Šta je novo?

Nacionalni stadion

Podržavate li izgradnju Nacionalnog stadiona?

  • 1. Da, apsolutno!

    Glasovi: 137 20,6%
  • 2. Ne! Treba rekonstruisati stadione CZ i PFC

    Glasovi: 158 23,8%
  • 3. Ne! Ima prečih stvari od stadiona

    Glasovi: 346 52,0%
  • 4. Baš me briga! Neka ga Toletu ako ima para

    Glasovi: 24 3,6%

  • Ukupno glasača
    665
Богами, верујем да ако подмире вође навијача као што иначе и раде, ни селидба стадиона не би била немогућа.
 
Delije su nasilna paravojska i njihovo postojanje nije nista pozitivno i trebalo bi smanjiti njihov uticaj, ali i bez njih, samo sa obicnim Zvezdasima, tesko da se moze bilo ko zezati i igrati sa ovakvim stvarima. Sto nekada i ispadne i pozitivno. Ajde da vidimo ko ce da rusi Marakanu ili sklanja kosarkaske terene sa Kalemegdana.

Pa evo ovi protesti, cela gradjanska Srbija se organizuje sa jedne strane i svi sendvicari sa druge strane i skupe ljudi kao sto dodje na jednu Zvezdinu utakmicu gde se placaju karte. Da li je 50 000 ljudi po Gubasevim procenama ili 100 000 kako narod to negde meri, imala je Zvezda i jedno i drugo.

To u Srbiji mogu samo jos Ceca, Colic i Bijelo dupe.

Pa da vidimo ko ce igrati sa takvim stvarima.

To sto su Englezi i ostali zapadnjaci postali kukavice daleko vise zaglibile u kapitalizam od nas, to me bas zabole. To sto Terzici hoce da ogade Zvezdu i to me bas zabole, Zvezda je veca od Terzica sto miliona puta.

Marakano turisticko mesto, ja sam tebe poseciv'o cesto!

Ista prica i sa Kalemegdanom i UNESCO. Ako ce da diraju kosarkaske terene, mogu da odje*******u u troskocima. Kosarka je drugi najpopularniji sport na svetu i postoje dva ili tri kosarkaska stila iz kojih se sve dalje grana i jedan od njih je nastao na Kalemegdanu. I najboljeg predstavnika i ucenika tog stila smo mogli da gledamo pre neki dan kako podize pehar klupskog prvaka sveta i najvrednijeg igraca.
I Partizanovi navijaci su se bunili sto KK izlazi iz Pionira u Arenu, kao, to je "hram kosarke". Sad se bas i ne bune. Tako ce biti i sa FK i sa KK CZV/PAR.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: 10k
Samo je hala i dalje tu i ove godine su igrali u njoj, nisu je srusili. Arena je jednostavno veca. Da Zvezda igra LS protiv Reala i Sitija svake nedelje i da postoji negde neki stadion od 100k mesta u Beogradu, a potraznja je tolika, jbg, preslo bi se da se igraju ti mecevi na tom stadionu.

A i Partizanova je sustinski Hala sportova, a ne Pionir, tako da oni nemaju problema sa preletanjem, navikli su :LOL:
 
Svako vreme nosi nešto svoje, neki napredak. Sve to oko stadiona i navijača je debelo precenjeno malo i nezrelo a idem na utakmice.
Kad vidiš koliko smo zaista vrednih građevina uništili samo u poslednje vreme bude smešno da se štiti jedan zastareli stadion ili dva
od kojih ovaj već nema ama baš nikakvu arhitekturu nego je bukvalno rupčaga...
 
I Partizanovi navijaci su se bunili sto KK izlazi iz Pionira u Arenu, kao, to je "hram kosarke". Sad se bas i ne bune. Tako ce biti i sa FK i sa KK CZV/PAR.
Bunili su se svojevremeno i što iz Hale sportova prelaze u "veliki i sterilan" Pionir. I baš tad postadoše prvaci Evrope (zamalo da im se i sa Arenom to desi).

Naravno, i Pionir je zastereo objekat u koji nije imalo smisla ulagati, nego ga je trebalo srušiti i napraviti savremenu dvoranu, koja bi uz to bila i održivija. A tek Halu sportova... Takve stvari se rade i iz ekonomskih razloga.

Baš smo našli najsmešniju oblast za "zaštitu spomenika kulture". Ima mnogo nezrelosti i nerazumevanja sveta oko nas na ovom forumu.
 
Bunili su se svojevremeno i što iz Hale sportova prelaze u "veliki i sterilan" Pionir. I baš tad postadoše prvaci Evrope (zamalo da im se i sa Arenom to desi).

Naravno, i Pionir je zastereo objekat u koji nije imalo smisla ulagati, nego ga je trebalo srušiti i napraviti savremenu dvoranu, koja bi uz to bila i održivija. A tek Halu sportova... Takve stvari se rade i iz ekonomskih razloga.

Baš smo našli najsmešniju oblast za "zaštitu spomenika kulture". Ima mnogo nezrelosti i nerazumevanja sveta oko nas na ovom forumu.
Gleda se na stadione i arene kao na neke "crkve" koje "ne smeju da se diraju" zbog "tradicionalnih" razloga. A ceo svet nas prošišao na tim poljima pa neki velikani već igraju na drugoj ili trećoj iteraciji svog stadiona a neki su se i preselili pa nisu izgubili "dušu".
 
Gleda se na stadione i arene kao na neke "crkve" koje "ne smeju da se diraju" zbog "tradicionalnih" razloga. A ceo svet nas prošišao na tim poljima pa neki velikani već igraju na drugoj ili trećoj iteraciji svog stadiona a neki su se i preselili pa nisu izgubili "dušu".
Али, истини за вољу, нису се ти клубови селили у потрази за "душом", него да би постали још веће машине за прављење још већих пара.

Из те перспективе, аргумент који износи @Beki је врло оправдан - емотивно, сентиментално наслеђе великог броја људи је једнако ваљан, ако не и ваљанији разлог, него могућност да се праве још веће паре. Постоје бројни разлози због којих би Маракана могла да се пресели, али не постоји ниједан разлог због којег Маракана мора да се сели, због којег би то решење било апсолутно неизбежно.
 
Не мора да се сели, може да се реизгради, као што се углавном и ради.

(Како ли би тек "сачували душу" са старим стадионом "Авала", са дрвеним трибинама... пошто је Рајко, по којем се зове садашњи стадион, само на том старом и играо.)
 
Poslednja izmena:
Ne znam u kom smislu se vodi ova konverzacija, da li ovde fantaziramo ili govorimo realno uzimajuci u obzir vreme u kome zivimo?

Danas, jun 2023.godine, zivimo u diktaturi i mafijaskoj, siromasnoj drzavi. Surcin znaci pranje i trosenje naseg novca, rusenje Marakane znaci stambeni objekti na tom mestu od cije prodaje oni stavljaju pare u svoj dzep.

Tako da, koji ce nam k Naci stadion, sprecavaj kradju, a Marakanu drzi tu gde jeste i pickaj je sa onoliko koliko imamo, cisto da ispuni kriterijume.

Treba da prodje bar jedan pun mandat jedne pristojne vlasti pa mozemo malo i da fantaziramo, 21.vek je, svasta se moze, tehnologija je napredovala mnogo.

Do tada, ako u rupi moze finale LS, moze i nasa rupa da se dovede na nivo dostojan coveka.
 
Ne znam u kom smislu se vodi ova konverzacija, da li ovde fantaziramo ili govorimo realno uzimajuci u obzir vreme u kome zivimo?

Danas, jun 2023.godine, zivimo u diktaturi i mafijaskoj, siromasnoj drzavi. Surcin znaci pranje i trosenje naseg novca, rusenje Marakane znaci stambeni objekti na tom mestu od cije prodaje oni stavljaju pare u svoj dzep.

Tako da, koji ce nam k Naci stadion, sprecavaj kradju, a Marakanu drzi tu gde jeste i pickaj je sa onoliko koliko imamo, cisto da ispuni kriterijume.

Treba da prodje bar jedan pun mandat jedne pristojne vlasti pa mozemo malo i da fantaziramo, 21.vek je, svasta se moze, tehnologija je napredovala mnogo.

Do tada, ako u rupi moze finale LS, moze i nasa rupa da se dovede na nivo dostojan coveka.

Мада ко зна шта нас чека, Терза мађија је већ најавио да је Звезда купила или планира да купи неко земљиште између Бежанијског гробља и Аеродрома и да ту наводно прави савремени тренинг центар,

што може да значи можда и пресељењњ стадиона тамо,
иако су причали да планирају да изграде нови стадион на истој парцели где је Маракана, само да га изместе пар стотина метара ближе Аутокоманди.
 
Treba da prodje bar jedan pun mandat jedne pristojne vlasti pa mozemo malo i da fantaziramo, 21.vek je, svasta se moze, tehnologija je napredovala mnogo.
Па, кад је актуелни стадион направљен, на власти је био Крцун - послератни шеф Озне, дакле масовни убица. Могао је да попричека др Аца Обрадовић и тад, да дођу нормални... мада не би дочекао, будући да су га убрзо сменили као "техноменаџера" (толика је ово дебилана била, да су, без ограда, смењивали људе зато што су способни у свом послу - зашто ли не сачекасмо да све то прође?).

Како је све ово смешно. Сутра да дође најнормалнија могућа власт, наша јавност ће је, својом инфантилношћу, збацити у року од три месеца и довести ове исте, ко што их је ономад и довела, после, за наше услове, деценије солидно нормалних власти.

Гледе ових ствари - пошто ће цене некретнина сад неко време падати, тешко да ће бити посла са новом Мараканом. Сурчинска "Пољана арена", са друге стране, има добре шансе - власт ће пад грађевинарства (услед пада потражње за некретнинама) настојати да надомести градњом што скупљих јавних објеката - једна од тајни кејнзијанске економије, тако све државе раде већ 100 година - међу њима су најближи реализацији концертна дворана, крагујевачки "Чика Дача", а сурчинска "Пољана Арена" је, мислим, због огромне цене ту неизбежна (као и метро у области нискоградње, из истог разлога).

Значи, солидно је извесно и да ће бити Сурчин, и да ће остати "заштићено културно добро" Рајко Митић, до нове јаче конјуктуре, кад би му могао изнићи наследник (Терза је, за ову прилику, закаснио).
 
Poslednja izmena:
Ok, ja sam prvi pokrenuo tu pricu o sentimentima, samo kazem da to dolazi na kraju.

Do tada, po meni, najbolja opcija je sminkanje, jer 50 miliona Srbija, Beograd i Zvezda imaju, 500 miliona ne postoje realno.

Dakle, ako se moze u rupi sa atletskom stazom koja nema krov iznad tribina iza gola, moze igrati finale LS, mogu se i ovde ispuniti UEFA uslovi, prilazi, ulazi, paarking, stolice, wc-i, svlacionice...

A onda kada stvarno budemo imali 200 miliona, a i plan kako ce nam se to isplatiti, onda cemo pricati o emocijama i sta cemo, kako cemo, hocemo rusiti pa graditi opet, renovirati postojece, pomerati stadion itd.

I tu tek bih ja bio neko ko bi zastupao emotivnu stranu zarad emotivne strane, iako mozda i nije najpametnije.

Do tada nam je i pametno potezati emocije cisto zarad opste koristi svih nas.
 
Ја мислим да није, да ће га свакако селити, а Експо - ако буде, буде - добра је покривалица.

Za Naci stadion je već izdata građevinska dozvola za pripremne radove, a za Expo centar lokacijski uslovi. Iako sam ja samouveren tvrdio da se ovaj stadion nikada neće graditi, izgleda da su zacrtali da hoće - i to čudo, i taj novi sajam.

Ako izdu*aju za Expo, smisliće oni neki Open Balkan Super Wine Fair ili nešto tako da opravdaju ovo čudo.
 
Ti veliki projekti koje država (mi) finansiramo i za koje mogu iza zatvorenih vrata da izaberu izvođača su im najlakši način da izvuku pare naduvanih cena projekata preko njihovih građevinskih firmi, isto i u BnV rade.
 
Kad mogu jedan Inter i Milan da sruse San Siro, ja ne vidim sta je problem sa rusenjem Rajkom Miticem ili JNA. Stadioni nemaju nikakvu kulturnu i istorijsku vrednost, vec su prostori za zabavu koji treba da imaju sto veci komfor. Partizanov stadion je najneprijatnije iskustvo jednog navijaca - nema sta da te zastiti od kise, nemas nikakve higijenske uslove, nemas nikakve ugositeljske zone. Zvezdin stadion je malo bolji, jer je prosao sminkanja u poslednjih nekoliko godina, ali je to jos uvek na jednom nivou od pre 40-50 godina.
 
Nek Partizan i Zvezda sruse svoje stadione i naprave nove, ako ti klubovi za to imaju para. Ne mislim da to iko spori. Meni, lichno, je problem davanje stotina miliona evra na projekat nacionalnog stadiona koji nece biti profitabilna investicija (plus u ovom momentu imamo precha posla od fudbala) i koji ce se zavrsiti tako sto ce vlast izgraditi stadion, odmah iskoristiti sansu da srusi Sajam (osim jedne jedine hale) i tu prosiri predsednikovu lichnu investiciju aka BNV, pa ce onda (maksimalno tri godine nakon zavrsetka stadiona) krenuti prica kako taj stadion nije profitabilan (uz veliko cudjenje) i kako moze da ga spasi preseljenje jednog, ili oba, gradska vodeca tima u surcin po modelu Inter-Milan.....sto je opet samo izgovor da se sadasnje lokacije jednog od ta dva stadiona iskoriste za neki novi BNV tip projekta, koji ce sluziti samo da likovi poput terze, bjeke, zeke (namerno pisem imena malim slovima) gurnu pare u lichne dzepove, sto je veoma logichno posto i sada ti klubovi ne sluze nicemu drugom
 
Gradiće 'to' u Surčinu prvenstveno iz razloga koji sam naveo iznad - zarad povećanja javnih investicija u recesiono doba. Skuplji (što je poželjan kvalitet - i rekonstrukciju VMA 'guraju' polako na 200 mil €) objekat visokogradnje neće moći da izmisle sve i da hoće. Treba imati u vidu da su i Poljska i Rumunija počele gradnju baš takvih objekata - baš 2008. godine.

Gradiće i sajam.

A sve može na postojećim lokacijama.
 
Poslednja izmena:
A sve može na postojećim lokacijama.

кључно. нема потребе то селити у разне припиздине типа Сурчин већ све може где је и сада. ево, Наци стадион може да место ЈНА, као што сам пар пута овде рекао. има довољно места, железничка станица је на 5 минута, плус гомила аутобуских линија
 
Нема, тамо ће стадион пре или касније - а најкасније када више не буде толико нов и тиме адут за добијање великих утакмица - постати бели слон. Сајам ће бити мање атрактиван, него да је у граду.

А тај "Трећи Београд" у Сурчину - Мали увелико помиње и градњу станова и пословних зграда која ће уследити - мени је нејасан урбанистички концепт. То ће упропастити функционисање града као ништа досад. Невероватно.
 
Ја сам од Сурчинаца чуо неку другу причу, да је као замисао да Сурчин постане ново Дедиње. Мада и даље муку муче са пражњењем септичких јама.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: 10k
Ја сам од Сурчинаца чуо неку другу причу, да је као замисао да Сурчин постане ново Дедиње. Мада и даље муку муче са пражњењем септичких јама.
Ау, да л’ се то онда планира и божемеопрости национална кућа цвећа, за загробни живот нових владара.
 
А тај "Трећи Београд" у Сурчину - Мали увелико помиње и градњу станова и пословних зграда која ће уследити - мени је нејасан урбанистички концепт. То ће упропастити функционисање града као ништа досад. Невероватно.

то је бесмислено. Сурчин је приград, тако да тамо треба да се граде куће, а не стамбени блокови
 
Могуће да ће председник ту себи да направи у склопу комплекса националног стадиона и новог сајмишта и неку пирамиду или сличнан маузолеј.
 
Могуће да ће председник ту себи да направи у склопу комплекса националног стадиона и новог сајмишта и неку пирамиду или сличнан маузолеј.
Narod to vec 10+ godina bira, plus razni emisEri (iz EUtopije, SAD, Rusije, nebitno) kazu sRbIjA jE nA dObRoM pUtU, prema tome, svi uslovi da se to desi su vec tu. :(
 
Vrh