Šta je novo?

Nadvoznjak kod hipodroma

Uskoro se može očekivati nastavak radova na nadvožnjaku prema Požeškoj ulici.

01072011065.jpg
 
Semafor nije problem.To sada tvrdim,tako ce i biti sve dok se na zavrsi tunel a njega nece biti bar narednih 5 godina stoga nema frke :)

Pritisnucemo ih da naprave i kruzni tok kada bude gradjen tunel.
 
Тешко да ће то моћи на овој конструкцији. Да је било памети као што није, па да су га одмах направили. Овако ће морати да буџе.
 
Slike od 09.07.2011. godine


Radovi na nadvožnjaku preko pruge (vide se gotovi noseći stubovi i prefabrikovane poprečne i uzdužne grede):





Radovi na nedovršenom nadvožnjaku za smer most preko Ade - raskrsnica kod hipodroma:





Završeni deo nadvožnjaka prema Požeškoj ulici:





Radovi na preostalom delu nadvožnjaka prema Požeškoj ulici:




Radi se ukupno devet preostalih nosećih stubova na rastojanjima od 30 metara. Svaki ima po 4 šipa, sem prvog koji ima 6 šipova. Šipovi se pobijaju do 26 metara dubine. Za svaki šip je potrebno 3 dana. Po završetku šipova za jedan stub, prelazi se na sledeći, a na prethodnom se odmah nastavljaju radovi na naglavici šipova i na nosećem stubu.
 
Nastavak radova ide jako sporo,izmestili su trafo stanicu.Sada počinju sa vodovodom mislim da će imati dosta poteškoća .
 
Juce sam prosetao Pozeskom ulicom, dole kod hipodorma. Koliko vidim nista se posebno ne radi. Obecanje je da ce do pustanja mosta preko Ade biti spojena i Careva cuprija sa Pozeskom ulicom. Ima jos oko 4 meseca a tu je ostalo puno toga da se uradi. Sta se desava, zna li ko?
Takodje mi i dalje nije jasno tacno gde ce se Careva cuprija spojiti sa Pozeskom? Kod Sumarskog, Caricinog grada? Koliko je tu uopste moguce traka provuci.

Evo par slika od juce:

p8270005r.jpg


p8270011.jpg


p8270015f.jpg


p8270017.jpg


Deo ka mostu na Adi dobro napreduju:

p8270006s.jpg
 
+1

i meni je nejasno kako će izgledati taj spoj Požeške i hipodroma... najveća mi je misterija sam izlaz na Požešku od hipodroma - kako će se tu napraviti raskrsnica koja će iole omogućiti protočnost ka hipodromu iz pravca BB, obzirom da imamo tramvaje kao prioritete u prvenstvu prolaza...

Očekujem neki nakaradni semafor na kraju.
 
Kartograf":zf5gfrn9 je napisao(la):
+1

i meni je nejasno kako će izgledati taj spoj Požeške i hipodroma... najveća mi je misterija sam izlaz na Požešku od hipodroma - kako će se tu napraviti raskrsnica koja će iole omogućiti protočnost ka hipodromu iz pravca BB, obzirom da imamo tramvaje kao prioritete u prvenstvu prolaza...

Očekujem neki nakaradni semafor na kraju.

Odavno mi je taj deo potpuna misterija. Iz Pozeske, iz pravca BB dolaze po jedna traka i zuta sa obe strane. Tramvaj skrece ulevo. Koliko li ce traka ici na dole?
Ne znam da li se rusi firma Caricin grad i ove kuce okolo ili ne. Zasada nema naznaka tome, a ostalo je jos 4 meseca do obecanog zavrsetka. Hm... :/
 
jel se dešava nešto novo na tom potezu? sinoć nisu puštali saobraćaj kroz Paštrovićevu prema Carevoj ćupriji, a čini mi se ni jutros jer je bila jeziva gužva kod šumarskog, pa sam se ponadao da se nešto dešava po pitanju nadvožnjaka....
 
Bobb":2idv8rp5 je napisao(la):
jel se dešava nešto novo na tom potezu? sinoć nisu puštali saobraćaj kroz Paštrovićevu prema Carevoj ćupriji, a čini mi se ni jutros jer je bila jeziva gužva kod šumarskog, pa sam se ponadao da se nešto dešava po pitanju nadvožnjaka....

Koliko ja znam sve stoji. Radili su nesto oko vodovoda u subotu, ali ne znam ima li to veze sa ovim. Jos je daleko od realizacije, a stoji vec par meseci.
 
Wile E. Coyote":xo5ujes8 je napisao(la):
Тешко да ће то моћи на овој конструкцији. Да је било памети као што није, па да су га одмах направили. Овако ће морати да буџе.

Nikad mi nece biti jasno odsustvo zdrave pameti u projektovanju tako velikih i vaznih infrastrukturnih objekata. :( I laik je mogao da pretpostavi koje resenje je bolje, dugorocno gledano pametnije i efikasnije. :mad:


Nego, sam hipodrom prilicno gubi na vrednosti i smislu tako ukljesten izmedju vaznih i, ocekujemo, prometnih saobracajnica. Dzaba istorijsko znacenje i tradicija. Urbanisticka kakofonija! :|
 
Kad su probušili cev od vodovoda, ljudi su išli Pozeskom na dole, pored one mašine iako je ulica zatvorena za saobraćaj. :o

Što se tiče samog spoja. Sve će morati da ruše. Požesku treba da prošire na 2+2 sto znači da joj fale još 2 trake. E sad kad to prošire onda ce morati ono ukrstanje sa tramvajima i bočnom ulicom da rese drugačije tj. mora da se stave zatezne sajle preko ulice (između zgrada i bandera isl.) kao za trolu (i tamvaje isto) i da poskidaju bandere i ona ostrvca koja su nedavno postavili da ulica dobije na sirini 2+2. Proširenje Požeške gledano sa brda ide u desnu stranu najverovatnije uz expropijaciju terena (kuće isl).

Napraviće oni to ali nešto su ga usporili ili je prioritet nešto drugo a to je ovaj nadvožnjak što sad privode kraju od mosta ka petlji hipodrom.

Prioritet je, takođe, da naprave silaznu rampu ka gradu a za to treba napraviti donji deo kruznog toka, sliaznu rampu s mosta i silaznu rampu s kruznog toka ka gradu. Na BB će se ići dok ne bude gotov taj nadvožnjak starom trasom i silaznom rampom koja je završena.
 
Toga sam se i plasio. Obecanje je bilo do Nove godine ce proraditi most na Adi, ali i spoj sa Pozeskom ce biti gotov. Ovo sto ti kazes je mnogo radova koji nisu ni zapoceti, kuce nisu ni pipnute, nadam se da je bar ekspropijacija uradjena, a septembar pocinje. Verovatno si u pravu da ce to cekati.
 
Kartograf":2fvjp4z1 je napisao(la):
+1

i meni je nejasno kako će izgledati taj spoj Požeške i hipodroma... najveća mi je misterija sam izlaz na Požešku od hipodroma - kako će se tu napraviti raskrsnica koja će iole omogućiti protočnost ka hipodromu iz pravca BB, obzirom da imamo tramvaje kao prioritete u prvenstvu prolaza...

Očekujem neki nakaradni semafor na kraju.
Зар сумњаш?
 
Wile E. Coyote":3rtn31vd je napisao(la):
Нурко, немој "то" звати петљом...

Није баш да није запетљана, а и тако јој је некако званичан назив...

Опет ни унутрашњи магистрални полупрстен није баш замишљен да буде аутопут.
 
Свакако се зна шта је петља, а шта раскрсница са семафором. Доста се о томе овде разглабало.
 
Раскрпетља је прави назив, потписујем наравно, пошто сам га нешто као измислио :D
 
Vrh