Šta je novo?

Naplata karata i kontrola - [ Beograd Plus,... ]

Najvise volim te drkose kada udju u bus i cekam da dodje do mene skroz, pa polako otvaram ranac i trpam po rancu kao da nadjem novcanik, pa mi se kao karta zaglavila, pol njim popizdi i ode, valjda imaju pravilo do koje stanice idu. Inace na potezu od Usca do kruznog toka na Nbgdu su uvek u oba smera, ima neka trandza koja voli da se izdrkava nad ljudima posebno nad devojkama, debil...
 
becks89":388yjpmc je napisao(la):
Danas situacija u prevozu, devojka stoji u vratima i kontrolorka dolazi do nje i smara je da joj pokaže kartu, devojka joj objašnjava da zbog gužve ne može da vadi novčanik iz torbe jer stoji na jednoj nozi naslonjena na vrata. Kontrolorka nastavlja sa glupim forma i kao zove policiju, bla bla, a onda se obraća vozaču da ne otvara prva vrata, tu sam naravno morao da se umešam sa pitanjem, jel svesna da je to protivzakonito, na šta bi ona odgovorila da je se to ne tiče i da to nije njena stvar već da ona radi svoj posao. Nakon toga odustala je kontrolorka od prepirke sa mnom, opet se obratila devojci i drsko joj rekla da neće izaći dok ne da kartu, devojka joj je objasnila da je trudnica i da ide na kontrolu, da bi ova mrtva ladna provalila jel ima neku potvrdu da je trudna? ALO POTVRDU DA JE TRUDNA?! KO JE KONTROLA DA TRAŽI POTVRDU O TRUDNOĆI?!!!!! U povratku ista ekipa, ta majmunka i još jedan klipan, smarali su dva stranca i poprilično su bučni bili, u jednom momentu izašli su momci i urlali Diskriminacija i nešto na meni stranom, predpostavljam arapskom jeziku. Posle i ne čudi što nas divljacima smatraju, kakav nas ološ predstavlja.

Пре једно пар месеци сам такође присуствовао сличној ситуацији када је девојка која је очигледно била трудна морала да вади неку потврду да је трудна јер јој 2 наказе из бус блуса нису веровале(Након те потврде није добила од ове две наказе несрећне ни извињење).
 
И да ај само да поздравим ове паћенике што на овом форуму редовно бране бус плус балегаре и да им пожелим све најгоре у сусрету са истима.
 
возим се и ја приватним аутомобилом, али ову багру не могу никако да подржавам. то се коси са здравим разумом
 
Да плаћате карту не би ни било проблема! Можеш ли ти да уђеш у продавницу , узмеш лебац , пожалиш се да си гладан, да немаш пребијене паре и да из исте одеш без икаквих последица? Баш би волео да видим тај сценарио расправе са касирком и слатко да се насмејем бахотости и глупости... :lool: Каква год да је услуга , она МОРА да се плати ,осим ако није нешто за џабе! Како то дрском народу објаснити који се игра лопова ,а овамо глуми поштењачину? :evil:

Што се мене тиче , казна за немање карте треба да буде 100 евра па онда слободно нека се неко прави паметан , нека се прекоцкава и нека тражи рупу у систему... :twisted:
 
Па уђеш пре контроле , забога... :mrgreen:

А , и они да нису **** не би закључавали апарат док аутобус се мало не одмакне од станице... :rant:

Са друге стране , ми да нисмо **** па смо стално гвирили кроз шпујуна да ли долазе или не , не бисмо се довели до ове ситуације... :bash: Знате , онај сценарио? Уђе контрола-пола аутобуса вади картицу и јури ка апарату суперсоничном брзином. :kafa: :lool:
 
Ali ovde se radi o tome, da oni ne idu na to da ljudi plaćaju, nego da idu da naprave neki problem, i da se iživljavaju...
 
Ja kad god sam bio u vozilu gde je ušla kontrola nikad nisu istog časa zaključali aparate.


Druga stvar, mapa žena kad je bila trudna imala je povlasticu za trudnice. Ne vidim razlog da opravdavate tu neke koje se vase da su trudne. Ako su tarifne mogu da izvade bus plus.

Ali u našem narodu. Ne vezano za bus plus, uvek se podržavao neko ko radi protiv sistema. Bilo da je to neplaćanje struje, infostana, parkinga, rata kredita, divlje gradnje....

Zato smo ovde

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
@ MilisaV

Kad već spominješ neplaćanje , da te pitam sledeće. Da li si za duplo plaćanje pretplate za RTS (plaćaš samo RTS-u i plaćaš kablovskom operateru)?
Ja se često vozim sa gradskim prevozom , i više puta sam nailazio na kontrolore koji gledaju da prvi uđu i da odmah blokiraju aparate. Nije sad to bilo toliko često , ali nije ni pojava koja se retko dešava.

@ Norexan

Da li postoji mogućnost da u prodavnici uzmeš hleb , i da hoćeš da ga platiš , a da ti ovi na kasi ne dozvole?
 
To sa pekarom je vec prevazidjena stvar, ti imas izbor u koju pekaru ces da udjes. Ako znas da neka pekara pravi hleb/peciva loseg kvaliteta, ti neces uci u nju nego u neku drugu pekaru koja pravi lepsi i ukusniji hleb i njima ces platiti uslugu. Isto tako je i sa javnim prevozom, samo sto nema izbora nego smo osudjeni na jednu uslugu koja je najcesce loseg kvaliteta. Da li sam ja sinoc i danas imao izbor da udjem u neki drugi autobus kako bih stigao kuci jer autobus GSPa sinoc nije dosao na vreme nego je kasnio 10+ minuta, a danas je njihov polazak obavilo vozilo Unacopa, sa 6 minuta kasnjenja zbog toga sto su obavili prethodni polazak 303 sa Ustanicke i iz Zaklopace? Naravno da nisam jer ne postoji druga usluga. Tako i u Beogradu ne postoji jedna jedina pekara.
 
solecar":6nbnwmvz je napisao(la):
Da li postoji mogućnost da u prodavnici uzmeš hleb , i da hoćeš da ga platiš , a da ti ovi na kasi ne dozvole?

Ти си имао време за које се могао да платиш карту. Када контрола уђе нема кукњаве и јурења ка апарату да поништиш карту. Тај воз је прошао. Били фини људи па дозвољавали да поништите карту ,иако је од самог почетка стартовања система требало је да блокирају валидаторе (мада се ни сад овог правила стриктно не држе). Али , кад су почели сви да у торби држе карице и да чим ови уђу јуре валидаторе , очигледно је да је људима дозрогрдило. Продају и они карте које зову доплатне карте , па ако имаш код себе новца ти плати ,а ако немаш иде наравно опомена. :wink:


Због тог јавашлука и система "како преварити систем" захвалите што не постоје карте од 45 минута или сличне као у нормалним градовима ,па људи који путују свега пар станица морају да плаћају карту од 90 минута као да иду из Земуна у Пиносаву. :bash: :kafa:

Да 80% људи плаћају карту , ма какви 70% гарантујем да не би никад блокирали валидаторе нити би улазили у аутобусе као гестапо са све полицијом. Него би било лепо: "Добар дан. Карте на преглед ,молим." Фино и културно. Све има свој узрок и последицу. :kafa:
 
Norexan":2qgv6veu je napisao(la):
.... гестапо са све полицијом. ....
Kako god
samo da placaju to vanredno koriscenje komunalne policije u budjet grada
a ne od nasih para (zloupotrebom) da ,,pojacavaju,, rad privatne firme
jer ispada onda da duplo placamo kartu :sesir:
 
Najjace mi je kada kontrolori udju i voze se par stanica i tek onda zakljucaju aparate a svi poskacu da se kucaju, kao tek sad usli. I bez blama se svadjaju, ko pre 10ak dana u 72 vracam se sa aerodroma i ide stjuardesa airserbie u full uniformi sa kaputom, i ulazi kontrola na Nbgd i zakljuca aparate a ona kao krene da kuca kartu i mrtva hladna sad sam usla. Pazi da je neko ne poveruje. A za trudnice naravno da postoji kartica, izvade za 2 minuta i nemaju problema. Sestra je imala tu trudnicku prosle godine, traje do kraja meseca u kojem je termin porodjaja.
 
@solecar

Omašio si fudbal. Plaćanje kablovske i rts pretplate nema nikakve veze. Ne bih da razlglabam o tome ali ako te interesuje kakva je razlika pošalji pp članu laki72 on je više puta posao o toj temi.






Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
Brace yourselves "Da li postoji mogućnost da u prodavnici uzmeš hleb , i da hoćeš da ga platiš , a da ti ovi na kasi ne dozvole?" posts are coming.
 
loyola":3cvig3jc je napisao(la):
A za trudnice naravno da postoji kartica, izvade za 2 minuta i nemaju problema. Sestra je imala tu trudnicku prosle godine, traje do kraja meseca u kojem je termin porodjaja.
Nije poenta da li je devojka iz becksovog komentara imala karticu ili ne, nego je poenta da je potpuno neumesno i bezobrazno traziti od nekoga potvrdu za nesto, pogotovo za trudnocu. Prvo sto je to nevaspitano, drugo sto nemaju nikakva prava da traze bilo kakvu potvrdu, isto kao sto nemaju pravo da uzimaju licnu kartu. Bila ona trudna ili ne, jasna je situacija, prepun autobus, okomili se na devojku, a druge zaobilaze jer je ona bila laka meta. Pa kako ih nije sramota da pregledaju karte i jos da se prepiru, je l' za taj prepun autobus treba ljudi da placaju kartu?
 
Ako je trudnica a nema kartu za trudnice naravno da ce je traziti tu potvrdu. kako neko moze da zna da l je neko trudan ili ne? Druga je stvar sto su oni kreteni pa kad neko nema kartu cimaju slabije ili traze kartu kad je prepun bus. Svuda postoje guzve pa i kod nas, ali drugde ljudi placaju prevoz.
 
JohnnyLee":2mbu38ya je napisao(la):
зар има таквих што их овде бране?

Има их колко оћеш само је потребно да их мало истераш из тих мрачних соба где мисле да су богови. Ево сами се јављају.
 
Da li moze neko moze da napise sta sme, i sta ne sme da radi bus plus kontrola? Po nekim komentarima ja ne vidim ko moze da naplati kaznu za nemanje karte.
 
И даље има оних са пекара/макси паралелама? :bash:
 
biftek":1f25c2kk je napisao(la):
Da li moze neko moze da napise sta sme, i sta ne sme da radi bus plus kontrola? Po nekim komentarima ja ne vidim ko moze da naplati kaznu za nemanje karte.

Ne sme da te pipne, ali sme da kaže komunalcu da te pipne i legitimiše i prosledi podatke kontroloru.

Ne sme da zaustavi autobus, naredi da se zatvore vrata, da ti uzme ličnu kartu.
 
Vrh