Šta je novo?

Naplata karata i kontrola - [ Beograd Plus,... ]

Ima najmanje mesec dana kako su počeli. Inače bilo je reči o tome. Nego , vidim ljudi i dalje "trljaju" po onom gornjem delu , i na kraju većina takvih odustane uz konstataciju da aparat ne radi , dok ima onih koji "protrljaju" sva tri aparata pa tek onda odustanu uz istu konstataciju , pa se onda pojedinci raspravljaju sa kontrolom da li aparat radi ili ne i da li su pokušali da se švercuju ili ne i oko plaćanja kazne ...
 
Ti novi busplus aparati su se prvo pojavili u LE-ovima, ako se ne varam. A evo vec dve godine kasnije i jos uvek ljudi ne znaju da ih koriste, skoro svaki put vidim nekoga ko smirgla aparat, iako se svaki put upale jedna-dve lampice kada im je kartica u donjem delu aparata.
 
Ovo su "novi" novi aparati gde postoji mogućnost plaćanja sa platnom karticom. inače , slažem se sa tobom.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=463970#p463970:3hiwhw6x je napisao(la):
DzonTravolta » Čet Jul 06, 2017 1:54 pm[/url]":3hiwhw6x]Trebalo bi da su ta dva sistema kompatibilna. Recimo, ja imam tu "Visu" od početka 2014. i kad god sam u prvih godinu-dve tražio da je iskoriste bez PIN koda, govorili su da misle da ne može, iako je već tada bilo objašnjeno da su čitači kompatibilni i sa MC-om i sa Visom.
Posle su počeli da koriste oba.


To je ona fora paypass, ja imam mastercard, iskreno posle koliko godina sam napustio
inteza banku i pređoh u mts banku. Sada dobih tu mastercard paypass, ako omoguće da se
pomoću nje plaća u autobusima prvi put ću morati da ih pohvalim, mislim na ozloglašeni busplus.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=467313#p467313:1w69fy7g je napisao(la):
solecar » 24 Jul 2017 04:30 pm[/url]":1w69fy7g]Ovo su "novi" novi aparati gde postoji mogućnost plaćanja sa platnom karticom. inače , slažem se sa tobom.
Provericu kada budem upao u LE opet, ali mislim da su oni od pocetka sa mogucnoscu placanja platnom karticom. M sigurno ima te aparate, samo ne mogu da se setim da li u LE ima "AIK banka" nalepnica na njima.
 
Koliko se ja saećam , prvo su bili aparati samo sa mogućnošću plaćanja bus plus karticom na donjem delu , umesto mogućnosti prislanjanja bilo gde na aparatu , pa su vrlo brzo nakon toga uveli da može da se plaća i putem mobilnog , ali da mora da se ima specijalni tip mobilnog i da si u mts - u. Ovo sa platnim karticama , je od skoro uvedeno.
 
Dosta su bolji novi aparati za validiranje stim sto su putnici navikli da prislone kartu na sredisnji deo ekrana a ne na donji deo koji sada ima daleko bolji prijem posto nije iza displeja vec na zasebnom mestu. Video sam u par situacija da su putnici mislili da je aparat neispravan posto su karticu prislonili na sredisnji deo. Mozda ne bi bilo lose da mediji napisu koji clanak o razlikama kada su aparati u pitanju. Takodje ovi novi imaju plavu svetlosnu indikaciju ocitavanja.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=467331#p467331:k6xtck4i je napisao(la):
solecar » 24 Jul 2017 07:40 pm[/url]":k6xtck4i]Koliko se ja saećam , prvo su bili aparati samo sa mogućnošću plaćanja bus plus karticom na donjem delu , umesto mogućnosti prislanjanja bilo gde na aparatu , pa su vrlo brzo nakon toga uveli da može da se plaća i putem mobilnog , ali da mora da se ima specijalni tip mobilnog i da si u mts - u. Ovo sa platnim karticama , je od skoro uvedeno.
Sa platnim karticama je od skoro uvedeno, a pretpostavljam, ako su bili pametni, da je opcija njihovog koriscenja oduvek bila moguca sa novim aparatima (koji su prvo ubaceni u LE) samo je trebalo softverski aktivirati.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=467326#p467326:1g5sohli je napisao(la):
marrecar » Mon Jul 24, 2017 5:47 pm[/url]":1g5sohli]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=467313#p467313:1g5sohli je napisao(la):
solecar » 24 Jul 2017 04:30 pm[/url]":1g5sohli]Ovo su "novi" novi aparati gde postoji mogućnost plaćanja sa platnom karticom. inače , slažem se sa tobom.
Provericu kada budem upao u LE opet, ali mislim da su oni od pocetka sa mogucnoscu placanja platnom karticom. M sigurno ima te aparate, samo ne mogu da se setim da li u LE ima "AIK banka" nalepnica na njima.
Nije bilo tih nalepnica, samo nov model aparata.
 
Jutros vido jedan apart u busu.... zabagovao i poljubicastio..... a tek je bilo +28 C
Pardvece vido kontrolore.... i oni zabagovali ljubicasti na klupici bus stanice... dok busevi prolaze i prolaze .... a tek je bilo +38 C

:lol:
 
A jel vec moguce platiti platnom karticom? Kako to funcionise, kako kontrola proverava karte?
 
Čoveče koja nauka ocitati kartu na ovim novim automatima. Ulazi žena smirgla kartu po ekranu ne radi... onda kreće da pritiska donji deo gde se očitava karta , pa pokušava da "otključa" validator kao telefon prevlačeci prst preko donjeg dela.......


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Čoveče koja nauka ocitati kartu ...

Glupaca.... trebala je prstom da pokuca po ekranu .... i onda bi iz validatora mali patuljak ispružio ruku i pucno prsticima
uz uzvik ,,validirano,, :lool:

Nedavno sam prisustvovao servisiranju jedne čudne visoko Hai-teh mašine i prisetih se detinstva
da sam kroz rupice na poledjini tadašnjeg radio aparata gledao one lampe pokušavajuci da vidim patuljke u njima
male ljude koj čitaju vesti i sviraju u toj čudnoj kutiji ....

Ne treba biti tako strog ,
ako si bio u prilici bolje bi bilo da si pomogao jadnoj ženi i validirao joj kartu ...a mozda si bio daleko od nje ....
ali sigurno je bilo i dr. ljudi bliže validatoru , koima je bilo milije da joj se potsmehuju umesto da joj pomognu - taki smo :(

Zato ja se i ne validiram uopšte - dok ne nabave patuljke :lol:
 
Poskupeo busplus
bfcb422cd78aa4f8ecd489fdf3cc6dac.png



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Hah sad sam usao bas da okacim. Ne znam ko tu uzima lovu od toga..
 
Meni je uvek bilo zanimljivo da većina koja ima internet na svom fonu mts,vip ili telenor
uglavnom kuca te kodove umesto da lepo instalira app busplus i za dž u realnom vremenu lepo
vidi na mapi koliko su daleko autobusi.
 
Буквално нико не користи апликацију, а хиљаду пута је боља, прецизна је и лакша за коришћење од овога. Ја је користим свакодневно и за месец дана потрошим максимално 20мб нета на њу. Дешава се само да понекад забагује оа неће да учита ни једно возило, али у 90% случајева ради како треба.

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока
 
kkorisnikk":w8okk0p5 je napisao(la):
Meni je uvek bilo zanimljivo da većina koja ima internet na svom fonu mts,vip ili telenor
uglavnom kuca te kodove umesto da lepo instalira app busplus i za dž u realnom vremenu lepo
vidi na mapi koliko su daleko autobusi.
Mene fascinira i to da dan danas imas tako ljude pitaju gde je koja ulica, radno vreme ... Itd a svako od njih ima pristup internetu na telefonu... Za facebook i instagram znaju a za ostale korisne aplikacije ne znaju ..
Skoro sam jednom klipanu u Knez Mihajlovoj rekao da uzme kartu Beograda, tako mu je lakse posto na telefonu " nema" internet...

Sent from my Nokia 5
 
Lopovi namerno forsiraju priču sa sms kako bi zaradili još koji dinar. Zato ih zabole sve što pola dosplaja ne rade, kojih je inače jako malo.
I dalje ne postoji app za ios, sajt su menjali i od tada pola funkcija ne radi (kao ni jezici), profesionalci. Sve u svemu mnogo gore stanje nego kada su uveli ceo sistem (tada je barem provera preko fona bila besplatna).

Da je grad rešio da barem malo unapredi prevoz, mogli su samo da porade na aplikaciji i generalno obaveštavanju putnika, barem da se sami snalazimo, kada oni nisu u stanju da postave više displeja i da im vozila stižu na vreme.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ok, a gde izadje da sam kupio kartu, odnosno kako se vrsi kontrola?

Sent from my LG-H440n using Tapatalk
 
Stanite ljudi, jel to krenulo konačno, msm na plaćanje mastercardom.

Ako jeste, kolika je cena karte? A sms stiže pretpostavljam na mob. broj kojim ti je
vezan tekući račun.
 
Čitam malo pre na tviteru nešto što nisam znao do sada. Naime, besplatne mesečne karte za invalide višu nisu besplatne za sve, neko samo za "potpune invalide" ili osobe koje ne mogu da se kreću, a osobe sa takoreći "nepotpunim" invaliditetom ili invaliditetom u razvoju nemaju prava na takve povlastice. Barem ne više. Osoba koja je to napisala je danas na šalteru BP saznala da nema prava na besplatnu kartu iako ima mišićne distrofiju, od koje će pre ili kasnije postati potpuni invalid. A pri tome je već tri godine čovek imao pravo na besplatnu kartu, što je uredno i koristio. Šta se to odjednom promenilo?
 
Vrh