Šta je novo?

Naplata karata i kontrola - [ Beograd Plus,... ]

Данас сам се возио гб 1095 на 26.Најмање 500 трилиона пута се чуло оно...нећу ни да помињем.
 
Sta se desava sa brojacima putnika ako udje invalid, starije lice, zena sa decom ili trudnica. Da li oni ustaju sa tog sedista posto je ono rezervisano za nabrojana lica?
 
Ja verujem da i njima dojadi da sede toliko dugo, tako da ne sumnjam da ustaju. Nije ista situacija ako ste obican putnik pa presedate iz autobusa u autobus, pesacite, itd. Oni znaju da ce sedeti kasnije.
 
Naleteo na netu na ovu fotku. Jasno vam je da ova fotka nije za smehoteku :)
hal.jpg
 
Ево, јуче се возих превозом после дуго времена. Иако сам у старту негативно расположен према целој овој логици присиле, лично ми није сметало то стално понављање "поштовани путници".

Међутим, да је много, много је. Очито су наредили преко софтвера да аутомати пуштају молбу после сваке најаве стајалишта. Довољно је да се то чује после напуштања стајалишта, али је сувишно после "следеће стајалиште".

Али зато сам променио мишљење увече. Чека нас 60 на Мостару било шта 20 минута, долази 18, крцата, није могло двоје да уђе. Чекамо ко магарци још 10 минута, долази једнако крцата 17, ушло троје. После 5 минута, још једна 18, ушо само ја ... и прво што чујем, "поштовани путници". Толико ми је мрак на очи пао да бих разбио валидатор да сам му био близу.

Мамицу им ону говњиву и Дирекцији и ГСП-у. Тамо нико нормалан нема да му ради мозак.
 
Evo Nevene i u kafu sa porukom da očitamo kartu :/ Najave za stanice su ostale stare...

@docolski44

Pretpostavljam da koristiš IGo s' obzirom da pominješ Nevenu tako da:

Više -> Postavke -> Zvuk upozorenja -> Post. upoz. o prek. brzine

UI mi je na srpskom ali pretpostavljam da ćeš se snaći i sam ako ti je na drugom jeziku.
 
Rublika "Pet pitanja pet odgovora"

Desanka iz Zemuna predlaže dodatno angažovanje kontrolora na liniji 81

Gledateljka je iznela predlog da se na liniji 81 u špicu uvede još po jedan (dodatni) autobus, zbog potreba obližnjeg vrtića i škole. Takođe pita da li kontrolori na toj liniji mogu da kontrolišu sve putnike u autobusu i na delu trase od Zemunske bolnice do Altine (i u suprotnom pravcu), jer ona kaže da ih tada nikad nema.
Odgovor:
Od Direkcije za javni prevoz dobili smo odgovor da trenutno na liniji br. 81 saobraćaju 3 vozila sa intervalom od 22 minuta, a usled maksimalnog iskorišćenja raspoloživog voznog parka nije moguće angažovanje dodatnih vozila.
U Direkciji za javni prevoz kažu da se zahvaljuju sugrađanki na sugestiji, i kažu da će u narednom periodu u raspored rada kontrolora biće uvršten i pomenuti pravac.
Od sistema Bus Plus dobili smo odgovor da su sugestije sugrađanke prenete nadležnoj službi ovog sistema, odakle je primedba na kontrolu linije 81 prosleđena direktoru Sektora kontrole.

izvor: studio B
 
@stf
Sinoc je bila katastrofa sa 17 i 31. Ja sam bio na Konjarniku oko 5 sati, 6-7 17ica je jedna za drugom stizalo na okretnicu. 31 nije uopste bilo. Ja se onda uputim na 17, kod frizerske skole je autobus vec bio pun, niko nije mogao da udje. I onda se nekako zatvore vrata, cujem najavu za sledece stajaliste, posle toga i naredjenje. I istog trenutka mi je pao mrak na oci. Jedva sam izasao na Mostaru, pa onda sisao na 37. Cekao par minuta. Srecom nije bilo mnogo ljudi u autobusu, ali svaki put kada sam cuo naredjenje, gubio sam sve vise i vise zivaca. Slicno danas u 306. Prepun autobus vec na Ustanickoj, a onda cujes naredjenje. Tolika je guzva bila da je jedva dopirala najava stajalista do mene.
 
kako li je tek vozacima da slusaju to trabunjanje iz validatora :kafa:
 
81 treba pojacati samo u spicu, doduse sada Ugrinovacki put je dobio kvalitetniju vezu u vidu 707, 81L je pakao u spicu, "mirno" je od 10 do 12, i 19 do 21, posle je ludnica...
 
Ja se toga najvise plasim. U sredu su bili na nekim linijama, a juce sam prvi put video na 25. Ako budu brojali putnike nekim, a ne svim danima, to moze dati lazne podatke. Isto tako i brojanje u odredjenim vozilima, odnosno polascima.
 
Što se brinete oko toga, pa DJP ima "osećaj" za realne potrebe putnika ;) Po svoj prilici, to će značiti dodatno smanjivanje broja vozila...
A jako je zanimljivo da niko i ne pomišlja da počne da naplaćuje BG voz, prvih par jutarnjih polazaka, kada bi svako dao ne 72 dinara, već 12 dinara, mislim da bi se isplatilo i da bi još zaradili, sve više i više ljudi koristi voz.
 
Da li bi neka dobra duša koja živi blizu raskrsnice Dušanove i Banatske mogla da baci pogled i vidi kako sada idu autobusi, tj. da li će neki od njih (možda 707) i dalje nastaviti da ide izmenjenom trasom (od te raskrsnice Banatskom, pa desno u Ugrinovačku). Na sajtu BusPlusa nema reči o mogućim izmenama, tj. vraćanju na stare trase, a ni nigde drugo nisam naletela na informaciju. Bitno mi je zbog posla.
 
Pa zar ta "izmenjena" nije njegova redovna trasa, kod Saobraćajne levo, pa desno u Ugrinovačku i dalje preko autoputa kroz Altinu?
 
jelenabg,
malo sta moze busplus da uradi na promenu ili uspostavu novih linija inace
nema vise zaobilazenja, pustena je polovina predmostovske raskrsnice te
GPC ostaje na slepom crevu :(
Jedino resenje je da zvanicinim putem posta ,, sredi,, da GPC bude povezan sa gradom
kako bi ljudi ( iz Savske a sada u GPCu) mogli malo komotnije da dolaze i odlaze sa posla
u odnosu na rang same poste i nj. glavonja to ne bi trebalo da bude tesko :)
 
Nisam ni mislila da BusPlus to menja, već da su ovi iz Direkcije odlučili da umesto da Cara Dušana za Zelenjakom bude povezana sa 3 linije (704, 6 i 7), nešto dodele i donjem delu Ugrinovačke.

Što se Pošte tiče, pisano je, ali je dobijen odgovor da će se situacija snimati tokom septembra. Ne znam da li su snimali, ali vidim da se sada broje putnici. Iskreno, ovi naši teško da nešto mogu da urade. Ovi nisu hteli ni pešački da iscrtaju jer, zaboga, skupo je praviti spuštene trotoare, a ionako će proširivati taj deo Ugrinovačke. Važi.
 
Moj predlog je da se okretnica 18 premesti malo napred preko Novosadskog puta
to bi otprilike bilo produzenje za oko dve-tri bus stanice
te bi i mnogi gradjani (sa tog dela Altine) bili zahvalni kao i radinici postinog GPCa

U ovom slučaju Bus plus bi mogao da doprinese tako sto bi dostavio podatke o broju putnika sa one strane Novosadskog puta
ali verodostojniji su podaci koji ce stiči nakon brojanja koje je u toku :)
 
Mislim da bi ostanak 707 na promenjenoj trasi kroz Banatsku odgovarao i Altini i Zemun Polju.

Trenutno imamo pomalo šizofrenu situaciju da 707 u pravcu Zemun polja ne prolazi kroz Altinu jer još od marta meseca ne može da se uskladi semafor za skretanje desno sa NS puta ka Altini (ide starom trasom). U drugom smeru, stanovnici Altine mogu da koriste ovaj bus jer ne postoji problem skretanja levo na NS put.

E sad, ja verujem da ovi namerno nisu usklađivali semafore baš zbog otvaranja mosta, da ne rade dva puta istu stvar. Uglavnom, cenim da će u nekom trenutku 707 i u smeru ka Zemun Polju preći na izmenjenu trasu - iz saobraćajnice T7 levo na NS put i onda posle krivine desno kroz Altinu. Ako bude išao tom trasom, ući će u gužve koje će se stvarati na NS putu kod lakat krivine i dalje, a proterivanjem autobusa kroz Banatsku (ili neku raniju ulicu paralelnu sa T7) sve to bi se izbeglo. Manje saobraćaja, manje semafora, ne moranje da se sa NS puta skreće u Altinu, već bi se išlo pravo iz Ugrinovačke. Mislim da bi vreme vožnje bilo kraće (a ovi iz Zemun Polja su ionako iznervirani što uopšte moraju da prolaze kroz Altinu jer putovanje duže traje). Jedini "gubitnici" bili bi ovi sa Galenike jer tada kroz T7 ne bi išao nijedan bus. Ali opet, oni imaju 84 koji ih brzo dovozi do Cara Dušana, ako baš neće da se gegaju sa 84-om koja staje na svakoj stanici.
 
Blago tebi.
Inace, ko se danas nije vozio gradskim prevozom, novost. Posle mesec dana, setili se da isprave ozbiljnu gramaticku gresku u naredjenju, pa tako sada glasi "Postovani putnici, ocitajte svoju kartu". Zalosno je da mozgovi koji su smisljali tu jednu recenicu, oni koji su kasnije snimali, pa jos gore i oni koji su kodirali, nisu imali pojma kako se pravilno govori.
Isto tako mi se cini i da su smanjili frekventnost naredjenja na samo posle najave sledecih stanica, ali nesto nisam siguran, jer je i to previse.
 
Gramaticka greska mi i nije toko bitna ali je bezveze to sto iritiraju narod tom recenicom :bash:
 
Vrh