Šta je novo?

Naplata karata i kontrola - [ Beograd Plus,... ]

neshaoct":2ir7yg8b je napisao(la):
Bilo bi dobro na početku ovakvih postova da napiseš da je to tvoje poimanje ili želja
ovako postoji mogucnost da neko to shvati kao činjenice (sto definitivno nisu), pa da svojski nadrlja
a podržavam ih ako su pisane kao tvoje želje :)
 
Po kom osnovu vozač mora da zaustavi vozilo ukoliko mu kontrolor to kaže, po zakonu o bezbednosti saobraćaja samo policija, vojna policija ili radnik koji reguliše saobraćaj usled radova na putu. To je po članu dva zakona o bezbednosti saobraćaja. U članu 66 je opis mesta gde je zabranjeno zaustavljanje vozila.
Dakle ko u slučaju zaustavljanja vozila može da popije kaznu? Vozač ili kontrolor?
 
Au sunce ti poljubim sto smo narod potkovan pravnim znanjem.
Sad mi je jasna sprdnja koju sam pre 10-tak godina cuo:
"Srbi rodjenjem imaju 2 fakulteta, gradjevinski i pravni, a treci ko zavrsi, zavrsi" :D

Ispade da je bas tako samo se bojim i da posledice naseg 'poznavanja prava' ne budu iste ili slicne kao gradjevine koje se sirom zemlje 'samostalno' grade...
 
neshaoct":1w4cydz8 je napisao(la):
tragac":1w4cydz8 je napisao(la):
Dakle, postojeći pravni okvir ONEMOGUĆAVA osoblje dužno da proverava putne isprave (uključujući i tzv "komunalnu policiju") da prema mputnicima bez odgovarajuće putne isprave primeni bilo koju sankciju osim da mu zahteva da napusti vozilo?

Nije tako, već je napisano.
Prva kazna ti je što moraš da izađeš jer nemaš kartu. Dakle, kasniš, ne stižeš na vreme tamo gde si krenuo.
Druga kazna ti je što će ti pisati za ličnu kartu (ako je nemaš kod sebe), pokrenuće prekršajni postupak.
Ako niko od navedenih nema ovlašćenja da ti traži LK oonda druge kazne nema.. Sam si rekao da niko nema prava da te zadržava i ograničava ti kretanje osim policije.
laki72":1w4cydz8 je napisao(la):
Au sunce ti poljubim sto smo narod potkovan pravnim znanjem.
Sad mi je jasna sprdnja koju sam pre 10-tak godina cuo:
"Srbi rodjenjem imaju 2 fakulteta, gradjevinski i pravni, a treci ko zavrsi, zavrsi" :D

Ispade da je bas tako samo se bojim i da posledice naseg 'poznavanja prava' ne budu iste ili slicne kao gradjevine koje se sirom zemlje 'samostalno' grade...
Ne znam na koga se ovo odnosi, ali ja samo pitam nekog ko se razume da plastičnije objasni. Zaboravio si da spomeneš i Medicinski.
 
Odnosi se na sve nas zajedno, nista licno.
Sto se medicinskog tice, da i on je sve 'zastupljeniji' u poslednje vreme ;)
 
tragac":1oara76n je napisao(la):
... da plastičnije objasni..i.

Na ne nadležnoj stvari ( rad javne službe za privatnu firmu Plus bus)
sproveden je ispravan postupak

još plastičnije
kao kad obućar pendjetira veknu hleba
da li je upotrebio ispravne pendjetne, eksercice, odgovarajuci čekić itd
bez sumlje stručno sa propisanim materijalima i tenologijom
samo mu je objekat popravke pogrešan :lool:
 
Au sta napisasteee...
Od pocetka, da se razumemo karta mora da se plati, kao i svaka druga usluga. Sa druge strane, da se razumemo i usluga mora biti na odredjenom nivou...
Kontrola nema pravo da ti uzme ni bus plus, svuda pise pokazati kartu, nigde ne pise dati kartu na uvid! Pogotovo ne licnu kartu, to tek nema oravo, takodje ni komunalac nema pravo da vase dokumente pokazuje kontroloru, to je kaznjivo zakonom! Takodje, nema pravo da zaustavi vozilo, za to takodje moze krivicno da odgovara, u nijednom pravnom aktu ne stoji da je kontrolor ovlascen da regulise saobracaj.
Ako se svercujete, ne vidim svrhu da se svadjate sa kontrolom ili isterujete neku pravdu. Izadjite i cao, nema pravo da vas zadrzava niti legitimise, obavezni ste da imate dokumente za legitimisanje sluzbenom licu, kada ono to od vas zahteva i tu nema price.
 
^ Samo da dodamo da komunalni policajac ima pravo da legitimiše. Ne znam kako ga sprečiti da lične podatke preda kontroloru.
 
Ako neko ima hrabrosti pa da zatrazi sluzbeni broj i podatke komunalca, da mu predoci da ne sme zakonom da bilo kome prosledjuje licne podatke, niti licnu kartu, a onda prijaviti. Samo sto zivimo u zemlji gde ne vaze ni zakoni fizike, a kamoli pravni zakoni. Ja sam prosle nedelje bio prinudjen da izadjem iz vozila jer nisam imao kartu. Da platim 1120 za 10 dana mi ne pada na pamet, a jos manje da placam 73 kada neko nije sposoban da izadje u susret i obezbedi placanje polumesecne karte za sve kategorije. Nisam se zalio, cak mi je bilo neprijatno, ali sta cu kada nisam u situaciji da priustim tako nesto.
 
boca-ica":235v5yj2 je napisao(la):
neshaoct":235v5yj2 je napisao(la):
Bilo bi dobro na početku ovakvih postova da napiseš da je to tvoje poimanje ili želja
ovako postoji mogucnost da neko to shvati kao činjenice (sto definitivno nisu), pa da svojski nadrlja
a podržavam ih ako su pisane kao tvoje želje :)

Nije poimanje, nije želja. Sve napisano su činjenice.
Ako smatraš da nisu (a, čini mi se da smatraš), jedino smisleno je da onda napišeš npr. ovako: ''Nešo, na osnovu Zakona tog i tog, član taj i taj, nije tačno da se može svuda snimati na javnom mestu osim tamo gde je to postavljenim znakom zabranjeno.''
Imaš i na prethodnoj strani teme izjavu poverenika oko snimanja komunalaca na javnom mestu...
Voleo bih da navedeš taksativno šta od navedenog nije tačno, i osnov zbog koga nije tačno.

tragac":235v5yj2 je napisao(la):
neshaoct":235v5yj2 je napisao(la):
tragac":235v5yj2 je napisao(la):
Dakle, postojeći pravni okvir ONEMOGUĆAVA osoblje dužno da proverava putne isprave (uključujući i tzv "komunalnu policiju") da prema mputnicima bez odgovarajuće putne isprave primeni bilo koju sankciju osim da mu zahteva da napusti vozilo?

Nije tako, već je napisano.
Prva kazna ti je što moraš da izađeš jer nemaš kartu. Dakle, kasniš, ne stižeš na vreme tamo gde si krenuo.
Druga kazna ti je što će ti pisati za ličnu kartu (ako je nemaš kod sebe), pokrenuće prekršajni postupak.

Ako niko od navedenih nema ovlašćenja da ti traži LK oonda druge kazne nema.. Sam si rekao da niko nema prava da te zadržava i ograničava ti kretanje osim policije.

Još jednom:
Kontrol nema ovlašćenje da ti traži bilo šta drugo osim karte za prevoz.
Komunalni policajac ima ovlašćenje da ti traži ličnu kartu i dužan si mu je dati.
Klasičan policajac ima ovlašćenje da ti traži ličnu kartu i dužan si mu je dati.

Ako nemaš ličnu kartu kod sebe, nemaš šta dati komunalcu. Ako ti ne daju da se slobodno krećeš (nakon što si izašao iz vozila jer nisi imao kartu za prevoz), zoveš Policiju. Zašto zoveš Policiju? Zato što Komunala policija nema ovlašćenje da ograniči slobodu kretanja. Gde piše da nema?

ZAKON O POLICIJI
“Službeni glasnik Republike Srbije”, br. 101/2005

Vrste policijskih ovlašćenja
Član 30.

U obavljanju policijskih poslova ovlašćena službena lica imaju policijska ovlašćenja utvrđena ovim i drugim zakonom.
Policijska ovlašćenja utvrđena ovim zakonom su:

1) upozorenje i naređenje;
2) provera i utvrđivanje identiteta lica i identifikacija predmeta;
3) pozivanje;
4) dovođenje;
5) zadržavanje lica i privremeno ograničenje slobode kretanja;
6) traženje obaveštenja;
7) privremeno oduzimanje predmeta;
8.) pregled prostora, objekata i dokumentacije i protiv-teroristički pregled;
9) zaustavljanje i pregledanje lica, predmeta i saobraćajnih sredstava;
10) obezbeđenje i pregled mesta događaja;
11) upotreba tuđeg saobraćajnog sredstva i sredstva veze;
12) prijem prijava o učinjenom krivičnom delu;
13) javno raspisivanje nagrade;
14) snimanje na javnim mestima;
15) poligrafsko testiranje;
16) policijsko opažanje (opserviranje);
17) traganje za licima i predmetima;
18) zaštita žrtava krivičnih dela i drugih lica;
19) prikupljanje, obrada i korišćenje ličnih podataka;
20) mere ciljane potrage;
21) upotreba sredstava prinude.

======================

ZAKON O KOMUNALNOJ POLICIJI
“Službeni glasnik Republike Srbije”, br. 51/2009

Ovlašćenja komunalne Policije
Vrste ovlašćenja
Član 16.

U obavljanju poslova komunalne policije, komunalni policajac ima sledeća ovlašćenja:

1) upozorenje;
2) usmeno naređenje;
3) provera identiteta;
4) dovođenje;
5) pregledanje lica i predmeta;
6) privremeno oduzimanje predmeta;
7) video nadzor;
8.) upotreba sredstava prinude, i to fizičke snage, službene palice i sredstava za vezivanje.

======================

GDE je u ovlašćenjima komunalne policije napisano ono što je gore podebljano, napisano krupnijim slovima i obojeno crvenim kao jedno od ovlašćenja klasičnog policajca?
GDE u ovlašćenjima komunalne policije piše:
- zadržavanje lica i privremeno ograničenje slobode kretanja?
 
Ok, onda učini dobro delo pa tuži Komunalnu policiju zbog svakodnevnih privođenja na identifikaciju.
Pre toga ne zaboravi da živiš u zemlji gde se zakon tumači u zavisnosti u kojoj su stranci tuženi i tužilac.

Poslato sa telefona
 
Nije zabranjeno pročitati sve napisano više puta. Ono, baaaaš nije zabranjeno. :wink:
Kako kažeš ''privođenje na identifikaciju'' nema veze sa ograničavanjem slobode kretanja. Ti si pogrešno stavio znak jednakosti između te dve stvari.
Isto tako‚ ako već hoćeš da pričaš o ovome, pročitaj sve. Imaš broj SG, imaš naveden pravni osnov, sve imaš....pročitaj.

'Ajmo još jednom:

ZAKON O KOMUNALNOJ POLICIJI
“Službeni glasnik Republike Srbije”, br. 51/2009

Ovlašćenja komunalne Policije
Vrste ovlašćenja
Član 16.

U obavljanju poslova komunalne policije, komunalni policajac ima sledeća ovlašćenja:

3) provera identiteta;
4) dovođenje;

Provera identiteta
Član 19

Komunalni policajac izvršiće proveru identiteta lica čije ponašanje ili delovanje predstavlja kršenje propisa iz delokruga komunalne policije.
Pod uslovima iz stava 1. ovog člana, komunalni policajac proveriće na licu mesta identitet lica i na opravdan usmeni zahtev službenog lica nadležnog organa grada, odnosno ovlašćene organizacije.
Pre provere identiteta komunalni policajac dužan je da upozna lice sa razlozima provere njegovog identiteta.
Provera identiteta vrši se uvidom u ličnu ispravu ili na osnovu izjave lica čiji je identitet proveren.

Dovođenje
Član 20

Ako komunalni policajac ne može da utvrdi identitet lica proverom iz člana 19. ovog zakona, to lice će bez odlaganja dovesti nadležnom organu radi utvrđivanja identiteta.

========================

U autobusu sam. Dolazi kontrolor. Traži da mu pokažem kartu za prevoz. Nemam je. Napuštam vozilo.
Ako mi kontrolor traži ličnu kartu, nisam dužan da mu je dam.
Ako mi kontrolor ne dozvoljava da se krećem napolju (jer su izašli zajedno sa mnom, okružili me na stanici ili šta već, i imaju nameru da sačekaju da stigne komunalna policija), na javnoj površini, zovem Policiju na 192 i protiv kontrolora će patrola koja dođe podneti krivičnu prijavu za protivpravno lišavanje slobode kretanja.

ZAKON O KOMUNALNOJ POLICIJI
“Službeni glasnik Republike Srbije”, br. 51/2009

POSLOVI KOMUNALNE POLICIJE
Pojam i obavljanje poslova
Član 9

Poslovi komunalne policije, u smislu ovog zakona, jesu:

3) ostvarivanje nadzora u javnom gradskom, prigradskom i drugom lokalnom saobraćaju, u skladu sa zakonom i propisima grada;

======================

Ja sam izašao iz vozila GSP-a. Nisam više u javnom gradskom, prigradskom i drugom lokalnom saobraćaju, već stojim na javnoj površini. Mojim izlaskom iz vozila smo izašli iz delokruga poslova koji spadaju pod ''ostvarivanje nadzora u javnom gradskom, prigradskom i drugom lokalnom saobraćaju''.
Mojim izlaskom iz vozila sam potpao pod preostali delokrug njihovih poslova, tj. pod:

1) održavanje komunalnog i drugog zakonom uređenog reda od značaja za komunalnu delatnost;
2) vršenje kontrole nad primenom zakona i drugih propisa i opštih akata iz oblasti komunalne i drugih delatnosti iz nadležnosti grada;

4) zaštita životne sredine, kulturnih dobara, lokalnih puteva, ulica i drugih javnih objekata od značaja za grad;
5) podrška sprovođenju propisa kojima se obezbeđuje nesmetano odvijanje života u gradu, očuvanje gradskih dobara i izvršavanje drugih zadataka iz nadležnosti grada (u daljem tekstu: održavanje gradskog reda).

Ako pljunem, bacim papir, krenem da prodajem čarape na ulici i vičem ''tri za 100, tri za 100'' :D , itd, itd...opet sam pod njihovom nadležnošću. Može da mi traži L.K., kako bi mi izdao kaznu za to moje protivpravno ponašanje, ili da me odvede u stanicu policije na utvrđivanje identiteta ukoliko nemam kod sebe L.K.
Kad mi u stanici utvrde identitet ću em dobiti prekršajnu prijavu od klasične policije jer nisam imao L.K. sa sobom, em će oni moje podatke proslediti komunalnoj policiji, pa ću od njih dobiti i posebnu ''čestitku'' jer sam pljuvao, bacao đubre na javnoj površini, ili šta sam već uradio, a što spada u njihov gore naveden delokrug poslova pod 1,2, 4, 5..

Ali, za onaj njihov posao pod:

3) ostvarivanje nadzora u javnom gradskom, prigradskom i drugom lokalnom saobraćaju, u skladu sa zakonom i propisima grada;

...moram fizički da budem u javnom gradskom, prigradskom i drugom lokalnom saobraćaju, a ne na ulici, trotoaru, ili gde već.
Suština je da se razume gde prestaje jedna pravna situacija i počinje druga.
Mojim izlaskom iz vozila javnog prevoza naknadno pristigli komunalni policajac nema ovlašćenje ''ostvarivanje nadzora u javnom gradskom, prigradskom i drugom lokalnom saobraćaju'' nada mnom jer ja više fizički nisam u sredstvu javnog prevoza, već sam na ulici, trotoaru. Nastupila je nova pravna situacija.
U protivnom, onda bi mogli da priđu bilo kom pešaku (licu van javnog gradskog, prigradskog i drugog lokalnog saobraćaja), traže mu LK, ovaj im da...i oni mu napišu ''čestitku'' jer nije imao kartu u autobusu. :roll: :roll: :roll:

Kao što piše u Zakonu, komunalni policajac će vršiti svoja ovlašćenja prema licu čije ponašanje ili delovanje predstavlja kršenje propisa iz delokruga komunalne policije. Izašao sam iz vozila, fizički više nisam u sredstvu javnog prevoza, i tu se završio njegov delokrug ostvarivanje nadzora u javnom gradskom, prigradskom i drugom lokalnom saobraćaju, u skladu sa zakonom i propisima grada;

Ako žele da pišu kaznu za neposedovanje karte u prevozu licu koje nema ličnu kartu kod sebe (jer time računa da neće znati na koje ime da pišu kaznu jer eto nema L.K. kod sebe), to može da se uradi i legalno je.
Procedura bi bila sledeća:
- Kontrolor i komunalni policajac su u autobusu.
- Kontrolor traži kartu za prevoz na uvid.
- Putnik nema kartu.
- Kontrolor traži lične podatke kako bi izdao doplatnu kartu (kaznu).
- Putnik ne želi da kaže svoje lične podatke.
- Kontrolor zove već prisutnog komunalnog policajca na asistenciju.
- Komunalni policajac upoznaje putnika sa razlozima zbog čega mu traži L.K.
- Puntik kaže da nema L.K. kod sebe.
- Komunalni policajac u skladu sa svojim ovlašćenjem ostvarivanja nadzora u javnom gradskom, prigradskom i drugom lokalnom saobraćaju, a zbog nemogućnosti utvrđivanja identiteta, saopštava licu da će biti odvedeno u policijsku stanicu na utvrđivanje identiteta.
- Ako putnik nakon toga pokuša da pobegne iz autobusa, ili krene da se otima, komunalni policajac ima pravo da koristi fizičku silu, palicu ili sredstva za vezivanje.
- Nakon što je putnik odveden u policijsku stanicu gde mu je utvrđen identitet, dobiće prekršajnu prijavu od klasične policije jer nije imao L.K., plus ''čestitku'' od komunalca jer nije imao kartu za prevoz.

Oni ovu proceduru žele da izbegnu jer to traži dosta komunalaca na terenu, pa onda pokušavaju ''na mišiće''...ono kao...mi ćemo da stojimo negde na sredini trase npr. linije 15, pa kad uhvatite nekoga bez karte ko neće da kaže svoje podatke, onda nas zovite da dođemo...do tad ga zadržite.
E, to ''do tad ga zadržite'' nije dozvoljeno jer se to zove protivpravno lišivanje slobode kretanja, dobija se krivična prijava i solidna kazna.

Sve se menja ako komunalca nema uz kontrolora, nego nakon što izađem iz vozila javnog gradskog ili prigradskog prevoza, kontrolor mi ne dozvoljava da nastavim sa kretanjem, ili komunalac (koji je došao minut nakon mog izlaska iz vozila) mi ne dozvoljava da se udaljim, itd, itd...
 
Drugi stepen je to što ide prekršajna prijava zbog L.K. i kazna zbog toga, mislim da nije manja od 3.000 dinara, plus troškovi prekršajnog postupka.
Najgora je ova nemogućnost obnavljanja dokumenata, na prvom mestu same lične karte!

db70772cebfb0ba628eff93e1b082db7.jpg


Navodiš da komunalni policajac može da izda "usmeno naređenje". Može li to da bude: "ne mrdaj!", te da posredno zadrži stranku na lokaciji, što bi bila debata da li je to ograničenje kretanja ili ne?

Dalje kažeš:
Nakon što je putnik odveden u policijsku stanicu gde mu je utvrđen identitet, dobiće prekršajnu prijavu od klasične policije jer nije imao L.K., plus ''čestitku'' od komunalca jer nije imao kartu za prevoz.
Zar komunalci šalju kaznu što nije imao kartu, a ne Apex? Ili će dobiti i od komunalaca i od Apexa?

Gde komunalci smeju da odvode na utvrđivanje identiteta -- u stanicu regularne policije ili u svoju stanicu ili oba?

Kod utvrđivanja identita navodiš:
Provera identiteta vrši se uvidom u ličnu ispravu ili na osnovu izjave lica čiji je identitet proveren
Pretpostavljam da komunalac odlučuje da li je izjava dovoljna (npr. dajem svoj JMBG, adresu, br. LK što znam napamet). I šta konkretno znači "provera identiteta" u stanici i da li se to naplaćuje dodatno, sem kazne za neposedovanje LK? Proverava se uvidom u otisak prsta? Dovođenjem svedoka? Koliko sve to traje?

Za kraj, hvala na ovom detaljnom pravnom uvidu u rad komunalnce ali i regularne policije! :)

Ispovest komunalnog policajca: Krenula je ka meni sa neotkucanom kartom, bio sam u panici! :lol:
http://www.njuz.net/ispovest-komunalnog ... -u-panici/
 
@neshaoct Ne kažem ja da ti nisi u pravu. Meni, kao osobi koja nije pravnik, sve ovo što si ti napisao zvuči tačno. Međutim...

Ne zaboravi gde živiš(mo). Živimo u gradu u kome je dokazano da je neustavno naplaćivati kaznu za parkiranje, pa je grad reč KAZNA zamenio rečju DOPLATNA KARTA. Da li je neko obeštećen?

Zatim, živimo u gradu u kome je godinama većini naplaćivana viša cena vrtića od zakonom propisane. Da li je neko obeštećen?

Dalje, živimo u zemlji u kojoj ministar policije (i još neki visoki zvaničnici) imaju dokazano (po mojim merilima) plagiran doktorski rad i niko ne sme da im te titule oduzme.

Imamo predsednika države koji je završio fakultet, a da, verovatno, nije bio ni na jednom predavanju.

Ne želim dajem još primera da ne bih previše skrenuo sa teme, samo želim da te podsetim da se ovde zakon poštuje onako kako nekima odgovara, a ti "neki" nismo mi, obični građani, koji ne pripadamo nijednoj partiji, a naročito nisu "bednici" koji se voze gradskim prevozom.
 
Ne, zivimo u gradu u kome takvi kao ti misle da su "obicni gradjani", i samim tim od sebe oduzimaju snagu za bilo kakvu promenu. Ja definitivno nisam "obican gradjanin", cak naprotiv, dosta sam neobican, jer sva ta balavurdija sa vlasti i oko vlasti moze samo da mi obrise cipele, ako im dozvolim.
Kad budete prestali da mislite da ste "obicni gradjani", da ste "bednici" jer se vozite gradskim prevozom, i kad se setite da je jedina sila upravo kod vas, tad ce se nesto promeniti. Morate da resavate komplekse koje imate ili koje ste popili usput.

Problem je sto svi cekaju nekog imaginarnog "vodju" da pokrene stvari...cak i kad se desavaju protesti protiv ove katastrofe u zemlji dodje 500-1000 ljudi, dok vi sedite po kaficima i ispijate kafice, ili serete po internetu, a vamo hocete promenu.
 
Srećno u svojoj borbi. Očekujem te u narednoj epizodi serije "Komunalna policija zavodi red u GSP-u".

Evo vam samo jedan savet: ako želite da pravite revoluciju manite se foruma i internet peticija. Prava snaga koja menja stvari su "prosti" ljudi, a njih nema na internetu.

U moje vreme su to bili i studenti, ali ni tada ništa nismo mogli da uradimo bez pravih radnika (i naravno pomoći spoljnog faktora).
 
Pa rekao im je zastitnik gradjana da nemogu kaznu za nemanje karet uvrstiti u prekrsaj pa su uvrstili i jos ga isprozivali sad ce se cekati ustvini sud da potvrdi da je zastitinik bio u pravu, pa ce to ukinuti
 
ja samo cekam da vidim da li ce neko postaviti ona pitanja od ranije kad su se vodile diskusuje oko bus plusa a to je da li placate hleb u Maksiju :lol: bus plusom su najvise zadovoljni penzioneri :)
 
Super Dare, samo cekaj.
A ja samo cekam da se urusi sistem (koji doduse ima mana koliko i prednosti, ali ipak jeste sistem), pa kad se urusi da vidimo sta cemo dalje.
Ja samo znam da moja nadoknada za prevoz nece zavrsiti kao uplata na bus plus kartici!
Nema apsolutno ni jednog zakona koji me obavezuje da izvadim personalizovanu kartu.
 
astrodule":oj9nu11r je napisao(la):
Srećno u svojoj borbi. Očekujem te u narednoj epizodi serije "Komunalna policija zavodi red u GSP-u".

Evo vam samo jedan savet: ako želite da pravite revoluciju manite se foruma i internet peticija. Prava snaga koja menja stvari su "prosti" ljudi, a njih nema na internetu.

Ne shvatate da je "zastrasivanje" kljucna rec...kad to shvatite, otkrice vam se i objasniti mnoge druge stvari vezane za stanje u drustvu i ceo sistem. I kad ljudi shvate da moraju da izadju napolje da bi izazvali bilo kakvu promenu, samo tad ce se i desiti. Ovakve vlasti ne menja nista drugo sem ulica, i to je uklesano u kamenu, tj. nije nikakvo pitanje uopste.

A u vezi te serije, mene neces videti, posto sa mnom ne trose previse vremena ni kontrolori ni komunalci, traze lakse zrtve.
 
nova taktika kontrole.
Ulaze na stanici, a komunalci cekaju na sledecoj. Momak nije imao kartu za voznju, naravno nije hteo da im da licnu kartu, pa je izasao, a kontrola za njim i pokazuje ga komunalcima. Ne znam sta je dalje bilo, nastavio sam voznju.
Ovo je prvi put da vidim posle dugog vremena da neko nema kartu, obicno je svi imaju? Dali je to gradjanstvo pocelo da placa?
 
Evo Vesic opet dosao u Beogradsku hroniku da lupeta, nije imao prilike preko novina. I opet uporedjivanje sa okolinom i cenom. I opet teranje Vlade da naredi javnim preduzecima da uplacuju zaposlenima mesecnu kartu umesto da daju nadoknadu. I sve to prica, a ne zna koja je cena karata za studente, nezaposlene i srednjoskolce, kaze oko 1000. Kaze poslednje poskupljenje je bilo 2012. godine. Smatra da cena za zaposlene nije visoka, jer je u okolini niza. Prosto me zadivljuje sa svojim izjavama koje uopste ne piju vodu. Isprica pola price i prodaje je kao istinu i cinjenicu. Nijednom nije uporedio kvalitet prevoza sa ostalim gradovima u okolini. Nije uporedio cenu karte sa prosecnom mesecnom platom. Nije uporedio cenu karte sa kvalitetom usluge koja se pruza.
 
Da razmotrimo jednu situaciju:

Kontrola: Karte na pregled
Putnik: Imam kartu, kao što vidite, ali ćete sačekati 35 minuta da vam je pružim.
Kontrola: 35 minuta?!? Molim vas izvadite kartu
Putnik: Toliko vremena sam duže čekao u odnosu na to koliko bih čekao da se poštuje red vožnje".

Kako biste u toj situaciji reagovali da ste kontrolor? Naravno znate da je putnik u pravu vezano za red vožnje. a pritom u ruci jasno drži BusPlus putnu iskaznicu. Dakle?
 
Vrh