Šta je novo?

Nadvoznjak kod hipodroma

I to sto kazes ovo je samo privremeno kao onaj tobogan kod sajma.
 
Пази, УМП као треба да убрза саобраћај, а шта предвиђају? Семафоризовану раскрсницу, и то УМП на њој скреће! Дебилно! Још са ограничењем у граду по новом закону од 50 км/ч... Остаће то привремено решење које ће урнисати саобраћај. Ипак ће УМП бити бацање пара. :rolleyes:
ЕДИТ: Сад тек видим на рендеру да поред надвожњака преко пруге остаје и пружни прелаз??? Ненаде, можеш да зовеш ову скаламерију како год хоћеш, али ово се никако не може назвати петљом, него тоталним промашајем. :notok:
 
Putni prelaz je definitivno ukinut. A sto se semaforizovane raskrsnice tice, ako ste na renderu obratili paznju (mada nije jasno vidljivo) , na samoj raskrsnici ce iz smera sajma ka Milosevom konaku i suprotno, biti moguca samo skretanja levo i desno (ka Banovom brdu i buducem tunelu).

Prolaz za te iste smerove ce se odvijati ispod same raskrsnice.
 
И колико то мења ствар? Још горе, са УМП-а се неће моћи ићи на Кошутњак и Раковицу.
 
Gledah na onoj animaciji ispadne da UMP ide ispod Bulevara i nece se ukrstati sa Dimitrija Tucovica vec ce ici iznad,a raskrsnicu ce imati tek kod Bogoslovije ili sta?
 
А јесте видели петљу са семафорима са Радничком? :kafa: Надам се да то ипак није коначно решење.

1zz57jm.jpg


Страшно. Уместо да добијемо брзу саобраћајницу, добићемо још једну улицу са брзином 50 км/ч.
 
Pomiri se sa time da nista ovde nece biti kako treba uvek nesto za*ebu...
 
Wile E. Coyote":2hremogc je napisao(la):
И колико то мења ствар? Још горе, са УМП-а се неће моћи ићи на Кошутњак и Раковицу.
Moci ce, zato sto ce biti omoguceno spustanje sa UMP-a iz smera mosta na BVM pre same raskrsnice.
 
Mislim da treba malo da iskulirate jer još niko iz Beolanda nije pustio normalnu informaciju o stvarnom konačnom izgledu UMP-a. Vučko, kod Dimitrija Tucovića se pravi petlja, a veruj mi da je bilo šta smišljeno za nju čuo bi do sada jer se moja kuća nalazi na/pored te petlje.
 
A da Trscanksa,bas bejah malopre tamo :) Hvala bogu da ce biti petlja,uplasih se gledajuci idejni plan UMP-a. Kako kazu-strpljenje je blago.
 
Fist":1plxms6c je napisao(la):
Wile E. Coyote":1plxms6c je napisao(la):
И колико то мења ствар? Још горе, са УМП-а се неће моћи ићи на Кошутњак и Раковицу.
Moci ce, zato sto ce biti omoguceno spustanje sa UMP-a iz smera mosta na BVM pre same raskrsnice.
Нисам то видео ни на рендеру ни на карти. :/ Добро је да је бар то предвиђено.
 
vucko":b0by1u64 je napisao(la):
A da Trscanksa,bas bejah malopre tamo :) Hvala bogu da ce biti petlja,uplasih se gledajuci idejni plan UMP-a. Kako kazu-strpljenje je blago.
UMP ide današnjom trasom Tršćanske, ali kako se približava Dimitrija Tucovića onda sve više vuče na desno tako da je pitanje da li će preko moje kuće prelaziti petlja ili će to biti zeleni pojas ili možda bude i dozvoljena neka niska gradnja. Inače u doba svog najboljeg poslovanja Geneks je hteo u tom bloku (Vojvode Savatija, Tršćanska, Branka Krsmanovića, Dimitrija Tucovića) da izgradi ogroman stambeno-poslovni kompleks, ali normalno zbog UMP-a od tog projekta nije bilo ništa, a evo već više od 40 godina vlast ne dozvoljava ni najmanju vrstu gradnje na tom prostoru. Mislim moj deda je mogao tu kuću da spasi da liči na nešto, ali ga ovi iz opštine još 70.-tih ubeđivaše kako će tu kroz par meseci krenuti da se gradi neki put i da mu se to ne isplati.
 
Немој ми рећи да је УМП био предвиђен пре 40 година? Ја сам мислио да је то новијег датума? А што се тиче петље, будите опрезни. Свашта се данас назива петљом.
 
Hm,znadeh da nije dozvoljena gradnja ali nisam za to sto je planirano od strane Genexa,pa mogli su malo blize sestoj gimnaziji da prave,al dobro nisam upucen.
Meni ortak zivi u onoj novoj zgradi na uglu Milana Rakica i Trsanske,isparanoisao je kad je cuo da ce UMP da mu prolazi pred nosom,ali hvala bogu bice tunel pa nece uticati na njega.

Obozavam te price od strane vlasti,evo sad ce samo sto nije i.t.d...
Lupam al recimo 2019te imaju da pocnu da rade taj deo UMP-a najranije,kolikjo videh kasne 2 godine sto se tice mosta i NBG strane UMP-a bar po beolandovom sajtu.

Ajd da te iskoristim da te priupitam-ump se nece ukrstati sa svetog nikole,to jest icice iznad na stubovima kao ova petlja sto je sada grade,a takodje i na istu foru uz novo groblje?Na onom klipu mi je malo morbidno da UMP dok prolazi pored groblja bude na stubovima.
 
A što se tiče brzine na UMP-u, nadam se da će biti dovoljno inteligentni, i makar na delu od kad kreće na NBGD da se diže ka mostu, pa do petlje kod hipodroma će podići na 60-70km/h (u potpunosti će biti odvojena saobraćajnica, pa mislim da nema smisla ostaviti 50, kao što bi trebalo na svim mostovima da se ograničenje podigne na 60km/h. (Tako je npr. u Vankuveru.)
 
Wile E. Coyote":3gi9klei je napisao(la):
Немој ми рећи да је УМП био предвиђен пре 40 година? Ја сам мислио да је то новијег датума? А што се тиче петље, будите опрезни. Свашта се данас назива петљом.
Tad možda nije postojao pod tim nazivom, ali je trasa manje, više ista današnjoj. Govorim petlja jer je lakše za razumeti, ali ko zna šta će tu da grade, kad bude bio predstavljen PDR i za taj deo znaćemo malo više.

Odosmo u off, ipak je ovo tema o nadvožnjaku kod hipodroma :D
 
Ontopic,bice to lep nadvoznjak!

Aj da vrnem na off ponovo kad je napravljen onaj nadvoznjak izmedju ruzveltove i Dimitrijale/Cvijiceve? :)
 
Ambassador":229uyeno je napisao(la):
A što se tiče brzine na UMP-u, nadam se da će biti dovoljno inteligentni, i makar na delu od kad kreće na NBGD da se diže ka mostu, pa do petlje kod hipodroma će podići na 60-70km/h (u potpunosti će biti odvojena saobraćajnica, pa mislim da nema smisla ostaviti 50, kao što bi trebalo na svim mostovima da se ograničenje podigne na 60km/h. (Tako je npr. u Vankuveru.)
Само се ти надај. Знајући наше врле мозгове, не би ме чудило да поставе лежеће полицајце на мост и ставе ограничење на 40...
 
Jedino sto je po meni nepromisljeno napravljeno je ukljucivanje saobracaja sa BB na UMP prema sajmu i prema buducem tunelu. Kada se ceo taj potes zavrsi, to ce verovatno preuzeti ulogu glavnog "silaza" brda prema gradu tako da je vec evidentno da ce taj semafor kad tad morati da se prekonfigurise.

Iz pravca mosta ce postojati "silaz" na BVM kako bi se skretalo prema Senjaku i kako bi se nastavljalo na Kosutnjaku i Rakovici. Gde je tu zabluda? Jedino sto ce konacno biti ukinuto je kompletna denivelizacija Zeleznice i puteva - to je bio i glavni cilj cele petlje kod Hipodroma.
 
Pročitah u Politici da je danas u 10 miniranje stena za pravljenje temelja zida. Neće biti jake i razorne eksplozije jedva će se čuti u tom delu (mislim čule, to je već prošlo)
 
Da li je negde precizirano kako će tačno Požeška da se poveže sa nadvožnjakom? Laički gledano na teren, nigde baš nema prostora da se provuče put sa 2+2 trake, bez da se ruše neke kuće/zgrade. Inače, danas sam video da je pušten u promet deo Požeške od Kirovljeve do tramvajskog nadvožnjaka, ali nisam video neke naznake širenja kolovoza ka novom nadvožnjaku.
 
Nenad":31xs2n7u je napisao(la):
Jedino sto je po meni nepromisljeno napravljeno je ukljucivanje saobracaja sa BB na UMP prema sajmu i prema buducem tunelu. Kada se ceo taj potes zavrsi, to ce verovatno preuzeti ulogu glavnog "silaza" brda prema gradu tako da je vec evidentno da ce taj semafor kad tad morati da se prekonfigurise.

Iz pravca mosta ce postojati "silaz" na BVM kako bi se skretalo prema Senjaku i kako bi se nastavljalo na Kosutnjaku i Rakovici. Gde je tu zabluda? Jedino sto ce konacno biti ukinuto je kompletna denivelizacija Zeleznice i puteva - to je bio i glavni cilj cele petlje kod Hipodroma.
Ако је то био једини циљ, онда сте џаба кречили... Кад кренемо вратоломном брзином од 50 км/ч преко "петље"... Ретардирани трамвајско-аутомобилски концепт који се не спроводи до краја... Ако су ретарди већ предвидели да аутомобил буде један од два главна превоза, треба му дати услове... Невероватно како дебили уништавају град све више и више. Овамо гомила тунела, а овамо у нивоу раскрснице које се зна да ће бити прометне. Слупаће у УМП толико пара колико би требало за метро, а са семафорима на оваквим местима ништа неће урадити. :rolleyes:
 
@MindWInd: Prvobitni plan je predviđao nadvožnjak koji bi kretao od Požeške - od mesta gde se odvaja tramvajska pruga ka Sajmu, pa sve do petlje. Sada - zaključak do kojeg se došlo na ovom forumu (koliko sam ja shvatio) na osnovu podataka o dužini nadvožnjačke konstrukcije koja će da se gradi je da se do toga odustalo.
 
mislim da je suženje na 1+1 traku od tram nadvožnjaka do početka Paštrovićeve, pa onda novi nadvožnjak 2+2 - toliko apsurdno rešenje, da je stvarno (nadam se) malo verovatno. Ali očigledno niko nas ne zna šta jeste. Sutra svejedno moram u taj kraj, pa ću i sâm malo bolje da osmotrim situaciju...
 
Vrh