Šta je novo?

Naplata karata i kontrola - [ Beograd Plus,... ]

Upravo sam jednog francuza vodio do hotela, nije znao kako da dodje. Rekao mi je "Nisam shvatio kako se plaća prevoz ovde". Rekao je da pošto nije znao kako se plaća prevoz, i niko nije hteo da mu pomogne, nije ni platio rpevoz..
 
trebao je da validira kako je smeo da ne validira iju strasno :lol: :p
 
Simens dobija tender, javila mi mala ptičica. citrajte post kada prodje tender
 
Да ли ћемо ми, можда, имати два паралелна система наплате, па кад уђеш у бус бираш где ћеш да валидираш? Односно: да ли желиш да проследиш паре ДС-овим пајтосима, или - Весићевим пајтосима :D
 
@пантограф

Aha, mislis pravo demokratskog izbora kome dajemo ? :smile::lol:

Sent from my LG-E510 using Tapatalk 2
 
direktor":11v1jyoe je napisao(la):
Simens dobija tender, javila mi mala ptičica. citrajte post kada prodje tender

Zna li neko kako se Simensov sistem naplate pokazao u drugim gradovima,
pretpostavljam da su negde dobijali na tenderima, nismo im mi valjda prvi pa
da se na nama uče. :mrgreen:
 
direktor":23f9d5o6 je napisao(la):
Simens dobija tender, javila mi mala ptičica. citrajte post kada prodje tender
Ja demantujem da sam bilo kome dojavio nesto ili da imam bilo kakvu informaciju o ovome. :roll:
 
Ja se nadam da je to istina jer je Simens ozbiljna i poznata kompanija koja ima ogromno iskustvo. Malo sam gledao na njihovom sajtu, imaju dva razvijena sistema. Jedan, kao sto je i sada kod nas, Check in-Check out, tj. cekiranje pri ulazu i izlasku iz vozila, sa aparatima kod vrata. Drugi, vrlo zanimljiv, Be in-Be out. U sustini, postoje uredjaji koji se postavljaju na plafonu kod vrata koji automatski skidaju kredit kada putnik udje u voziloo i "pamti" kada putnik izadje. E sad, pretpostavljam da su resili problem kada je u vozilu guzva da ne skida kredit onima koji moraju da izadju kako bi oslobodili izlaz. Ali definitivno bi povecaonaplatu, jedino sto bi eventualno neki ulazili sa praznim karticama, namerno ili slucajno. Koga zanima malo vise, evo sajt.
http://www.mobility.siemens.com/mobilit ... eting.aspx
 
па пази, они су далеко озбиљнији играч од Кентакарта, тако да не верујем да можемо да будемо на губитку са којим год системом

едит: сад, када сам прочитао о њиховим системима, лично бих изабрао BiBo-System (Be-in/Be-out). држи се картица у џепу и путник не мора да се цима да се чекира при уласку и изласку
 
А sta se desava ,ako neko ima dje kartice nekim slucajem , pa ulaz izlaz iz vozila da bi neko izasao ,
Ja bi volijo da se da sanas Mihajlu Pupinu sa njihovim sistemom pauk
 
да, али Паук је само систем за ГПС праћење. иначе, треба видети ко је радио СуБус, па видети како њега импламенирати у Београд
 
Koliko znam u Subotici se kucate na ulazu skida vam 100 din sa kartice, i kucate se na izlazu pa vam sistem "vraća" 50dinara... Zanimljivo rešenje, moram priznati...
 
Да, добар систем за натерати на девалидирање и тиме добити прецизан увид у оптерећеност система , тј. појединих деоница и битних преседачких тачака.
 
Iste informacije moze da pruzi Be in-Be out sistem, plus sto nema nikakvog validiranja i pravljenja guzvi.
 
Каква је судбина „Бусплуса”?

Тај систем је изузетно важна компонента градског превоза, али не функционише на начин на који је замишљен, односно да Београд остварује приходе од њега и умањује буџетске субвенције за превознике. Тај проблем решићемо тако што ће „Бусплус” постати градски систем. Наплата карата, контрола и тарифни систем припашће граду, а турски партнер обезбеђује валидаторе и одржавање софтвера.

http://www.politika.rs/rubrike/Beograd/ ... ra.sr.html
 
Jel znaju oni vise sta zele? Kako sada "turski partner", a hoce da objave tender za softver i hardver?
 
Sve mi liči da ni sami nisu svesni u šta su se uvalili, i da vođenje grada nije baš dečija igra.
Dosta konfuznih, nedorečenih, kontradiktornih izjava smo čuli do sada a sve mi se čini
da će se ta praksa nastaviti i ubuduće.
 
Pa uzeli su vlast u Beogradu, sad je sve drugacije.
I ponekad se zaista pitam dal ovaj narod boluje od amnezije???
I pre 5. oktobra neki pozivase na ne placanje struje i drugih troskova. Sta bi nakon preuzimanja vlasti? Jel oprostise dugove onima koji ih poslusase? Naravno da ne.
Pitanje casti i odgovornosti za izreceno odavno ne postoji na ovim prostorima.


Sent from my LG-E510 using Tapatalk 2
 
U nasem narodu ta posast, to zlo, zvano pamcenje, bejase iskorenjeno odavno... Svaki izbori to govore...
 
Нова градска власт управо је умањила накнаду незапосленим породиљама са 50.000 на 20.000 динара по детету.
Кад је радикалским коњокрадицама то била једна од првих мера, запитајте се колико ће кроз који месец коштати карта за ГСП, и како ће се бринути о њеној наплати...
 
После гласања (или још боље негласања) нема кајања.
 
Ljudi su glasali (ili nisu glasali) za promenu sistema. To su pricali sve dok nije izabran gradonacelnik. Sad okrecu drugi list.
 
Vrh