Šta je novo?

Naplata karata i kontrola - [ Beograd Plus,... ]

20150527134719.jpg

i onda ulazi kontrola i trazi kartu bus se toliko trese da je bilo nemoguce uslikati
 
Danas u par buseva validatori nisu radili...

o je najverovatnije taj ološ.
Jednoj devojci, srednjoškolki, je naneo traume da je devojka plakala i tresla se kad je došla kući, njen otac je hteo da ga nađe da ga... baš to. Inače ima standardnu predstavu kako je mnogo zaje*******an, uvuče se u šuškavac dečje veličine, onda se isprsi kad hoće da izazove incident, mlatara glavom u fazonu "š'a bilo", a kad naiđe na nekog ko bi mu vrlo rado fizički uzvratio, krene sa "hajde, udari me, hajde ako smeš, ja te se ne plašim, ne plašim", na Slaviji dodaje i "ajmo napolje, komunalna je tu". Ozbiljno iskompleksirana osoba i iskreno se nadam, i zbog njega i zbog drugih, da će neko iz firme uskoro da ga ohladi, jer je druga mogućnost mnogo nepovoljnija po njega. Čudi me kako ju je i do sada izbegao.

Da, to je definitivno taj! Ja sam ga napljuvala zesce! Nesto je pricao kao ovo je moje radno mesto, ova trola, ima to da postujes, kakav je to nacin da ne placas kartu... Rekoh, druze vidis li ti ovo tvoje radno mesto? E dobro ga pogledaj jer ces ovo da radis zauvek, sa takvim stavom prema ljudima i bezobrazlukom molices i za ovo. Onda je tek doziveo nervni slom i poceo da skace i vristi NIJE NIJE, ja cu naci bolji posao, ovo radim jer nemam vezu! Tad sam pocela da se iskreno smejem i da ga jos podje*******avam jer je zasluzio, ali su me njegove koleginice posteno izvredjale (ne da sam se potresla). I meni je pretio komunalnom, i kad sam mu rekla da ih slobodno zove, tad je ispizdeo. Decko je bolid i nadam se da cu opet da naletim na njega da ga dokrajcim, a i da mu uzmem ime.
 
Sve je veći broj vozila u kojima ne rade, do sada su barem imali onaj trougao u donjem desnom uglu kada ne rade, a sada su jednostavno "zamrznuti". A vozači kao papagaji po ceo dan ponavljaju "ne rade aparati". I onda obavezno dođe neko i napravi se pametan sa pitanjem, a što ne rade, pa šta te boli k. što ne rade, ne rade, sedi, uživaj, vozi se... I mi smo čudan narod, ne valja kad rade, ne valja kad ne rade.
A ovaj pederko koga ste pominjali je danas izbačen od strane vozača, aparati ne rade i on krenuo da isteruje 2 devojke napolje jer nisu htele da mu daju kartu, ne znam ni zašto ih je pregledao kad niko nije mogao da se validira?! Podvio je rep i bez reči izašao napolje, iako je vozač imao poprilično sočan rečnik, s' pravom, sa stokom tako i treba!
 
To pregledanje karata kad aparati ne rade mi je takv biser da nemam rijeci i u jednom spancu nerade na 12 danas nepogledah gbr
 
Bravo za vozaca .Danas mi mama pricala da je usla kontrola na Slaviji u 9L i da je radio samo jedan validator a da ostala tri nisu radila i da je kontrola rekla svim putnicima da validiraju svoje karte na tom jednom validatoru koji radi. i tako im kontrolisala normalno karte.Koji cirkus mogu misliti koja je bila guzva kod tog jednog validatora koji radi :twisted: A sto se tice tog pederka trebale su da validiraju kartu na njegovoj bolesnoj i ludoj glavurdi :twisted:
 
Cek zar nebjese ono pravilo kad aparat makar jedan neradi vozilo mora da se iskljuci iz saobracaja ili da se kvar otkloni na okretnici
 
Krse i to pravilo validatori ne rade a oni se izivljavaju .Treba da ih je sramota
 
Ko će da ti potpiše taj nalog u kome si isključio auto zbog njihove opreme? Može da otkloni kvar na okretnici ukoliko za to ima vremena i pri tome ne ometa vozača u periodu za odmor.
 
Zar vozilo koje vozi a nerade svi valdatori neprvi cist gubitak pise u prvilniku kaceno ovdje na temi odavno
 
Pise i na tarabi .... pa nije, tako da mani me toga sto pise, ne mozes da iskljucis auto koji ne koci i ide ukrivo, a ne zbog validatora...
Da, slazem se to je gubitak, ali jos veci ce gubitak biti da ispadne jedno vozilo, da se rasiri interval, pa da se napravi guzva...
 
Clanak u novostima o neradu bus plsa zbog azuriranja softvera i nerazumjevanja kontrolora
 
Kako sam ja kupio povlasticu, krenulo svercovanje na veliko. Kontrola nigde
 
Danas sam konacno video kontrolu u tramvaju kod Bogoslovije, pola ljudi izaslo.... Jbm ti ja takav zivot da se za 1120 din mesecno svaku stanicu cimas
 
To je taj dodir sa realnoscu kakav imaju i sve vlasti ove nesrecne teritorije. Ako nemas hleba ti jedi kolace. Jeste, nekome je puno 1120 dinara, i ne, ne moze da ide peske jer Beograd ima blizu 100 km u precniku.
 
U Beogradu jedino stranci placaju punu cenu karte. Svi ostali 1120 din, a zaposlenima poslodavac placa. Bas mi te zao i tebe sto ti je to puno i tih sto nemaju para za prevoz. Samo na ovoj "teritoriji" mozes da ne placas prevoz i da mislis da je to ok.
 
Poslodavac placa prevoz ako radis kod drzave gdje zivis ti covjece
 
Zivim na ovoj "teritoriji". Par prijatelja radi kod privatnika legalno i primaju naknadu za prevoz ili kako se to vec zakonski zove.
 
Evo primer od prijatelja, u NELTu radi i prima pare za prevoz. A da nije tako onda se ne bi bunili unija poslodavca SRB da se ukine naknada za prevoz i topli obrok.
 
Nelt je ozbiljna firma inace teritorija se zove bg a sira Srb
 
Кад крочите ван београдског пашалука, врло брзо вам се мењају навике "господо Београђани", а и брзо се губи курчевити став, како нико не може да вас натера да платите карту...
 
Vrh