Šta je novo?

Naplata karata i kontrola - [ Beograd Plus,... ]

Ponavljam nije donuta odluka o ukidanju zone broj 2.Nije bilo ni saopstenja,a da se ne lazemo ubili bi nas u pojam hvaljenjem oko toga.
 
To je info sa prodajnog mesta Zeleni venac. Uostalom jos nije Nova godina.
 
vucko":cfryi6k6 je napisao(la):


,,. . . . Антић каже да ће се на овај начин приходи ГСП-а смањити, али ће разлика у цени
бити надокнађена из градске касе.. . . ,,

koj gi tuko po uši . . . :lool:

Znači od 1.januara ako mi kontrolor pomene 2 zonu odmah da ga pitam kome ti majku. . . :laugh: :lool: :laugh:
 
a sta da radimo sa papirnim kartama koje smo kupili ranije?
jel ce moci da se odnese do kioska pa da se konvertuje u kredit? :D
 
наравно да не :)
чек, зар није зона 2 оно што је данас ИТС2 зона 1?
 
Jedna stvar mi nije jasna...jel sad za januar mesec mi koji imamo personalizovane BusPlus kartice kupujemo markicu kao što smo kupovali za decembar i prethodne mesece ili se prelazi na "elektronske markice".
 
Na svim vestima su rekli, možeš da biraš, da li ćeš da uplatiš na busplus i da koristiš nov sistem, ili da kupiš makricu pa je ubaciš u karticu kao do sad.
E sad to ja isto čekam.. Pošto niko ništa ne priča što se tiče uplaćivanja na busplus karticu...
 
Pozdrav svima! Imam jedno pitanje: da li je neko do sada negde uplatio "elektronsku" markicu ili to još nije proradilo? Ako jeste, gde?
 
Markice za januar će moći da se koriste uz stare povlastice, kao i uz nove personalizovane BusPlus kartice, što znači da elektronske markice za personaliyovane BusPlus legitimacije još nisu zaživele...

Izvor: 24sata
 
i tako u februaru, pa martu, pa aprilu, dok novi sistem ne zazivi, za jedno 50tak godina, ko i sve u ovoj drzavi- na vreme.
 
Ne brini se, ovaj posao ne sprovodi država, zaživeće do februara ;) Januar je svakako bio planiran kao probni. Ipak u nekim vozilima još nema aparata, a o vozovima da ne pričam
 
Kako prObni da bude kad nema nigde da se uplati na karticu a i niko nista ne prica o tome.. A skoro svi ce da kupe markice za Januar
 
Bejah na cvetku,nema druge zone!Kada se dopunjuju kartice i da li ce moci kod vas?Nemamo blage veze,mali kupi kartu za sebe i ne smaraj vise :D
 
Bus plus sistem od 1. februara
IZVOR: TANJUG
Beograd -- Novi elektronski sistem naplate karata u javnom gradskom prevozu počeće da funkcioniše od 1. februara 2012. godine.




Beograđani će od tada moći da koriste samo neku od četiri vrste elektronskih karata za vožnju, najavili su danas predstavnici "Bus plus" sistema i Direkcije za javni prevoz.

"Bus Plus" sistem podrazumeva uvođenje personalizovanih karata kao zamenu za dosadašnje markice, zatim nepersonalizovane i papirne elektronske karte, kao i papirne karte za jednu vožnju koje će moći da se kupe samo kod vozača.

Izdavanje personalizovanih elektronskih karata počelo je u avgustu, do danas ih je izdato skoro 300.000. Beograđani koji tek treba da ih izvade mogu to da učine na nekom od 50 šaltera, među kojima su oni u GSP-u, poslovnicama telekoma i 30 šaltera na trećem spratu Beograđanke.

Oni koji nisu uspeli da izvade personalizovanu elektronsku "Bus plus" kartu, moći će to da učine u januaru, s obzirom da će se obične markice za prevoz prodavati i koristiti sve do 1. februara.

Personalizovane elektronske karte gradjani će moći u januaru da dopune poput kredita za mobilni telefon na 800 mesta u gradu, među kojima su kiosci Future, Štampe i razne druge prodavnice.

Građani će na tu karticu uplaćivati iznos cene markice koju koriste i moći će da se voze ceo mesec, kao i do sada, s tim da će biti u obavezi da kada udju u vozilo javnog prevoza overe tu kartu.

Nepersonalizovane plastične i papirne karte moći će da se kupe od sredine januara, a građani će moći da uplaćuju na njih novac za voznju od 25. januara, najavio je menadžer "Bus plus" sistema Veljko Vlahović.

On je objasnio da će korisnici na nepersonalizovanu elektronsku kartu moći da uplaćuju željenu sumu novca, a da će im se, kada overe kartu na automatu u autobusu, za jednu vožnju skidati iznos cene jedne pojedinačne karte od 60 dinara.

Papirna elektronska karta je takodje nepersonalizovana, razlikuje se od prethodne, jer korisnik na nju može da uplati najviše 500 dinara kredita, a kada se izvadi košta 40 dinara i važi tri meseca.

Vađenje personalizovane i nepersonalizovane kartice košta 250 dinara, ali one važe tri godine.

Četvrta vrsta karata su one za jednu vožnju koje će moći da se kupe isključivo kod vozača, s tim da korisnik neće dobiti kartu, već fiskalni račun kao potvrdu da je platio vožnju, kaže Vlahovć.

Validatori za očitavanje karata već su ugradjeni u sva vozila, osim u nove španske tramvaje, a putnici će se "čekirati" tako što će približiti karticu na dva - tri centimetra od uređaja, rekao je Vlahović i dodao da oni koji plate vožnju kod vozača ne overavaju kartu.

Direktor direkcije za javni prevoz Zoran Šarac pozvao je Beogradjane da u što većem broju izvade nove peronalizovane karte, s o bzirom da je velika verovatnoća da će cena markice za prvu i drugu zonu od 1. januara biti ista.

Šarac je rekao da će, ako Gradsko veće u četvrtak, 29. decembra, usvoji odluku, biti ukinuta razlika u ceni markice za prvu i drugu zonu, ističući da će to važiti samo za one koji koriste markicu.

Cena pojedinačne karte za drugu zonu i dalje će biti veća nego cena u prvoj zoni, rekao je Šarac.
 
roadrunner":3velby82 je napisao(la):
Personalizovane elektronske karte gradjani će moći u januaru da dopune poput kredita za mobilni telefon na 800 mesta u gradu, među kojima su kiosci Future, Štampe i razne druge prodavnice.

Građani će na tu karticu uplaćivati iznos cene markice koju koriste i moći će da se voze ceo mesec, kao i do sada, s tim da će biti u obavezi da kada udju u vozilo javnog prevoza overe tu kartu.

I dalje ostaje nedokučeno kada će moći elektronski da se dopune personalizovane karte? Početkom januara ili od 25. januara...
 
Pitah na jednoj trafici kad će moći da se dopuni kod njih te karte,i rekoše mi nikad,jer kažu da oduzima mnogo vremena(slično kao kad kupujete karticom u prodavnici) i da ne sme da se pogreši pri ukucavanju jer ne postoji opcija storniranja kao kod dopuna npr. i sve to za zaradu od 2% pre plaćanja poreza,tako da to što oni kažu na 800 mesta nema šanse,što znači gužve u najavi na svim mestima za najobičniju dopunu tog kredita :-/
 
Pozdrav svima, posto je ovo jedan od retkih foruma na kom se vodi civilizovana i argumentovana diskusija, da podelim sa vama i moje misljenje o novom sistemu naplate karata.

Do sada, osim floskula i jednih te istih recenica u svojim saopstenjima za javnost preduzeca Bus Plus , ja i dalje nisam razumeo kakvu korist ja, kao neko ko stoji na stajalistu i ceka prevoz, ima korist od svega ovoga, a narocito od validiranja mesecnih karata, sto me i najvise buni. Sada su rekli da nece kaznjavati, nego blokirati karte koje nisu validirane pri ulasku? Sta sad to znaci? Cela kapmanja im je vrlo neinformativna i jako lose ogranizovana.
Pisao sam im nekoliko mejlova, nikakav konkretan odgovor nisam dobio, osim da se sistem 'tamo negde koristi' i da je 'najsavremeniji'. Vise je nego ocigledno da je ceo sistem smislio neko ko nikada nije ni video gradski prevoz a ne usao u njega, tj. neko ko je uzeo procenat i sad ga bas briga sto je meni zagorcan zivot. Vec je ovde pominjano, da ce samo proces ulaska i validiranja karata predugo trajati, pa kako onda mogu da nazivaju unapredjenjem prevoza, ako autobus i minut duze stoji na stajalistu zbog 'novih, najmodernijih i sarenih igracaka?'

Ne ulazim u teorije oko pracenja pojedinaca (mada je prodaja tih informacija vrlo verovatna), ni u pricu zasto je jedan monopol prodat privatnoj firmi za male pare.
Ali ako cu ja, pored toga sto sam platio mesecnu kartu, kao sto sam i do sada kupovao markicu (isksljucivo iz razloga 'udjem i ne razmisljam'), morati da stojim u redu, vadim novcank, 'validiram se', i zbog toga putovanje koje je do sad trajalo 20 minuta traje 35, ako budem morao da ustajem i 10 minuta ranije zbog njihovih igracaka, da bi se neko igrao u info centrima,jer se to, zaboga, radi u evropi, carskoj rusiji ili drevnoj kini, grad ce dobiti jos jednog svercera...pa nek me tuze (i onako nemaju sta da mi oduzmu:) Svojevremeno je na Pravnom fakultetu pokusano da naprave slican sistem evidencije studenata koji pohadjaju predavanja. Odmah je napusten, jer su uvideli da im treba oko 20 minuta samo da svi udju i chekiraju se.

Zaista sam zabrinut kako ce sve to da funckionise, narocito na stajalistima na kojima preseda veliki broj ljudi (svako od nas bi mogao da navede bar desetak). Mislim da ce samo da uspore kretanje vozila, a ako na kraju ispadne tako, odbijam da placam losiju uslugu od one koju sam do sada imao. Ne vidim sta je problem da se nepersonalizovane karte verifikuju (jer se skida iznos novca), kao sto su se do sada ponistavale karte, a mesecne samo proveravaju da li su uplacene za taj mesec, i vuk sit i ovce na broju.
 
Darko75":rsxp18qo je napisao(la):
Pitah na jednoj trafici kad će moći da se dopuni kod njih te karte,i rekoše mi nikad,jer kažu da oduzima mnogo vremena(slično kao kad kupujete karticom u prodavnici) i da ne sme da se pogreši pri ukucavanju jer ne postoji opcija storniranja kao kod dopuna npr. i sve to za zaradu od 2% pre plaćanja poreza,tako da to što oni kažu na 800 mesta nema šanse,što znači gužve u najavi na svim mestima za najobičniju dopunu tog kredita :-/

Pa ako pogreši i uplati nekom drugom, jednostavno ne platiš ? dok ne "pogodi" tvoju karticu i ne napuni je kreditom :)
 
kopmania":2wzq72bp je napisao(la):
Darko75":2wzq72bp je napisao(la):
Pitah na jednoj trafici kad će moći da se dopuni kod njih te karte,i rekoše mi nikad,jer kažu da oduzima mnogo vremena(slično kao kad kupujete karticom u prodavnici) i da ne sme da se pogreši pri ukucavanju jer ne postoji opcija storniranja kao kod dopuna npr. i sve to za zaradu od 2% pre plaćanja poreza,tako da to što oni kažu na 800 mesta nema šanse,što znači gužve u najavi na svim mestima za najobičniju dopunu tog kredita :-/

Pa ako pogreši i uplati nekom drugom, jednostavno ne platiš ? dok ne "pogodi" tvoju karticu i ne napuni je kreditom :)
Pa i nije problem u nama koji bi da dopunimo jer naravno da nebi platio,nego u tome što niko od vlasnika prodavnica,trafika i sl. neće hteti da se zaje*******ava sa tim i da finansira Bus plus u tim slučajevim,i da,rekao mi je da ako nekom dopuniš a on nema para npr. mora prodavac da da iz svog dzepa.Možda će jedino moći da se dopuni u poštama ili na železničkim stanicama gde one blagajnice i onako ništa ne rade pa će ih verovatno zaposliti.
 
Bice na kioscima future plus i stampe.Opusteno ;) Imate i potvrdu za to na sajtu grada beograda.
 
Danas sam na zelenjaku uzeo mesecnu. Nije me pitala za koju zonu :D Za el. markicu nisam ni hteo da pitam, zena je bila u pola sendvica :violina:

Nego, zna li neko jel ima napretka u onom sistemu posaljem sms i vidim kad mi stize trola na odredjeno stajaliste? Niko ni ne spominje a rekli su :dil:
 
Директор дирекције за јавни превоз Зоран Шарац позвао је Београђане да у што већем броју изваде нове перонализоване карте, с о бзиром да је велика вероватноћа да ће цена маркице за прву и другу зону од 1. јануара бити иста.

Шарац је рекао да ће, ако Градско веће у четвртак, 29. децембра, усвоји одлуку, бити укинута разлика у цени маркице за прву и другу зону, истичући да ће то важити само за оне који користе маркицу.

Цена појединачне карте за другу зону и даље ће бити већа него цена у првој зони, рекао је Шарац.

Interesantno
 
Vrh