Šta je novo?

Naplata karata i kontrola - [ Beograd Plus,... ]

Bobbe, Bobbe, i dalje se trudiš protivu mase. i MilisaVe....

Ja sam odavno odustao.....

argumenti su im jači: napaćeni narod, lopine...

Protiv toga se ne može :cool:
 
Plata 20.000
BusPlus 3.000
Infostan 7.000
Struja 2.000
Telefoni 2.000
Ostaje mi 6.000 da jedem svaki dan, a to je 200 dnevno za 3 obroka 30 dana. Toliko o svemu tome.

Nisam od starta na forumu, ali ako je ovo bolje ocenjeno, onda su ti ljudi jako cinicni koji su dali plus za ovo. 20.000 dinara dobijas za neki najnizi vid kvalifikacije posla, ili u nekoj trgovini, ili neko fizikalisanje. Ko je toliko bezobrazan da radi takav posao i sebi daje pravo da potrosi 2.000 na telefon ili zivi u stanu u kome je infostan 7.000. To je i prethodni vec objasnio, spustite se na zemlju i trosite ono sto imate.
 
Bobb":nfx2pr7n je napisao(la):
Plata 20.000
BusPlus 3.000
Infostan 7.000
Struja 2.000
Telefoni 2.000
Ostaje mi 6.000 da jedem svaki dan, a to je 200 dnevno za 3 obroka 30 dana. Toliko o svemu tome.
O plati ne treba govoriti, tako nam je kako nam je. Ali:
Živeti sam u 70 kvadrata?!? (toliki račun odprilike dođe i meni za mojih 70 kvadrata, ali nas 6 tu živi. Predpostavljam da je sam jer ne navodi te troškove, a ni primanja. Dakle, bespotreban luksuz. Tu već može da se uštedi dovoljno za bus.
Telefoni 2000? Ja za svoj mob dajem max 1000, pričam kad i gde stignem. Pretplata za fixni 430. Dakle ne vidim razloga da se ne uštedi bar 500 na telefon.
Struja 2000? Ja za šestočlanu porodicu plaćam 4-5000 mesečno, sve zajedno sa TV pretplatom. Može i tu da se uštedi bar 500.
Dakle 4000, elem petina plate se uštedi bez ikakvog odricanja, samo nebacanjem para.

Problem je što ljudi ne shvataju da 'ne štedi onaj ko ima, već ima onaj ko štedi'
Najbolje mu je da proda svoj "luksuzni" stan od 70 kvadrata i preseli se u neki suteren u Borči, uz obavezno plaćanje harača državi na manju cenu. Kompjuter sa kog je poslao komentar isto obavezno da proda a i internet da odjavi, ipak je to luksuz u današnje vreme. A ako odjavi i televizor može uštedeti dodatnih 500 dinara. Prelazak na vegetarijansku ishranu je takođe preporučljiv, znatna ušteda na kupovini mesa etc. I sve te mere štednje u državi koja se ponaša rasipnički, da ne zalazimo sada u te teme. Sorry zbog sarkazma.
 
angry bird":13e59bs6 je napisao(la):
Najbolje mu je da proda svoj "luksuzni" stan od 70 kvadrata i preseli se u neki suteren u Borči, uz obavezno plaćanje harača državi na manju cenu. Kompjuter sa kog je poslao komentar isto obavezno da proda a i internet da odjavi, ipak je to luksuz u današnje vreme. A ako odjavi i televizor može uštedeti dodatnih 500 dinara. Prelazak na vegetarijansku ishranu je takođe preporučljiv, znatna ušteda na kupovini mesa etc. I sve te mere štednje u državi koja se ponaša rasipnički, da ne zalazimo sada u te teme. Sorry zbog sarkazma.
E vidiš, upravo zbog takvog našeg tradicionalnog razmišljanja (što ja da štedim kad vidi kako se onaj rasipa) nam je takva i država, a tako je i nama. Državu čine ljudi koji su većinom deo istog tog mentaliteta.
Prvo, ne mora da se seli u Borču da bi smanjo račun za Infostan, kvadratura stana je tu mnogo bitnija. Ne mora ni da prodaje veliki stan ako mu je drag, nek ga izdaje i za te iste pare unajmi jednosoban. Kompjuter ne mora da prodaje jer na njega, sem malo struje i interneta nema drugih troškova. Uostalom, čini mi se da onaj lik koji je pravio spisak i ne jede ništa, jer nije računao još mnogo troškova, internet, održavanje zgrade, odeća...
Ne mora ni da odjavljuje TV jer tih 500 dinara može da uštedi i na struji. Na žalost, vegetarijanska hrana uopšte nije jeftinija od mesa, naprotiv, a jedino na tome ne bih nikad predložio štednju. Upravo svrha ovog je da bi mu ostalo više para za hranu, zar ne?
Izvinjavam se i ja za off, neću se više upecati ;)
 
angry bird":ehqowr46 je napisao(la):
Najbolje mu je da proda svoj "luksuzni" stan od 70 kvadrata i preseli se u neki suteren u Borči, uz obavezno plaćanje harača državi na manju cenu. Kompjuter sa kog je poslao komentar isto obavezno da proda a i internet da odjavi, ipak je to luksuz u današnje vreme. A ako odjavi i televizor može uštedeti dodatnih 500 dinara. Prelazak na vegetarijansku ishranu je takođe preporučljiv, znatna ušteda na kupovini mesa etc. I sve te mere štednje u državi koja se ponaša rasipnički, da ne zalazimo sada u te teme. Sorry zbog sarkazma.

Pa ako zivi sam u njemu itekako je luksuz. Ja sam promenio privatno nekoliko stanova, ne zivim sam, nijedan nije imao vise od 35m2, a i moji zive u stanu od 54m2 u provinciji gde nas je bilo cetvoro. Internet placam kao pre-paid, pa kad imam uplatim 30 dana, kad nemam cutim, a imam platu 50.000. Svi imaju neke troskove, zasto recimo profesori, medicinari, neki iz supa ozenjeni sa jednim detetom kupe stan od 35m2 i zive u njemu, troje, sa OK platama. Ne gadjaju se kao taj lik sa 20.000. Ima on dodatne prihode, ne bi on ziveo tako da ima samo 20.000, u zivotu mu ne bi palo na pamet da da za telefon 2.000. I da, ako nema posla, nema da plati porez na toliki stan, pravac Borca, pa kad nekad u zivotu zaradi vise, zamenice za bolje, nista to nije neobicno, takav je zivot.
 
@nikola

E pa nije takav zivot!!!!! Kao deo Evrope ja ocekujem da zivim kao isti, sto ce reci da ne moram da brinem dali cu platiti sve racune, dal cu imati mesa svaki dan na stolu, da mogu da promenim auto jednom u 5 godina, da mogu da odem na letovanje ili zimovanje......Problem je sto mi imamo vrlo korumpiranu vlast a i opoziciju, cijim radom je nestala ta cuvena srednja klasa ljudi. Dokle god mi dozvoljavamo da nas neko jase taj ce to i da radi, a na kraju ces reci "sta ces, takav je zivot". Jeste takav ako si tako sam odabrao.
 
kingmanowar":30vqb25h je napisao(la):
@nikola

E pa nije takav zivot!!!!! Kao deo Evrope ja ocekujem da zivim kao isti, sto ce reci da ne moram da brinem dali cu platiti sve racune, dal cu imati mesa svaki dan na stolu, da mogu da promenim auto jednom u 5 godina, da mogu da odem na letovanje ili zimovanje......Problem je sto mi imamo vrlo korumpiranu vlast a i opoziciju, cijim radom je nestala ta cuvena srednja klasa ljudi. Dokle god mi dozvoljavamo da nas neko jase taj ce to i da radi, a na kraju ces reci "sta ces, takav je zivot". Jeste takav ako si tako sam odabrao.
Srednja klasa ljudi nestaje svuda u svetu, ne samo kod nas, to je globalni fenomen. Ni u najbogatijim zemljama srednja klasa se više ne razbacuje kolima, kvadratima, restoranima kao što ti se to možda činilo nekada. Bogati su sve bahatiji, siromašni sve siromašniji, mi smo samo jedno zrno u toj pustinji. Taj proces je samo brži u zemljama gde vlast ne radi svoj posao, ali svi idemo u istom pravcu, čak i kinezi. Kod njih se taj proces razvoja odvija ubrzano i sad su u uzlaznoj putanji jer kasne za ostalima, ali na kraju će i oni nizbrdo. Sve dok se nešto ne desi, manje ili više revolucionarno i radikalno, nešto što će zameniti ovaj ekonomski sistem u laganom propadanju.
 
@kingmanowar

Jedno je sta ti ocekujes, sta ti se obecava, a drugo je sta je realnost. Mastanja o idealnom zivotu gde obican radnik ima sve sto pozeli, i platu, i nova kola, i odmor i stan, pa tako se nije zivelo u istoriji planete. Srbija nikad nije bila ni blizu Amerike i Nemacke, ne znam kako je neko pomislio da ce ikad moci da zivi njihovim nacinom zivota, ili bar blizu.

Ja nisam sposoban da udjem u politiku jer ne umem tako da pljujem, da pustam da me toliko gaze, da se upustam u kriminal i zato zivim tako kako umem. Nemoj sa strane da mi pricas o vlasti kako je bogata i korumprana. Ako si spreman da zivis kao oni, idi pa zivi, niko ti ne brani. Ako ne umes ni ti, onda zivi onako kako mozes, od onoga sto imas.
 
@Bobb

Ja pricam o normalnom radnom vremenu, stanu od 70-ak kvakdrata za troclanu porodicu i jednim autom vrednosti do 15000e. To nije nista preterano. To je vrlo realna i moguca solucija. A kako stoji situacija danas ja ni za budjavog novog punta ne mogu da ustekam, da ne pominjem da ne mogu da podignem ni kredit za stan od 30 kvadrata u Borci ili Donjem brijanju.......No da ne sirimo dalje ovu diskusiju jer cemo stici do smisla zivota......

@nikola

A izvini sto si ti dosao u Beograd da radis? Sto se nisi zaposlio u svom rodnom mestu?
 
Još samo jedan komentar na ovu priču i neću više. Velika većina nas danas živi u stanovima koje je od države dobila za dž, a danas je doći u posed i naj skromnijeg životnog prostora luksuz. Mogu samo sa setom da pogledam ovaj Vučkov avatar.
 
Nego,drugari da se vratimo na temu,sta mislite o tome?A tema je BusPlus.

Verujem da cemo pricati o njemu vise posle izbora kada krenu da jure svercere.Klasicna prica ljudske psihologije,boli te uvo dok ides linijom manjeg otpora,a kada shvatis da vise ne mozes onda se bunis.
 
BusPlus nikog zivog ne kaznjava do izbora, to sam video i ja i drugi. Posto zapravo nemamo vise sta da pricamo o tome, hajde da razgovaramo da li sada treba svi da bojkotujemo placanje markice za maj jer su izbori 6.maja, a bice i drugi krug, ne znam za koliko jel 7 ili 15 dana, ako je 15, ja se onda u maju svercujem, a vi?
 
još jedno opravdanje starije gospodje pred kontrolorima "Znate šta gospodine ja obidjoh tri trafike i nigde nisam uspela da dopunim karticu jer ne rade aparati za dopunu i zato mi ne pada napamet da izadjem iz autobusa".
Naravno, kontrolori su imali razumevanja. Znaju ljudi da se često desi da padne sistem, otkaže softver, nestane struje i slično.
Naša mašta može svašta. I dalje mislim da je "sigurna parica" temelj opstanka BUS PLUS. Od nepersonalizovanih nema mnogo vajde sa ovakvom kontrolom.
 
nikola011":1vbu0nla je napisao(la):
Plata 20.000
BusPlus 3.000
Infostan 7.000
Struja 2.000
Telefoni 2.000
Ostaje mi 6.000 da jedem svaki dan, a to je 200 dnevno za 3 obroka 30 dana. Toliko o svemu tome.

20.000 dinara dobijas za neki najnizi vid kvalifikacije posla, ili u nekoj trgovini, ili neko fizikalisanje.



Плату од 20.000 немају само најнижи слојеви. Такву зараду примају, рецимо, новинари хонорарци у готово свим редакцијама. А ти људи раде осам сати дневно, често и шест дана недељно. И скоро сви су факултетски образовани.

За 20.000 раде и они у кладионицама, пекарама, фаст-фудовима...Извините, али једино то у овом граду и у овој земљи ради. Јер, ми привреду немамо.

Реална просечна плата у Београду (оних 40.000 које наводи Завод за статистику нека их набије себи тамо где Сунце не сија) је око 25.000 динара. Реална просечна пензија је око 15.000. У таквим условима, ценe карата и маркица у јавном превозу су више него нереалне. Реална цена карте била би 10 динара, а маркице 1.000. Извините, не можете у банкротираној земљи која не производи ништа да набијате цене као да сте у Јапану.
 
ne serendaj čoveče.

svugde u svetu se prosečne plate mere tako što se saberu sve plate i podele sa brojem plata.

ako tako gledamo ja mogu da kažem da je prosečna plata i veća pošto znam gomilu ljudi koji se vode na minimalac i ni negde oko 25 - 30 soma, a ostatak na ruke.
 
Занима ме којом матамтиком си дошао до просечне пензије од 15.000?

Што се тиче израчуна просечне зараде, он се заснива на узорку. Пре 2009. године, било је доста критика у вези структуре тог узорка јер нису у довољној мери биле обухваћене зараде запослених код предузетника и у малим предузећима. Тада је направљена ревизија узорка, тако да је и просечна зарада по новој методологији била нижа неких 10% у односу на стари начин обрачуна.

Мислим да је садашњи податак о просечној заради мање-више ок, када је реч о званичним зарадама. Велики број запослених је пријављен на минималац, а део плате прима ''на руке'', тако да је стварна зарада, мерена оним што запослени заиста носе кући чак и већа од просечног износа. Парадоксално, али је тако. Да не укључујем у причу и оне што раде на црно.

На жалост, велики број запослених ради за трагично ниске плате, посебно у мањим местима. Али, као и код сваког просека они представљају купус, а неки са платама од преко 80.000 динара су месо, у овој нашој сарми.

Извињавам се на скретању са теме.
 
jedno pitanje - da li se mozda josh nekom desilo da udje u bus, validira nepersonalizovanu kartu, pa da mu dodje kontrolor koji mu kaze da mu kartica nije validirana. Na srecu kontrolorka je samo validirala sama, ali sam 100% siguran da sam je overio (iako ona tvrdi da je to nemoguce)
 
CBET":2m64z6yd je napisao(la):
Плату од 20.000 немају само најнижи слојеви. Такву зараду примају, рецимо, новинари хонорарци у готово свим редакцијама. А ти људи раде осам сати дневно, често и шест дана недељно. И скоро сви су факултетски образовани.

За 20.000 раде и они у кладионицама, пекарама, фаст-фудовима...Извините, али једино то у овом граду и у овој земљи ради. Јер, ми привреду немамо.

Реална просечна плата у Београду (оних 40.000 које наводи Завод за статистику нека их набије себи тамо где Сунце не сија) је око 25.000 динара. Реална просечна пензија је око 15.000. У таквим условима, ценe карата и маркица у јавном превозу су више него нереалне. Реална цена карте била би 10 динара, а маркице 1.000. Извините, не можете у банкротираној земљи која не производи ништа да набијате цене као да сте у Јапану.

Pa kada sam mislio najnizi slojevi, upravo sam mislio za poslove bez kvalifikacije, ono sto moze da radi svako bez dana skole, kladionice, pekare, fast-fudovi, cistacice, vozaci i sl. Tih poslova ima dosta, slazem se, ali usled nedostatka boljih, cena radne snage pada, pa sto vise bude nezaposlenih, tako ce upravo taj sloj najvise da pada.
Novinare necu ni da komentarisem, u Srbiji jednu vest od Tanjuga prenesu sve televizije, nijedna nema nista posebno da kaze, tako da Srbiji novinari i ne trebaju u ovoj situaciji, neka rade nesto drugo, ne radim ni ja posao vezan za fakultet koji sam zavrsio, radim ono sto sam video da ce doneti neki novac.
Voleo bih i ja da mogu da kazem da u Beogradu nema novca i da je narod siromasan, ali nije. Telenor objavljuje kako u Evropi ima blagi minus usled krize, a kako u Srbiji posao fascinantno iznenadjujuce cveta, nigde u Evropi se vise ne kupuju telefoni, i to dobri. Kad se subotom nadjem u prevozu i vidim da se autobus ne mice kao u najvecem spicu, shvatim da ni benzin nije toliko skup, a svaki drugi vozac GSP-a pusi Marlboro. Trzni centri su kao mravinjaci, to uopste globalno gledano u Beogradu nije mali broj dobro stojecih, pa se slazem da je prosecna plata i veca jer mnogi prijavljuju mnogo manje, a ostatak dobijaju i na ruke. U zemlji gde se telefon trosi preko svake mere i gde te kompanije ostvaruju najvece profite, a to nije nuzda, nista ostalo onda ne moze da se proglasi skupim.
 
MilisaV":392gfbr8 je napisao(la):
ne serendaj čoveče.

svugde u svetu se prosečne plate mere tako što se saberu sve plate i podele sa brojem plata.

ako tako gledamo ja mogu da kažem da je prosečna plata i veća pošto znam gomilu ljudi koji se vode na minimalac i ni negde oko 25 - 30 soma, a ostatak na ruke.

Neko jede meso, neko jede kupus, u proseku jedemo sarmu... :blah:
 
tačno tako. svugde u svetu.

zamisli pita me neko kolika je prosečna plata u eu i ja kažem 1500 ali znaš kako imaš gomilu ljudi koji radi u mekdonaldsima i turskim kebabima za 1000, a ima i šačica direktora koji primaju preko 100 soma pa to je prosek.
 
Bus plus u Mladenovcu »

08. April. 2012 | 13:34, Izvor : Studio B, Komentari: 0

Od sutra građani Mladenovca za ulazak na peron autobuske stanice Lasta neće kupovati peronsku kartu već će na peron moći samo sa busplus personalizovanom karticom, rekao je Zoran Kostić, član Gradskog veća.


Tako će busplus karta služiti i kao karta za prevoz i kao karta za ulazak na peron.
Na ovaj način grad Beograd nastavlja da pomaže građanima prigradskih opština da sa što manje troškova koriste usluge javnog gradskog prevoza.

Ovim tempom ocekujem bus plus u Ljigu pre kraja godine ako ovako nastave
 
MilisaV":skeiearo je napisao(la):
tačno tako. svugde u svetu.

zamisli pita me neko kolika je prosečna plata u eu i ja kažem 1500 ali znaš kako imaš gomilu ljudi koji radi u mekdonaldsima i turskim kebabima za 1000, a ima i šačica direktora koji primaju preko 100 soma pa to je prosek.

Da razjasnim: 5% jede meso, 95% jede kupus = sarma

Statistika je cudna nauka. Kaze ti sve a ne kaze ti nista. ;)
 
Vrh