Šta je novo?

Naplata karata i kontrola - [ Beograd Plus,... ]

Jeste da je on bio drkos, a sa druge strane se pravi ona naivna kao ne znam koju sam otkucala...
 
A njemu ce kruna zglave da je uradio isto sto i koleginica mu ona je u svakom slucaju platila kartu
 
Meni bas nije najjasniji ovaj deo da su se natezali tri stanice a onda je kontrolorka otkljucala validator? Da li to znaci da su validatori bili blokirani tri stanice :shock:
 
Validatori se blokiraju sve dok kontrolor ne odblokira pri izlasku iz vozila. Nije tu nista cudno, ja sam bezbroj puta prisustvovao situaciji da odblokiraju aparat kako bi neko otkucao kartu, da li zbog situacije kao ova devojka ili jer nisu ni otkucali.
 
Pozdrav svima.
Da li je još neko imao iskustvo sa izuzetno bahatim kontrolorom koji je kratko ošišan, visok oko 170, stalno nosi crni šuškavac i na -20 i na +20 i uvek ima nameru da izazove fizički incident, obično operiše tu oko Slavije? Postoji grupa ljudi koja je imala negativna iskustva sa njim i tražimo one koji su imali slična iskustva kako bismo poslali zvanični prigovor BusPlusu, nekako se nadamo da će značiti više ako nas više i ima.

edit

typo
 
Trazi mu da ti sledeci put pokaze karticu da zapises sluzbeni broj i ime doticnog .Mislim da sam naletio kod 6 kaplara na doticnog nedavno
 
makadam":22h8huhj je napisao(la):
Pozdrav svima.
Da li je još neko imao iskustvo sa izuzetno bahatim kontrolorom koji je kratko ošišan, visok oko 170, stalno nosi crni šuškavac i na -20 i na +20 i uvek ima nameru da izazove fizički incident, obično operiše tu oko Slavije? Postoji grupa ljudi koja je imala negativna iskustva sa njim i tražimo one koji su imali slična iskustva kako bismo poslali zvanični prigovor BusPlusu, nekako se nadamo da će značiti više ako nas više i ima.

edit

typo
Snimi ga telefonom na delu. Imaš puno pravo da to uradiš i iskoristiš kao dokaz što se tiče prijave od koje nema vajde i kao dokaz za medije od čega već ima vajde.

Ako snimiš taj dokaz javi mi se na PM pa možemo nešto da uradimo oko toga 8)
 
Da li je još neko imao iskustvo sa izuzetno bahatim kontrolorom koji je kratko ošišan, visok oko 170, stalno nosi crni šuškavac i na -20 i na +20 i uvek ima nameru da izazove fizički incident, obično operiše tu oko Slavije?

Ako je mladji, do 30 godina, to je nadrkani manijak koji je nudio da mi "pere kosu". Mene je nahvatao u troli od Beogradjanke do Slavije.
 
Čekajte ljudi, čovek visok metar i želja za rastom traži fizički sukob hahahhaha? Pa taj je kompletno poremećena osoba... Za takve je batina iz raja izašla.
 
Cemu takav komentar, ako ne doprinosi diskusiji, suzdrzi se, imas privatne poruke.
Ako neko opet ima problem sa tim kontrolorom, neka ga slika jer sigurno nece dati svoju karticu, cim je toliki imbecil. I onda lepo prijavite, pa ce nesto da urade. Valjda...
 
Ако већ планира да износи предрасуде о некоме на основу висине онда треба да помисли на своју висину и шта већ у том случају иде (по предрасудама)..
 
To je jače od Šomija, ne može on da zadrži frustracije...
Šomi, nemam preko 2m,tu sam oko 190cm, ali takođe ne idem po autobusu i ne izdrkavam se na putnike. Radio sam ja kao kondukter, veruj mi da mi je milion puta padao mrak na oči iz koliko hoćeš razloga, ali zabole privatnika k. što tebi nešto smeta, ako nećeš da radiš ima ko oće i za manje pare. Uostalom, ti si tamo radi putnika, a ne putnici radi tebe. Ali, u Apexu rade svi kompleksaši i ljudi koji takođe leče svoje frustracije iz života, to su ti oni tipovi koji su uvek sedeli po ćoškovima niko se nije družio sa njima, maltretirali su ih kao klince, ili ti nabeđeni tipovi sa metar i želja za rastom kojima je ovo jedina prilika da isteruju neku silu. Ovo je njihova prilika da se uključe u društveni život, sad njihov život ima smisao, oni se za nešto pitaju... Žao mi je u celoj toj priči normalnih ljudi koji su u manjini, koji najčešće i naje*******u zbog takvih maloumnika... Evo veruj mi, da mi niko nije mesecima tražio kartu. Najbanalniji primer, devojka sedi ispred mene, njoj traži kartu, mene pogleda i prođe, nebitno jel imam ili nemam kartu, ali pravila treba valjda za sve da važe. Samo što je*******i ga, najlakše je iživljavati se na penzosima, ženama i strancima, čim vide žrtvu ko kerovi se sjate i tu su da "rastrgnu" dok ne dobiju plen. Postali su bre divljaci, sramota su i ruglo ovog grada. Pre neki dan su na potezu 400 od svih putnika izvukli 4 crnca, koje su komunalci "priveli" na legitimaciju, eto na kome oni iskazuju silu, a najgore je što su imali kartu, ali nisu umeli da otkucaju kartu za 5 ljudi, već je samo taj jedan kao bio validan, a ova četvorica "neispravni putnici" posle nije ni čudo što svi pričaju kako smo st*** i divljaci...
 
Нема Шоми фрустрације, већ ти јер те све лично погађа. Шоми има 190, и такође га контрола избегава (не знам зашто), али свеједно. Са њима мора дрско јер само тако може. Уколико кренеш културно, најбао си, уколико одмах кренеш безобразно гледаће што пре да оду.
 
koja je fora da vas izbegavaju kontrolori da li je to u mrkom pogledu
 
Mrk pogled i visina.

Ti što maltretiraju putnike su p***e koji samo traže slabije i onda ih napadnu u čoporu gde se osećaju jakima.
 
Kako su hrabri kontrolori kada znaju da ih čeka komunalna na sledećoj stanici.
Danas jedna žena tek što je ušla nije ni stigla da otkuca kartu, ovi su već ušli i zaglavili aparate. Žena htela da otkuca, a ovaj jedan kontrolor joj nije dao da otkuca pošto se nije na vreme otkucala. Zatim su odblokirali aparat, žena otkucala. I onda usledio šok (kako bi napisali u raznim vestima na facebooku :))))) ) ženi uzimaju karticu da provere na njihovom aparatu, i ne žele da je vrate (iako je otkucala kartu) zato što nije na vreme otkucala.... i primorali su je da sidje na sledećoj gde su bili komunalci..
 
Revoltirana Beograđanka: Kontrolor mi je ODUZEO DOPUNJENU KARTICU!


Redakcija Dnevno.rs dobila je proteklog vikenda još jednu dojavu o neprofesionalnom ponašanju kontrolora u gradskom prevozu u Beogradu. Pismo čitateljke Katarine Petrović prenosimo u celosti.



"Ljudi moji pomozite, ne znam šta da radim. Ovo što mi se desilo je neverovatno, priča je istinita, Bus Plus neće da reaguje, a njima sam poslala ovaj mejl :

Poštovani,

Nemam ništa protiv Bus plusa, čak i pre nego što je uveden, redovno sam plaćala mesečne karte i nikad se bez toga nisam vozila. Ali, moram da podnesem žalbu na jednog od kontrolora, koji je ušao na ista vrata gde i ja, video me kako otkucavam kartu, i čuo da aparat ne pišti. Naglasila sam da aparat nije reagovao, ali on je svejedno uzeo kartu od mene, i naslonio je na validator koji je pokazao da karta nije otkucana. Počeo je da se smeje i rekao da mora da mi oduzme kartu, svi ljudi u prevozu su se pobunili jer aparat i dalje nije radio a on je sebi našao za pravuo da mi oduzme nepresonalizovanu karticu koja je dopunjena i ima 180din. U tom trenutku nisam imala normalno nijednu drugu kartu, i u novčaniku samo 50 dinara, zahtevala sam da mi vrati kartu jer imam još 20 kilometara do kuće. On se sve vreme podrugljivo smejao i nakon 10 minuta ubeđivanja i rasprave, mene i svedoka sa kontrolorom dao mi je papir koji je ištampao iz njegovog aparata za validiranje i rekao mi da sa tim papirom mogu da se vratim kući, i da ga kada budem mogla odnesem u Bus plus i da će mi moja kartica biti vraćena. Na papiru koji mi je uručio je naglaseno 'OVA POTVRDA NIJE ZAMENA ZA BUS PLUS KARTICU I NE MOŽE DA SE KORISTI U JAVNOM PREVOZU'. Dok sam ja to pročitala, on je već ušao u drugi prevoz i otišao. Kada sam pozvala vaše servere dobila sam informaciju da mi taj papir ničemu ne služi.

Žao mi je, ali selekcija loših kandidata za poziciju kontrolora je nedopustiva, i verujem da svaki dan dobijate dosta žalbi ovog tipa.

Zahtevam da mi se moja kartica vrati, prvo zato što sam student i zato što sam je svojim džeparcem platila 250 din, plus dve vožnje koje trenutno imam na kartici.

Drugo, smatram da me je kontrolor opljačkao.

Nadam se da ste ažurni i da cete već danas pročitati ovaj mejl i uvažiti moj zahtev da ne bih pisala Ministarstvu Pravde.

Ovakav postupak smatra se ilegalnom radnjom i sami to znate.

Ne podržavam agresevnost, laži i prevare, uvek imam kartu sa sobom, otkad se vozim autobusom, i nisam jedna od onih osoba koje prave problem i scene jer nemaju kartu. Uvek je imam i smatram da je sistem ok i da se javni prevoz treba plaćati. I naravno da se taj novac ulaže u unapređivanje autobusa a ne da plaćam 1000-1500 dinara mesečno a za to dobijam krš autobus, gužvu i zlostavljanje od strane kontrolora! Iz principa kartu neću kupiti dok mi se ne vrati moja kartica sa dopunjenim kreditom. Razmišljajte fer.

Unapred zahvalna,
Petrovic Katarina

Kako saznajemo, Katarina do danas nije dobila NIKAKAV odgovor. Inače, Katarina je poslala i ID kontrolora, koji mi nismo objavili dok se ne oglasi neko iz Apex-a, sa obrazloženjem šta se zapravo tog dana desilo.

izvor http://www.dnevno.rs/info/beograd/57304 ... nu-karticu
 
Isto se desilo i mojoj majci, zeni od 63 godine. Da li je slucajnost sto otimaju samo od zena? Olosi jedni degenericni! Imam i ja id ok tih razbojnika, ako treba da se doda na prituzbu ove studentkinje.
 
To rade svima. Verovatno se ugrabio kada je video da nije otkucana karta jer oni dobijaju malo vise novca za napisanu kaznu. To sto joj je on odstampao je trebalo da bude doplatna karta od 2000, sto ona ocigledno nije platila, a tu je kontrolor nesto zeznuo. Oni kada prislone karticu koja nije otkucana na svoj aparat, to se "upisuje" u sistem da je putnik zateknut bez ispravne karte sto automatski trazi ili doplatnu kartu ili kaznu. Ako ne odreaguju stampanjem neke od te dve opcije, oni njima skidaju od plate.
Tako da mi ova situacija lici na to, odmah se uhvatio za putnika za kojeg sa sigurnoscu zna da nema kartu pa da mu napise kaznu. Ja sam juce bio u nekom autobusu na 25P gde srednji aparat normalno radi, ali uopste ne cekira karte. I kada bi usla kontrola, oni koji se nisu prosetali po autobusu da otkucaju kartu bi bili kaznjeni zbog neispravnosti aparata.
 
Nema sans da bi pristao na kaznu zbog neispravnog aparata .Danas sam im pokvario posao usli u tram 5 kod vuka odma sam ih izvalio jad je stao na stajalistu stedacka viknuo sam lontrola u tramu ljudi otkucali izasli ova dvojica ko pokisli sisli kod djerma uz komentar sto im kvarim posao
 
Direktore, ti umesto aparata najavljujes kontrolu :laugh:
Naravno da bi ti prigovorio, svako normalan bi, samo sto su ljudi ovde nesposobni i ne znaju da se bore za svoja prava, pa bi cutali i dobili kaznu i onda bi neko ponovo napisao tekst slican onom gore.
 
11030":1t4c77je je napisao(la):
Ako je mladji, do 30 godina, to je nadrkani manijak koji je nudio da mi "pere kosu". Mene je nahvatao u troli od Beogradjanke do Slavije.

To je najverovatnije taj ološ.
Jednoj devojci, srednjoškolki, je naneo traume da je devojka plakala i tresla se kad je došla kući, njen otac je hteo da ga nađe da ga... baš to. Inače ima standardnu predstavu kako je mnogo zaje*******an, uvuče se u šuškavac dečje veličine, onda se isprsi kad hoće da izazove incident, mlatara glavom u fazonu "š'a bilo", a kad naiđe na nekog ko bi mu vrlo rado fizički uzvratio, krene sa "hajde, udari me, hajde ako smeš, ja te se ne plašim, ne plašim", na Slaviji dodaje i "ajmo napolje, komunalna je tu". Ozbiljno iskompleksirana osoba i iskreno se nadam, i zbog njega i zbog drugih, da će neko iz firme uskoro da ga ohladi, jer je druga mogućnost mnogo nepovoljnija po njega. Čudi me kako ju je i do sada izbegao.
 
Vrh