Šta je novo?

Naplata karata i kontrola - [ Beograd Plus,... ]

Automat je trebalo da bude ovakav pa nebi imali problema
dsc09695z.jpg

By direktorgsp at 2012-04-04
 
boca-ica":348qi9r0 je napisao(la):
I proslog i ovog meseca bezuspesno sam pokusao da uplatim bus plus platnom karticom
jedino u corner shopu sam dobio obrazloženje, (imaju čitać)
politika bus plusa ne dozvoljava takvu vrstu placanja. . . . :shok:
Kao i cigare što u Rodi ili Dis-u ne možeš da kupiš karticom ili čekovima,oni moraju da ih plate za,čini mi se,nedelju dana,pa im se ne isplati da čekaju tvoje pare.A i provizije banaka će da uzmu kajmak koji je namenjen našem modernom sistemu naplate karata.
 
Sledeceg meseca probacu i sa čekom , mislim da to ne sme još niko da odbije
a stvarno bez-veze hoću da platim , e ... ne može sa ovim sa onim . . . .
baš me briga da jurim keš , da nece možda još sve u metalu . . . :laugh:
 
boca-ica":f0pfq61x je napisao(la):
Sledeceg meseca probacu i sa čekom , mislim da to ne sme još niko da odbije
a stvarno bez-veze hoću da platim , e ... ne može sa ovim sa onim . . . .
baš me briga da jurim keš , da nece možda još sve u metalu . . . :laugh:

Mislim da je neko vec lepo objasnio da to nema veze sa Bus Plusom, vec sa trafikom jer je naknada koju banka uzima od koriscenja kartice veca od provizije koji trafika dobije od BusPlusa za prodaju. Pa niko nije mentalac da ti nesto proda i bude na gubitku :/
 
Ima veze s Bus Plusom, po mojim informacijama je direktiva da se plaća isključivo kešom došla od njih.
 
Sammael":5sbhchzg je napisao(la):
Ima veze s Bus Plusom, po mojim informacijama je direktiva da se plaća isključivo kešom došla od njih.

Nemoj tako, Sammaele, sad ce onaj Veliki srpski ajduk sto pise latinicom (?!) oma da te proglasi partijskim vojnikom i pljuvacem (ako je zavrsio sa ugljem) :laugh:
 
aco pretpostavljam da se ovo ajduk odnosi na mene.

elem malo objašnjenje.

ako se to odnosi zbog slike na mom avataru, to nije hajduk, to je arnaut. To je slika našeg čuvenog slikara Paje Jovanovića. Možeš otkucati u guglu Paja Jovanović Arnaut sa čibukom da vidiš sliku u većoj rezoluciji čisto da bi bio upoznat sa jednom od najznačajnih slika kod nas. slika se nalazi u narodnom muzeju u beogradu, ali na žalost situacija je takva kakva je pa ako želiš da je vidiš uživo moraćeš da sačekaš neku izložbu.


i jedno pitanje? kakav ugalj?



p.s.

ti jesi partijski vojnik na zadatku da pljuješ.

od 90 postova koje se napravio na ovom forumu svi su u ovoj temi baveći se pljuvanjem. zato nemojmo stvari uvijati u oblandu i nazivati ih (tj. vas) protivnici validacije mesečnih kartica, nego ih nazovimo pravim imenom, a to je partijski vojnici.

jer ja sam protivnik validacije, i time bi tom kvalifikacijom svrstali mene, tebe i još neke u isti koš, a mi to svakako nismo.
 
Sammael":19wwbkze je napisao(la):
Ima veze s Bus Plusom, po mojim informacijama je direktiva da se plaća isključivo kešom došla od njih.

Nemas ti apsolutno nikakve informacije, to si prosto lupio da ispadnes faca protiv BusPlusa. Da li ti placas trafici kesom, karticom ili cekom BusPlusu je svejedno jer on dobija novac sa racuna firme koja drzi trafiku. Nju bas briga tvoj odnos u vidu placanja sa trafikom jer on nema nista sa tim. Trafika je gubitnik ako joj placas karticom.

Nisam ni ja preterano odusevljen uvodjenjem BusPlus sistema, ali ne volim kad neko ko nema pojma o ekonomiji kaze tako neku glupost, i jos izjavi "imam informaciju". To si direktno slagao, nemas, jer to nema veze sa BusPlusom.
 
Placanje iskljucivo zavisi od prodajnog mesta.Posto ne mozete karticom kupovati nijedan drugi proizvod na kioscima ne mozete ni kupovati bus plus dopune.
 
Vidis милисаВе,

Moja baka je ovde na Dorcolu nekada davno placala Arnautima da istovare ugalj koji je dovozen sa stovarista, smeste ga u podrum i povremeno da ga u manjim kolicinama donesu do drvenog sanduka ispred stana na spratu. Zato je objasnjenje slike bilo potpuno nepotrebno, ali je objasnjenje u vezi uglja tako dobrodoslo!

Pre bih rekao da si ti partijski vojnik na zadatku- da sve druge koji nisu partijski vojnici probas da strpas u kos u kome se nalazis.
Sa ili bez validacije -iz tog kosa ne mozes lako izaci jer sam si u njega upao!
 
vucko":tvkejlb3 je napisao(la):
Placanje iskljucivo zavisi od prodajnog mesta.Posto ne mozete karticom kupovati nijedan drugi proizvod na kioscima ne mozete ni kupovati bus plus dopune.

Можда је од БП дошла директива да не може ниједан производ да се купи картицом на трафици. Да их не провале. :laugh:
 
Све Трафике од Графарта имају допуне за БусПлус систем. Тако да ово може и у осталим њиховим објектима. Има на сајту Веселог Четвртка списак њихових објеката.
 
Trola na liniji 22, jutarnji časovi. Busplus kontrolorka proverava kartice, okreće se ka nekom tipu koji gleda kroz prozor:
- "Vašu kartu molim"
(tip ćuti, gleda kroz prozor)
- "Dajte mi vašu kartu"
(tip ćuti i pomeri se jedan korak dalje)
Kontrolorka odustaje i odlazi ka sledećem putniku:
- "Vašu kartu molim"
- "Silazim na sledećoj"
Kontrolorka se okreće i odlazi ka sledećem putniku.

A ja imam 2680 din manje i napunjenu Busplus karticu u novčaniku ovog meseca. Izgleda da sam blesav
:bash:
 
Felixe,onaj osecaj kada mislis da si bu**** jer placas povlasticu a vecina se svercuje.
 
Da li je negde objavljeno koliko para im se uliva u kasu od prodaje karata preko busplus sistema+ od naplate kazni?
Ja sam gotovo sigurna da je to mnogo manje para nego pre uvodjenja busplusa: kontrola je katastrofalna..prakticno je i nema a na terenu i slepcu je jasno da je masovni sverc po busevima uzeo maha.
 
Неће то тако бити после избора...
него не таласају сад :)
Актуелна гарнитура им је дала више него повољан уговор...и сад ћуте...а купиће кајмак наредних 10так година...
 
Agbi":b6kboo8s je napisao(la):
Da li je negde objavljeno koliko para im se uliva u kasu od prodaje karata preko busplus sistema+ od naplate kazni?
Ja sam gotovo sigurna da je to mnogo manje para nego pre uvodjenja busplusa: kontrola je katastrofalna..prakticno je i nema a na terenu i slepcu je jasno da je masovni sverc po busevima uzeo maha.
To je tačno, ali da citiram jedan od bolje ocenjenih komentara na yt:

Plata 20.000
BusPlus 3.000
Infostan 7.000
Struja 2.000
Telefoni 2.000
Ostaje mi 6.000 da jedem svaki dan, a to je 200 dnevno za 3 obroka 30 dana. Toliko o svemu tome.
 
Plata 20.000
BusPlus 3.000
Infostan 7.000
Struja 2.000
Telefoni 2.000
Ostaje mi 6.000 da jedem svaki dan, a to je 200 dnevno za 3 obroka 30 dana. Toliko o svemu tome.
O plati ne treba govoriti, tako nam je kako nam je. Ali:
Živeti sam u 70 kvadrata?!? (toliki račun odprilike dođe i meni za mojih 70 kvadrata, ali nas 6 tu živi. Predpostavljam da je sam jer ne navodi te troškove, a ni primanja. Dakle, bespotreban luksuz. Tu već može da se uštedi dovoljno za bus.
Telefoni 2000? Ja za svoj mob dajem max 1000, pričam kad i gde stignem. Pretplata za fixni 430. Dakle ne vidim razloga da se ne uštedi bar 500 na telefon.
Struja 2000? Ja za šestočlanu porodicu plaćam 4-5000 mesečno, sve zajedno sa TV pretplatom. Može i tu da se uštedi bar 500.
Dakle 4000, elem petina plate se uštedi bez ikakvog odricanja, samo nebacanjem para.

Problem je što ljudi ne shvataju da 'ne štedi onaj ko ima, već ima onaj ko štedi'
 
Vrh