kérsz tőlem, én őrült fiú vagyok, de nagyon kedves vagy velem.
3ba6de29d11e76de0e203cc1c3e65836.gif
 
Plaćam. Plaćam GSP mesečnu uredno od 2002-ge. Smatram da je BusBlus teška pljačka i često kontrolirima spominjem reči "pljačla, kvisling, saradnik okupatora, vešala i Terazije" ali plaćam. Nemam vremena da tri puta menjam tramvaj ili bus pošto istrčim iz istog čim vidim kontrolu.
 
Sa ove vremenske distance od 6 godina... setite se nekih ljudi koji su stajali na vratima vozila gradskog prevoza i ljude usmeravali da ulaze na prednja vrata, a da izlaze na preostala (valjda tako nešto).

Revnosno su pokušavali da izvedu takav poduhvat, ali su im matorani najviše pomrsili konce... :lol:
 
Plaćam mesečnu za prve tri zone. Gotovo uvek sam plaćao, a i teško je izbeći kontrolu na relaciji Barajevo-Banovo brdo, jer kontrole ima često, a ne možeš izaći nasred Ibarske magistrale i da hoćeš. Inače, dosta putnika koji putuju iz Barajeva a koriste nepersonalizovane kartice, otkucaju ih tek na stanici Lipovica (policija) odakle kreće druga zona, jer je cena duplo niža, a kontrola najranije uđe baš na toj stanici, dok na delu od Barajeva do Lipovice skoro nikad nema kontrole, tačnije uđu na početnoj možda dvaput godišnje.
 
Nakon ovog što si napisao ima da budu redovni na relaciji Barajevo - Lipovica. :)
 
Neće, znaju oni sve to i vide da ljudi masovno kucaju karte u Lipovici. Verovatno efikasnije rade kada im je u opticaju više linija, a to je tek od Lipovice ka gradu, pa da mogu da upadaju gde stignu ili kako im već naloži poslodavac.
 
Placam mesecnu kartu godinama, menjam nekoliko prevoza dnevno i tesko je izbeci kontrolu makar u nekom delu dana a nemam nameru da se cimam sa njima dok idem na posao. Sa druge strane smatram da je prevoz djubre, da je Bus plus prevara i da treba ukinuti i Bus plus i Gsp.

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
 
Kakva je svrha postojanja busplusa? Kontrole ili nema uopšte ili nagrne njih 10 na jedan bus.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=545550#p545550:2qfshtqt je napisao(la):
Miroslaves » Ned Jun 17, 2018 4:20 pm[/url]":2qfshtqt]Kakva je svrha postojanja busplusa? Kontrole ili nema uopšte ili nagrne njih 10 na jedan bus.

Muža.
 
Nikakvo dobro od ukidanja GSP-a. Bus Plus je druga priča. Ali meni bi bilo lakše da platim prevoz kada bih video da je u boljem stanju, pogotovu kad bih video da ono što ne košta ništa stoji lepo namešteno. Npr da se vrati izolacija nakon neke popravke, ili da se zašrafe šrafovi. To stvarno nije teško! Ja sam neke šrafove prstima vraćao nazad!
Elem, plaćao sam dok sam mogao, onda su mi rekli da nemam pravo na povlasticu jer nisam iz beograda pa sam hteo da ih tužim a onda sam razmislio i došao do zaključka da nema potrebe, mogu samo da ne plaćam. i tako nakon 7 i nešto godina ne plaćam više. Sreo sam se sa kontrolom možda 8 puta za 3 godine i nikom ništa, neki kontrolori ne smaraju u opšte, neki glume neko ludilo ja ih fino iskuliram i idemo dalje, sad i da platim kaznu pa i nekoliko ja sam i dalje u plusu.
Nego ono što mi i više smeta je neredovnost linija i odsustvo obaveštenja da je neka linija u kvaru ili kako već.
 
Sramota.

Što ne odeš u radnju lepo se obučeš i onda lagano bez smaranja ne išetaš ?
 
A što lepo ne ukinemo sve radnje , osim jedne , pa da situacija bude ista što je sa naplatom prevoza?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=545695#p545695:2v2y73mq je napisao(la):
Žika » Pon Jun 18, 2018 12:21 pm[/url]":2v2y73mq]Sramota.

Što ne odeš u radnju lepo se obučeš i onda lagano bez smaranja ne išetaš ?

Sramotno poređenje. Em što ne postoji jedini izbor za radnju, em što ta koju ću izabrati neće kasniti i prokišnjavati, a vrlo verovatno i neće imati 40 stepeni u odnosu na spoljašnjih 24.
 
Što lupaš gluposti ? Kako ne postoji ? Imaš mini bus, imaš taxi , imaš pomoć prijatelja i kad vam sve toliko smeta kupiš auto i voziš se bez kašnjenja.

Pa zato su krševi zato što se ne plaća unazad od 1991. godine.
Privatniku se redovno plaća, plus vozači su penzioneri ili rade smene od 10 do 16 sati i zato mu ostaje velika rezerva za kupovinu vozila.
 
Imam taxi i ako nisam zadovoljan uslugom jednog "operatera" , imam mogućnost da odaberem drugog. Da li takvu vrstu usluge , koja je identična imam u gradskom prevozu? Da li imam mogućnost da ako nisam zadovoljan sa uslugom koju nudi DJP mogu da odaberem nekog drugog pružaoca iste usluge? Pri tom taxi , minibus i ostale alternative ne računam , jer nije 100% identična usluga onoj koju nudi DJP.

P.S.
Redovno plaćam mesečnu kartu.
 
'BeograDŽani' su najpametniji. Samo oni u ovoj zemlji imaju stare autobuse, pa zato samo oni imaju ekskluzivno pravo da ne placaju prevoz, ali i da komentarisu uslugu koju ne placaju...
Paradoks, ili ?

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=545890#p545890:2cowf04r je napisao(la):
Žika » Pon Jun 18, 2018 11:45 pm[/url]":2cowf04r]Što lupaš gluposti ? Kako ne postoji ? Imaš mini bus, imaš taxi , imaš pomoć prijatelja i kad vam sve toliko smeta kupiš auto i voziš se bez kašnjenja.

Pa zato su krševi zato što se ne plaća unazad od 1991. godine.
Privatniku se redovno plaća, plus vozači su penzioneri ili rade smene od 10 do 16 sati i zato mu ostaje velika rezerva za kupovinu vozila.

Ne lupam gluposti, al znam sta bih lupio rado. Porediš babe i žabe.

Ako znaju da naplata ne ide, zašto onda godinama forsiraju N zaposlenih kontrolora na terenu, N+1 u kancelariji i N+2 supervizora? Hajde onda te sve plate da jednostavno prestanu da se daju, pošto ovi ne mogu da naplate ni za leba, pa će onda možda biti manji minus?

Ili pak, misliš da kvalitet javnog prevoza mora isključivo da zavisi od putnika sa busplus karticom?

Lopovi kakvih nema, a kad čujem komentare poput tvojih dođe mi da vratim ovu mesečnu u firmu da mi ipak daju pare.
 
Da oce da povecaju naplatu mogu vrlo jednostavno ali nece prosto u 3 koraka mogu da povecaju naplatu
 
Ne mogu da povecaju naplatu i nece je ni povecati jer sa ovog naroda nema vise sta ni da se oguli ni da se odere. Odnos mesecna zarada - mesecni prevoz je zelenasko-pljackaski, a navodili smo koliki je taj odnos u normalnom svetu.
Vec smo imali ovakvu raspravu i bolje je da je ne zapocinjemo ponovo.

Tretiranje posledice, umesto uzroka, uvek je pogresan nacin za resavanje bilo kog problema.
 
Kako uvek za prevoz nalazite opravdanje ?
Što plaćate porez kad na osnovu njega razne spodobe dobijaju stanove i putuju sa diplomatskim pasošima. Ista stvar i sa prodavnicama , koliko njih u celom korupcionaškom lancu živi ? Pijace i sve posle seljaka.
Zdravstvo ? Tu tek ima osnova.
 
Zato što nema izbora. Plaćanje karte je opciono, pa su tu svi veliki revolucionari i puštaju BS BS sistem te laže dok se švercuju i begaju od apeksovaca.
 
Hleb ima izbora? I sa hlebom nisam zadovoljan da li to znači da mogu sa veknom ispod miške da išetam iz prodavnice ?
 
Imaš drugu radnju u kojoj možeš da uzmeš hleb. A ako ti ni u njoj ne odgovara , imaš treću...
 
Vrh