Šta je novo?

Nadvoznjak kod hipodroma

Ја гласам за "утуцане силне паре због идиотске идеје да се ГЖС остави у функцији"
 
Može da se zove i sa Bb preko iha :grand: pa kad se završi!Biće to mala ćuprija do velike .
 
Wile E. Coyote":2fbnc4jh je napisao(la):
Ја гласам за "утуцане силне паре због идиотске идеје да се ГЖС остави у функцији"

Kratko i jasno. :laugh:
Ja glasam za tebe. :D
 
Nisam skoro prolazio pored Hipodroma pa me zanima ima li ikakvih radova na nadvožnjaku prema Požeškoj?
 
Aktivnost na ovoj temi sasvim dobro odražava nivo aktivnosti na terenu. Skoro pa ništa. Čak je donji deo Požeške sad prohodan za automobile, istina razrovano je i blatnjavo ali sve što su kopali je opet zatrpano. Verovatno su završili gro podzemnih instalacija, ali što se samog nadvožnjaka tiče, ništa vidljivo se ne radi.
 
Nadvožnjak kod hipodroma u građevinskom smislu miruje i trenutno se radi na njegovom povezivanju sa petljom Radnička, a to je i mesto gde će biti ulaz Bulevara vojvode Mišića ispod ove građevine:





Dalja putanja ove ulice kao da je obeležena zracima sunca koji se probijaju između dveju kolovoznih konstrukcija:





Deo koji je urađen, još nije saobraćajno aktiviran, a moj je utisak da će to biti jedna od najatraktivnijih saobraćajnica u gradu:





Tu je i priključenje na ovu ulicu kod restorana Careva ćuprija, ali deo preko šina tramvaja još nije urađen od čvrstog materijala:



Na ovom mestu su i tramvajske stanice u oba smera na liniji 3:





Okolina restorana je lepo sređena a vidi se i priključak sa nadvožnjaka na budući tunel ka Autokomandi! :vops:
 
Bravo za fotografije :kk:

Na potezu prema Pozeskoj sve stoji. Moguce je da su odradili podzemne instalacije, ali nadvoznjak, novi stubovi, kuce na tom potezu nisu mrdnuli. Predpostavljam da nema sanse da to bude gotovo do Nove godine.
 
Ma koje podzemne instalacije su uradili,odradili su trafo stanicu i to je sve.Sad kopaju i traže podzemno blago koje ima na tom potezu pošto im se stanje ne slaže .Malo malo pa nastaje kidanje instalacija. Polako sve na pipanje i dubinsko snimanje.Biće završeno .
 
Veliki Vracar":2ybgbazu je napisao(la):
.........
Deo koji je urađen, još nije saobraćajno aktiviran, a moj je utisak da će to biti jedna od najatraktivnijih saobraćajnica u gradu:




......

Prva asocijacija - film "Francuska veza".
 
relja":2gdmzf6z je napisao(la):
Veliki Vracar":2gdmzf6z je napisao(la):
.........
Deo koji je urađen, još nije saobraćajno aktiviran, a moj je utisak da će to biti jedna od najatraktivnijih saobraćajnica u gradu:




......

Prva asocijacija - film "Francuska veza".
Druga asocijacija. Nova lokacija za romvil :o
 
Jedno što u "Francuskoj vezi" po nadvožnjaku vozi - metro :p
 
Kartograf":27kmzgqp je napisao(la):
Bobb":27kmzgqp je napisao(la):
tzoran":27kmzgqp je napisao(la):
Druga asocijacija. Nova lokacija za romvil :o
Ne znam kako misliš da nikne naselje na sred ulice.

Lako, ima mesta sa strane koliko hoces. Cak vrlo pogodno i za malu privredu.
Upravo tako.... a tu je i hipodrom pa mogu da puste svoje paripe na travnjak :p
 
Jel se u pozeskoj radovi svode na busenje vodovodnih cevi ? :/
 
Staces kad neznaju gdje su iste zatrpali :bash:
 
danas su betonirali temelje (ili šipove) za naredna 2 stuba ka požeškoj, a otprilike na mestu trećeg stuba su radnici vodovoda radili verovatno neke instalacije jer je sve mokro bilo okolo...
 
Hipodrom po mom misljenju treba preseliti na neku drugu lokaciju, izvan gradskog jezgra :grand:
 
AlexLU":2wcfcok7 je napisao(la):
Hipodrom po mom misljenju treba preseliti na neku drugu lokaciju, izvan gradskog jezgra :grand:

Tako je. i hipodrom i Kosutnjak i Topcider i sve slicno treba izbaciti iz Beograda !!! :bash:
Treba napraviti mesta za petlje, raskrpetlje kaopetlje, polupetlje, megapetlje i slicno sto nasi "strucni" projektanti seju na sve strane!!!!
Isto je i sa stambenim zgradama nasih bajnih investitora.
Pogledajte ljudi na šta grad pocinje da lici. Još će Kaludjerica ispasti uredjeniji deo u odnosu na veći deo Beograda.
Moj otac kad je davne 1974 pravio kuću morao je imati plan, ispostovati regulacioni plan, gradjevinsku liniju, ostaviti prostor za prosirenje ulice (koje naravno do danas nije uradjeno.
Danas je opsti haos u gradnji. Skoro SVE sto se izgradi smeta jedno drugom.
Poenta: Hipodrom je tu bio pre naših bajnih petlji i mosta. Lokacija mi je dobra baš zato što je na zelenom potezu Košutnjak - Topcider - Ada Ciganlija. Novi objekti su se trebali graditi tako da ne naruše postojeće, a ne da se sad izmeštaju postojeći.

P.S. Pogledajte kako je bilo rešenje mosta preko Save i nastavka ka Nemanjinoj po nekadašnjem UP !
Sadašnja zgrad Ž stanice Beograd je trebala ostati u centralnom delu trga i postati miuzej železnice.
Tako se gradi novo, poštujući bitne objekte iz prošlosti.
 
Vrh