Šta je novo?

Naplata karata i kontrola - [ Beograd Plus,... ]

20150611100437.jpg
 
Ima neka nova aplikacija na androidima. Zove se moovit, ne znam kakva je, ako neko ima vremena nek vidi, ispisuje dolazak autobusa u minutima.
 
Смрадови крију оне апарате и чекају да се врата затворе и да крене превоз и онда онако срећни ваде валидаторе и јуре народ по аутобусу.
 
Najbolja odbrana od takvih stvari je hladnokrvnost i smirenost. Jednostavno se ponasas kao da NE POSTOJI pored tebe.
Njima svima je u diredciji posebno naglaseno da maksimalno izbegavaju situacije iz kojih mogu da nastupe komflikti. Povrh svega ne polazu nikakvo pravo da te dodiruju, unose se u lice niti na bilo koji nacin zadrzavaju u slobodnoj nameri kretanja.

Oni takve putnike izbegavaju. Druga je stvar sto se mnogi uplase pa ulaze u raspravu sa njima.
 
Ма они пикирају оне за које мисле да не могу да им се супроставе а кад знају да су комуналци на некој станици онда се курче свима.
 
Imaš kretene, koji te svesno provociraju da ti započneš nešto. Rečima tipa, ajde ako smeš, komunalci, privođenje, ivice, marice i slično... Ne izbegavaju ništa, uglavnom sad neki skotovi rade, koji su tu da izvršavaju te extremne zadatke tipa zastrašivanja putnika, mada ima i normlanih hvala bogu, recimo jutros ulazi kontrolor i moli vozača da sačeka na stanici dok izađu svi, potom se otkucao i zamolio da pripreme kartu, naravno stampedo je krenuo kroz vrata. Lepo je što ima i takvih koji misle i o vozaču i o putnicima, jednom će zbog takvog izletanja neko ispasti i pasti pod točkove, sve zbog 89 dinara...
 
http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/56...ejdzere-iz-nocnog-autobusa-na-sred-magistrale
Gledam ovog mentola što glumi nekog novinara i ne verujem šta čitam? Prvo, novinarčiću, nije ih izbacio kontrolor već kondukter koji radi za prodate karte, koliko vidim svi ostali su uredno kupili karte, jedino se par njih našlo pametno da tako "siromašni" i uredno skockani za provode i ludovanje, ne plate kartu. Ujedno je kondukter i vozač autobusa, kome ti onako nonšalantno dobacuješ nešto, a prethodno si ćutao i držao jezik za zubima dok su te ova "deca" pravila budalom, da sam ja bio na mestu vozača koga si snimao i onako mu ti nešto pretio i dobacivao, budi siguran da bi progutao taj telefon ili čime god da si snimao. Šta je čovek pogrešio "novinarčiću"? Treba da pusti da se voze džabe? Pa jel taj bus ide na vazduh, hoće se njegova plata sama zaraditi? Po čemu su ova "deca" od po 17, 18 godina bolja od ostalih putnika?
Usput pišeš o nekoj magistrali, koja magistrala neobrazovani pokušaju novinara?
Svi vi ste gnjide novinarske, samo ste tu da mažete oči narodu i da ih i vi lažete, što ne pišete o tome koliko je autobusa starih 2 godine u rashodu, što ne pišete kakve su gume na vozilima, što ne pišete o tome koliko vozila ima u papirima, a koliko stvarno? O tome nećemo, zarad mira u kući...
 
Kontrolorima u autobusu i jeste cilj da te isprovociraju i da ti pocnes da reagujes nasilnicki. Onda oni imaju povoda da zovu policiju i da se sluze drugim sredstvima zastite.

Ali ako biste vi uredno sedeli na svom sedistu i ponavljali: nije mi dobro, muka mi je, povraticu, ima li ovde lekar....i sve tako tiho da vas samo oni i nekoliko putnika oko vas mogu cuti. Oni ce se samo pristojno udaljiti i nestati kako su se i pojavili.
 
direktor":te44n2fh je napisao(la):
Beks smanji dozivljaj autor teksta je clan foruma
Pa?
Ako je član foruma, treba da obmanjuje narod i da ga još malo laže? Uz minimalizam u navođenju činjenica, to je verovatno pokupio ovde od pojedinaca, ali zato u pljuvanju i zameni teza, tu je maestralan, a ima i taj kurčevit stav, mogao bi sad i da kreneš i tu neke pretnje. Baš bih voleo da mi se javi, zato sam namerno i napisao ovde...
 
Вау, колико је јадан лик. "Шта је? Сад ниси мангуп?", а он је мангуп кад је дошао до полиције, класична кукавица.
 
Bas zato sto je clan foruma ne bi trebalo da se utapa u bljuc fekalije. Tekst je idiotski, goveda se prave luda nece da plate nocni prevoz a svi placaju. Pre 2 nedelje sam isao peske od Kalemegdana do Zarkova jer mi je pobegao redovni prevoz a nisam poneo nikakve pare na posao.
I naravno omiljena njihova rec bahato, stavljaju u svaki drugi tekst.

Zasto je jadan lik, jer naplacuje karte i to mu je posao, njega drndaju ako ne naplati svima...
 
i sta ovi drugi treba da ispastaju zbog svercera Au koji je to maler platis 150 dinara i bus stoji i ceka da neki pametnjakovic izadje napolje sto nema kartu.Trebali su da ga isteraju napolje kako znaju i umeju Ovi sto placaju 150 dinara treba da budu ispostovani.A i ovaj nece da plati kartu.Neka ide peske onda
i ko je taj clan foruma sto je snimao.Po meni ili ga je Disa snimao ili Vuksa a ko zna mozda je i Somi isao do Bataje :p Jesam ili pogodio :D
 
Somi303":vn4zdthl je napisao(la):
Вау, колико је јадан лик. "Шта је? Сад ниси мангуп?", а он је мангуп кад је дошао до полиције, класична кукавица.
Zašto je kukavica?
Čovek je odradio stvari na fin način, nije mogao lepo sa stokom, onda može ovako. Šta je po tebi treba, da se bije sa 5,6 klinaca(klinaca za njega) od po 17,18 godina , punih snage i željnih skretanja pažnje? Jedini cilj im i jeste bio da budu primećeni, jer ako su pametni, ako su kulturni i mirni, niko neće obratiti pažnju na njih. Sad su oni ispali šmekeri pred ovim devojčicama, koji su impresionirane modernim vitezovima koji se bore protiv konduktera i policije... Odlično su i prošli, trebalo je interventnu zvati, kad bi ga oni jednom lepo legitimisali, da vidiš kako bi kulturan i fin bio. Mada, sve mi je to ok, manguparija, svi smo mi imali neke ispade, živce mi je podigao ovaj samoprozvani novinar sa svojim pitanjem jel bi mogli sad da krenemo, a pritom snima čoveka koji samo radi svoj posao, sigurno ne zato što voli, nego zato što jedino tako može da zaradi. Ne smetaju mu klinci koji prave sranja, ali mu smeta vozač, i ti si novinar? Žao mi je što za vreme mog kondukterisanja nisam imao ovakve situacije, leteo bi mi u kompletu sa njima van, na tu "magistralu". Takav si novinar da ne znaš ni šta je magistrala, ali jako dobro znaš pojam "ugrožavanje prava" i "ugrožene vrste". Cigani ugroženi, deca koji u 3 ujutru idu kući i neće da plate i oni jadni ugroženi, jedino pošten narod treba da vas izdržava i trpi, sve tako ugrožene...

@Dare. pogledaj klip lepo piše ko je autor snimka, a piše i ko je autor teksta, isti ovaj što je osnovao ovu temu...
 
Hvala Becks.Znaci Mateja dakle nisam pogodio :)
 
А кога ја да бијем јер је синоћ једини ноћни бус за Гроцку цркао и пре него што је кренуо?
 
Moram se sloziti naslov i ceo pristup tekstu i situaciji je potpuno pogresan pogotovo imajuci u vidu da je u pitanju nocni prevoz koji funkcionise prakticno nezavisno od redovnog sistema naplate.
 
Razocarenje, veliko razocarenje....
Znam da gl. urednici i vlasnici medija 'narucuju' telstove. Neki iz polotickih, ali najcesce iz ekonomskih razloga (senzacija = veci broj pregleda).
No ipak, neki profesionalni nivo i ljudsko dostojanstvo treba sacuvati.
 
Nije problem što je neko ko neće da plati kartu (a podrazumeva se da je to obaveza, kako danju tako i noću) izbačen iz autobusa, već način i mesto. Ako je hteo da reaguje, kondukter je to trebalo da uradi odmah, a ne tamo gde nije uopšte bezbedno ni humano ostavljati ljude.
 
Mateja, ako sam dobro shvatio, putnike bez karte je policajac zamolio da napuste vozilo.
Kondukter nije preduzeo nasilnicke metode, pa ne razumem cemu u tekstu navodis kako nema pravo ovo, nema pravo ono...

Kao sto si video u mom komentaru ja necosudjujem tebe, vec opste stanje medija u srbiji.
ja apsolutno razumem da je krajnje nepopularno placati kartu, postovati zakon i da bi afirmativno pisanje o svemu tome izazvalo 'revolt' gradjana i smanjilo citanost.

Pa ipak, covek u zivotu mora da izvaga do koje mere ce ici sa kompromisima.
 
becks89":uabtifs4 je napisao(la):
Somi303":uabtifs4 je napisao(la):
Вау, колико је јадан лик. "Шта је? Сад ниси мангуп?", а он је мангуп кад је дошао до полиције, класична кукавица.
Zašto je kukavica?
Čovek je odradio stvari na fin način, nije mogao lepo sa stokom, onda može ovako. Šta je po tebi treba, da se bije sa 5,6 klinaca(klinaca za njega) od po 17,18 godina , punih snage i željnih skretanja pažnje? Jedini cilj im i jeste bio da budu primećeni, jer ako su pametni, ako su kulturni i mirni, niko neće obratiti pažnju na njih. Sad su oni ispali šmekeri pred ovim devojčicama, koji su impresionirane modernim vitezovima koji se bore protiv konduktera i policije... Odlično su i prošli, trebalo je interventnu zvati, kad bi ga oni jednom lepo legitimisali, da vidiš kako bi kulturan i fin bio. Mada, sve mi je to ok, manguparija, svi smo mi imali neke ispade, živce mi je podigao ovaj samoprozvani novinar sa svojim pitanjem jel bi mogli sad da krenemo, a pritom snima čoveka koji samo radi svoj posao, sigurno ne zato što voli, nego zato što jedino tako može da zaradi. Ne smetaju mu klinci koji prave sranja, ali mu smeta vozač, i ti si novinar? Žao mi je što za vreme mog kondukterisanja nisam imao ovakve situacije, leteo bi mi u kompletu sa njima van, na tu "magistralu". Takav si novinar da ne znaš ni šta je magistrala, ali jako dobro znaš pojam "ugrožavanje prava" i "ugrožene vrste". Cigani ugroženi, deca koji u 3 ujutru idu kući i neće da plate i oni jadni ugroženi, jedino pošten narod treba da vas izdržava i trpi, sve tako ugrožene...
Зато што их није избацио на терминусу, већ их је као најгора кукавица пустио и глумио "човека" изашашви им у сусрет, а онда их избацио у сред недођије и то уз помоћ полиције. Волео бих да га вечерас сачекају па му дају прави разлог да позове полицију.
 
Kako da ih izbaci ako nece da izadju sami? Bas si somi hrabar tastatura huligan, mislim da bi se usrao da si bio na njihovom mestu.
 
Vrh