Šta je novo?

Nadvoznjak kod hipodroma

Kad se bolje pogleda desno skretanje iz tunela ka mostu biće neprekidno omogućeno tj. neće biti zadržavanja pa je moguće da će kolone u tunelu biti manje od onih u Terazijskom ako je to neka uteha :kafa:
 
Snila Baba što joj milo bilo svaka rakrsnica sa semaforom na trasi Ump je ravno katastrofi iz x razloga :kafa: ja bi to nazvao krpež na brzaka a na krticu za tunel ćemo da popričekamo...
 
Ma da uzmemo krampove i pocnemo da kopamo, ja cenim da bismo zavrsili pre nego sto bi krtica uopste dosla u razmatranje.....
 
Veliki Vracar":28dkp6z9 je napisao(la):
Kad se bolje pogleda desno skretanje iz tunela ka mostu biće neprekidno omogućeno tj. neće biti zadržavanja pa je moguće da će kolone u tunelu biti manje od onih u Terazijskom ako je to neka uteha :kafa:
Добро, биће колона на мосту која чека на семафор. :kafa:
2012":28dkp6z9 je napisao(la):
svaka rakrsnica sa semaforom na trasi Ump je ravno katastrofi iz x razloga :kafa:
А нарочито ова где УМП још поред свега и скреће.
2012":28dkp6z9 je napisao(la):
ja bi to nazvao krpež na brzaka
Много си умерен. Ја бих то назвао баченим парама због чега неко треба да одговара.
 
sto da odgovara neko nije to kao da smo/cemo baciti milijaru,dve il tri.

Ja bi napravio prvo metro i obilaznicu pa bi se onda zahebavao sa ump-ovima ako bi bili uopste i potrebni posle toga,al sta ces kada je kod nas privatni prevoz kolima iznad javnog prevoza
 
Ajd i tu možemo da se nagodimo između zaraćenih strana,neka nabave dve krtice i lepo izbuše i tunele za metro i Ump i tako razbiju dve muve od jednom,ajd da nozovem to mudrost i sve muve na broju.. :rolleyes:
 
vucko":3ry48jvv je napisao(la):
sto da odgovara neko nije to kao da smo/cemo baciti milijaru,dve il tri.

Ja bi napravio prvo metro i obilaznicu pa bi se onda zahebavao sa ump-ovima ako bi bili uopste i potrebni posle toga,al sta ces kada je kod nas privatni prevoz kolima iznad javnog prevoza
Трамвајско-аутомобилски концепт... :rolleyes:

Био би УМП потребан у свакој варијанти, али наравно да није био на првом месту.
 
Sve je meni jasno tj ništa mi nije jasno.
Kako misle da nakače tranbelaj sa BB na most. Jasno mi je za tranbelaj iz Rakovice a odakle će da prikače pravac za i sa Banovog Brda
 
Постоји негде план у теми о УМП (негде око стоте стране), али ту је она петља "Гитара"* од које се, по свој прилици одустало, тако да нисам сигуран колико је то од помоћи.

* - copyright by Relja
 
Brate Vučko sve sam te planove detaljno pregladao al mi nikako nije jasno kako ćemo mi sa BB ići tranbelajem na most. :bash: :bash: :bash: :bash:
 
Pa još nije završena konačna verzija petlje Radnička, a koliko znam još nije definitivno odlučeno da li će uopšte tramvaji prelaziti preko mosta ili ostavljaju koloseke za budući metro.
 
Ma danas se sve može samo je pitanje kako će se sve pokazati u praksi,a ako skupština grada usvoji predlog o Metrou po Đilasu onda će to biti 3.linija Metroa,a s obzirom da je predviđena gradnja te linije ne znam da li im se isplati da postavljaju tramvajske šine pa da ih za 2-3 godine skidaju ili da odmah s obzirom da bi pola linije bilo završeno sa samim završetkom mosta sačeka se izgradnja tunela ispod B.Brda i stanica ,to je zaista dobro pitanje.. :/
 
Danas nađoh u službenom glasniku uredbu o eksproprijaciji zemljišta na trasi UMP tj od saobraćajnice T6 do pančevačkog mosta.
 
Ти то читаш Службени гласник ко белетристику? :kk:
Што се тиче информације, није лоша. Говори да се код нас, ипак, понешто планира и припрема на дуги рок.
 
Slike su od pre dva dana, ali nikako da stignem da ih nakacim. Bilo je oko 20h kada sam bio na gradilistu i bar je jedno 15 radnika i dalje nalivalo beton. Cini mi se da su poceli i da spremaju betonske osnove na koje se stavljaju tramvajske sine (sigurno je los izraz, ali bolji ne znam :)) Ako se uporedi sa slikama od pre 2 meseca, rekao bih da odlicno napreduju... :kk:

 
PIGLET,barem jedan infrastrukturni projekat da se završi do kraja,baš bi bilo do j.... :D
 
100622-HJCFLC-01.jpg


Napravili smo novi obilazak denivelisane raskrsnice kod hipodroma, pogledajte fotografije u vesti na prvoj strani

http://www.beobuild.rs/read.php/416.html
 
Sve je super, samo mali OT, sad ću ja da gnjavim sa semantikom! :D Ne kaže se "kontrola leta" već "kontrola letenja" (tu se veoma često greši u našim medijima)!
 
Šta planiraju sa skakaonicom na slici 62?? Iz tog ugla kad gledam mi nije jasno kako misle da preskoče tramvaj što dolazi sa bbrda.
 
Vrh