Šta je novo?

Naplata karata i kontrola - [ Beograd Plus,... ]

Ako će kontrola proveravati SMSom da li si platio ili ne, vrlo lako je napraviti fejk poruku od primaoca kojeg ćeš nazvati kao banka.... Kkoliko sam negde pročitao cena karte 99 dinara... Umesto da bude jeftinije oni uveli skuplje
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=468779#p468779:2sm462d7 je napisao(la):
Bulbulderac17 » Tue Aug 01, 2017 10:07 pm[/url]":2sm462d7]sms


Sent from my iPhone using Tapatalk

Zašto bi to radili? Na samoj kartici (znači offline) se čuvaju sve informacije o poslednjih 10 transakcija, dovoljno je da iščitaju poslednju transakciju sa njihovim čitačem i gotov posao.
 
Super je aplikacija, ali je samo za android. Koristio sam je do pre par godina, od tad sam na iOSu.
Placanje jos nije proradilo, pokusao sam danas da prislonim karticu, ne reaguje. Ne znam kako ce da srede za kontrolu karata, nije bila prica za SMS ali nece me zacuditi da iskomplikuju maksimalno.

Jos uvek se ne zna cena karte, ali ne moze da bude vise od 15% valjda sadasnje. Aparati (negde se pominjalo 7000-8000) su navodno zamenjeni o trosku banke (domaca banka) plus sto moraju da odrzavaju sistem koji ko zna koliko kosta. Ne znam kako se bas sve to na kraju isplati i da li nesto muljaju...
 
App za ios koju ja koristim je "Moovit" i manje vise je precizna ima podatke kad koji bus stize na odredjeno stajaliste :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
@kruuki Nisam znao za ovo :vops: Hvala za info :gobb:
Kako ustvari funkcioniše aplikacija, da li prati realno stanje na ulici ili se oslanja samo na red vožnje?
Ono što vidim deluje odlično, jer čak ima i informacije o izmenama. Ima i red vožnje za vozove, kao i za planiranje rute :)))
 
Desava se ponekad da zakasne malo autobusi al u sustini radi vrhunski, inace ovde sam naisao na informaciju o aplikaciji al se ne secam ko je plasirao :D


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
da li se naplacuje karta kada si sa malom bebom u kolicima. KOntrola usla u bus, a majka nije stigla da validira posto su oni naravno blokirali aparate svetlosnom brzinom. Kada je krenula da im objašnjava, kontrolorka reče da je u redu, da roditelji sa malom decom ne plaćaju. Prijatno sam se iznenadio
 
Sobzirom da SMS talse moraju lepozom da hlade na putu do korisnika mob. tel. eto razloga za još jedan spec. novitet :lol:

Poskupljenje od 50% a ,,ničim izazvano,, je vrlo opravdano sa 1,8 na 2,3. + pdv .... jbg. bilo skupo letovanje
a uskoro treba po nešto i za zimnicu spremiti ... :lool:
 
Sada gledam, BusPlus ima novi sajt, naravno sem latinice nema drugih opcija (čak nema ni Engleski).
Deluje mi da i dalje rade na njemu (tj nadam se da i dalje rade na njemu), neke stvari su malo bolje organizovane, ali je i dalje daleko od dobrog.

Ovo piše na delu oko očitavanja kartica, ni oni još ne znaju da imaju nove validatore :D
Po ulasku u vozilo, prislonite karticu na ekran validatora.

Takodje je i Sekretarijat za javni prevoz osvežio sajt, bolje nego ono nedavno što su imali.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=469162#p469162:2w92vpwe je napisao(la):
gishko » 03 Aug 2017 02:50 pm[/url]":2w92vpwe]@kruuki Nisam znao za ovo :vops: Hvala za info :gobb:
Kako ustvari funkcioniše aplikacija, da li prati realno stanje na ulici ili se oslanja samo na red vožnje?
Ono što vidim deluje odlično, jer čak ima i informacije o izmenama. Ima i red vožnje za vozove, kao i za planiranje rute :)))
Oslanja se na red vožnje jer zvanična Busplus aplikacija je u komunikaciji za serverom/kontrolnim centrom ili šta god da ima informacije o trenutnom položaju vozila, za šta samo ta aplikacija ima pristup. A sve ostale, domaće, su ili preko reda vožnje ili rade preko ussd koda, iliti isto kao da sam pozoveš broj stanice. Moovit je preko reda vožnje, može da se osloni na one linije koje retko kada upadaju u saobraćajni čep i može da se proceni vreme dolaska vozila na stanicu.
 
bojackhorseman":mgrk3xvw je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=468779#p468779 je napisao(la):
Bulbulderac17 » Tue Aug 01, 2017 10:07 pm[/url]":mgrk3xvw]sms


Sent from my iPhone using Tapatalk

Zašto bi to radili? Na samoj kartici (znači offline) se čuvaju sve informacije o poslednjih 10 transakcija, dovoljno je da iščitaju poslednju transakciju sa njihovim čitačem i gotov posao.

Zasto bi iko dozvolio nekom nesluzbenom licu da ti gleda poslednji 10 transakcija?

Inace banka je AIK iliti Kole




Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja ne mogu da verujem sta sam upravo video, seo u 860 i kod Ade se zaustavi bus i prodefiluje bukvalno bez preterivanja 20 kontrolora. 10 minuta drze bus na stanici i ulaze i izlaze. Debili izgleda krenuli kuci sta li pa da ugrabe jos koju karticu za normu...
 
Sad imamo i obavestenje o nacinu validiranja karte :D

5f1803576f19c8b81bc318cb270d5252.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=495409#p495409:2f74qe8e je napisao(la):
kruuki » November 24th, 2017, 12:49 pm[/url]":2f74qe8e]Sad imamo i obavestenje o nacinu validiranja karte :D

5f1803576f19c8b81bc318cb270d5252.jpg
Samo još da ta informacija doputuje do mozga ... I pored ovog obaveštenja , imamo "šmirglače".
 
kruuki":hrr2xchb je napisao(la):
Sad imamo i obavestenje o nacinu validiranja karte :D




Sent from my iPhone using Tapatalk
Odlicno.
Ova informacija je trebala postojati od prvog dana.
Nisu svi koji putuju JGP-om informaticki obrazovani, ali ni zainteresovani da prate poslednje trendove bezicnih komunikacija, a validiranje karte mora biti objasnjeno i omoguceno svim gradjanima.

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=495424#p495424:xvljzjea je napisao(la):
laki72 » 24 Nov 2017 01:24 pm[/url]":xvljzjea]
kruuki":xvljzjea je napisao(la):
Sad imamo i obavestenje o nacinu validiranja karte :D




Sent from my iPhone using Tapatalk
Odlicno.
Ova informacija je trebala postojati od prvog dana.
Nisu svi koji putuju JGP-om informaticki obrazovani, ali ni zainteresovani da prate poslednje trendove bezicnih komunikacija, a validiranje karte mora biti objasnjeno i omoguceno svim gradjanima.

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
Pa i kada je bio ekran preko celog uredjaja, odnosno mesto ocitavanja je bilo preko celog ekrana, ljudi su i dalje smirglali ekrane i pravili neke akrobacije. Nije ovo ne znam kakva tehnologija. Plus sto ima plave led diode na vrhu ekrana koje pokazuju ocitavanje kartice, pa majku mu, zar smo toliko glup narod. Nema ovde sta da neko bude informaticki obrazovan, ovo je primitivna tehnologija. Nego je to standardna boljka srba, plasimo se tehnologije i radije bismo ostali u srednjem veku jer smo se tako navikli.
 
ja tek danas vido te te kaplarske epolete..... pa se poradovao da aparat ne radi
kad ono samo info gde da se šmirgla :lol:
 
Ja sam to viđao i ranije , mislim na slike , ali to je bilo jednom ili dvaput.
 
Vrh