Šta je novo?

Nadvoznjak kod hipodroma

stf":3qkrd2yw je napisao(la):
У-пропашћени
М-агистрални
П-олупрстен
Ne može se upropastiti nešto što je loše osmišljeno.

Pre neki dan je na Studiju B u emisiji "U centru", a gosti su bili Nikola Hajsin, Aleksandar Bjelić i Zotan Drobnjak. Tema su bili, naravno beograski mostovi, sa posebnim osvrtom na "a šta vi imate da kažete na ove št kritikuju most, a danas nisu u studiju" :)
Mislim da nije ni jednom spomenut UMP.
 
+ за Великог Врачара за слике и + за СТФ-а за ново тумачење скраћенице УМП.
 
Kuća za koju ste pitali predviđena je za rušenje ,ali nije ni blizu dogovora sa vlasnikom.I nije iseljena porodica tu još živi radi kao Pegaz konjički klub.
 
Iz iskustva znam koliko treba vremena da se napravi ozbiljna reportaža !

Veliki Vracar :kk: +1
 
Popodne sam prošao tuda i čini mi se da su radovi usporili da ne kažem stali, govorim o delu prema Požeškoj. Nadam se da grešim.
 
Mozda ima nekih legalnih problema sa zorom koja je postovala slike onog rusenja i betonskih stubova?
 
shumar":4hplp6k1 je napisao(la):
Popodne sam prošao tuda i čini mi se da su radovi usporili da ne kažem stali, govorim o delu prema Požeškoj. Nadam se da grešim.
Sumnjam da je u pitanju ikakav imovinski problem, bar ne za sad, izleda kao da završavaju deo nadvožnjaka koji je sad pod skelama. Dok ne naprave novu regulaciju saobraćaja iz pravca Požeške, ne mogu dalje da mrdnu ni za metar. Predpostavljam da prvo moraju da skinu stare skele i oslobode prolaz kako bi terali dalje....
 
Moguće da im treba nova regulacija saobraćaja ali mislim da ima prostora za noseće stubove i bez menjanja saobraćaja. Nekako se više bojim Vučkove opcije.
 
Mislim da će se ovde zaustaviti i krenuti sa završnim radovima na ovoj deonici (hidroizolacija, trotoari, ograda, asfalt):

img2493b.jpg



Već sada je većina resursa preusmerena na završetak 200 metara nedostajuće dve trake prema mostu:

img2478hp.jpg



Istovremeno se pobijaju šipovi sa obe strane pruge, kako bi se lakše izgradio nadvožnjak preko nje, a kako stvari stoje, i to je posao Ratka Mitrovića, obzirom da je angažovana njihova mehanizacija i radna snaga:

img2440oq.jpg



Onog trenutka kada se završi sa pobijanjem šipova duž pruge, a ostalo je još par njih, pretpostavljam da će krenuti sa pobijanjem šipova i izlivanjem naglavice stubova i stubova prema Požeškoj. Oni će moći da se pobijaju bez novih izmena u saobraćaju u Paštrovićevoj. Za to vreme će se završiti radovi na pravcu prema mostu, pa je moja procena da će se krajem leta krenuti sa izlivanjem ploče nad, u tom trenutku, već završenim stubovima prema Požeškoj.

To su neka moja razmišljanja.

P.S. Prikazane slike je slikao Veliki Vračar pre desetak dana
 
Blagoje + za detaljno objašnjenje radova. Imaju li oni po tebi trenutno dovoljno mehanizacije i radnika da završe sve to do kraja godine?
 
shumar":9p5ymas7 je napisao(la):
Blagoje + za detaljno objašnjenje radova. Imaju li oni po tebi trenutno dovoljno mehanizacije i radnika da završe sve to do kraja godine?

Ako budu gurali ovim tempom, kao što su do sada od početka godine, ne bi trebalo da bude problema. A dolaze i lepši i duži dani. Jedine smetnje vidim u eventualnim imovinsko-pravnim problemima i nedostatku novca.

29.01.2011. imali smo ovo stanje:

29012011004n.jpg



4 meseca kasnije:

img2482b.jpg
 
Jel se gradi kod nas negde 24h ? Ako se ne gradi , zasto, jel preskupo ?
 
Bulevarac":230vjzmt je napisao(la):
Jel se gradi kod nas negde 24h ? Ako se ne gradi , zasto, jel preskupo ?

Pa jer normalno imas 2 radne smene ili jednu.A treca se dodatno placa i to sigurno neces platiti nekome ko nocu gradi isto koliko i nekome ko danju radi.Stoga je to skuplje a i opasnije.
 
Jedan od stubova nadvožnjaka ide preko male trafo stanice ,a ima i drugih infrastrukturnih problema
 
Од радова у Београду једино знам да се Газела ради 24 сата.
 
Bobb":3oydkw9d je napisao(la):
Jutros su počeli skelu u nastavku nadvožnjaka, ali preko puta ulice. Biće zanimljivo da se vidi kako će rešiti problem sa saobraćajem...

Čemu skele bez stubova?
 
JohnnyLee":ybsq4uo3 je napisao(la):
гради се мост преко Аде колико сам ја чуо

Evo gledam most sa prozora i mogu ti reci da je na gradilistu potpuni mrak :/
Mozda cetvrkom ne rade 3. smenu :laugh:
 
zora":2s5qmuh5 je napisao(la):
Jedan od stubova nadvožnjaka ide preko male trafo stanice ,a ima i drugih infrastrukturnih problema
Pricaj zoro :)

Gde je taj trafo i kojih jos problemcica ima?
 
blagoje":1m43h0aj je napisao(la):
Bobb":1m43h0aj je napisao(la):
Jutros su počeli skelu u nastavku nadvožnjaka, ali preko puta ulice. Biće zanimljivo da se vidi kako će rešiti problem sa saobraćajem...

Čemu skele bez stubova?
Nemam pojma, dobro pitanje. Već su i oplatu počeli da montiraju, sve izgleda kao da će uskoro da nastave dalje.
 
Bobb":r3ts6orb je napisao(la):
blagoje":r3ts6orb je napisao(la):
Bobb":r3ts6orb je napisao(la):
Jutros su počeli skelu u nastavku nadvožnjaka, ali preko puta ulice. Biće zanimljivo da se vidi kako će rešiti problem sa saobraćajem...

Čemu skele bez stubova?
Nemam pojma, dobro pitanje. Već su i oplatu počeli da montiraju, sve izgleda kao da će uskoro da nastave dalje.

Juče sam prošao tuda. Nisu u pitanju skele i oplate za nastavak radova na nadvožnjaku, već privremene skele koje su montirane kako bi se olakšalo provlačenje kablova za prednaprezanje.

33652630.jpg
 
Radovi na stubovima duž pruge na mestu gde treba da je pređe nadvožnjak. Na jednoj strani su radovi na stubovima pri kraju, dok se sa druge strane radi na pobijanju šipova.


17203164.jpg


80454549.jpg
 
Blagoje kao i uvek zaslužuješ + Jesu li počeli rušiti onu kuću kod Zore?
 
Vrh