Šta je novo?

Nadvoznjak kod hipodroma

Pošto prolazim često tom saobraćajnicom kod careve ćuprije nije mi jasno kako je već stigo da propadne asfalt a put nije ni pušten u upotrebu? tj. zvanično nije pušten ali se možeš isključiti iz pravca topčidera i preći tramvajsku prugu ka carevoj ćupriji.
 
laki72":4l3zndud je napisao(la):
AlexLU":4l3zndud je napisao(la):
Hipodrom po mom misljenju treba preseliti na neku drugu lokaciju, izvan gradskog jezgra :grand:

Tako je. i hipodrom i Kosutnjak i Topcider i sve slicno treba izbaciti iz Beograda !!! :bash:
Treba napraviti mesta za petlje, raskrpetlje kaopetlje, polupetlje, megapetlje i slicno sto nasi "strucni" projektanti seju na sve strane!!!!

Poenta: Hipodrom je tu bio pre naših bajnih petlji i mosta. Lokacija mi je dobra baš zato što je na zelenom potezu Košutnjak - Topcider - Ada Ciganlija. Novi objekti su se trebali graditi tako da ne naruše postojeće, a ne da se sad izmeštaju postojeći.
Hipodrom treba izmestiti u sremsku ravnicu gde postoje idealni uslovi za uzgajanje konja. A sadašnje područje hipodroma je idealno za izgradnju univerzitetskog kampusa, sportskog centra ili nekog stadiona :kafa:
 
AlexLU prelistaj malo temu hipodrom je legat kralja aleksandra karadjordjevica i ostaje tu i tacka djelic je vec htjeo tu praviti sa miskom belvil pa su ga otjerali :kafa:
 
@AlexLU
A ti si neki strucnjak za uzgajanje konja? Kako znas da konji vole ravnicu, a ne recimo brda i dolove ?
Hipodrom ostaje tu gde jeste, u "Sremskoj ravnici" (leva strana BGD) je vec dovoljno toga napravljeno i isforsirano od strane Gradskih očuha. Samo jos fali i hipodrom.
 
direktor":2kyrvico je napisao(la):
AlexLU prelistaj malo temu hipodrom je legat kralja aleksandra karadjordjevica i ostaje tu i tacka djelic je vec htjeo tu praviti sa miskom belvil pa su ga otjerali :kafa:
Naravno, a da prvo poteraju odatle one plehane konzerve pune nafte... vrlo su "ekološke"... NIS-ovo stovarište u sred grada... jeste zgodno za pretakanje ali i opasno !!!
 
@tzoran
Plehane konzerve pune nafte su takodje bile tu pre drugog svetskog rata (shell), u vreme kada rec "ekologija" nije ni postojala, a da bi mogli da izmeste- mogli bi, samo mislim da je to uz vec velike troskove mosta jos jedan skup projekat.
Da je to uradjeno pre prodaje nis-a rusima, manje bi kostalo.
Verovatnije mi je da ce sami rusi izmestiti skladiste i zemljiste iskoristiti za gradnju ili masnu prodaju, ali zavisi od gup-a sta ce tu moci da nikne, al u neka bolja vremena...
 
Na potezu prema Pozeskoj opet dosta radnika. Izgleda da su poceli da rade dalje. :)
 
kiza_BB":24aqcggc je napisao(la):
Na potezu prema Pozeskoj opet dosta radnika. Izgleda da su poceli da rade dalje. :)

sjajno!! Već sam pomislio da su odustali od tog kraka i da ce nam ono privremeno rešenje ostati trajno ruglo :D
 
Stalno prolazim tuda, na žalost kolima pa nemam prilike da fotografišem. Aktivnosti na nadvožnjaku su se rasplamsale, radi se na fundiranju narednih nekoliko stubova, vidi se priprema oplate i armature, očekujem da će uskoro krenuti sa livenjem...neko od pešaka bi mogao da potvrdi i dokumentuje :kk:
 
Bobb":1i22oeg0 je napisao(la):
Stalno prolazim tuda, na žalost kolima pa nemam prilike da fotografišem. Aktivnosti na nadvožnjaku su se rasplamsale, radi se na fundiranju narednih nekoliko stubova, vidi se priprema oplate i armature, očekujem da će uskoro krenuti sa livenjem...neko od pešaka bi mogao da potvrdi i dokumentuje :kk:

Ja isto prođoh kolima. Vidi se da kopaju za temelje. Video sam jednu veliku rupu i u njoj se vide cevi za kanalizaciju i vodu verovatno isl. Verovatno su kopali polako da ne bi opet bio neki gejzir. Sad ce temelje da postave pored tiih cevi valjda za stub.

Veza s Požeškom će biti dobro rešenje za brzi silaz i uspon na BB. Izbegavanje Visoke i semofora u Radničkoj. Ima tu dosta posla još. Tramvaj raskrsnica moraće da se uradi slično kao raskrsnica Požeške i Kirovljeve sa sajlama i izmeštanjem stubova sa trase puta.
 
Sutra dolazi gradonacelnik da ozvanici pocetak radova na petlji Pozeska jer su reseni imovinsko pravni odnosi.
 
Aj baš da čujemo za kad će nam obećati zavšetak radova. Inače, čudno mi je da za sad nema nikakvih većih gužvi duž privremene trase pored hipodroma, iako su u finkciji samo po jedna traka u oba pravca, sa sve preprekama u vidu rovova. Po ovome ispade da kad konačno spoje Požešku sa raskrpetljom neće biti ni žive duše u sred špica :p
 
Bolje da umesto Đileta mi od Blagoja čujemo koliko im treba da to završe :)
 
shumar":1om0pvbu je napisao(la):
Bolje da umesto Đileta mi od Blagoja čujemo koliko im treba da to završe :)

E pa ovako, pošto je izgubljeno više od četiri meseci u sezoni na rešavanju imovinsko-pravnih odnosa, ulazimo u period kada radovi, i pored dobre volje, ne mogu da se izvode punim intezitetom. Moja procena je, ako ne bude dodatnih problema i ako su sve instalacije rešene, u najboljem slučaju april - maj, a najpre će gledati da našteluju da završe pred izbore.

Letos su postavili novu trafo-stanicu i stubove za elektro instalaciju. Trenutno još uvek rade novu vodovodnu instalaciju, ali bih rekao da su radovi pri kraju. Sada trenutno buše šipove za stubove. Stubova će biti 10 (a ne 9 kako sam ranije mislio). Šipovi za stub 1 su završeni još letos (6 komada), a trenutno se buše šipovi za stubove bliže završenom delu i to 7, 8, 9 i 10 (za svaki po 4 komada).
 
I ja bi rekao da je do Maja neki realan rok, ali obzirom da su izbori dosta ranije, ne bih se iznenadio da se 'nategnu' čak i do tamo nekog Marta. Kako god, dobro je što se odčepilo... :kk:
 
Gospodo, imovinskopravni odnosi nisu uopste reseni, jer nije isplacena naknada za oduzeto zemljiste, vec se uslo u posed kao u najboljim danima 1945. godine. To na jednoj parceli. A drugi deo je jos tuzniji. Ti stubovi o kojima govorite grade se na udaljenosti od 30 centimetara od postojecih kuca koje se nalaze uz sam nadvoznjak, u stvari most, koji ima sirinu 16 metara. Pitanje je kako je moguce izdati gradjevinsku dozvolu za takav objekat, koji je provucen tik uz same kuce, a da prethodno nije izvrsena eksprorijacija, tj izdavanje dozvole uslovljeno rusenjem tih kuca? Ja zelim da sagradim nadvoznjak ili most negde, to je u redu, ali ne mogu to sagraditi coveku uz kucu, uz sam prozor, verovali ili ne. Ma koliko siromasan i jadan bio taj covek, on je ipak covek. I ima legalnu svojinu na svojoj kuci.

To nisu evropski standardi, vec metodologija rada iz 19. veka. Ne mozemo biti kandidat za ualazak u Evropsku uniju, a graditi stub mosta precnika 1,5 metara koji je ukopan u dubinu zemlje samo nekih 5 metara coveku ispred prozora. Tako ne moze da se radi u Evropi i to je neprimereno. Razumem zelju forumasa da se izgradnja okonca i nastavi, ali izjaviti da su reseni imovinskopravni odnosi, a nije placena naknada za oduzeto zemljiste, (nije cak ni pravnosnazno resenje o eksproprijaciji, verovali ili ne) lici samo na najbolje dane 1945. godine. Zasto se vrsilo raseljavanje Roma ispod Gazele? Da bi mogli dase izvode radovi na mostu. Kako sada mogu da se izvode radovi i stubovi grade na pola metra od stambenih kuca, a da ljudi ne budu raseljeni? Zato sto neko smatra da ne mora da im isplati naknadu, i da tu ostvari ustedu. Jesu to evropski standardi? Ne, to su samo nase male bahatosti koje proisticu iz pozicije: ja sam gazda, moze mi se, ko vas j*** jadnici, crknite u svojim udzericama ispod mosta.
 
Ne znam zašto me Belkin post ne čudi. :| A mi poverovali....
Znaš li detalje oko tih slučajeva, da li ime je ponuđen alternativni smeštaj ili samo novčana nadoknada? Je li ona iole adekvatna? Sumnjam.
 
Belka, jesu li to ove kuće problematične?

pozeska.jpg
 
Није им понуђена надокнада јер нису Роми, па није имала војска НВО да се заложи за њих а и Европској банци пуца шупљина за ове људе, опет, јер нису Роми, па не могу градску власт да оптуже за нарушавање права.

И где је сад АИ да сере о људским правима? Овим људима су угрожена основна животна права.
 
Pažljivo pratim diskusije a i radove.Belka vrati se na ranije diskusije i sagledaj ceo slučaj Hipodrom kako se rešavaju slučajevi Hipodrom.
 
Vrh