Šta je novo?

Naplata karata i kontrola - [ Beograd Plus,... ]

Kaze kontrolor na GSP forumu da od sutra vise gsp kontrolori ne kontrolisu karte vec Apexovi(to jest busplusovi).

Nek nam je sa srecom!

Sto znaci da se kolektivno svercujemo do kraja meseca jer su nadlezni tek od 1.februara :cool:
 
@Aleksandar
Imaj na umu da još nigde nije objašnjen postupak "deblokade" kartice koju je blokirao aparat kontrolora.

Ne bih bio iznenađen da Apex/grad objave da su predvideli obavezno plaćanje nekog iznosa ako hoćete da vam deblokiraju karticu, pa bi u tom slučaju taj iznos vršio ulogu kazne za nevalidiranje mesečne karte.
 
Da, ali ja mogu odlučiti da je nikad ne odblokiram, a sankcije za to su jasno definisane ;) Za naplatu kazne jednostavno nemaju prava, zapravo ne mogu me tužiti, jer ja uslugu plaćam.

У случају да у возилу током контроле контролор затекне путника са блокираном возном исправом из става 1. овог члана наложиће путнику да се удаљи из возила на првом наредном стајалишту.”.
 
A sad ce da donesu Odluku o izmenama i dopunama Odluke o izmenama i dopunama Odluke o izmenama i dopunama Odluke o Prosirenju Odluke o deblokadi privremeno blokiranih personalizovanih voznih karata, po kojoj se u Clanu 419a u stavu 2, Tacka 4019, podtacka 8563 umesto reci: ``na prvom sledecem stajalistu`` stoji ``na stajalistu Guberevac``.
:kum:
 
sizif":3r95syw1 je napisao(la):
Ни мени није јасно зашто се тражи валидација исправне месечне карте, али ако ће вам бити лакше, бар у још једном великом граду траже то исто. Када сам пре пар година био у Милану код своје... кхм... пријатељице, она је такође врло ревносно валидирала маркицу, непосредно по улазу у возило. Када сам је питао "Зашто?", одговор је био "Мора тако."

Da, ovo je vrlo slican sistem kao u Milanu, bas sam hteo to da prokomentarisem :)
 
^Ali ja opet moram da pitam: koje podatke sadrže te mesečne karte, da li samo sliku i ime, ili i JMBG i broj lične karte?
 
NA samoj kartici su Ime prezime i slika, a u samoj kartici verovatno ima sve to :)
 
(Radoje Domanović – DANGA)

“Snio sam strašan san. Ne čudim se samom snu, već se čudim kako sam imao kuraži i da sanjam strašne stvari kad sam i ja miran i valjan građanin, dobro dete ove namučene, mile nam majke Srbije, kao i sva druga deca njena. 'Ajde da rečem da ja pravim izuzetak od ostalih, ali ne, brate, već sve na dlaku radim što i drugi, a ponašanja sam tako pažljiva da mi nema ravna.
…….
"Šta hvalite vašeg Leara?... Vi još niste ni videli junake! Da vidite šta je srpska, viteška krv! Udarajte deset žigova, a ne samo dva!" Činovnik u belom odelu prinese mom čelu žig i ja se trgoh... Probudim se iz sna.”
 
Све у свему, најпаметније је не шверцовати се и не глумити правду првих 15 дана, док се не уоче мане система.
Ја, ћу месечну ипак валидирати, првих 15 дана, док не видим како то стварно функционише. Пустите ви то, шта где пише, ко је шта од надлежних рекао итд.....ко зна која ће верзија у ствари функционисати.

Ово ме све више подсећа на Ризико. Свако га игра на свој начин, јер су правила прекомпликована.....
 
captureegu.png
:laugh: :laugh: :laugh:
 
Ко је тај цар? :D
 
Hahaha ne znam, ali na sajtu Busplusa se smenjuju ti smešni ciati, na koje, uprkos njihovoj veličini, ne obraćmo pažnju:D
 
Хаха, сад сам видео. Прво сам помислио да није неки са саобраћајног како просипа неке мудрости. :)

Има и неки лик који са Бус Плусом има цео град на длану. :D
 
Da li je poznato koji se tačno RFID sistem koristi za Busplus?

Najčešće korišćeni za potrebe gradskog prevoza su MIFARE i FeliCa.
Ovo je bitno jer ako se koristi neki od sistema koji odgovaraju ISO/IEC 14443 standardu, moguće je promeniti firmu koja održava sistem bez promene infrastrukture.

Pošto se nigde ne spominje, pretpostvljam da je u pitanju neki Kentkartov zatvoren, vlasnički standard. Što se uklapa u način poslovanja naših gradskih službi. :notok:
 
za obicne smrtnike je bitno samo dal ce i komunalci ici sa kontrolom.ako bude ko i do sada ,samo se lepo zahvalis kontroluru i nastavis voznju sa pogledom kroz prozor.a ostali neka se validiraju.cak i ako pristanes da placacas kaznu na 15 dana to se poklapa sa cenom markice zaposlenih.
 
Komandni centar BusPlusa, u gradskim lagumima

technodrome51.jpg


Dispeceri APEX-a u komandnom centru

shredderkrang.jpg


Kontrolori

BebopandRocksteady.jpg
 
јуче сам узео неперсонализовану :) одма' да вам кажем, само може да се купи на киосцима Штампе. када сам тражио на Футури, рекли су ми да још немају
 
Oni će potpuno nespremno fočekati 1. februar... Na kraju će papirne karte važiti i tokom februara, tj. biće mešani sistem, videćete
 
Матеја Бељан":2ot0u4yl je napisao(la):
Oni će potpuno nespremno fočekati 1. februar... Na kraju će papirne karte važiti i tokom februara, tj. biće mešani sistem, videćete
Upravo to je bilo pre mesec dana
21.12. se jos nije znalo dal ce biti pusten sistem u rad, ali se vec ovorilo o papirnim markicama. Moja pretpostavka je da ce u februaru i martu biti paralelan sistem i markice i dopune.
 
Ne mogu da verujem da ozbiljan investitor uloži toliki novac u novi sistem i na kraju ne može da se snadje sa prodajom i puštanjem u rad...

U mnogim delovima grada uopšte neće moći da se dopunjuje/kupuje karta! Znači osim globe od 250 dinara za sajberplastiku, sada ćete morati i da plaćate 120/145 din do prvog kioska Future ili Štampe. Da su bar omogućili u poštama i u maxijima
 
Може ли неко да ми објасни како ће се допуњавати персонализоване? :)
И јел могу сутра да се ваде БусПлус карте (персонализоване) у Београђанци? :)
 
зависи од категорије. мислим да имају цене на њиховом сајту
 
Vrh