Šta je novo?

Naplata karata i kontrola - [ Beograd Plus,... ]

Somi303":1dml7zsp je napisao(la):
Мало ми их је жао :( :D
IMG_0674.jpg
јадни :(
 
Vec duze vreme kod stanice kod Sajma ne radi, kad god ukucam nista, probao i s drugih mreza nece. U pitanju je kod 496, nek neko proveri.
 
- I za stanicu 503 (ona kod Ade) ne radi provera preko mob-a...
- Juce je sistem slao najave da nailazi bus 89, ali je par minuta kasnije taj bus prestao da se pominje, pa ko ga je cekao proveravajuci preko mob-a koliko je jos daleko glat je ispaljen...
- Na Terazijama juce provera preko mob-a je govorila da trola na liniji 21 samo sto nije stigla a da 29-ke nema, ali se umesto nje pojavila 29-ka a od trole na liniji 21 ni traga ni glasa...

Sistem im je ocigledno i dalje prepun bagova.
 
проверио у 19:09 28.03.2012. и не ради! то довољно говори о Бус Плусу!
 
видим ја да ће бити шверца још више него пре, самоа да се људи ослободе. Још увек је број валидација велики, јер људи "тестирају" систем, прате контролоре, налазе мане....

....а мана пун џак...
 
Pošto su svi više nego voljni da nalaze mane, ja bih da istaknem nešto što mi se dopalo.
Primetio sam da ljudi koji ulaze u autobuse čim se otvore vrata gledaju sa koje je strane validator i idu s te strane u autobus pa se na neki način suprotna strana ostavlja za izlazak iz istog. :D Naravno, ovo ne važi kada su ogromne gužve i ljudi utrčavaju unutra. U slučaju da nije tolika gužva, već nekoliko puta sam uočio da su ljudi počeli po tome da ponašaju što mi je super. Bus Plus uvodi kulturne obrasce u korišćenju gradskog prevoza. :p
 
Мој утисак је да је цео систем стављен "on hold" до избора...
такође ми је жао ових контролора које нико живи не поштује...
ајде што морају сваки пут да се шеткају и да ми валидирају карту...ал што их шверцери не констатују....то је већ превише...
 
Zaista mnogo validatora (bar na linijama koje ja koristim) je oblepljeno ovakvim i slicnim nalepnicama koje su delimicno pocepane i prljave kao u pakistanskom stacionaru za gubavce. Krajnje je vreme da se neko pozabavi ciscenjem istih, jer nepersonalizovani putnici ne vide koliko kredita im je ostalo na kartici. :notok:
Primetio sam i da je na velikom broju validatora sa zadnje strane preko otvora za zvucnik (preko sitnih rupica kruzno rasporedjenih) zalepljena izolir traka ili nesto slicno, kako bi se onesposobila najava stanica ili kako bi se bar utisala do necujnosti. Predpostavljam da su to ucinili i sami vozaci koje nervira da po ceo radni dan slusaju najave :notok: .
Jutros na Studiju B u jutarnjem programu, voditeljka je procitala odgovor konzorcijuma BusPlus na pitanje gledalaca- kada ce se uvesti dnevne karte za neogranicen broj voznji?. Odgovor: Sistem busPlus je najsavremeniji sistem naplate i pracenja javnog gradskog prevoza (Ajde!?) koji podrzava sve vrste vremenskih karti, a uvodjenje istih zavisi od odluke Direkcije za javni prevoz. Direkcija ce moci da donese odluku o uvodjenju vremenskih karti kada se zavrse sve neophodne analize saobracaja (Ajde!?) koje se rade na bazi podataka o validacijama putnika. Zato BusPlus i Direkcija mole gradjane da se pridrzavaju propisanih procedura i da se obavezno validiraju prilikom ulaska u vozilo, sto ce omoguciti poboljsanje kvaliteta prevoza. Iz BusPlusa i direkcije podsecaju gradjane da su na bazi dosadasnjih podataka o validacijama vec pojacane neke linije gradskog prevoza....bla, bla......

Ja ga krstim, a ono prdi?
 
Somi303":1z625wv2 je napisao(la):
2012-03-23-151.jpg

"Стоп турцима и тајкунима!" :)
Koliko god smatrao da je validiranje onih koji imaju plaćenu mesečnu kartu nebulozno kao i niz drugih stvari koje sad ne bih nabrajao jer su poznate, sve više uviđam da stvari kao što su ova sa slike nemaju blage veze sa "osvešćenošću" onih koji to rade da bi bojkotovali ceo sistem iz nekakvih pravednih razloga. Jednostavno, ovo nema veze s'mozgom.
 
AcaDorcol":1ioshpf1 je napisao(la):
Krajnje je vreme da se neko pozabavi ciscenjem istih, jer nepersonalizovani putnici ne vide koliko kredita im je ostalo na kartici

нисам могао да одолим, какви су то неперсонализовани путници :laugh:

иначе критике су на месту :kafa:
 
[box]нисам могао да одолим, какви су то неперсонализовани путници [/box]
To su oni koji neće na ovaj način da finansiraju privatno preduzeće plaćanjem unapred. To su oni sa kojima ne mogu računati na sigurnu paricu. To su oni koji će da plate dopunu samo onda kada treba da koriste javni prevoz. A mislim da su to i šverceri.
 
Bobb: "Samo spominjanje Turaka u celoj ovoj priči spušta nivo rasprave na jako niske grane...

Да. `начи, ништа Турци :/ , само тајкуни, ;) мада се то на приложеној слици и не види баш јасно?

„Љута птицо“, без љутње молим, зашто квотујеш целу (великачку) слику која је само педаљ изнад? Будимо рационални. :kk:

"hobotnice", кратко - јасно, +1, али без шверцера јер њих не интересује "преостало стање на картици", о чему Аца ("крститељ" :lol: +1) пише.
 
Mislim da su i šverceri. Stanu ljudi, prislone, onda u čudu i glasno prokomentarišu:" Vidi nemam kredita, pa kako, jutros sam dopunio. Pa čini mi se da mi ostade još jedna vožnja. E vala neću
sad da izlazim iz autobusa, a ukoliko baš udju kontrolori i baš stignu do mene, možda već i stignem do željene stanice, a verujem da će mi i oprostiti. Desi se čoveku da zaboravi na dopunu a i ko će da pamti koliko je vožnji iskoristio i koliko mu je još ostalo na računu. Barem sam prislonio pa nek dobri ljudi iz direkcije znaju koliko je ova linija opterećena. Dajem barem doprinos analizi saobraćaja".
Naša mašta može svašta. A dok je ovakve kontrole, ovaca za šišanje na pretek.
 
Danga":2qqzhxhy je napisao(la):
„Љута птицо“, без љутње молим, зашто квотујеш целу (великачку) слику која је само педаљ изнад? Будимо рационални. :kk:
Bez ljutnje, zato što se moj komentar odnosio na tu sliku pa mi je racionalnije tako nego da napišem "na onoj slici pedalj iznad mog komentara". Živimo u vremenu wide monitora i lcd televiora kao i brzog interneta, pa se nadam da moj citat neće napraviti neku veću štetu. Btw lepo bi zvučalo barem jedno welcome, ali izgleda ništa od toga. :(
 
^
Признајем да је и ово могуће, али такву "представу" још не видех. Мене би више сморила "глума" него куповина карте, али има нас разних...
Исто тако (ако то није глупљи део "представе" :/ ) ваљда нема "доприноса анализи" ако нема кредита и "зеленог екрана". То "трљање" се, ваљда, не броји? :|

Едит: велкам, љута `тицо ;)
 
Pa zar nije u osnovi tog revolucionarnog sistema baš to trljanje. A šta, koliko i koga sve broje kad prisloniš pa pozeleniš, to ne znam. To nam gospodin Ožegović, gradski većnik opšte prakse nije baš najbolje objasnio. Više sam saznala od ovih naših momaka sa foruma.
 
Овај револуционарни систем (највеће откриће после ватре и точка) то не би могао да буде ако броји свако, а не само "зелено трљање"! То би било сулудо и зато, ипак, мислим да се броје само она успешна, зелена.
Колико се сећам, објашњено је да се неперсонализованима не може десити да им два брза, узастопна очитавања буду прихваћена, односно скинуте парице за две карте. То не била обична глупост него пљачка!
Исто тако, чини ми се да сам у неколико наврата видела да "персонама" које, из ко зна којих разлога, по други пут прислоне карту, на екрану пише "карта је очитана" или тако нешто. При том - екран није зелен него жут, окер, нанџараст...
 
Dobro de, ne mora da pozeleniš. Mož i da požutiš, pobeliš….. Šta se broji i šta uz koju boju ide ne znam , ali i ne mislim da je u interesu putnika i boljih uslova prevoza.
[box]Sistem busPlus je najsavremeniji sistem naplate i pracenja javnog gradskog prevoza (Ajde!?[/box]
 
Moram da se pohvalim.Danas prvi put da mi kontrola nije trkeljisala sto nisam validirao personalizovanu,zadnjih 10tak puta su me uvek cimali.Sto je zanimljivo liku posle mene rekose ono sto nisu meni,a to je da mora da validira bla bla.

Dakle jos uvek imaju obavezu da to govore putnicima ali ih mrzi,ili sam ja postao opasan u medjuvremenu pa su shvatili da nem zezanja sa mnom(niti validiranja) :cool:
 
Kakvi fini kontrolori. A jesu li izbacili iliti procesuirali do sada nekog neurednog platišu ili neplatišu koji se još nije navikao na ovaj revolucionarni sistem pa još vežba.
 
pre neki dan u 33ci su naplatili dve karte. Lepo uzmu novu licnu kartu ubace je sastrane kliknu dva dugmeta i izadje fiskalni racun. Jedan racun daju putniku, i jedan zadrze za sebe. Sve je automatizovano i ne traje duze od 30 sekundi.
 
Danga":36oxee3o je napisao(la):
Bobb: "Samo spominjanje Turaka u celoj ovoj priči spušta nivo rasprave na jako niske grane...

Да. `начи, ништа Турци :/ , само тајкуни, ;) мада се то на приложеној слици и не види баш јасно?

„Љута птицо“, без љутње молим, зашто квотујеш целу (великачку) слику која је само педаљ изнад? Будимо рационални. :kk:

"hobotnice", кратко - јасно, +1, али без шверцера јер њих не интересује "преостало стање на картици", о чему Аца ("крститељ" :lol: +1) пише.

То "тајкунима" сам видео на другом апарату :p
 
Vrh