Šta je novo?

Naplata karata i kontrola - [ Beograd Plus,... ]

@Eukaliptus

Odlicno zapazanje i analiza !
Svaka cast.
No ocekivati od onih iz direkcije da zamaraju svoje mozdane vijuge pa dodju do istog, je ipak previse ;)

U svakom slucaju od mene +
 
Варијанта 3

Имаш претпатну карту за прву и другу зону. Чим пређеш раскрсницу за Моштаницу откуцаш карту од 179 динара и можеш да стигнеш до неког села надомак Лазаревца под условом да ти локал дође на време. :)

Варијанта 4

А , гле ову логику 89 (зона 3)+89 (зона 4)=178 динара! Купиш прво у зони 3 89 динара , купиш у зони 4 89 динара! И опет дође јефтиније и мозак можеш да пустиш на отаву. :D

:blah: :violina:
 
Dobro, kombinovanje markice i karte nije ništa novo, za vreme JTS-a su to svi radili, vodili računa dokle im važi markica i posle plaćali kartu na deonici koja nije pokrivena markicom, tad su bili i kondukteri a na markicama ucrtana karta grada sa obeleženim zonama...
E, sad... ovo mi nekako izgleda kao kada bi npr. flaša pepsija od 0,5 koštala 50 dinara, a flaša od 2l da košta 220 dinara.
Uvek je bilo da se na veću količinu artikala (zona, putovanja na dužoj relaciji, mlevenog keksa, čega god...) dobija i popust, a ovde na manje porcije dobijaš nižu cenu a veću količinu minuta.
To je pokazatelj da cene i dalje nisu lepo usklađene, i da je cena za tri ili četiri zone i dalje neproporcionalno skupa.
 
Ко год да је правио цене тај или има неки жешћи баг у глави или намерно је тако направио да пљачка народ. :bash: :twisted:
 
Ovaj sistem je sličan onom od nekada, ali onaj je bio napredniji, iako 20 godina ranije.
ResizeofMarkica2.jpg

Fotografija: igibgd
 
Danas popodne kod Palate pravde na stanici kontrola zaustavlja sve prigradske autobuse i tera ljude da ulaze na prednja vrata. Nisam primetio da kontrolišu karte niti da traže od ljudi da se otkucaju, nego samo cimaju ljude da ulaze na prednja vrata. Ne znam čemu sve to.
 
PROMENE U BUS PLUSU: Uputstva na validatorima na ćirilici, ali i na engleskom

638868_bus-plus_f.jpg


Naredne nedelje validatori u gradskom prevozu ponovo menjaju izgled - ispisi će biti na ćirilici, a uvode se i dve nove opcije: pregled stajališta linije u kojoj ste sa obeleženim zonama, kao i mogućnost odabira engleskog jezika. U "Apeksu" najavljuju i otvaranje prodajnog mesta kod Starog Merkatora do kraja oktobra.
Ovo je za "Blic" otkrio Sava Terzić, ispred kompanije "Apeks" koja upravlja sistemom Busplusa. Kako kaže, podela čitavog grada na četiri zone je velika promena i "Busplus" će softverskim rešenjima pomoći korisnicima da sistem bude što jasniji korisnicima.
- Prošle noći otpočeli smo primenu nove verzije softvera koji i zvučno najavljuje promenu zone. Kada vozilo dođe u poslednje stajalište jedne zone, sledi zvučno obaveštenje o tome, kao i kada vozilo uđe u prvo stajalište druge zone - kažu u Apeksu.
U ovom preduzeću najavljuju otvaranje još jednog velikog prodajnog mesta na Novom Beogradu, kod Starog merkatora do 1. novembra.
Sva prodajna mesta "Busplusa" ubuduće će biti pokrivena i kamerama, a korisnici će preko sajta moći da pogledaju kolika je gužva na šalterima.
Kako kažu u "Apeksu", u završnim su pregovorima sa šest kompanija, a ideja je da putnici uz popuste od 10 odsto uštede i do 3.000 dinara mesečno.
- Birali smo one kompanije u kojima građani imaju najveće troškove, a popustima ćemo pokriti i 50 odsto potrošačke korpe - objašnjavaju u "Apeksu".

**************************************

"Blic" predložio najavu presedanja

Kako bi putnicima bilo olakšano presedanje, novinari "Blica" predložili su čelnim ljudima "Apeksa" da validatori daju informacije i o tome na koje linije putnici mogu da presedaju.
Dobili smo obećanje da će daljim razvijanjem softvera ova kompanija raditi i na tome da se uvede glasovna najava presedanja.

izvor: blic.rs
 
Ja do sada nijednom nisam cuo obavestenje o prelasku u drugu zonu, iako najava stajalista radi kako treba.
 
Radi u svim autobusima na kojima sam se vozio u poslednjih par dana, na stanici Trebevicka kaze poslednje stajaliste u prvoj zoni


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Evo kako izgledaju novi aparati.

Novi validatori imaju manji ekran i dole imaju predefinisani logo za bezkontaktno placanje. Ovi iz apeksa su rekli da je sada citac blize staklu pa ce i ocitavanje biti lakse. A i po logou se vidi da se spremaju za placanje telefonima i paypass karticama

slika1.jpg
 
Сат је много ситнији, а многи аутобуси немају дисплеје са сатом. Зар нису могли некако карту да интегришу у бус плус апарат, била би од користи многима?
 
A ovo bi trebalo da predstavlja sta?
@Дошљак
Meni se cini da je ovde sat veci nego na starom dizajnu, medjutim sada se treba navici na potpuno drugo mesto. I ja sam trazio i vrteo ocima dok nisam uspeo da nadjem sat, pa i informaciju koji je broj linije.
 
Pretpostavljam da @Norexan misli na paradoks oko prostiranja prve zone i favorizovanja dela grada na levoj obali Save.
To bar meni 'srecu kvari' i zaista ne mogu da procenim kakva je pamet i pitanju kada neko donese odluku da je Nova Galenika, Altina, Kvantaz I zona, a istovremeno deo Banjice, Kanarevo brdo, topcider, rakovica veliki deo zarkova, cerak, (...) nisu?!

Ma koliko razmisljao, nisam uspeo da nadjem valjano objasnjenje za ovakvu pojavu.
 
Da i celo naselje veljka vlahovića 2 ????, stanica posle štarka druga ?? A zemun bačka prva recimo...
 
Norexan":3vfagm99 je napisao(la):
Занимљиво...

Belgrade_hoods.png

Zona 1 je uza u odnosu na ranije granice, bar sto se tice Zemuna. Ranije zona 1 se prostirala do Elektronske industrije a sada do Saobracajne. A zona 2 je obuhvatala Stare Banovce i Novu Pazovu sto se moze i videti na staroj markici koja je postavljena.
 
Deki, jako dobro znas da je prethodno postojeca 1. zona sada podeljena na 1. i 2. zonu.
To sto je u zemunu 'skraceno' za bukvalno par kilometara, na celom juznom potezu grada je 'skraceno' za 10 i vise km.

Ko je odredjivao granice zona nema mozga i to bih rekao bez blama i u lice toj osobi.
Ne govorim ja ovde o Belom potoku, Sremcici, Bolecu...
Spominjao sam naselja koja ni po cemu nisu niti vise udaljena, nit manje naseljena od Altine ili jos crnje Kvantaza...
Kriterijum za ovakvo resenje jednostavno ne postoji.
 
marrecar":16hh5nbj je napisao(la):
A ovo bi trebalo da predstavlja sta?

laki72":16hh5nbj je napisao(la):
Pretpostavljam da @Norexan misli na paradoks oko prostiranja prve zone i favorizovanja dela grada na levoj obali Save.
To bar meni 'srecu kvari' i zaista ne mogu da procenim kakva je pamet i pitanju kada neko donese odluku da je Nova Galenika, Altina, Kvantaz I zona, a istovremeno deo Banjice, Kanarevo brdo, topcider, rakovica veliki deo zarkova, cerak, (...) nisu?!

Ma koliko razmisljao, nisam uspeo da nadjem valjano objasnjenje za ovakvu pojavu.


Ова карта представља стару територију града (ужег) ,а нашао сам је на туриситичкој страници за Београд. Елем , хтео сам само да покажем колико се на занимљив начин она уклапа у зону 1 и на који начин су је ови направили. :D

А , ево још једног парадокса. Постоје ознаке и за Железник , и за Батајницу , па и за Жарково (веровали или не када се крене Обреновачким путем ) као одвојена места од Београда),а ова насеља када се рачуна број становника улазе под Београд ,а не под Враниће , Пиносаве и слично.) ,а онда код Пупиновог моста једна Борча је означена као градска четврт (бела табла) ,а она јесте одвојено место. Веома занимљиво , толико занимљиво да чак ни ми не знамо докле нам иде тај Београд! :lool:
 
Када кренеш Обреовачким према Обреновцу на нараџастој подлози као део једне целине стоји Чачак , Жарково -оно к'о да идеш за Бегаљицу. :D

Исто тако на улазу у Железник на више места када улазиш у насеље стоји табла Железник. :D
 
I ti se oslanjas u pouzdanost boje table preduzeca srb krs puta pa jos ima plavih tabli po jususa natpisom titovo uzice slab ti argument
 
Ова табла за Жарково је постављена када се правио онај надвожњак од Обреновачког према Ибарској... :kafa:

А , табле за Железник су фришке-неке чак постављене ове године. :dil:
 
laki72":3lktbtkt je napisao(la):
Ko je odredjivao granice zona nema mozga i to bih rekao bez blama i u lice toj osobi.
Ne govorim ja ovde o Belom potoku, Sremcici, Bolecu...
Spominjao sam naselja koja ni po cemu nisu niti vise udaljena, nit manje naseljena od Altine ili jos crnje Kvantaza...
Kriterijum za ovakvo resenje jednostavno ne postoji.


Где год границу метнеш увек се појави неко оштећен ,а највише то бивају они који живе јако близу прве зоне. Ако је метнеш Сурчин почну да кукају Добановци итд. Доказано у пракси више пута. :sesir:
 
Vrh